A co jiné editory???

A co jiné editory???

Příspěvekod pahak » 11 čer 2014 06:45

Nejsem foto-profesionál, ale časem jsem dospěl k nějaké výbavě (Nikon D7100, stativ, dálková spoušť, blesk Nikon atd.) a fotím si hlavně pro radost a pro poznávání tajů fotografie.
A poslední dobou mě trápí jedna věc. Všechny úpravy se soustřeďují na Photoshop, Zoner - a je snad ještě něco???
Při tom, při koupi Nikona se píše (a podle mně je to přesně tak), že plně využít formátu RAW může jen software od Nikonu - to je Capture NX2. A tuto informaci dostanou všichni, kdo si Nikon kupují. Jen výrobce ví všechno o vlastních datových tocích a jejich zpracování a tohle všechno vložil pro uživatele do svého software.

Když budu chtít vědět něco o nové škodovce, koupím nebo dostanu manuál k tomu, co jsem koupil a nebudu si kupovat "automobil v kostce" a nebo "všechno o autech".

Možná jsem vedle, nejsem expert, ale přesto mě trápí otázka - proč se nikdo ze znalých nezaměřil i na tento software?? Podle mě, po zkušenostech, které pracně nabývám je to něco, co si v rodině Nikonů zaslouží aspoň nějakou pozornost.

A ještě jeden důvod - ne všichni pracují s Windows. A Zóner (pokud vím) není ve verzi pro jablíčkáře.

Pokud jsem někoho vyvedl z klidu, omlouvám se, nebyl to cíl. Ale kdyby se někdo nad tím zamyslel, to by bylo to, co bych si přál...

No, víc k tomu nedodám, ale kdyby někdo pořádal nějaké školení pro tento software, hlásil bych se.
pahak
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 čer 2014 06:32

Re: A co jiné editory???

Příspěvekod křovák » 09 pro 2014 10:53

to pahak ;)
...Možná jsem vedle, nejsem expert, ale přesto mě trápí otázka - proč se nikdo ze znalých nezaměřil i na tento software?? Podle mě, po zkušenostech, které pracně nabývám je to něco, co si v rodině Nikonů zaslouží aspoň nějakou pozornost...
tady si jistě něco vybereš ke vztahu ke všemu co jsi psal (n)
http://nikonblog.cz/category/upravujeme-fotografie/
křovák
 
Příspěvky: 65
Registrován: 26 bře 2013 23:09

Re: A co jiné editory???

Příspěvekod richardsonec » 21 úno 2017 10:25

tak mas jich více těch editoru nabídnu třeba Gimp, jestli znáš. Pak třeba pixlr, ale ten asi není tak "profi", ale špatný není. No za mě je photoshop asi nejlepší. Když si vezmeš, že se dá pronajmout za nějakých 250 Kč na měsíc, tak je to bez konkurence za mě. K tomu ti doporučím tak nějaké školení photoshopu a jseš pokrytej. Pak už asi jiné programy hledat nebudeš.
richardsonec
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21 úno 2017 10:15

Re: A co jiné editory???

Příspěvekod bmx » 21 úno 2017 12:03

Nejsem profík, léty jsem vystřídal dost editorů a jak čas běžel, poznal jsem, že ZONER mně bohatě postačí ;)
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: A co jiné editory???

Příspěvekod Alda » 21 úno 2017 12:34

Já jsem zhruba před rokem začínal zároveň s Photoshopem a Zonerem. A nyní již jen na Zoneru 17, nějak víc mi vyhovuje...
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: A co jiné editory???

Příspěvekod **lasta » 21 úno 2017 12:42

Nepsals že jsi barvoslepý ci s poruchou vidění barev ? ... ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: A co jiné editory???

Příspěvekod Alda » 21 úno 2017 13:42

Jo, mám porušený barvocit, takže barvičky ve fotkách nijak neupravuji, jen tak od oka, mojeho... :mrgreen:
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: A co jiné editory???

Příspěvekod ladysk » 21 úno 2017 16:47

richardsonec - nějak mi uniká, na co jsi to po více něž dvou letech vlastně zareagoval...
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: A co jiné editory???

Příspěvekod Alda » 21 úno 2017 17:20

ladysk píše:richardsonec - nějak mi uniká, na co jsi to po více něž dvou letech vlastně zareagoval...


Třeba žije v nějakých nám vzdálených a nepochopitelných časových trollích pásmech... :shock:
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: A co jiné editory???

Příspěvekod **lasta » 21 úno 2017 18:42

Přehlédli jsme to všichni, (n)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48


Zpět na Photoshopem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků