Sony NEX-7? Máte někdo a Vaše zkušenosti.

Sony NEX-7? Máte někdo a Vaše zkušenosti.

Příspěvekod Pavel Hošek » 25 kvě 2012 19:11

Zdravím,
v Sony centru jsem si chvíli prohlížel tenhle foťáček a vážně uvažuju o jeho koupi. Ale z recenze pana Neffa tady, vyplynulo že při nízkém světle si foťák dělá co chce. Tak nevím. Nafasoval jsem informační brožuru a je tam fotografie potemnělé ulice a přijde mi že ta fotka je skvělá. Dál tam píšou že je ideální pro pořizování velkoformátových fotografií. V tý brožuře jsou zhruba velikostně A3 a kvalita skvělá a takhle velký fotky bych si docela rád tisknul. Nevím, není to jen taková marketingová hra a všechno co je APS-C, tu fotku A3 v uspokojivý kvalitě v pohodě udělá taky? Tak nevím. Nemůže bejt třeba praxe taková že se to nafotilo nějakym FF strojem,ať zákazník slintá? A co třeba výřez části fotky při takovymhle (24.3) rozlišení? Zkoušel jsem to s fotkou(6MPix) a když jsem to začal zvětšovat,tak už velice brzo to začalo "kostičkovat".
Děkuju za případný poznámky od zkušenějších, abych se zorientoval. :D
Přeju příjemný víkend. Pavel
Pavel Hošek
 
Příspěvky: 10
Registrován: 04 pro 2011 14:52

Re: Sony NEX-7? Máte někdo a Vaše zkušenosti.

Příspěvekod Radon » 02 srp 2012 14:20

- 6Mpix fotka je v pohodě na formát A4 a ani A3 není problém
- když začala na monitoru kostičkovat, jak by v tu chvíli byla v reálu velká? (virtuálně si ji představit že vystupuje z monitoru ...)
- kostičkují monitory, tiskárny obraz rozostřují (viz jakýkoliv billboard)
- NEX7 je skvělý foťák, ale většina fotek je s neSony skly (Leica)
- ano je skoro jedno jaký APS-C foťák fotí, důležité jsou skla, fotograf a podmínky
Jestli je pro tebe fakt důležité rozlišení (tisk A3 fotek) tak je rozumné že se zajímáš o Mpix, ale pro všechny tvé ostatní fotky (A4/A6/facebook ...) jsou důležitější jiné parametry (spolehlivé a rychlé ostření, dynamický rozsah, hledáček ve kterém je vidět i mrknutí oka, ... atd. plus ten kvalitní objektiv)
Radon
 
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2012 13:02

Re: Sony NEX-7? Máte někdo a Vaše zkušenosti.

Příspěvekod Beda » 02 srp 2012 17:09

NEX 7 je dobra pro toho,kdo nechce nosit zbytecny balik do sporitelny... :lol:

Kdo s nim bude uvazovat, jako s prvnim a jedinym, bude zklaman. Muj NEX 3 ceka pokorne v brasne, az na neho budu mit naladu a budu si chtit zas hrat... :D

jinak, prodava se malo, vzhledem nejen k laci, ale, ze snimac vyzaduje ta nejlepsi a nejdrazsi skla...pak je to prima, ale nesmi se na penize ohlizet... :o
Beda
 
Příspěvky: 135
Registrován: 10 zář 2011 17:13

Re: Sony NEX-7? Máte někdo a Vaše zkušenosti.

Příspěvekod Radon » 02 srp 2012 21:27

ad nejlepší a nejdražší skla ... vzpomínám (jsem pamětník) na debaty analogových fotografů, jaké rozlišení musí mít digitální zrcadlovka aby se vyrovnala těm jejich vymazleným analogovým, shodli se tenkrát na nějakých 7Mpix (digitály tehdy měly tak 3-4Mpix). Dnes tu máme 20Mpix těla a připojujeme k nim skoro ty samé objektivy, protože v komerční sféře se za těch 10.000 Kč žádný zázrak vyrobit nedá. Ale po foťáku zázraky chceme :-)
Ne že by k NEX 7 nebylo možné připojit skla, které vyždímají maximum z toho snímače, někteří ho tak provozují:
http://www.stevehuffphoto.com/2012/04/0 ... ss-24-1-8/
jenže málokdo je ochoten dát za kvalitní sklo tolik peněz:
http://www.megapixel.cz/leica-35-mm-f-1 ... summilux-m
Takže lepší je to moc neprožívat a raději fotit tím co je po ruce :-)
Radon
 
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2012 13:02

Re: Sony NEX-7? Máte někdo a Vaše zkušenosti.

Příspěvekod T.BOD » 03 zář 2012 21:55

S těmi stesky analogových fotografů bych to tak neviděl, byly vyrobeny všeho všudy asi tři modely přístrojů (dva jako Sony Mavica a jeden kompakt od Canonu) a ty měly 0,3 Mpx čipy. Takže o nějaku kvalitu asi ani nešlo. Ale patrně jsou myšleni klasičtí filmoví fotografové a tam skutečně podobnost s počtem Mpx vzrůstala s formátem filmu. Takže třeba kvalitní 6x6 už měl něco jako cca 50 Mpx. Zato objektivy pro digi se změnily sice nepozorovaně, ale zato velmi. Kvalita protiodrazových vrstev i velikost a tvar posledních optických členů - k vůli odrazům od lesklých čipů. A také jsou počítány na zlaté okno posunuté blíže k otevřené cloně, protože vyšší clonová čísla jsou k vůli difrakci špatně použitelná. Takže - se staršími filmovými objektivy opatrně, což ale asi u NEXu nehrozí. Ostatně, také bych za něj ty pníze nedal.... :D
T.BOD
 
Příspěvky: 78
Registrován: 05 pro 2011 22:48


Zpět na Mirrorles a vše kolem něho

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník