Problém s Epson tiskárnou při tisknutí fotografií

Moderátor: borisst

Problém s Epson tiskárnou při tisknutí fotografií

Příspěvekod matous.urb » 02 črc 2019 18:44

Dobrý den, prosím o radu!
Něco málo přes rok mám tiskárnu Epson L4160 a nikdy s ní v tomto směru nebyl žádný problém. Nicméně, z ničeho nic v polovině stránky začala tisknout místo černé barvy modrou. Tento problém se objevuje pouze při nastavení na fotografický papír. Když je nastavená na obyčejný papír. tak tiskne tak, jak má. Provedl jsem všechna možná čištění a barvy v tiskárně je taky dost. Zkoušel jsem i měnit různé nastavení barev a kvality a výsledek pořád stejný... Nemohl by mi někdo poradit?
Předem díky za jakýkoliv tip.
matous.urb
 
Příspěvky: 1
Registrován: 02 črc 2019 18:26

Re: Problém s Epson tiskárnou při tisknutí fotografií

Příspěvekod gustav » 20 zář 2019 10:48

Já mám Epsonku L4150 od ledna a tiskla dobře. Asi dva poslední měsíce najednou přestala tisknout na formáty 10x15cm
a 13x18cm. Když dám pokyn k tisku, tiskárna normálně najede, vtáhne list fotopapíru a okamžitě ho vyplivne tam, kde
z ní vycházejí vytisknuté fotky a objeví se hláška V tiskárně není papír nebo je špatně založený. Ale založený byl
určitě dobře.
Ale když tisknu na formát A4, tak tisk proběhne v pořádku. Aktualizoval jsem firmware, ale tento problém to nevyřešilo.
Neměl jste někdo také takový problém?

matous.urb: s problémem, který jsi popsal, jsem se nesetkal, tak poradit nemohu, bohužel.
Uživatelský avatar
gustav
 
Příspěvky: 2845
Registrován: 12 črc 2013 14:13

Re: Problém s Epson tiskárnou při tisknutí fotografií

Příspěvekod Stanley 900 » 31 říj 2019 12:52

Ahoj,
tiskárna by měla poznat formát papíru do ní vložený. Zkus vyčistit místo, kde je papír a mělo by tam být čidlo
a nebo v místě, kde se nastavují posuvníky na šířku papíru.
U Epsonu HD XP-15000 se zase někdy tluče velikost fotopapíru nastavená v počítači a sama od sebe jinak zobrazovaná na displeji tiskárny,
bez ohledu na nastavení.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8034
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Problém s Epson tiskárnou při tisknutí fotografií

Příspěvekod gustav » 01 lis 2019 14:17

Stando, díky za radu, vyzkouším.
Uživatelský avatar
gustav
 
Příspěvky: 2845
Registrován: 12 črc 2013 14:13


Zpět na Vše kolem tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků