Josef jsi na omylu ohledně DR- viz. přílohy. testy na chip.de
Ta tvoje je porovnání při focení do JPG ve foťáku,to nemá žádnou vypovídající hodnotu o DR snímače , nikdo neví jak jsou zprzněné přednastavené různé simulace atd.., proto já fotím pouze do Rawu, kdy si mohu snímek plně ovlivnit..
Na optyczne.pl jsou testy všech Fujin
http://www.optyczne.pl/264.8-Test_apara ... nalna.html Cituji z X-T1:
Dynamika tonální
Tónové dynamika se stanoví na základě série obrázků pole Kodak Q-13. Měření provedené na soubory raw dříve převedeny do 48-bit TIFF-s bez demozaikowania. Graf současná hodnota tónového rozsahu pro vysoký, dobrý, střední a nízké kvality obrazu. To odpovídá signál-k-šumu vztahů na úrovni 10, 4, 2 a 1
Fujifilm X-T1 - rozsah a tonální dynamika
Rozsah citlivosti ISO 200-1600 dynamiky lineárně klesá přirozeným způsobem, to znamená, že jakékoli zvýšení citlivosti o 1 EV 1 EV nás zbavuje dynamiky. Pro nejvyšší kritéria kvality, tj. RMS = 10, Fuji X-T1 dosáhne dynamický rozsah rovnající se 9,2 EV na nejnižší citlivost. To je velmi dobré skóre, které mu umožní soutěžit s full-frame struktur, jako jsou Nikon D610. Tento výsledek je o 1 EV lepší než výsledky, které jsme natočili na kameru Sony A7. Když jsme se akceptovat nižší úrovně kvality, ukázalo se, že používáte nejnižší dostupné citlivosti fotoaparátu nabízí plné využití údajů ze zpracování 14-bit.
X-E1 a X-PRO1 zde dosáhly DR svorně 6,6 EV
A hlavní důvod je pomalost X-E1 - hlavně ukládání snímku (RAW), než se snímek uloží a můžu znovu fotit tak je fotografovaný objekt pryč, vyfotit třeba pohybující se zvíře v ZOO je někdy nemožné.