Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Moderátoři: MakB, TNČ moderátoři

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod Hejhulák » 27 led 2019 10:29

Ruby nazdar! (n) ;)
Josefe - ano, dá se to trochu "dohnat" clonou a ISO, ale není to "čisté" řešení. Nota bene jsem chtěl ještě delší čas (1s apod.), ale max. jsem dosáhl 0,2 - 0,3 sekundy, což ještě není úplně ono. Ještě jsem mohl jít na clonu 22, ale tu nikdy nepoužívám, tak jsem na ni zapomněl :-D! Čekat do večera se mi nechtělo!
Hezký den, já jedu na průzkum okolí :-)...
Přílohy
Bad_Urach_2019_09.JPG
Bad_Urach_2019_09.JPG (337.93 KiB) Zobrazeno 3495 krát
Uživatelský avatar
Hejhulák
 
Příspěvky: 958
Registrován: 23 kvě 2012 20:23
Bydliště: Příbor

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod pe-pa » 27 led 2019 11:00

Přílohy
SDQ_2514_w.jpg
SDQ_2514_w.jpg (892.8 KiB) Zobrazeno 3472 krát
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod Hejhulák » 27 led 2019 15:39

Tak opět něco málo, byl jsem venku, ale všechno taje, všude je hnusné mokro a i trochu blátivo...
Přílohy
Blueberry_Hill_2019_1c.jpg
Blueberry_Hill_2019_1c.jpg (422.54 KiB) Zobrazeno 3442 krát
Blueberry_Hill_2019_2c.jpg
Blueberry_Hill_2019_2c.jpg (380.92 KiB) Zobrazeno 3442 krát
Blueberry_Hill_2019_4c.jpg
Blueberry_Hill_2019_4c.jpg (499.38 KiB) Zobrazeno 3442 krát
Blueberry_Hill_2019_5c.jpg
Blueberry_Hill_2019_5c.jpg (702.8 KiB) Zobrazeno 3442 krát
Uživatelský avatar
Hejhulák
 
Příspěvky: 958
Registrován: 23 kvě 2012 20:23
Bydliště: Příbor

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod bmx » 27 led 2019 16:38

Ahoj,přidám jednu tuzemskou... ;)
Přílohy
zalejzá.jpg
zalejzá.jpg (443.51 KiB) Zobrazeno 3425 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 200 mm
Čas expozice: 1/4000 sec.
Clona: F/9
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: Canon EOS 100D
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -2/1 EV
Metering mode: Spot
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod Hejhulák » 27 led 2019 17:07

Nazdar Jindro, tady ani nevylezlo :-)... Teda na několik málo minut jsem slunce viděl, ale jinak šedo, šedo a zase šedo.
Nejsem tu dobrovolně :-(, zítra máme "celofiremní" sezení a pak mě čeká personální pohovor (hodnocení za 2018).
To se o sobě dozvím věci :-D!!!
S trpkým úsměvem sleduji foveon, bez řádné omluvy (pochopitelně že ze západní strany Evropy) bych se s tím dotyčným ani nebavil, natož abych odpustil a bavil se, jakoby se nechumelilo...
Diplomaticky řečeno: "Chlapci" jsou evidentně nepoučitelní a plni ideálů mládí... Ignorace "toho člověka" jim dlouho nevydržela...
Uživatelský avatar
Hejhulák
 
Příspěvky: 958
Registrován: 23 kvě 2012 20:23
Bydliště: Příbor

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod jajakm » 27 led 2019 17:46

Hejhulák píše:Nazdar Jindro, tady ani nevylezlo :-)... Teda na několik málo minut jsem slunce viděl, ale jinak šedo, šedo a zase šedo.
Nejsem tu dobrovolně :-(, zítra máme "celofiremní" sezení a pak mě čeká personální pohovor (hodnocení za 2018).
To se o sobě dozvím věci :-D!!!
S trpkým úsměvem sleduji foveon, bez řádné omluvy (pochopitelně že ze západní strany Evropy) bych se s tím dotyčným ani nebavil, natož abych odpustil a bavil se, jakoby se nechumelilo...
Diplomaticky řečeno: "Chlapci" jsou evidentně nepoučitelní a plni ideálů mládí... Ignorace "toho člověka" jim dlouho nevydržela...

Ahoj Milane. Díky za oslovení chlapci v mém případě. Protože jsem starší než ty, tak to potěšilo. :D Budu mluvit za sebe: Chlapec Jarda, který je tu ze SIGMÁKŮ nejkratší dobu, není nepoučitelný. Dávám tomu dotyčnému šanci se veřejně omluvit a udělat tu pomyslonou tlustou čáru. Bude-li ji Jarouš akceptovat, to si rozhodne on sám. Samozřejmě pak očekávám, že případná diskuze bude bez vulgarit a urážek. Beru to jako svůj poslední počin v této záležitosti.

Nezávidím ti pohovor, který tě z německým šéfem čeká. Ve své době jsem zažil rakouského šéfa, jehož dědeček pocházel od Opavy. To ase ale nesmělo říkat, protože se považoval za Rakušana tělem i duší. Na zelené louce jsem vybudoval velmi dobře prosperující firmu. Když jsem si asi po pěti letech jako spolumajitel se směšným platem ředitele společnosti dovolil říct, že bychom si mohli vyplati nějaké podíly na zisku (bydlel jsem v té době v paneláku hned pod střechou kde občas zatékalo a tapety na stěnách plesnivěly díky vlhkosti a navíc jsem měl dvě malé dět a chtěl jsem si koupit dům nebo lepší byt), bylo mi řečeno že můj čas skončil a můžu jít. Prostě černoušek udělal svoji práci a černoušek může jít. Tak jsem odešel. Nějak jsem se rozkecal. Sorry.

Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod Hejhulák » 27 led 2019 18:05

Ahoj Jardo,
bude-li předcházet omluva - pochopím to a s velkou obezřetností by se dalo mluvit o nějaké komunikaci. Ale poněkud postrádám snahu o vyřešení omluvou ze strany té západnější. Tady se jemu nemá kdo za co omlouvat.

Můj šéf se chová jako člověk, nemám s ním žádný problém. Po 18-ti letech už vím, co od něj čekat.
Uživatelský avatar
Hejhulák
 
Příspěvky: 958
Registrován: 23 kvě 2012 20:23
Bydliště: Příbor

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod jajakm » 27 led 2019 18:24

Hejhulák píše:Ahoj Jardo,
bude-li předcházet omluva - pochopím to a s velkou obezřetností by se dalo mluvit o nějaké komunikaci. Ale poněkud postrádám snahu o vyřešení omluvou ze strany té západnější. Tady se jemu nemá kdo za co omlouvat.

Můj šéf se chová jako člověk, nemám s ním žádný problém. Po 18-ti letech už vím, co od něj čekat.


Ad. omluva: Také jsem zvědavý a samozřejmě obezřetnost v budoucnu je samozřejmostí. Minové pole je minové pole.
Ad. tvůj šéf: Tak to máš dobré. Já letos oslavím 24 let ve vlastní firmě. Nestěžuji si. Vlastně ano, nejsou lidi a proto nestíháme. :D
Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod Hejhulák » 27 led 2019 18:31

Jak jsi svým pánem, tak to máš dobré. Nikdo za Tebe sice nic neudělá, ale na druhé straně to máš plně ve svých rukou...
Uživatelský avatar
Hejhulák
 
Příspěvky: 958
Registrován: 23 kvě 2012 20:23
Bydliště: Příbor

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod ODSakEda » 27 led 2019 18:38

jajakm píše: ..... Prostě černoušek udělal svoji práci a černoušek může jít. Tak jsem odešel. Nějak jsem se rozkecal. Sorry.
Jarda

Tak vono jsou někteří nacionalisti bez ohledu na národnost... a jsou dobří kapitalisti a nedobří kapitalisti a vše mezi tím, bez ohledu na stát. Já to měl kupříkladu naopak! - Vyhodil jsem ze své firmy partnera - kámoše z Rakouska (rodiče žijící v Rakousku byly z Chorvatska a z Česka, takže co je ten kámoš, když se jim narodil v Rakousku, Rakoušák? ;) ) Rozešli jsme se ve zlém. Měl jsem ale objektivní vážné důvody, on se ale cítil dotčen.
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod Jarouš » 27 led 2019 19:13

Edo, znásilňuješ tu politickou korektnost víc, než veřejnoprávní televize... A zapomněls na tu fotku... ;)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod ODSakEda » 27 led 2019 20:06

Já jen aby citlivé mezinárodní mezilidské vstahy nebyly rozvráceny nacionálním zobecňováním! (šéfové jsou dobří i zlí bez ohledu na stát, národnost!) Mír mezi lidmi tzv. národy..., je křehká věc!
A tedy fotku na to, jak jinak - z cest ze svištícího auta přes čelní sklo... - terasy s vinicemi nad obcí Dolní Dunajovice:
Přílohy
_DSC1209.JPG
_DSC1209.JPG (627.23 KiB) Zobrazeno 3344 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 105 mm
Čas expozice: 1/1250 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod Jarouš » 27 led 2019 21:29

ODSakEda píše:
Jarouš píše:Edo, prosím Tě, zkus zařídit, aby i ta druhá fotka (Zelená sRGBJPG) měla přiřazený barevný profil (v tomto případě sRGB). Jinak není co porovnávat. První fotka má profil AdobeRGB a tak jsi to, asi, chtěl a je to v pořádku. Jinak, druhá fotka je ukázková omalovánka bez profilu s typicky jedovatou zelenou...

To mi uniklo, pardon, mrknu na to a napravím, ale už pujde dokument na čt2 a budem čučtet na našej óbr TV ze satu ve FullHD, s mojou, tak zítra?


Edo, nekoštovals předevčírem vítěze té vinařské soutěže, co na ni odkazoval Lasta? Fotka furt nikde a tolik ses dovolával porovnání... ;) Mě by to zajímalo...
Fotka z auta je pěkná (n).
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod ODSakEda » 27 led 2019 21:48

Ne nekostoval. Uz jsem dlouho na kostu nebyl. Nechce se mi, asi mam odkostovano dost. Radeji k TV nebo k PC nebo u dobre muziky s muzikanty popijim vlastni nebo Pálavu z mistni stacirny, ale obcas si koupim i levnejsi sladsi z Moldavie. Vyjimecne drazsi sladke vetsinou Irsai zn. Znovin - ale to je tak 200,-kc za 0,7l! A jeste neni bezne k mani. Vypiju tak 2-3 dvojky obden o weejkendu max 0,7l za cely vecer... Su houno píč :lol:

A fotky jsem daval - jinde , z naseho sklepa 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod Jarouš » 27 led 2019 22:20

Edo, přečti si pořádně, co jsem Ti tou citací chtěl připomenout... (y)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod ODSakEda » 28 led 2019 07:19

Ajo ty jsi myslel tuto jen s profilem. Tak to pardon, ale nejsu od Pa u sveho PC ale jen u moji kde nemam ani origo fotku ani nainstalovany editor... a nebo jsu ted jen na mobilu... :-( A jestli zase nezapomenu..., uz su hlava derava, respektive - mam tam spise pracovni veci, mrknu na to dnes vecer!
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod ODSakEda » 28 led 2019 19:24

Jarouš píše:Edo, prosím Tě, zkus zařídit, aby i ta druhá fotka (Zelená sRGBJPG) měla přiřazený barevný profil (v tomto případě sRGB). Jinak není co porovnávat. První fotka má profil AdobeRGB a tak jsi to, asi, chtěl a je to v pořádku. Jinak, druhá fotka je ukázková omalovánka bez profilu s typicky jedovatou zelenou...

Tak su konečně u svého supr PC :D a znova jsem uložil z RAW-u do sRGB, ale SONY editor (co byl k fotoaparátu) mi tam profil prostě nevkládá u sRGB??? :shock: :( Co mám udělat? Neví někdo proč to tak dělá u exportu jen do sRGB??? :shock: U jiných dvou (Adobe a WideGamut) jej vkládá 8-)

Pošlu Ti tedy RAW? A nebo ještě jinak - vyexpotoval jsem z RAW do sRGB JPG v Zoner-u, ale vypadá u mě zcela jinak než ze Sony converteru :?
Takže, ať je to pokopě:
1. AdobeRGB (do teho přímo fotím)
2. WideGamutRGB
3. sRGB Zoner
4. sRGB opět bez profilu :(
Přílohy
AdobeJPG.JPG
AdobeJPG.JPG (847.3 KiB) Zobrazeno 3244 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/60 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -10/10 EV
Metering mode: Pattern
WideGamutRGB.JPG
WideGamutRGB.JPG (805.46 KiB) Zobrazeno 3244 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/60 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -10/10 EV
Metering mode: Pattern
JPG ze Zoneru.jpg
JPG ze Zoneru.jpg (887.19 KiB) Zobrazeno 3244 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/60 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -10/10 EV
Metering mode: Pattern
sRGB.JPG
sRGB.JPG (936.32 KiB) Zobrazeno 3244 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/60 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -10/10 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod Jarouš » 28 led 2019 20:57

Edo, Zoner převzal z obrázku profil Sony RGB, už to není taková omalovánka, ale furt je to blbě. V Zoneru, v nabídce "Upravit", použij volbu "Přiřadit barevný profil" a vyber standardní sRGB Color Space Profile. Na Wide Gamut RGB se úplně vykašli, žádné zařízení ho neumí zobrazit a ani foťák vyfotit.
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod ODSakEda » 28 led 2019 21:57

Jarouš píše:..... Na Wide Gamut RGB se úplně vykašli, žádné zařízení ho neumí zobrazit a ani foťák vyfotit.
Já jej nepoužívám, dal jsem to pro porovnání jen tak pro zajímavost.
A co AdobeRGB, nedělám chybu (když navíc často běžné momentky nefotím souběžně i do RAW, abych to mohl případně vyvolat v čemkoliv), když fotím přímo do JPG verze AdobeRGB? :?
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod Stanley 900 » 28 led 2019 22:02

Nazdar chlapci. :-)
Já místo Přidat barevný profil, dávám v Zoneru Převést do profilu (sRGB…), pokud to v RAW konvertorech nepřevedu rovnou na sRGB.

Ty myslíš Přidat profil asi do obrázku, který ho nemá definovaný.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8032
Registrován: 22 čer 2012 12:49

PředchozíDalší

Zpět na Toto nemusíte číst

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron