využití zoneru

Re: využití zoneru

Příspěvekod hobbik » 17 zář 2011 07:42

laby: Nemusíš tady opruzovat a prudit když nic k tématu nemáš. Můžeš obohatit i jiné diskuze. Tam ti třeba nikdo na bebíčko nešlápne tak nebudeš muset hysterčit. :D
hobbik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 zář 2011 12:09

Re: využití zoneru

Příspěvekod Laby » 17 zář 2011 10:02

Neuvěřitelné, tohle pochopil. :-)
Laby
 
Příspěvky: 12
Registrován: 14 zář 2011 16:02

Re: využití zoneru

Příspěvekod avek » 18 zář 2011 08:14

Janododesi, dovolil bych si zopakovat můj dotaz z 16.9. Dejte sem nějakou Vaší fotku která předvede co dokáže Photoshop CS. A když používáte Photoshop a Zoner se vám nelíbí, proč raději nepíšete do rubriky Photoshop resp. Photoshop Elements?
avek
 
Příspěvky: 90
Registrován: 11 zář 2011 09:13

Re: využití zoneru

Příspěvekod Pety » 18 zář 2011 11:54

Pan janododdes zjevně viděl jen home verzi ZPS. Jeho příspěvkem se tedy není třeba vzrušovat.
Pety
 
Příspěvky: 6
Registrován: 12 zář 2011 08:22

Re: využití zoneru

Příspěvekod hobbik » 18 zář 2011 14:22

Původní dotaz byl na to kdo a na co využívá zoner který je dle mě díky absenci vrstev ( a jiným fcím) k ničemu. Ovšem leckdo si to vzal nějak osobně a pak začal hysterčit. Podivná komunita. :shock:
hobbik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 zář 2011 12:09

Re: využití zoneru

Příspěvekod AlesHasala » 18 zář 2011 14:43

Jelikož se na vývoji ZPS podílím od jeho počátku, rád bych zde vyslovil několik faktů ohledně ZPS a Adobe Photoshop z pohledu Zoneru:
- Adobe Photoshop je špička ve svém oboru, je to nástroj pro profesionály
- Adobe Photoshop je desetkrát dražší než ZPS (PS CS5 vs. ZPS 13 PRO)
- ZPS se nikdy nesnažilo konkurovat editačním schopnostem Adobe Photoshopu
- ZPS není pouze editor, je to komplexní nástroj pro práci s fotografií - získávání, organizace, práce s informacemi, úpravy, speciální funkce (3D, panorama, HDR...), zpracování RAW, publikace...

Na základě toho můžu prozradit, že ani připravovaná nová verze ZPS 14 nebude mít plnou podporu vrstev.
AlesHasala
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 zář 2011 14:06

Re: využití zoneru

Příspěvekod hobbik » 18 zář 2011 17:47

Tyhle vyjmenované body jsou asi každému jasné, nicméně vrstvy bych prostě uvítal. A to nejsem grafik a nechci aby zps konkuroval photoshopu. Ale ta práce s nimi je prostě nesrovnatelná. Je to jediná věc co mi u zps chybí.
hobbik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 zář 2011 12:09

Re: využití zoneru

Příspěvekod hobbik » 18 zář 2011 17:50

Myslím, že okruh potenciálních zákazníků by vzrostl jen přidáním vrstev.
hobbik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 zář 2011 12:09

Re: využití zoneru

Příspěvekod AlesHasala » 18 zář 2011 19:20

hobbik píše:Myslím, že okruh potenciálních zákazníků by vzrostl jen přidáním vrstev.

A to říkáte proto, že si nedovedete představit úpravy fotek bez vrstev, nebo je ten názor podložen nečím jiným?

Dneska fotí nebo s fotkama pracuje spousta lidí, ale jen velmi malé procento provádí složitější editace a potřebují pokročilý editor...
AlesHasala
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 zář 2011 14:06

Re: využití zoneru

Příspěvekod hobbik » 18 zář 2011 19:26

Nejde o složitější úpravy. Hodí se to v podstatě na všechno. A je otázka proč kupovat zoner který je neumí a nekoupit si ve stejné cenové třeba elements či jiný nástroj který je umí?
hobbik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 zář 2011 12:09

Re: využití zoneru

Příspěvekod Pety » 19 zář 2011 07:37

hobbiku, už jsi nám zopakoval asi po šesté, že ti u ZPS chybí vrstvy. Díky, ale domnívám se, že většina z nás už tuto tvoji pro nás velice důležitou informaci vstřebala. Jsme rádi, že sis toho všiml. Dobře. Ale mohl bys prosím také vysvětlit, proč to pořád tak zdůrazňuješ? Doufáš, že tím dotlačíš Zoner k výrobě špičkového grafického editoru za cenu ZPS? Pokud ano, tak počítej do deseti let, dřív to těžko stihnou... Nebo se chceš vytahovat tím, jak ses naučil práci s vrstvami v Photoshopu? Salut, smekáme, jsi asi jediný v ČR... Nebo ještě nějaký jiný důvod?

janododdes: Hluboce smekám před vašimi znalostmi. Já používal Zoner Media Explorer 4.0, heč! A jsem samozřejmě hermafrodit, pokud je pro vás tato informace tak důležitá. Co jste vy, už vím.
Pety
 
Příspěvky: 6
Registrován: 12 zář 2011 08:22

Re: využití zoneru

Příspěvekod Avionik » 19 zář 2011 09:06

Zatím se dobře bavím , " hobbik " prudí , já sice používám ACDSee 9 neb pro mojí činnost to zatím vyhovuje ,v záloze mám GIMP ale pokud bych měl ZPS a nebo dokonce FS tak bych dělal na tomto programu a jistě bych to v určitém rozsahu zvládnul. Děkuji za pozornost , penzista
Uživatelský avatar
Avionik
 
Příspěvky: 2907
Registrován: 10 zář 2011 19:08
Bydliště: Olomouc

Re: využití zoneru

Příspěvekod dluhos » 19 zář 2011 09:19

Chudák Aston, pokud tohle vidí.
dluhos
 
Příspěvky: 232
Registrován: 10 zář 2011 09:18

Re: využití zoneru

Příspěvekod avek » 19 zář 2011 09:20

otevřel jsem si "využití zoneru" protože jsem myslel že tu najdu nějaké šikovné informace, nápady a hlavně, třeba už i první informace o Zoneru 14 a jeho novinkách. Místo toho je to zase jalová internetová diskuse, kvůli kterým jsem přestal číst "dikuse" na Grafice a kvůli kterým možná pan Neff založil diskusi vlastní, s tím se asi nedá nic dělat.

Používám Zoner, měl jsem 8, 10, 12 a teď se těším na verzi 14, tenhle srozumitelný a komlexní program mi vyhovuje - a co je komu do toho. Photoshop má jistě mnoho krásných možností, ale proč si o tom autoři nepíšou v rubrice Photoshop?
avek
 
Příspěvky: 90
Registrován: 11 zář 2011 09:13

Re: využití zoneru

Příspěvekod camel » 19 zář 2011 12:55

Dobrý den,

ač fotografický amatér poznám, kdy je téma vyčerpané - proto jej uzamykám.
Pokud budete mít příspěvek k věci, založte si nové téma.

Děkuji všem ohleduplně diskutujícím!
--
C.
camel
Site Admin
 
Příspěvky: 49
Registrován: 06 zář 2011 18:44

Re: využití zoneru

Příspěvekod Aston » 19 zář 2011 14:54

Zdravím všechny. Zoner je skvělý program, používám ho od verze 5 a nyní beta - testuju verzi 14. Myslím, že tahle debata nemá smysl. Chápu, že kolegovi Zoner nevyhovuje. Já nepiju pivo a neposlouchám dechovku - a znamená to, že pivo je blbost a dechovka se nemá hrát? Pokud má někdo s něčím v Zoneru problém, tak tady je platforma, jak ho řešit. Vivat Zoner!
Aston
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09 zář 2011 19:51

Re: využití zoneru

Příspěvekod Aston » 17 říj 2011 21:46

V Zoneru nejsou falešné vrstvy. Je to prostě jedna vrstva, ale nezle pak fotku uložit v nějakém nativním zoneráckém formátu. Je to vrstva, kterou lze prolínat a vymaskovávat - ale je jenom jedna a po uložení zmizí. Což neznamená, že je k ničemu. Možností jak to použít je nekonečně mnoho. Podstatné je, že - na př. místní úprava - je nedestruktivní, dokud vrstvu nesloučíme s podkladem. To je velice důležité - můžeme s tou věcí libovolně laborovat, dokud nejsme s výsledkem spokojeni. Výhoda Zoneru je v jeho operativnosti. Na běžnou rychlou úpravu - ale i hodně sofistikovanou - je ideální. Na nějaké rozsáhljší editace je pak vhodnější Photoshop. Oba softy jsou jinak zaměřené a velmi dobře se doplňují. To je jako že mám Marka II a kompakt do kapsy. Co je lepší? Mark se nevejde do kapsy...
Aston
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09 zář 2011 19:51

Re: využití zoneru

Příspěvekod milav » 27 říj 2011 07:12

Já používám Zoner už od Explorera 3.0, teď už verzi ZPS 14 - každým upgradem je lepší a dozrává (v poslední verzi mi radost udělal vylepšený RAW modul a Mapování tonality). Fotil jsem na kinofilm,pak bylo pár kompaktů,teď konečně DSLR a SLT, takže úplný začátečník nejsem. Fotím si pro radost + rodinu apod. a na rychlé úpravy a organizaci fotek je Zoner výborný a rychlý. Navíc mluví na mě česky, má rychle reagující českou podporu a těch pár stovek jednou za cca rok tolik nebolí. Mám ještě PSE 10, zatím se s ním učím (když je čas) a myslím, že by spíš bylo zajímavější (a poctivější) srovnávat ZPS14 a PSE10.
ZPS14 - rychlejší na jednoduché úpravy (ořez,úprava barev,ostření,stíny,světla apod.) , výborný a rychlý katalog
PSE10 - lepší možnost záchrany nějaké fotky, více možností kvalitnějších úprav, ale je to pomalejší a vadí mi nemožnost přímého převodu na JPEG (jde to přes uložení na web, ale zoufale pomalu i na 4 jádru) nebo uložit v DNG a ZPS převést.
Vrstvy mi zatím nikdy nechyběly (ale v PSE10 se je snažím naučit) a myslím, že většina fotícího národa ani netuší, že něco takového existuje a ani nemá zájem se něco takového učit. Jen z mého okolí v práci,rodině vím o 5 lidech se ZPS ale ani o jednom s PS.
V předešlých diskuzích jste bohužel srovnávali nesrovnatelné - i cenově (a ne,že o cenu nejde). Ano, na PS CS5 jde časem našetřit i pro normálního smrtelníka, ale myslím, že pokud mě focení neživí, je to pro mě zbytečný luxus (přeci jen jsou v rodinném životě důležitější výdaje).A není to jen pořizovací cena - upgrade PS taky není zrovna laciné a během pár let dát desítky tisíc jen za software, to už opravdu není pro každého (bavím se o legálním softu). :mrgreen:
Je to jako s autem - jezdím si Fabií a vůbec mě nenapadne ji srovnávat s nejvyšším modelem Mercedesu. A tipuji, že u nás v Česku je určitě podstatně více uživatelů ZPS14 než PS CSx. Proč asi? :P
Sony SLT A35, Sigma 17-70 F2.8-4.0 DC MACRO OS HSM, Sigma 70-300 F4-5.6 DG OS, Sony 50 F1.8
milav
 
Příspěvky: 25
Registrován: 11 říj 2011 07:21

Re: využití zoneru

Příspěvekod Tomas » 26 pro 2011 07:54

Zdar, jsem tu nováčkem a mám hned jeden konkrétní dotaz, k Zoneru samozřejmě...
Po editaci fotografie, kdy jsem pracoval s "pracovní vrstvou", maskou, nějaké to doostření, šum atd. ( pokud se nebudu vyjadřovat technicky přesně, tak mě prosím omluvte ) se stalo toto:
Výsledná práce, kterou jsem chtěl převést do souboru JPEG na 100% kvality měla nakonec cca 100 MB velikosti, což je samozřejmě nepřípustné ( s ohledem na upload atd. )
Po snížení výsledné kvality převodu cca na 90% se, pravda, rapidně snížila velikost souboru, avšak měla stále cca 30 MB.

Mám dvě otázky:

Na jaké snížení kvality můžu jít u převodu z RAW do JPEG, nejsem si totiž jistý, zda to snížení třeba na 80% vůbec někdo pozná, ale při práci v DTP v případě, že by si ji někdo stáhnul třeba na nějaké fotobance by toto "velké" snížení výstupní kvality mohlo být znát

Jaké případné opatření, nebo komprese používáte Vy při editaci Vašich prací v Zoneru ( 14 )

Ještě doplním že fotím na 550D
Díky a jsem s pozdravem
Tomas
Tomas
 
Příspěvky: 3
Registrován: 26 pro 2011 07:36

Re: využití zoneru

Příspěvekod šejk » 11 led 2012 07:12

Jpeg (i po 100% převodu z rawu) má max 20-25 MB. Jsi si jistý, že to byl Jpeg a né Tiff ?
Při snížení na cca 80% se velikost sníží na 300-700 kb při snížení i rozlišení, 5MB při stávajícím rozlišení.
šejk
 
Příspěvky: 7
Registrován: 04 pro 2011 23:22

PředchozíDalší

Zpět na Zonerem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník