Nikon skla vs. Canon "L" skla

Nikon skla vs. Canon "L" skla

Příspěvekod Mogen » 30 srp 2012 19:24

Dobrý den. Můj stařičký Olympus E-500 mi nějak přestává stačit, a tak jsem se rozhodl pro inovaci. Moje volba se uskuteční mezi Nikonem D90 a Canonem 50D. Ale to není tolik důležité... Jde mi o porovnání skel. U canonu je mi vše jasné. Skla označení "L" jsou ty top, které nabízí maximum. Má ale i Nikon nějaký svůj L ekvivalent? Je to ono ED? Ale to by pak byl objektiv vyšší třídy již leckterý základ (např. 18-105), takže to se mi nezdá. Někde jsem se dočetl, že Nikoňácká skla vyšší třídy mají zlatý proužek, stejně jako mají Lka červený. Co je na tom pravdy? A mají tyto "zlaté" objektivy nějaké značení? Než se rozhodnu, chci si tyto věci ujasnit... Díky.
Mogen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30 srp 2012 15:50

Re: Nikon skla vs. Canon "L" skla

Příspěvekod Beda » 31 srp 2012 06:05

Prouzek neprouzek, cerveny maji i Sigmy... :lol:

Da se rici, ze cena, je meritkem kvality... :roll:

http://www.megapixel.cz/jak-se-vyznat-v ... -objektivu
Beda
 
Příspěvky: 135
Registrován: 10 zář 2011 17:13

Re: Nikon skla vs. Canon "L" skla

Příspěvekod Dafik » 31 srp 2012 07:43

U nových Nikkorů je ten proužek dobré vodítko. Tyto objektivy jsou velmi drahé a řekl bych, že pro průměrného amatéra až nedostupné. U Canonu je pár dostupných L-kových skel. Nicméně Nikon v poslední době produkuje podle mě vysoce nadprůměrně kvalitní skla střední třídy např. Nikkor 28 f1.8G, 35 f1.8G DX, 50 f1.8G, 50 f1.4G, 85F1.8G a zoom 16-85 f3.5-5.6 VR DX. Bohužel oproti Canonu Nikon zatím nemá dostupný základní zoom s konstantní světelností. A stejně tak je to i u teleobjektivů :( Takže v současnosti bych řekl, že pro focení např sportu se bude snáze shánět výbava u Canonu. U Nikonu je zas poměrně dobrý výběr z pevných světelných skel.
Dafik
 
Příspěvky: 114
Registrován: 12 zář 2011 14:00

Re: Nikon skla vs. Canon "L" skla

Příspěvekod Mogen » 31 srp 2012 10:34

Beda píše:Prouzek neprouzek, cerveny maji i Sigmy... :lol:

Da se rici, ze cena, je meritkem kvality... :roll:

http://www.megapixel.cz/jak-se-vyznat-v ... -objektivu


Udával jsem příklad, netvrdil jsem, že červený proužek je nějaký patent Canonu. To že měřítko je cena... Opravdu? Ale můj dotaz byl směrován poněkud jinak.
Mogen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30 srp 2012 15:50


Zpět na Nikonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků