Leica M9

Re: Leica M9

Příspěvekod Stanley 900 » 07 říj 2018 22:26

Drop out byl výborný hlavně v záznamu z digitální kamery, kde se to projevilo výpadkem části snímku.
Úplně největší dropouty se na záznamu v digitální kameře projevily jako pásková prolínačka s minulým záznamem :D
O VHS ani nemluvě, tam to byly ležaté čárky a s analogovým satelitním vysíláním se s dropouty počítalo při
nastavování antény a nebo při natáčení antény motorem.
Na jednu stranu při úbytku signálu byly dropáče bílé, na druhou stranu černé a správné nastavení bylo uprostřed.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8030
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 14 říj 2018 13:06

Ještě mokrý, čerstvě vytažený z ustalovače.
_________________________________________
......tedy alespoň ve Vltavě. :lol:
Přílohy
Na koupání už to není.jpg
Na koupání už to není.jpg (3.46 MiB) Zobrazeno 3748 krát
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod LUPER » 14 říj 2018 15:14

(n) Na aký film si fotil?
Uživatelský avatar
LUPER
 
Příspěvky: 520
Registrován: 22 pro 2011 11:41

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 14 říj 2018 16:48

LUPER píše:(n) Na aký film si fotil?

Ludo, byl to opět šprým. Věřím, že jsi poznal.
Film čeká na dofocení.
_____________________________________
Kopíruji jednu úvahu z jiného diskuzního fóra. Tato úvaha se mnou nemá nic společného ale dosti mě zaujala. (n)

"....foti uz jen na analog a rekla bych, ze sakra dobre... ti co presli zpet ke kinofilmu hovori o osvobozeni... do jiste miry to lze chapat..."
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 15 říj 2018 19:43

Hlásím dofocení filmu. Zrovna se suší ve fotokomoře.
Právě to těšení než uschne jsou ty nejkrásnější chvíle. :D
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 16 říj 2018 07:05

Tak dva první. Jak jinak, než z nábřeží. :D
ADOX CMS 20II PRO ( 12 ISO )
Přílohy
Fotograf_hezkou_holkou_unešený_1.jpg
Fotograf_hezkou_holkou_unešený_1.jpg (1.02 MiB) Zobrazeno 3657 krát
Fotograf_hezkou_holkou_unešený_2.jpg
Fotograf_hezkou_holkou_unešený_2.jpg (1.41 MiB) Zobrazeno 3657 krát
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 16 říj 2018 08:52

A příhoda pro Ludu, protože on zná Leicu M6.
V těchto místech jsem ztratil víčko baterií a obě knoflíkové baterie z mé M6. Přišel jsem na to až asi před Palackýho mostem ( asi 300 m ), když mně při fotografování vklouzl prst do otvoru v M6 po těchto bateriích. Pochopitelně úprk zpět, tam kde mi ještě měření expozice fungovalo. Semafór nesemafór, s hlavou skloněnou, aby mně nic na chodníku neuteklo jsem letěl zpět. Vše se našlo i když se blýskavé baterie i s víčkem na chodníku pěkně vyjímaly. Cestou jsem přemýšlel, jak těžko budu shánět toto šroubovací víčko. :D
Přílohy
Fotografické duo.jpg
Fotografické duo.jpg (1.05 MiB) Zobrazeno 3646 krát
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod LUPER » 16 říj 2018 09:09

Neurobil si technikú obhliadku M6-ky pred výjazdom do terénu. :lol:
Foto (n)
Uživatelský avatar
LUPER
 
Příspěvky: 520
Registrován: 22 pro 2011 11:41

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 16 říj 2018 09:24

LUPER píše:Neurobil si technikú obhliadku M6-ky pred výjazdom do terénu. :lol:
Foto (n)

Už na to příště nezapomenu! (n)
A ještě dva snímky nádraží Vyšehrad. Tedy co z něj zbylo. (y)
A hned se na tom přiživila nějaká strana. Alespoň slibem, že nádraží zachrání.
Přílohy
Nádraží Vyšehrad.jpg
Nádraží Vyšehrad.jpg (1.49 MiB) Zobrazeno 3638 krát
Nádraží Vyšehrad_2.jpg
Nádraží Vyšehrad_2.jpg (1.31 MiB) Zobrazeno 3638 krát
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod Stanley 900 » 16 říj 2018 09:32

Josefe, pěkné fotky. (n)
Já jednou v Táboře "ztratil" krytku objektivu v parku. Už jsem jí nenašel nikde v okolí.
Až asi za čtyři roky v tašce, zasunutou za výztuhou vnitřku tašky :-)

Jinak neznám konkrétně nikoho, kdo "fotil na analog".
V pravém slova smyslu by musel mít například Sony Mavica, první verzi s analogovým elektronickým záznamem typu VHS na disketu.
Film je optochemický proces. Nikde se nenajde z doby před digitální technologií zmínka o tom, že kinofilm,
svitkový film a 35mm film do promítačky, 8 a Super8, jsou "analog"...
Ten pavýraz začali používat chytráci v pseudoodborných publikacích typu Velká kniha o ničem a překupníci fototechniky.
To by potom byly analogové kamery kromě VHS, Hi-8, Betacam a podobné, i filmové. :-)
Mavica, magnetic video camera s elektronickým analogvým záznamem stojícího obrázku na disketu, první verze 1981.
Přílohy
DSCF3985_1392359598_61a4345cc3ec54a6a613894d99185b78.jpg
DSCF3985_1392359598_61a4345cc3ec54a6a613894d99185b78.jpg (22.26 KiB) Zobrazeno 3637 krát
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8030
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 16 říj 2018 10:01

Stando, s tím analogem mi to je jasný. Hodně lidí si to zaměňuje, já to ale přehlížím. Vím, že nám detailistům to vadí, nepokládám to ale za velkou chybu. Okopíroval jsem to originál, jinak autor této myšlenky je jedna renomovaná fotografka a znalkyně tohoto řemesla. Osobně jí znám a považuji si jí.
Dík za připomínku!
________________________________
Stando, nejhorší na všem je, že čím jsem starší, tak tím častěji něco ztrácím! Je to už na pováženou. :lol:
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod pe-pa » 16 říj 2018 10:25

Josef, prvni s nadrazim je Mekka, druha ma prilis stazene jasy - je to videt na fasade, jak je "neprirozene" divne biloseda, coz neni urcite spravny prevod z te orig. barevnosti fasady, ktera je podle mne, tak jako na vsech takovychto orig. nadraznich budovach z teto doby, okrove hnedosvetla.
Takze sumasumarum, delas ty cvaky prilis svetle, schazi Jim spousty sedych tonu Mezi cernou a bilou vcetne. :)

Cernobila fotografie zila z kontrastu svetla, vcetne velkeho rozsahu sedych tonu k nemu. To bylo to prave, ktere tezko velka vetsina fotografu nikdy nezvladla a nikdy ani nepochopila. Kde vubec nejlepsi tony davaly baryty. Dnes kopirovat pres skan nejaky cb negativ, se naprosto srovnat s tehdejsi kvalitou fotky na barytu neda. Bohuzel tyto kvality CB zmrsily vyrobci CB papiru na PE, kde byla jen tenounlinka vrstvicka papiru, na ktery byla lita emulse a tento tenounky hajzlpapir, beleny jeste chemickymi zjasnovaci byl napresovan na umele bile folii, ten papir byl u Fomy tak tence, ze fotka po ususeni delala opticke fleky - ( lesk byl misty pryc a fotka v techto mistech vykazovala flek bez lesku) v urcitem nakrouceni fotky v nejakem uhlu od oka. Tim se zlikvidovala jako prvni likvidace neprekonatelne kvality CB na barytu a jako druha a definitivni likvidace kvality CB fotky je nyni v pritomne dobe skanovat primo negativy do digitalniho prevodu.

Jedina moznost udelat a zachovat si nejvyssi moznou kvalitu CB fotografie, je negativ zvetsit na Baryt a vyslednou fotku teprve pak skanerem zdigitalisovat. Coz je vlastne pak "nejjednodussi" a take i "nejlevnejsi", protoze se da pouzit uplne kazdy bezny skaner u tiskarny. :)

Ani dnesni digitalni foceni CB digi fotakem nedociluje zadnou extra kvalitu, je to jenom "jako" a ztrata casu se tim dal zabyvat, "ktery ten fotak" ma lepsi CB podani. Zadny ho nema. Je to jenom vyhoveni a rozsah kejklu v kamere, aby rozsirila okruh kupcu fotaku. Coz je dneska dost snadne, hlavne v amaterskych kruzich mladych lidi, kteri nemaji dnes vubec potuchy jak byla CB fotografie mysticka a nadherna.... (n)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 říj 2018 11:28, celkově upraveno 2
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 16 říj 2018 10:58

A když jsem se tak rozvášnil, tak celý sken bez ořezu ( 7052 x 4700 bodů ) a detail z něj.
ADOX CMS 20III PRO, ADOTECH III.
Leica M6, SUMMICRON 35/ 2, ASPH.
_________________________
Je to i s mým autoportrétem. :lol:
Přílohy
Celý sken.jpg
Celý sken.jpg (1.2 MiB) Zobrazeno 3621 krát
Hezká holka_2jpg.jpg
Hezká holka_2jpg.jpg (1.58 MiB) Zobrazeno 3621 krát
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod pe-pa » 16 říj 2018 11:16

....nojo no, je to Josefe bida bidacka...ploche, bez plasticke hloubky.... :( CB a fotit po svetle.... ach jo... kam jsi to CB fotografie dosla? Rekl bych, ze do pr..... (y)
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Leica M9

Příspěvekod **lasta » 16 říj 2018 14:19

Stanley

. Film je optochemický proces. Nikde se nenajde z doby před digitální technologií........


Souhlas, používat pro film označení analog je nesmysl.. (n)

To označení vzniklo u neznalých lidí záměnou pojmů ohledně záznamu zvuku.
V odborné literatuře a na odborných webech by se neměl užívat.
On by se neměl užívat vůbec, ale jak píše Stan, odborníkem se prohlašuje kde kdo... :D
Aspoň si člověk udělá obrázek o fundovanosti takového rádoby odborníka který to označení používá.. ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 16 říj 2018 14:32

Cvrkot pod Tančícím domem.
Nějak mi ta kácivost domů nešla srovnat. :D
Přílohy
Rašínovo nábřeží_2.jpg
Rašínovo nábřeží_2.jpg (1.51 MiB) Zobrazeno 3575 krát
Rašínovo nábřeží.jpg
Rašínovo nábřeží.jpg (1.35 MiB) Zobrazeno 3578 krát
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 16 říj 2018 15:27

**lasta píše:Stanley

. Film je optochemický proces. Nikde se nenajde z doby před digitální technologií........


Souhlas, používat pro film označení analog je nesmysl.. (n)

Pánové hodnotím vaši snahu zřídit v tomto názvu pořádek, ale mám pocit, že už je pozdě. Tento název, i když nesprávný, je už tak zažitý, že náprava není možná. Stačí si dát "analogový snímek" do Googlu a vybafnou na vás odkazy i od těch firem a institucí, kde by to jeden opravdu nečekal.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod Stanley 900 » 16 říj 2018 16:10

Josefe, já vím, on to v časopisech typu Stereo - Video používal i zdejší majitel webu, pak se mi podepsal v mailu jako "Analogový N... "
:-)
Jde o to, nešířit bludy.
Podobná zhovadilost byla i "DVD mínus". To napadlo "podavače" v obchodech po zavedení DVD+ od SONY, čímž se snažila, jak měla ve zvyku,
obejít standard, který nevymyslela.
Spotřebiteli bylo úplně jedno, jestli DVD má konstantní rychlost posuvu, takže se otáčky k okraji disku snižují a nebo jestli má konstantní
úhlovou rychlost, jak gramofonová deska.
Přidaná hodnota byla nulová, nicméně po zavedení DVD+ / DVD+ R / DVD+ RW, začali překupníci a podavači vytvářet nějakou rovnici,
že když je DVD Plus, musí být i DVD mínus.
Marná byla snaha vysvětlovat, že v původním značení DVD-R / DVD-RW, nejde o mínus, ale o pomlčku.
Před tím to nikdo neříkal. Prostě je základní DVD R a RW a pak soňácká blbost DVD+ R a RW.
CD minus je nenapadlo říkat a přitom je to taky pomlčka - CD-R / CD-RW.
Lidská blbost je neomezená... :-)
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8030
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Leica M9

Příspěvekod ODSakEda » 16 říj 2018 17:23

josef38 píše:Cvrkot pod Tančícím domem.
Nějak mi ta kácivost domů nešla srovnat. :D
To měl srovnat již architekt! ;)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Leica M9

Příspěvekod pe-pa » 16 říj 2018 17:57

... a abych jeste k te CB dodal; ve vysoke kvalite se nedala ani zu tehdy na film s fotakem, ktery mel okenko 34x36 mm, delat kvalitni CB fotka. Tyto fotaky byly predevsim urceny siroke verejnosti, protoze byly v zakladni sestave, tedy Kamera + objektiv, s vyjimkami nejlevnejsi, daly se pomerne dobre nosit, byly male a relativne oprati jinym formatum lehke. S vyjimkou, kdyz mel Fotograf vice objektivu v tasce. Tyto kinofilmove fotaky pro vaznou praci v CB fotografii nebyly nikdy urceny, ale pro reportazni foceni, to hlavne. Proc? Protoze se muselo 24x32mm policko hodne zvetsovat, na kopirovani primo negativ s papirem do ramecku osvitit byly fotky prilis male, jen se kopirovaly najednou cele pasy negativu na A3 pro vyber fotky; to bylo pro amatera dostacujici, profi a profi laboratore meli na to prosvetleny odspoda stul s bilym matmym sklem.

Na kvalitni CB fotografii, tedy s vyhradou v amaterskem pojeti se prodavaly fotaky na svitkovy film 5x6 a 6x9. Z toho se daly delat jiz primo Kopie na papir prikl. do alba. Lepsi byly proto 6x9. Tyto filmy jako negativy se daly take bezne zvetsovat, Opemus mel vsechny tri formaty v sortimentu. Ale vubec a bezkonkurencne nejlepsi fotky davaly velkoformatove kamery, kdy se sklenene nebo na film focene negativy daly v te vubec nejlepsi kvalite, jaka byla mozna, primo kopirovat na papiry. Kamery s formatem 18x24 a vetsi. Ted si bohuzel nevzpominam na ten spravny a tenkrat nejvic zabehly Termin, v rozmerech udavanych v anglickych palcich... Zkratka fotky super superior!!!! (n)

Tak delal fotky Josef Sudek a jini znami stari fotografove. :) (n) A to se neda v zadnem pripade nahradit nejakym digi fotakem s Ultra ostrymi objektivy s maximalni velikosti sensoru 24x36mm..... (y) Protoze ty drivejsi objektivy na tech velkych kamerach mely vetsinou tricockove pomerne mekce kreslici objektivy, ktere se musely prikl. na krajinku zaclonovat na ca. F 32 az F64....snimek se exponoval radove mnoho vterin az minut, to podle svetla, citlivosti negativu a druhu vyvojky a fotit se stativem byl zakon.....

Jo a ten Termin analog, toto pouzivani, je v celem svete zabehle a kazdy zu hned vi o co se jedna. Pred casem bylo take v Ceske Republice nemyslitelne tento stat nazyvat Cesko.. a zu to vseobecne bezi..... ;) :lol:

:)
Naposledy upravil pe-pa dne 16 říj 2018 18:00, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

PředchozíDalší

Zpět na Leicou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron