Objektivy FD vs EF - rozdíl v optický kvalitě?

Objektivy FD vs EF - rozdíl v optický kvalitě?

Příspěvekod HonzaP » 18 čer 2012 21:10

Je mezi EF a FD sklama nějakej výraznej rozdíl, pokud nepočítáme absenci AF a všech těch dalších elektronických vymožeností? Pokud bereme v úvahu čistě optickou kvalitu toho skla - optický vady, přenos kontrastu, vinětaci, bokeh, atd atd? Platí, že Canon EF 50mm f/1.4 udělá za stejných světelných podmínek na stejnym foťáku +/- stejnou fotku jako Canon FD 50mm f/1.4?

Po netu se válí spousta různých fotek z obou skel, ale žádný hodnověrný přímý srovnání jsem nenašel - ve všech srovnáních měli na EOS nasazený FD sklo přes nějakej pochybnej lacinej adaptér s optickym členem...

EDIT: Vím, že používat FD na EOSech je nesmysl, zajímá mě prostě jen srovnání těch skel co se týče optický kvality samotnýho toho skla, ne co se použitelnosti na moderní zrcadlovce týče...
HonzaP
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 zář 2011 15:29

Re: Objektivy FD vs EF - rozdíl v optický kvalitě?

Příspěvekod swisst » 22 čer 2012 14:53

Porovnání jsem nikdy neviděl a asi se už nikomu nevyplatí se tím zabývat. Ale intuitivně bych věřil tomu, že s vývojem se zlepšuji i kvalita objektivů. U některých EF skel jsou k mání verze I a II (např. 70-200/2.8 L IS) a ta novější dvojková verze je nejen dražší, ale i zřetelně kvalitnější. Nepochybně může existovat něco jako "starý dobrý sklo", ale obecně bych spíš věřil v pokrok.
swisst
 
Příspěvky: 49
Registrován: 10 zář 2011 21:59

Re: Objektivy FD vs EF - rozdíl v optický kvalitě?

Příspěvekod MirekE » 05 črc 2012 17:31

Po netu se válí spousta různých fotek z obou skel, ale žádný hodnověrný přímý srovnání jsem nenašel - ve všech srovnáních měli na EOS nasazený FD sklo přes nějakej pochybnej lacinej adaptér s optickym členem...


Tech srovnani prave moc nenajdes proto, ze FD skla se nedaji na EF bajonetu moc dobre pouzit (neostri na nekonecno) a EF objektivy nejdou pouzit na FD tele, protoze EF bajonet je vetsi. Na EOS je jednodussi dat stare Nikkory, Zeisse, ci Leicu. Zoomy nestaly za mnoho, nektere objektivy s pevnou ohniskovou vzdalenosti, spis delsi, mely dobrou reputaci.
Uživatelský avatar
MirekE
 
Příspěvky: 775
Registrován: 05 črc 2012 16:18

Re: Objektivy FD vs EF - rozdíl v optický kvalitě?

Příspěvekod Marty007 » 18 lis 2012 12:00

Nemel jsem moznost porovnavat s tou FD verzi, ale Canon 50mm f1,4 je ve své cenové kategorii špičkový objektiv, jeden z prvních objektivů který jsem si pořídil a nedam na nej dopustit.
Podobně je na tom Canon 100mm f2,8 makro, pronajal jsem si jej v jedne půjčovně objektivů v Praze na 2 dny a asi si ho koupim - pevna skla od canonu jsou prostě spičková, tim ze nemaji zoom jsou konstrukcne jednodussi a levnejsi ale pritom si zachovavaji perfektni kvalitu obrazu.
Marty007
 
Příspěvky: 3
Registrován: 22 říj 2012 19:58


Zpět na Canonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron