Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Karkulka » 10 srp 2018 04:40

***
Naposledy upravil Karkulka dne 19 srp 2018 16:30, celkově upraveno 1
Karkulka
 
Příspěvky: 35
Registrován: 12 kvě 2017 12:41

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 10 srp 2018 05:10

. .
Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5
Příspěvekod MiraM » dnes, 21:15

Asi jsi na Sigmu Jarouši přestal chodit ( chápu!) , tak ti to překopíruji sem : Mimo jiné Jarouši, valašské kopečky máš krásně plastické! A to světlo !! (n) M Měj se. M



Souhlas. A také chápu. Opakované soustavné urážky, dehonestace a další zlovolné jednání od pe_pa

.pe-pa píše:
Martynko, paradni barevnost, zadna Magenta v Krinoline, vcetne vyborne, vytribene komposice, zkratka super fotka °! (n) Krasny priklad, ze neni zadna Kamera, ktera by umela takoveto fotky, jak si nektery ten hudlar mysli, ale Fotograf, ktery umi! (n)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 10 srp 2018 07:21

*
Naposledy upravil pe-pa dne 18 srp 2018 20:58, celkově upraveno 3
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 10 srp 2018 08:09

pe-pa píše:Psi stekaji, ale karavana jde dal..... ;) *

Petře tak si tady štěkej sám. ;)
Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 10 srp 2018 08:25

*
Naposledy upravil pe-pa dne 18 srp 2018 20:58, celkově upraveno 2
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 10 srp 2018 08:31

pe-pa píše:Jardo, mi to nevadi, tedy jestli ti to takto mohu rici. Ucel sveti prostredky. Ty a ten tvuj kamarad ve zbrani jste se sami klasifikovali na nafrnene hloupe lidicky, kteri od vlastni nadejchanosti nepripousti jakoukoliv kritiku na ty sve svate cvaky. Vi jen buh co jste za lidi.
Slo a jde zde v tomto vlakne vzdy a pouze o osvojeni si praxe se Sigmami a vzajemne si pomoci i radou s kvalitou fotek. Predevsim tobe jsem radou se vzdy snazil pomoci, at to bylo cokoliv... (n) O nic jineho zde neslo.
Ze vy dva jste zu davno mistry sveta co se tyka foceni a foceni se Sigmami mne ale na rozdil od vas nikdy nenapadlo. Snazil jsem se, i kdyz obtizne, vam pomoci se zlepsit. Ne abych tady snad se stal slavnym... pres Vase urozene kotrby.... ;)

Co se tyce tech psu a karavan, tak to si se Jardo pekne rizl do kolena; bylo to mysleno pouze a pouze na toho genialniho Lastu; ne na tebe nebo Jarouse. :)

*

Jardo, jdi se sem smocit, tady by ti to udelalo opravdu dobre to schlazeni! :) Jste jak male deti..... :lol:

*


Ke psům a karavaně:
Petře neměl bys psát tak krátké a obecné věty, ale pěkně to napsat naplno. Ty nemáš tu odvahu nebo co ti brání? Vidíš co z tvé krátké věty pak může být. A tak vznikají nedorozumění. :D Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 10 srp 2018 08:40

:
Naposledy upravil pe-pa dne 18 srp 2018 20:58, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 10 srp 2018 08:42

Chci říci dvě věci:
1) Fotky byly vloženy bez úprav , jen ořez a zmenšení.....
2) věty typu : Ty a ten tvuj kamarad ve zbrani jste se sami klasifikovali na nafrnene hloupe lidicky, kteri od vlastni nadejchanosti nepripousti jakoukoliv kritiku na ty sve svate cvaky. Vi jen buh co jste za lidi. atd, atd..- a to je poměrně mírné vyjádření, udělaly z tohoto vlákna to, co je : trosku.
Neznám vlákno, kde by se něco takového dělo. Já sám jsem taky ujel : Vlasto sorry, ale to je myslím výjimka.
Foveon , už proto že je to unikátní systém, ba si samostatné vlákno zasloužil. Chtělo by to nové vlákno, a nového administrátora, který by dohlédl na slušnost příspěvků. Já zase nejsem takový fanda, abych se toho chopil, ale lidi jsou, o tom nepochybuji!!! (n) M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 10 srp 2018 08:44

Petře, to není odvaha, ale neomalenost a neslušnost .M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 10 srp 2018 08:45

Odvaha by byla, říci to někomu do očí, takhle je to jen poštěkávání.. a s odvahou to nemá pranic společného. Takových hrdinů je internet plný! Uznávám tvé fotky i některé rady, ale to je asi tak vše … a je to škoda .(y) M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 10 srp 2018 08:49

.
Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5
Nový příspěvekod pe-pa » před 31 minutami

Jarouš píše:
Díky, Jardo. Je to přesně 15 minut před západem.



Jarousi, fotky tyto tady mas pekne i kdyz obycejne, prumerne, jak motivem tak pojetim! (n)

Ale i presto by mne opravdu zajimalo, proc se snazis neustale mystifikovat lidi a psat k fotkam nepravdive udaje. Dela ti to dobre jaky jsi holt borec na foceni, nebo co? Vzdyt to je uplne zbytecne a dost pak trapne! Tyto fotky ( SDI 4110 ) jsi fotil 03.08.2018 v 19:43:03, kdy ve skutecnosti je v techto koncinach zapad slunce ne jak tady tvrdis o patnact minut pozdeji, ale ve skutecnosti o tri ctvrte hodiny pozdeji. A na tom kopecku s kaplickou bude urcite jeste o neco pozdeji, protoze to je vyse nez je polozen Zlin. :)

https://calendar.zoznam.sk/sunset-cz.php?city=3061370

Pak by mne zajimalo jeste, proc u jine tvoji fotky tady se srnkou pises, ze jsi pred tim nafotil tisice ( pet tisic!!!! ) a tisice fotek, kdyz ti ten tvuj fotak ukazuje celkem neco malo pres ctyri tisice cvaku..... :(

Nedelej se hochu slavnym slovy, ale kdyz, tak vyjimecnymi a znamenitymi fotkami..... ;)


Není nad nezištnou pomoc a radu v podání pe-pa..,......:P
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 10 srp 2018 08:55

:

*
Naposledy upravil pe-pa dne 18 srp 2018 20:59, celkově upraveno 2
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 10 srp 2018 10:39

Ksakru chlapi, reste fotky jak esteticķy tak technicky (techniku a nastaveni a zpusob vyvolavani z RAW a pod.) a ne osobni vypady a urazky... :evil:
Petre (zdravim z Bavosrska do Bavorska?), ty posledni fotky od reky mi prijdou s prilis tmavymi a nepromreslenymi stiny. Vidim to tak jen ja, nebo to je neprilis velkym dynamickym rozsahem fotoaparu a nebo mas Ty prilis jasu na monitoru a vidis je svetleji?
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 10 srp 2018 11:43

Sorry, ulozilo se dvakrat :)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 10 srp 2018 11:49, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 10 srp 2018 11:46

(y)
Naposledy upravil pe-pa dne 14 srp 2018 11:15, celkově upraveno 2
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 10 srp 2018 12:22

. Leica M9
Příspěvekod josef38 » 17 črc 2018 16:56

U sousedů ( Foveon napodruhé ) se vedla delší diskuze o barevném prostoru a barevném profilu ( ICC profil ). Našel jsem zajímavý článek, který o tomto velice srozumitelně pojednává.
http://moje.tajemno.net/barevny-prostor/


josef38 » 17 črc 2018 21:34

ODSakEda píše:
Dík, velmi dobrý článek (n)

Edo mně pomohl porozumět proč vkládat do snímku ICC profil.


Josefovi to trvalo půl roku než porozuměl podstatě dlouhodobé diskuse o důvodu vkládání ICC profilu fotografie které se spolu s pe-pa aktivně účastnil.
Někdo na to ale nepřijde nikdy. U pe-pa mě to nepřekvapuje. U Edy ano. ;)
Tak vedou opět nesmyslné jako by "chytré ' řeči o obrázku a dohadují se o hloupostech . Bez ICC profilu bájí oba dva.


Josef by se měl omluvit za to, jaké pitomosti vkládali s pe-pa do diskuse a jak dehonestovali Jarouše a další účastníky diskuse .. ;)

Teď už ví to, co tvrdil jarous, že bez ICC profilu fotografie, se nemá cenu bavit o jejím jasovém i barevném podání, :P

Viz postnuty příspěvek níže..a výše.. níže proto, kdyby pe-pa příspěvek výše smazal jak je jeho zvykem, tak příspěvek níže zajistí srozumitelnost mého příspěvku.. :)
Naposledy upravil **lasta dne 10 srp 2018 17:05, celkově upraveno 5
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 10 srp 2018 14:22

pe-pa píše:
ODSakEda píše:Ksakru chlapi, reste fotky jak esteticķy tak technicky (techniku a nastaveni a zpusob vyvolavani z RAW a pod.) a ne osobni vypady a urazky... :evil:
Petre (zdravim z Bavosrska do Bavorska?), ty posledni fotky od reky mi prijdou s prilis tmavymi a nepromreslenymi stiny. Vidim to tak jen ja, nebo to je neprilis velkym dynamickym rozsahem fotoaparu a nebo mas Ty prilis jasu na monitoru a vidis je svetleji?


Hallo Edo, diky za komentar a zastaveni! Take te srdecne zdravim z Bavorska ! :) Tesi mne! (n) Fotky od reky jsou foceny za uplne jasneho dne s plnym sluncem. Pri uprave jsem se snazil tyto velke svetelne kontrasty, ktere pri takovemto silnem osvetleni vladnou, take divakovi pokud mozno autenticky zprostredkovat. Stiny, tedy aspon na mem monitoru po uprave, jsou tedy velmi tmave, ale veskere potrebne detaily jeste maji a jsou tedy sice velice tmave, misty v hloubce i slite do plne cerne, ale to jenom proto, ze pro barevnou dynamiku obrazu je i toto velmi dulezite zprostredkovat ty obrovske kontrasty tohoto dne, ale vetsinou dostatecne citelne i kdyz nejsou pro stavbu obrazu to nejdulezitejsi a podle mne jsou to jen vedlejsi, ne prilis dulezite valery ve snimkcich, ale vsechny jakz takz stale viditelne. Predevsim jsem kladl ale duraz na svetlejsi a svetla mista, vcetne nejsvetlejsich, coz je pro dynamiku snimku, oci a vubec plasticnost obrazu, vcetne perspektivy nejdulezitejsi, na nejsvetlejsi mista, aby nebyla presvetlena a nebyly zniceny detaily, vcetne jejich autentity a celkove barevnosti. :)

*

Je ale mozne, ze na ruzne serizenych monitorech, vcetne i mozna nevhodnych monitorech, tedy monitorech urcenych vyrobcem jen pro kancelarske pouziti, ne tedy pro grafickou, vcetne barev, upravu fotografie, je asi mozne videt u techto mych fotek zalite stiny. Ne, ze bych v techto stinech na miste foceni ja sam ocima zadne detaily nevidel, ze by byly zu uplne cerne, ale pro zprostredkovani svetla a autentickych dojmu na miste jsem tyto stiny podle potreby a esteticke vyvazenosti ja sam takto ztmavil. V zadnem pripade to neni zpusobene nedostatecnou dynamikou me kamery, v tomto pripade Sigmy SD Quattro. Tyto fotky jsou ale upravovany stale jako sRGB pouze v SPP, tedy jako sigmacke fotky Foveon, ode mne dost peclive a v tomto SPP editoru vubec nejspravneji, coz se plne s timto ztotozuji a prestal jsem jiz davno pouzivat k uprave mych Foveon fotek jine editory, vcetne ohlasu mych odberatelu a v jinem, ne Sigma programu jsou takto mnou upravene fotky v sRGB pouze zmensovany kvuli sem vlozeni. :)

A jen na okraj; nevim to jiste, jestli jsi zu zjistil, ze si na foceni vybiram motivy ne prilis jednoduche a lehke na cvaknuti, ale pokousim se temer vzdy jit az na samou hranici moznosti takovyto Motiv dobre cvaknout a bez nejakeho cvakani do HDR, ktere autenticnost a vubec v 99,9 % znici..... (y)

*
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 10 srp 2018 15:40

:
Naposledy upravil pe-pa dne 18 srp 2018 20:59, celkově upraveno 2
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MakB » 10 srp 2018 17:18

MakB
 
Příspěvky: 2322
Registrován: 12 zář 2011 08:11

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 10 srp 2018 17:58


Maku děkuji. Je to velmi trefné. (n) (n) (n)
Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků