Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Moderátor: borisst

Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod Standa » 25 led 2012 19:04

Dobrý den, právě jsem se dočetl na Digineffím facebooku, že se tu otevírá téma "Vše kolem tisku" moderované profesionálem z oboru. Dovolte mi otázku, která je vlastně prosba o radu. Jakou tiskárnu by jste mi doporučil pro platformu MAC OS která bude schopna vytisknout fotografie výborné kvality do formátu A3. Vhodné pro archivaci a k paspartování/zarámování. Děkuji za vaše názory.
Standa
 
Příspěvky: 11
Registrován: 25 led 2012 17:14

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod borisst » 25 led 2012 22:37

Dobrý den Stando,
díky za Váš dotaz! Pokusím se trochu toto téma rozvést pro všechny čtenáře...
Mac OS / Win 7 = myslím si, že tento problém je již nějaký pátek vyřešen. Pro obě platformy vydávají společnosti ovladače, v některých případech samozřejmě nedojde k uveřejnění současně, nicméně nevidím toto jako problém...
Píšete o applím systému, zde je jedno "ale", které je potřeba brát v potaz... Apple, stejně jako jiní špičkoví výrobci dělají výtečnou elektroniku, která bezvadně slouží širokému spektru uživatelů. Apple se navíc snaží být hodně "user friendly", což ovšem nemusí být vždy dobře. Lépe řečeno, pokud jste uživatel na vyšším levelu, dojde k určitému problému, který Vám způsobí displej - tedy v případě, že používáte MacBook PRO, AIR, nebo iMac. Není to jen problém Apple, je to problém s jakýmkoliv lesklým displejem, kterým jsou tato zařízení vybavena. Lesklý displej totiž vše ukazuje moc pěkně! Krásný kontrast, živé barvy, všechno září... Ale neodpovídá to bohužel tomu, jak ten obrázek vypadá... Krásné pojednání naleznete ve vláknu o displejích, který na Digineffu uveřejnil kolega p. Charvát - zde je možno označit jeho slova jako slova z bible! ;)
Pojďme tedy dále. Pokud chcete tisknout doma, musíte udělat několik kroků:
- kalibrace displeje
- zvolit si cestu, která media na co budu používat
- vytvoření ICC profilů pro vaši tiskárnu, ke každému mediu co používáte
- zvážit ekonomiku procesu

Kalibraci displeje zajistí kalibrační sonda, která proměřením odezvy displeje vůči vaší grafické kartě (pokud nemáte monitor s HW kalibrací, který má vlastní kartu) vygeneruje ICC profil, který bude nejblíže ideálu korektního zobrazení. Píši záměrně nejblíže, přesnost je určitě velmi vysoká, řekněme 99%ní...

Generace ICC profilu pro vaší tiskárnu a konkrétní medium.
Samozřejmě, že řada výrobců uveřejňuje ICC profily ke stažení na svých webech. Ano, tyto profily jsou velmi dobré kvality a dají se používat. Ale... Vždy se snažím jít svojí jednoduchou filozofií a to: pokud něco děláš, dělej to nejlépe jak umíš! Jinak to nedělej!
A zde to platí dvojnásob, protože vás to stojí peníze!!! Ale k věci. Rozhodnete se například, že budete tisknout fotky: pro babičku z Pepíčkových narozenin, jen tak do rodinného alba, jako ukázku své práce, jako věci, které budou vyvěšeny ve vašem interiéru... Možná se rozhodnete, že budete i dělat umění! A jak již z popisu vyplývá, budete potřebovat profily na různá media... Na trhu je dnes relativně dost papírů určených pro fotografický tisk na pigmentových tiskárnách. Jsou to jak produkty pod značkou výrobce (většinou dělané na zakázku a poté brendované), a nebo výrobky papírenských firem, které nabízí škálu použitelnou napříč spektrem tiskáren. Co se týče značek Epson, Canon i HP, je tomu tak vždy. U výrobců papíru je třeba vytvořit první selekci - jsou tu samozřejmě extra třídy jako Hahnemuehle, Harman, Ilford, ale i špičkové materiály jako třeba Fomei, nebo Tekko. Na těchto papírech bude vaše práce vždy vypadat perfektně! A máte zajištěnu kvalitu, která zaručuje světlostálost tisku (při použití originálních inkoustů!!!). Další vlnou jsou laciné papíry kdovíjakého původu... Může se stát, že narazíte na šarži, kterou velkoproducent koupil někde u high-end fabriky a obrendoval jí svojí značkou, pod kterou jí uvedl na trh... Ano, to se může stát... Ale zázraky se nědějí každý den, takže zde je třeba postupovat velmi opatrně a mít k takovému kroku pádný důvod (peníze to nejsou!).
Ve chvíli kdy dočtete až sem, máte jistě na jazyku jednu otázku - a jak to tedy mám udělat? Je to relativně jednoduché...
1) vybrat si technologii - já osobně mám lepší zkušenost s produkty společnosti Epson, kterou považuji za lídra v oboru tisku. Samozřejmě, že nejnovější produkty Canon a HP jsou taktéž velmi kvalitní.
2) rozhodnout se dle předchozího odstavce, jaká média budu potřebovat. Pro běžný tisk doporučuji jedeno lesklé a jedno pololesklé medium s gramáží kolem 230 - 260g/m. Pro archvní a fine art tisky doporučuji barytová media s gramáží kolem 300g/m a pro matné tisky akvarelové papíry bez struktury. Barytová media preferuji nebělená, ale je to věcí vkusu každého umělce! Naopak pro čb fotografii mám velmi oblíbená media s teplým nádechem (lehce krémová barva), která podtrhují zejména portrétní tvorbě jakousi lidskost portrétované osoby. Stejně tak existují super bílá - až studená media pro podtržení jakési modernosti, chladnosti motivu... U akvarelových papírů mám rád hladkou strukturu podobnou čtvrtce, myslím si, že různé struktury podobné látce, plátnu, atd jsou pouze náhražkou pro nedostatečně kvalitní fotografii, kterou to učiní "hezčí" - to ať si každý přebere po svém...
3) pokud máte vybraná media, je na čase přistoupit ke slavnostní chvíli a objednat zařízení u dodavatele, ideálně včetně balíčku služeb kalibrace řetězce! A už se těším na tu hromadu blesků a kamení, které zde prolítne! :) ale nekamenujte mne, vím proč to říkám... Jde totiž o vaše peníze! Jde o peníze, které jste museli uspořit, aby jste si mohli zařízení koupit a jde také o investici, kterou podstupujete z jediného důvodu - aby vám dělala radost!!! Tak proto vidím nákup tiskárny jako službu, ne jako vyhledání nejnižší ceny na internetu a ono se to nějak udělá... Věřte mi, že neudělá!!!
Co by mělo následovat? Dohoda s technikem firmy, který zhodnotí vaše požadavky a nabídne balíček řešení. Po dohodě by měla následovat dohodnutá návštěva, při které technik přiveze tiskárnu, nainstaluje ji, vytvoří pro vaše media jednotlivé profily a poté vás zaškolí do práce s celým řetězcem...
Po jeho odjezdu při dodržení postupu vytisknete vždy to, co vidíte na displeji... Přesněji řečeno - displej je schopen něco ukázat, tiskárna něco vytisknout... 100% soulad je žádoucí, ale vždy bude trošku rozdíl... Už jen kvůli zobrazení - displej svítí, papír odráží. Ale nikdy nebudete zklamáni, tiskárna vám dá vice než displej!
4) ekonomika provozu - přemýšlel jsem zda-li nedat tuto připomínku hned na začátek, je totiž zásadní. Velmi zásadní! Měli by jste si uvědomit základní poučku - čím více, tím levněji! Jedná se o velká balení papíru, ale hlavně o co nejvyšší kapacitu inkoustu!!! Rozdíl je totiž propastný! Zásobníky inkoustu se vyrábí pro různé tiskárny v rozmezí řekněme 6 - 700ml. Bavíme se o rozsahu foto tiskárna na stůl až plotter. A teď počítejte. Zatímco jeden 6ml zásobník může stát - ať se o tom dobře přemýšlí třeba 200 Kč, tak ten 700 ml bude stát třeba 5.000Kč. To je 25x více, co se týče ceny. Ale... Pokud vynásobíte 6ml 25x, dostanete číslo 150ml. A ten zásobník je 700ml, což znamená že:
6ml zásobník vás stojí necelých 34Kč/ml
700ml zásobník vás stojí necelých 8Kč/ml
A to je propastný rozdíl!!! Protože v tu chvíli se vám sakra tisk doma prodraží!!!
A je tu další aspekt, kterým je ekonomika trysek dané tiskárny. Pokud totiž zalovíte v nejlevnějších vodách, bude vás pohodlí domova stát opravdu hodně peněz. Stejně tak balení papíru. Pokud koupíte 10, 25, nebo 50 listů, vždy se cena sníží... Není to až tak rapidně, ale sníží...
Dále je třeba si uvědomit, že tiskárna která netiskne, trpí. Trpí trysky, které zaschnou a před provozem je třeba je vyčistit. A to stojí zase trošku inkoustu. Přičtěte zkažené výtisky, špatně zavedený papír, mastný otisk palce, na který nechytne barva na papír a peníze letí, aniž by jste měli jedinou fotku.
Nicméně, nic se netočí jen kolem peněz, život by měl být hlavně o radosti, tak si ji dělejme tak často, jak umíme!

Abych skončil trochu optimisticky, shora uvedena jsou fakta, která je třeba vzít v potaz v případě, že chcete opravdu dělat vše sami, ať již pro radost svojí, svých blízkých, nebo z komerčních důvodů. Ano, jde to!
Ale vždy je něco za něco a s tím je nutno počítat!
Stejně tak když se rozhodnete nechat si tisknout fotky u tiskaře, nebo v labu, nemusíte být vždy spokojeni. Ale tady máte možnost se bránit - přestanete k němu chodit a najdete si jiného. Veškeré ekonomické starosti padají do něj a on s nimi i počítá ve své kalkulaci, takže je zaplatíte. Ale prostě jen přijdete, vyzvednete fotky a jdete s čistou hlavou dál!

Co se tiskáren týče, mě se líbí v této kategorii nový model Epson Stylus Photo R3000. Má větší tanky na inkoust, používá inkousty Ultra Chrome K3, které s certifikovanými medii garantují neměnnost barev delší 100 let, umí s malou ztrátou přepínat matnou a lesklou černou pro tisk na matné a lesklé materiály, má plochý podavač na media a co se určitě neztratí, má podporu pro wifi přenos dat - což samozřejmě v případě 80MB tiffu není ideální, ale možná chcete občas vytisknout něco z vedlejšího pokoje! ;)
Cena této tiskárny je do 20tis Kč, což se mi zdá přiměřené.

Ohledně služeb, které jsem avizoval v článku je možno se obrátit na společnost Fomei, která nabízí i balíčky včetně dodání tiskárny, nebo se dohodnout s menšími prodejci, kteří takové služby zajišťují. Je třeba ale důsledně požadovat: dodání nového bezvadného výrobku s plnou zárukou, garantovanou profilaci vybraných medií, kompletní zaškolení do celého procesu tisku a záruku na odvedenou práci. Potom již stačí pouze sedět, vybírat z portfolia a hledět, jak se z obyčejného obrázku na displeji stává opravdová fotografie!
Boris Stojanov, moderátor fóra Vše kolem tisku

http://www.fineartprint.cz "pokud tisknete něco opravdu fajnového"
borisst
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 led 2012 18:22

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod Standa » 25 led 2012 23:16

borisst píše:Dobrý den Stando,
díky za Váš dotaz! Pokusím se trochu toto téma rozvést pro všechny čtenáře...
Mac OS / Win 7 = myslím si, že tento problém je již nějaký pátek vyřešen. Pro obě platformy vydávají společnosti ovladače, v některých případech samozřejmě nedojde k uveřejnění současně, nicméně nevidím toto jako problém...
Píšete o applím systému, zde je jedno "ale", které je potřeba brát v potaz... Apple, stejně jako jiní špičkoví výrobci dělají výtečnou elektroniku, která bezvadně slouží širokému spektru uživatelů. Apple se navíc snaží být hodně "user friendly", což ovšem nemusí být vždy dobře. Lépe řečeno, pokud jste uživatel na vyšším levelu, dojde k určitému problému, který Vám způsobí displej - tedy v případě, že používáte MacBook PRO, AIR, nebo iMac. Není to jen problém Apple, je to problém s jakýmkoliv lesklým displejem, kterým jsou tato zařízení vybavena. Lesklý displej totiž vše ukazuje moc pěkně! Krásný kontrast, živé barvy, všechno září... Ale neodpovídá to bohužel tomu, jak ten obrázek vypadá... Krásné pojednání naleznete ve vláknu o displejích, který na Digineffu uveřejnil kolega p. Charvát - zde je možno označit jeho slova jako slova z bible! ;)
Pojďme tedy dále. Pokud chcete tisknout doma, musíte udělat několik kroků:
- kalibrace displeje
- zvolit si cestu, která media na co budu používat
- vytvoření ICC profilů pro vaši tiskárnu, ke každému mediu co používáte
- zvážit ekonomiku procesu

Kalibraci displeje zajistí kalibrační sonda, která proměřením odezvy displeje vůči vaší grafické kartě (pokud nemáte monitor s HW kalibrací, který má vlastní kartu) vygeneruje ICC profil, který bude nejblíže ideálu korektního zobrazení. Píši záměrně nejblíže, přesnost je určitě velmi vysoká, řekněme 99%ní...

Generace ICC profilu pro vaší tiskárnu a konkrétní medium.
Samozřejmě, že řada výrobců uveřejňuje ICC profily ke stažení na svých webech. Ano, tyto profily jsou velmi dobré kvality a dají se používat. Ale... Vždy se snažím jít svojí jednoduchou filozofií a to: pokud něco děláš, dělej to nejlépe jak umíš! Jinak to nedělej!
A zde to platí dvojnásob, protože vás to stojí peníze!!! Ale k věci. Rozhodnete se například, že budete tisknout fotky: pro babičku z Pepíčkových narozenin, jen tak do rodinného alba, jako ukázku své práce, jako věci, které budou vyvěšeny ve vašem interiéru... Možná se rozhodnete, že budete i dělat umění! A jak již z popisu vyplývá, budete potřebovat profily na různá media... Na trhu je dnes relativně dost papírů určených pro fotografický tisk na pigmentových tiskárnách. Jsou to jak produkty pod značkou výrobce (většinou dělané na zakázku a poté brendované), a nebo výrobky papírenských firem, které nabízí škálu použitelnou napříč spektrem tiskáren. Co se týče značek Epson, Canon i HP, je tomu tak vždy. U výrobců papíru je třeba vytvořit první selekci - jsou tu samozřejmě extra třídy jako Hahnemuehle, Harman, Ilford, ale i špičkové materiály jako třeba Fomei, nebo Tekko. Na těchto papírech bude vaše práce vždy vypadat perfektně! A máte zajištěnu kvalitu, která zaručuje světlostálost tisku (při použití originálních inkoustů!!!). Další vlnou jsou laciné papíry kdovíjakého původu... Může se stát, že narazíte na šarži, kterou velkoproducent koupil někde u high-end fabriky a obrendoval jí svojí značkou, pod kterou jí uvedl na trh... Ano, to se může stát... Ale zázraky se nědějí každý den, takže zde je třeba postupovat velmi opatrně a mít k takovému kroku pádný důvod (peníze to nejsou!).
Ve chvíli kdy dočtete až sem, máte jistě na jazyku jednu otázku - a jak to tedy mám udělat? Je to relativně jednoduché...
1) vybrat si technologii - já osobně mám lepší zkušenost s produkty společnosti Epson, kterou považuji za lídra v oboru tisku. Samozřejmě, že nejnovější produkty Canon a HP jsou taktéž velmi kvalitní.
2) rozhodnout se dle předchozího odstavce, jaká média budu potřebovat. Pro běžný tisk doporučuji jedeno lesklé a jedno pololesklé medium s gramáží kolem 230 - 260g/m. Pro archvní a fine art tisky doporučuji barytová media s gramáží kolem 300g/m a pro matné tisky akvarelové papíry bez struktury. Barytová media preferuji nebělená, ale je to věcí vkusu každého umělce! Naopak pro čb fotografii mám velmi oblíbená media s teplým nádechem (lehce krémová barva), která podtrhují zejména portrétní tvorbě jakousi lidskost portrétované osoby. Stejně tak existují super bílá - až studená media pro podtržení jakési modernosti, chladnosti motivu... U akvarelových papírů mám rád hladkou strukturu podobnou čtvrtce, myslím si, že různé struktury podobné látce, plátnu, atd jsou pouze náhražkou pro nedostatečně kvalitní fotografii, kterou to učiní "hezčí" - to ať si každý přebere po svém...
3) pokud máte vybraná media, je na čase přistoupit ke slavnostní chvíli a objednat zařízení u dodavatele, ideálně včetně balíčku služeb kalibrace řetězce! A už se těším na tu hromadu blesků a kamení, které zde prolítne! :) ale nekamenujte mne, vím proč to říkám... Jde totiž o vaše peníze! Jde o peníze, které jste museli uspořit, aby jste si mohli zařízení koupit a jde také o investici, kterou podstupujete z jediného důvodu - aby vám dělala radost!!! Tak proto vidím nákup tiskárny jako službu, ne jako vyhledání nejnižší ceny na internetu a ono se to nějak udělá... Věřte mi, že neudělá!!!
Co by mělo následovat? Dohoda s technikem firmy, který zhodnotí vaše požadavky a nabídne balíček řešení. Po dohodě by měla následovat dohodnutá návštěva, při které technik přiveze tiskárnu, nainstaluje ji, vytvoří pro vaše media jednotlivé profily a poté vás zaškolí do práce s celým řetězcem...
Po jeho odjezdu při dodržení postupu vytisknete vždy to, co vidíte na displeji... Přesněji řečeno - displej je schopen něco ukázat, tiskárna něco vytisknout... 100% soulad je žádoucí, ale vždy bude trošku rozdíl... Už jen kvůli zobrazení - displej svítí, papír odráží. Ale nikdy nebudete zklamáni, tiskárna vám dá vice než displej!
4) ekonomika provozu - přemýšlel jsem zda-li nedat tuto připomínku hned na začátek, je totiž zásadní. Velmi zásadní! Měli by jste si uvědomit základní poučku - čím více, tím levněji! Jedná se o velká balení papíru, ale hlavně o co nejvyšší kapacitu inkoustu!!! Rozdíl je totiž propastný! Zásobníky inkoustu se vyrábí pro různé tiskárny v rozmezí řekněme 6 - 700ml. Bavíme se o rozsahu foto tiskárna na stůl až plotter. A teď počítejte. Zatímco jeden 6ml zásobník může stát - ať se o tom dobře přemýšlí třeba 200 Kč, tak ten 700 ml bude stát třeba 5.000Kč. To je 25x více, co se týče ceny. Ale... Pokud vynásobíte 6ml 25x, dostanete číslo 150ml. A ten zásobník je 700ml, což znamená že:
6ml zásobník vás stojí necelých 34Kč/ml
700ml zásobník vás stojí necelých 8Kč/ml
A to je propastný rozdíl!!! Protože v tu chvíli se vám sakra tisk doma prodraží!!!
A je tu další aspekt, kterým je ekonomika trysek dané tiskárny. Pokud totiž zalovíte v nejlevnějších vodách, bude vás pohodlí domova stát opravdu hodně peněz. Stejně tak balení papíru. Pokud koupíte 10, 25, nebo 50 listů, vždy se cena sníží... Není to až tak rapidně, ale sníží...
Dále je třeba si uvědomit, že tiskárna která netiskne, trpí. Trpí trysky, které zaschnou a před provozem je třeba je vyčistit. A to stojí zase trošku inkoustu. Přičtěte zkažené výtisky, špatně zavedený papír, mastný otisk palce, na který nechytne barva na papír a peníze letí, aniž by jste měli jedinou fotku.
Nicméně, nic se netočí jen kolem peněz, život by měl být hlavně o radosti, tak si ji dělejme tak často, jak umíme!

Abych skončil trochu optimisticky, shora uvedena jsou fakta, která je třeba vzít v potaz v případě, že chcete opravdu dělat vše sami, ať již pro radost svojí, svých blízkých, nebo z komerčních důvodů. Ano, jde to!
Ale vždy je něco za něco a s tím je nutno počítat!
Stejně tak když se rozhodnete nechat si tisknout fotky u tiskaře, nebo v labu, nemusíte být vždy spokojeni. Ale tady máte možnost se bránit - přestanete k němu chodit a najdete si jiného. Veškeré ekonomické starosti padají do něj a on s nimi i počítá ve své kalkulaci, takže je zaplatíte. Ale prostě jen přijdete, vyzvednete fotky a jdete s čistou hlavou dál!

Co se tiskáren týče, mě se líbí v této kategorii nový model Epson Stylus Photo R3000. Má větší tanky na inkoust, používá inkousty Ultra Chrome K3, které s certifikovanými medii garantují neměnnost barev delší 100 let, umí s malou ztrátou přepínat matnou a lesklou černou pro tisk na matné a lesklé materiály, má plochý podavač na media a co se určitě neztratí, má podporu pro wifi přenos dat - což samozřejmě v případě 80MB tiffu není ideální, ale možná chcete občas vytisknout něco z vedlejšího pokoje! ;)
Cena této tiskárny je do 20tis Kč, což se mi zdá přiměřené.

Ohledně služeb, které jsem avizoval v článku je možno se obrátit na společnost Fomei, která nabízí i balíčky včetně dodání tiskárny, nebo se dohodnout s menšími prodejci, kteří takové služby zajišťují. Je třeba ale důsledně požadovat: dodání nového bezvadného výrobku s plnou zárukou, garantovanou profilaci vybraných medií, kompletní zaškolení do celého procesu tisku a záruku na odvedenou práci. Potom již stačí pouze sedět, vybírat z portfolia a hledět, jak se z obyčejného obrázku na displeji stává opravdová fotografie!


Nádherný článek (odpověď), děkuji. Zprvu jsem trochu zmatený, o ICC profilech jsem nikdy neslyšel. Bude to pro mě něco nového. Snad to zvládnu. Ty velkokapacitní zásobníky to je opravdu mazec - myslím tím finanční. Když vezmu v potaz, že model Epson Stylus Photo R3000 má osm zásobníků x 5000 za jeden 700ml = 40.000Kč za inkoust do jedné tiskárny jen to hvízdne :roll: ...ale když ji miluješ (fotografii) není co řešit.
Ptal jsem se na MAC záměrně a to z toho důvodu, že o tiskárnách pro MACy kolují zvěsti. Abych byl konkrétní, dnes již na většinu tiskáren dodávají ovladače i pro MAC OS. Háček je v tom , že ne všechny tiskárny vám na platformě MAC OS zpřístupní úplně všechny funkce. To by mohl být v profi fotografii docela problém? No, nemám osobní zkušenosti. Jedna bába povídala... Jak si na tom stojí model Epson Stylus Photo R3000 s ovladači pro MAC OS?
Standa
 
Příspěvky: 11
Registrován: 25 led 2012 17:14

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod borisst » 26 led 2012 00:44

Stando, aby nedošlo k mýlce!!! Ten rozsah je jak jsem psal jen příklad pro představu objemu zásobníků!!! R3000 nemá zásobníky 700ml, ale něco kolem 25ml. A ceny jsou přibližné!!! ;)

A ohledně upřesnění s Mac OS vs Epson - dejte mi trochu času, zjistim a poreferuji, ok?
Upd: info pro doplnění viz další příspěvek.
Boris Stojanov, moderátor fóra Vše kolem tisku

http://www.fineartprint.cz "pokud tisknete něco opravdu fajnového"
borisst
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 led 2012 18:22

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod borisst » 26 led 2012 00:58

Ještě doplním, jedna cesta je řekněme kancelářská - tiskárna, počítač se systémem a v něm tiskový ovladač, možná pár sw vychytávek pro "easy print".
Ale...
Existuje i cesta jak dostat ze systému vždy to, co chci a to je použití speciálního sw, chcete-li ripu. Jedná se vlastně o sw, který používá počítač pouze jako zdroj signálu a celou tiskovou úlohu má ve své režii. V praxi to znamená, že k tisku potřebujete pouze zapnutý počítač a data připravená k tisku, celý tisk poté proběhne pouze pomocí tohoto sw.
SsW řešení, které to opravdu umí uživatelsky velmi přívětivě je německého původu a jmenuje se Mirage. Je speciálně vyvíjen pro platformu Epson a doslova z nich ždíme absolutní maximum!!!
Info o ceně naleznete zde:
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/mirag ... k-EX20201/

A nebo na stránkách výrobce:
http://mirage.dinax.de/
Boris Stojanov, moderátor fóra Vše kolem tisku

http://www.fineartprint.cz "pokud tisknete něco opravdu fajnového"
borisst
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 led 2012 18:22

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod Standa » 26 led 2012 01:47

borisst píše:Stando, aby nedošlo k mýlce!!! Ten rozsah je jak jsem psal jen příklad pro představu objemu zásobníků!!! R3000 nemá zásobníky 700ml, ale něco kolem 25ml. A ceny jsou přibližné!!! ;)

A ohledně upřesnění s Mac OS vs Epson - dejte mi trochu času, zjistim a poreferuji, ok?
Upd: info pro doplnění viz další příspěvek.


:shock: ...já jsem si říkal, že by to bylo nějaké předimenzované. Koukal jsem na web abych si něco o Epson Stylus Photo R3000 přečetl. Čerpal jsem zde: http://www.fotografovani.cz/art/hp_foto/epson-stylus-photo-r3000.html a zde http://www.epson.co.uk/Store/Printers-and-All-in-Ones/Epson-Stylus-Photo-R3000
Musím říct, že je to pekelný stroj. WIFI, 3 rozdílné odstíny zásobníků černého inkoustu pro kvalitní podání ČB fotografií a věrného podání šedých odstínů. Podpora více médií - obzvlášť možnost tisku na roli papíru. Zásobníky jsou v tomto případě 25ml. Podpora pro platformu MAC zdá se býti dostatečná (dokonce extra pro MAC s procesory Intel).
Viz screenshot:
Obrázek

Fanoušci a potencionální zákazníci této tiskárny nechť začnou šetřit. Já žiji ve Velké Británii a pokud se rozhodnu pro tuto tiskárnu, budu lehčí o £700. To není malá suma. Přesto jsem pěkně podrážděný ke koupi - co tomu řekne přítulkyně, to bude bolet!
Standa
 
Příspěvky: 11
Registrován: 25 led 2012 17:14

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod borisst » 26 led 2012 11:27

No jo no., to jsou ty naše koníčky... :D
Ale nezoufejte Stando, dle svých dlouholetých zkušeností s párovým soužitím mohu vřele doporučit systém odpustků ve formě kompenzace! Pokud vy si pořídíte novou hračku, přítelkyně zajisté nepohrdne klasickým trench coat od Burberry! A ty krátké a jednoduché se dají pořídit již od £ 750! :D
Viz: http://uk.burberry.com/store/womenswear ... ench-coat/
Sice Vás ta tiskárna vyjde na dvojnásobek, ale jsou to jen peníze... Co by chlap neudělal pro klid doma! ;)
Boris Stojanov, moderátor fóra Vše kolem tisku

http://www.fineartprint.cz "pokud tisknete něco opravdu fajnového"
borisst
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 led 2012 18:22

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod Standa » 27 led 2012 13:46

borisst píše:No jo no., to jsou ty naše koníčky... :D
Ale nezoufejte Stando, dle svých dlouholetých zkušeností s párovým soužitím mohu vřele doporučit systém odpustků ve formě kompenzace! Pokud vy si pořídíte novou hračku, přítelkyně zajisté nepohrdne klasickým trench coat od Burberry! A ty krátké a jednoduché se dají pořídit již od £ 750! :D
Viz: http://uk.burberry.com/store/womenswear ... ench-coat/
Sice Vás ta tiskárna vyjde na dvojnásobek, ale jsou to jen peníze... Co by chlap neudělal pro klid doma! ;)


:shock: Tak že mě ta tiskárna vyjde na pouhých £1450. A to se vyplatí!!! :D
Standa
 
Příspěvky: 11
Registrován: 25 led 2012 17:14

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod borisst » 27 led 2012 14:23

Standa píše:
borisst píše:No jo no., to jsou ty naše koníčky... :D
Ale nezoufejte Stando, dle svých dlouholetých zkušeností s párovým soužitím mohu vřele doporučit systém odpustků ve formě kompenzace! Pokud vy si pořídíte novou hračku, přítelkyně zajisté nepohrdne klasickým trench coat od Burberry! A ty krátké a jednoduché se dají pořídit již od £ 750! :D
Viz: http://uk.burberry.com/store/womenswear ... ench-coat/
Sice Vás ta tiskárna vyjde na dvojnásobek, ale jsou to jen peníze... Co by chlap neudělal pro klid doma! ;)


:shock: Tak že mě ta tiskárna vyjde na pouhých £1450. A to se vyplatí!!! :D


BINGO!!! :D
Boris Stojanov, moderátor fóra Vše kolem tisku

http://www.fineartprint.cz "pokud tisknete něco opravdu fajnového"
borisst
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 led 2012 18:22

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod sob22 » 02 dub 2012 12:49

Otázkou je jestli se vůbec koupě takové tiskárny vyplatí vzhledem k množství tisknutých fotografií. Osobně celkově tisknu dost málo a velkoformátový tisk ještě míň, takže spíše využívám služeb různých center.
Každopádně ty kabátky vypadají hodně dobře. Myslím, že by se žena nezlobila ani kdyby sis toho pořídil víc než jen tiskárnu :D
sob22
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2012 12:44

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod borisst » 07 dub 2012 22:04

@Sob22: jakože taková malá reklamička skrytá za titulek??? :shock:
Každopádně, fotky bych nikdy nesvěřil někomu, kdo potiskne a zkopíruje všechno... To je primární problém. Když už tisknout venku, tak u někoho, kdo prostě dělá fotky. A ne u někoho, kdo tiskne, protože je to moderní a je možnost tu vysekat nějaký prachy...
Sekundárně, doma je doma... Je jedno kolik tisknete A4/A3+/A2+... Garantuju vám, že jak se vám začne dařit s tím tiskem a porovnáte si všechno jak má být, dostane vaše focení nový rozměr, nový smysl. Na vše začnete pohlížet jako na vytištěnou fotku a ne jen jako na nějaký bezcenný jpeg v počítači!
A plus je tu ta svoboda a zodpovědnost... Můžete si tisknout kdy chcete a co chcete... Ale taky když to zkazíte, je to jen váš problém a vaše chyba! ;)
Takže...?
Boris Stojanov, moderátor fóra Vše kolem tisku

http://www.fineartprint.cz "pokud tisknete něco opravdu fajnového"
borisst
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 led 2012 18:22

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod sob22 » 04 kvě 2012 10:16

borisst: Argumenty pro tisk doma máš dobré. A přesto si radši tisknu venku. To co tisknu, může vidět kdokoliv, ve velkém všechny fotky tisknout nebudu. Stačí mi doslova pár fotek. Pro mě vidím jako jedinou nevýhodu tisku venku: omezená doba tisku.
sob22
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2012 12:44

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod borisst » 05 kvě 2012 14:32

Mozna ani ta omezena doba nebude ten nejvetsi problem, ale cas straveny nekam dojit - dojet. Nekomu vysvetlit co chci, verit, ze to neskoni.. A zase se tam pro zakazku vratit! ;-)
Ale jinak mas pravdu, neni to kazdeho salek kavy a tisk je sluzba, i tiskari chteji mit na najem! :-)))
Boris Stojanov, moderátor fóra Vše kolem tisku

http://www.fineartprint.cz "pokud tisknete něco opravdu fajnového"
borisst
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 led 2012 18:22

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod Mila_xl » 07 kvě 2012 19:19

... (autocenzura) ...
Mila_xl
 
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2012 12:57

Re: Tiskárna formátu A3 pro MAC OS

Příspěvekod sob22 » 18 kvě 2012 09:09

Borris: Podle mě celá záležitost závisí na objemu tisku.
sob22
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2012 12:44


Zpět na Vše kolem tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků