Tiskárna EPSON Stylus Photo 1500W

Moderátor: borisst

Tiskárna EPSON Stylus Photo 1500W

Příspěvekod pa.vel » 15 čer 2012 10:46

Dobrý den, prosím o radu ze zkušeností s tiskárnou EPSON Stylus Photo 1500W. Původně za již dosloužilou tiskárnu Canon MP980 jsem chtěl kupovat Canon MG6250, nebo Pro9000 MarkII. V domácím používání mi jde především hlavně o kvalitu výstupu při tisku barevných fotografií převážně na formátu A4. Děkuji.
pa.vel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 15 čer 2012 10:24

Re: Tiskárna EPSON Stylus Photo 1500W

Příspěvekod borisst » 25 čer 2012 00:34

@pa.vel:
Zdravím Vás!
Koukal jsem se co se kde šustne a viděl jsem celkem velmi příznivé ohlasy, takže chybu neuděláte. Osobně jsem jí neviděl, nemohu říci pro či proti. Mám náklonnost k Epsonu, vůči ostatním, takže i v tomto jsem pro!
Co ale platí pro všechny uživatele, nejen pro tento případ je ekonomie provozu! A tu by si měl každý spočítat, než se pro něco rozhodne!
Samozřejmě, je to v nás, je to český fenomén, proč dát někomu vydělat, když si to umím udělat sám a nejlépe! Ale... Opravdu to umíte a opravdu se vám to vyplatí??? Prosím nevztahujte na sebe a neberte to jako vymlouvání Vašeho záměru, jen využiji tento příspěvek k uvedení příkladu:

Tato tiskárna má 6 náplní po 11ml. Což je v tomto segmentu hodně, to se musí nechat! Nejlevněji je pořídíte od 326,- Kč, bavíme se o originálních náplních Epson Claria, ne o žádných náhražkách!
Jedna sada inkoustů Vás tedy vyjde na 6 x 326 = 1956,-Kč za 66ml inkoustu.
Průměrná spotřeba moderních tiskáren je kolem 20ml na 1m2, to znamená, že s těmito náplněmi potisknete cca 3,3m2 materiálu. 1ml Vás bude stát 29,64Kč, 20ml pak vyjde na 592,8Kč . A na jednu A4ku spotřebujete: 0,21 x 0,297 = 0,063 m x 592,8 = 37,35Kč za inkoust na jednu A4!!!
K tomu papír, pokud budu brát levný a kvalitní, tak Vás Fomei PRO Pearl 265 vyjde na 8,- Kč/ks. Výsledná cena za tisk jedné fotografie A4 bude tedy v tomto případě 37,35 + 8 = 45,35Kč!

Cena tedy bude téměř 46Kč za jednu A4. Plus energie, pořízení tiskárny, starost o ni... Levný tisk pořídíte +/- za 50 - 60Kč u specializovaného labu...
Kolik těch A4 vytisknete? A za jak dlouho se Vám investice vrátí...?
To jsou rozhodující faktory, které by si měl každý před nákupem čehokoliv rozmyslet. Ať se jedná o tiskárnu, či cokoliv jiného.
Otázka je vždy stejná: Není v okolí někdo, kdo se tím živí a udělá mi to v perfektní kvalitě, kdykoliv a za dobrou cenu?

Takže vážený pa.vel, doufám, že jsem Vám nezkazil den!
S veškerou úctou, Boris St.
Tedy v případě, že nic nezkazíte, umíte správu barev, zacházet s profily, inkoust vám nezaschne, atd, atd...
Boris Stojanov, moderátor fóra Vše kolem tisku

http://www.fineartprint.cz "pokud tisknete něco opravdu fajnového"
borisst
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 led 2012 18:22

Re: Tiskárna EPSON Stylus Photo 1500W

Příspěvekod zahradník » 10 črc 2012 21:05

Pane borisst, zajímavá kalkulace, jsem za ní rád. Nikdy jsem neměl chuť sledovat, za kolik tisknu. Ale pro domácí tisk jsem se rozhodl proto, že mám fotky HNED. S ne špičkově profesionálním, ale přesto dostatečně předvídatelným výsledkem a to rozhodně výrazně lepším, než fotky z Fotostaru či Happy fota, kde velmi záleželo na tom, jak se zrovna vyspala obsluha stroje. :-)
Uživatelský avatar
zahradník
 
Příspěvky: 132
Registrován: 13 kvě 2012 06:52

Re: Tiskárna EPSON Stylus Photo 1500W

Příspěvekod borisst » 15 črc 2012 08:02

To mate naprostou pravdu... Ale! Dokud budou zakaznici mit jako jediny metr cenu a mnozstvi, nezmeni se to! Stejne jako s parkama. Muzete mit levnej hnus ze supermarketu, nebo kvalitu od vyhlasenyho reznika! ;-)
Boris Stojanov, moderátor fóra Vše kolem tisku

http://www.fineartprint.cz "pokud tisknete něco opravdu fajnového"
borisst
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 led 2012 18:22

Re: Tiskárna EPSON Stylus Photo 1500W

Příspěvekod Zaffod » 27 črc 2012 08:07

Epson PX700W mi začala tisknout opravdu velmi špatně, skoro to nešlo přečíst. Pak se začala objevovat hláška, že mám navštívit servis protože jsou opotřebované a plné tiskové polštářky. Po načtení několika for jsem stáhnul serv. soft., vynuloval čítače tisku a světe div se, tiskárna tiskne úplně bezchybně. Mimo jiné, tiskárna nemá čidla pro sledování hladiny na tisk. polštářcích a počty vytisklých str. kdy to začne kvákat se liší tiskárnu od tiskárny.
To znamená jedno, banda eurogaunerů si řekne: "proč si nenakrást nějaké prachy?" Když si koupí naši tiskárnu, můžeme ty blbce pořád šmírovat, hrabat se jim v softu tiskárny, kontrolovat jestli nám platí výpalný v podobě orig. náplní. No a když nebudou platit, donesou nám nějaký prachy do servisu sami nebo půjdou koupit další tiskárnu.
Jinak řekl bych tiskne pěkně, mám ji už několik let a když do ní nekupujete orig. náplně tak vás cena tisku nepřekvapí. Jenom čas tisku je lež ale to asi Epson nebude vyjímkou.
Zaffod
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27 črc 2012 07:47

Re: Tiskárna EPSON Stylus Photo 1500W

Příspěvekod pa.vel » 05 srp 2012 20:09

Dobrý den, děkuji za všechny, ač určitě pravdivé příspěvky na můj dotaz. Začátkem července jsem koupil Canona Pro 9000 Mark II a jsem plně spokojen. Již tak asi 10 roků si tisknu doma a jak již bylo napsáno je to doma a musí to být především i záliba. Stále používám očipované náhrady, většinou kupované v EPRINTU a fotky většinou na A4 jsou i 5 let vystavené na světle bez okem znatelných změn, samozřejmě nesmí na ně pražit přímé sluneční světlo.
Díky a přeji všem ať se foto daří.
Pavel
pa.vel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 15 čer 2012 10:24

Re: Tiskárna EPSON Stylus Photo 1500W

Příspěvekod borisst » 08 srp 2012 20:29

Zdravím pa.vel!
Inu, taky jsem potřeboval něco malého domů, takže jsem pořídil EPSON Stylus Photo R3000... Byla za dobré peníze a měla alespoň trochu větší nádržky s inkoustem. K ní jsem přikoupil Small Studio Mirage, což je specializovaný SW pro řízení tisku a jsem taktéž spokojen. Dokonce si troufnu říci, že tato "malá" tiskárna má díky shodným inkoustům stejný výstup, jako jsem zvyklý z našich velkých tiskáren 4900 a 9900. Příjemné na ceně Mirage byl fakt, že v této edici stojí pouze € 120,- tzn. méně než třetinu dospělé verze...
Pro ten domácí tisk jsem taktéž začal bádat po náplních z druhovýroby, neboť cena za 1ml u této tiskárny je přeci jen dost vysoká. Uvidíme, co se ve světě najde!
Mějte fajn večer a přeji mnoho šťastných chvil s novou radostí od Canonu! ;)
Boris Stojanov, moderátor fóra Vše kolem tisku

http://www.fineartprint.cz "pokud tisknete něco opravdu fajnového"
borisst
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 led 2012 18:22

Re: Tiskárna EPSON Stylus Photo 1500W

Příspěvekod jakub.nov » 17 led 2015 14:47

Zdravím, také se chystám kupovat tiskárnu Epson Stylus Photo, jen se rozmýšlím jakou. Hledal jsem si i náplně, aby mi to nevyšlo draho a našel jsem tyto stránky: http://www.usporanatisku.cz/index.php?s ... ylus+photo. Cena je fajn. Máte s těmito tiskárnami někdo zkušenosti? Popřípadě i těmito náplněmi? Děkuji.
jakub.nov
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2015 14:42

Re: Tiskárna EPSON Stylus Photo 1500W

Příspěvekod CORA » 17 led 2015 23:19

pokud to chceš na graf z excelu, pak super, bude hrát všemi barvami... stejně tak dopadne fotka...
DigiColor.cz - partner všech dobrých fotografů
CORA
 
Příspěvky: 7
Registrován: 10 zář 2011 21:20


Zpět na Vše kolem tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků