Testovací pokus s ploténkou iTECH HP-B150, vypadá to, že se 90 USD vyplatilo.
Nejdřív jsem dal ploténku na 150 °C, a pak zkoušel dílenskou horkovzduškou Bosch foukat a stálo to za velky kulovy. Na 350 °C se sice pájka roztekla, ale miniMELFy se rozutekly.
Druhý pokus jsem dal 160 °C ploténku a foukal 400 °C na pistoli z větší vzdálenosti. Neodfouknuto, ale roztaveno nespolehlivě (někde vůbec).
Zkusil jsem třetí pokus, jen ploténku.
Nastavil jsem na ni 230 °C. Rozehřívá se pomalu, takže jsem ani nedával nějakou přestávku kolem 150 až 170 °C jak bývá u reflow profilů.
Při 200 stupních se pájka začla pěkně roztékat a při 203°C už jsem plošňák sundával a vypadá to parádně.
