DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod Stanley 900 » včera, 18:01

Ty dva a dva stejné snímky jsou tedy skutečný Jpg, focený s Rawem a ten jakoby Raw je malý Jpg náhled,
který je v Rawu a nebo už jde opravdu otevřít ?
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 9079
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod monikash » včera, 18:29

1. je JPEG z fotoaparátu a 2 je RAW z fotoaparátu. Mám nastavené, ať mi to fotoaparát ukládá v obou formátech.
Uživatelský avatar
monikash
 
Příspěvky: 6054
Registrován: 06 pro 2011 19:21

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod Stanley 900 » včera, 18:49

To ano, ale jestli ten RAW se načte dobře a nebo jenom malý Jpg náhled z něj, jak to dělalo DaVinci v Beta verzi.

S úpravou věku AI vývojáři zapomněli na vlasy :D
Na vojně 1978 a úprava věku, aneb výroba lemurů, ještěrů a strašidel z DaVinci :D
Přílohy
3 - 00000001.jpg
3 - 00000001.jpg (43.83 KiB) Zobrazeno 138 krát
Bez názvu1.jpg
Bez názvu1.jpg (121.07 KiB) Zobrazeno 138 krát
4 - 00000003.jpg
4 - 00000003.jpg (56.52 KiB) Zobrazeno 138 krát
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 9079
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod monikash » dnes, 06:04

Aneb, jak vojna udělá z chlapce muže. :D

Ne, RAW nevidí vůbec, zobrazí jen prázdný rámeček. Během dne pošlu obrázky, jak to vypadá s a bez češtiny.
Uživatelský avatar
monikash
 
Příspěvky: 6054
Registrován: 06 pro 2011 19:21

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod monikash » dnes, 11:40

Srovnání obrazovek CZ/ENG Správa
Přílohy
www_26_ACDSEE CZ01.jpg
www_26_ACDSEE CZ01.jpg (446.16 KiB) Zobrazeno 62 krát
www_26_ACDSEE Eng01.jpg
www_26_ACDSEE Eng01.jpg (649.51 KiB) Zobrazeno 62 krát
Uživatelský avatar
monikash
 
Příspěvky: 6054
Registrován: 06 pro 2011 19:21

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod monikash » dnes, 11:41

Srovnání obrazovky - Náhled
Spodní film v CZ už ukazuje jen JPEGy
Přílohy
www_26_ACDSEE CZ02.jpg
www_26_ACDSEE CZ02.jpg (697.9 KiB) Zobrazeno 61 krát
www_26_ACDSEE Eng02.jpg
www_26_ACDSEE Eng02.jpg (738.38 KiB) Zobrazeno 61 krát
Uživatelský avatar
monikash
 
Příspěvky: 6054
Registrován: 06 pro 2011 19:21

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod monikash » dnes, 11:42

Srovnání obrazovky - Korekce
Přílohy
www_26_ACDSEE CZ03.jpg
www_26_ACDSEE CZ03.jpg (776.98 KiB) Zobrazeno 61 krát
www_26_ACDSEE Eng03.jpg
www_26_ACDSEE Eng03.jpg (884.38 KiB) Zobrazeno 61 krát
Uživatelský avatar
monikash
 
Příspěvky: 6054
Registrován: 06 pro 2011 19:21

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod monikash » dnes, 11:44

Srovnání obrazovky - Upravit

RAWy se zkrátka nekonají.
Přílohy
www_26_ACDSEE CZ04.jpg
www_26_ACDSEE CZ04.jpg (742.92 KiB) Zobrazeno 61 krát
www_26_ACDSEE Eng04.jpg
www_26_ACDSEE Eng04.jpg (746.64 KiB) Zobrazeno 61 krát
Uživatelský avatar
monikash
 
Příspěvky: 6054
Registrován: 06 pro 2011 19:21

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod monikash » dnes, 11:50

A ještě Luminar - JPEG i RAW
Přílohy
www_26_luminar01.jpg
www_26_luminar01.jpg (551.64 KiB) Zobrazeno 60 krát
www_26_luminar02.jpg
www_26_luminar02.jpg (769.33 KiB) Zobrazeno 60 krát
www_26_luminar03.jpg
www_26_luminar03.jpg (697.61 KiB) Zobrazeno 60 krát
Uživatelský avatar
monikash
 
Příspěvky: 6054
Registrován: 06 pro 2011 19:21

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod Stanley 900 » dnes, 12:27

Takže čeština to úplně zblázní ten program. To bych vyzkoušel v Capture One jestli dáš něco na Úschovnu.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 9079
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod Luboš » dnes, 18:02

:D
Přílohy
P5290609_DxO kopie w.jpg
P5290609_DxO kopie w.jpg (624.43 KiB) Zobrazeno 20 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 400 mm
Čas expozice: 1/1000 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 320
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: OM-1MarkII
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
Luboš
 
Příspěvky: 2873
Registrován: 18 čer 2012 17:57

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod Luisifer » před 37 minutami

Testovací pokus s ploténkou iTECH HP-B150, vypadá to, že se 90 USD vyplatilo.

Nejdřív jsem dal ploténku na 150 °C, a pak zkoušel dílenskou horkovzduškou Bosch foukat a stálo to za velky kulovy. Na 350 °C se sice pájka roztekla, ale miniMELFy se rozutekly.

Druhý pokus jsem dal 160 °C ploténku a foukal 400 °C na pistoli z větší vzdálenosti. Neodfouknuto, ale roztaveno nespolehlivě (někde vůbec).

Zkusil jsem třetí pokus, jen ploténku.
Nastavil jsem na ni 230 °C. Rozehřívá se pomalu, takže jsem ani nedával nějakou přestávku kolem 150 až 170 °C jak bývá u reflow profilů.
Při 200 stupních se pájka začla pěkně roztékat a při 203°C už jsem plošňák sundával a vypadá to parádně. :)
Přílohy
třetí pokus.jpg
třetí pokus.jpg (1.22 MiB) Zobrazeno 7 krát
Uživatelský avatar
Luisifer
 
Příspěvky: 4556
Registrován: 05 pro 2011 21:15

Předchozí

Zpět na Kodakem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron