Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 14 črc 2018 09:00

Jarouš píše:Tak ještě ten západní směr. Žně jsou v plném proudu a viditelnost taky podle toho vypadá... :(

Pěkný podvečer (n) A ano, práší se a hodně za těma krajino-"tvornejma"... i proto že je na jihu JM velmi sucho: https://forum.digineff.cz/download/file.php?id=122364
To vadí nejen viditelnosti :( , ale i snímačům! :evil:
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 14 črc 2018 09:23

;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:42, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 14 črc 2018 11:15

Petře, protože jsem už dřív psal, že nedokážu rozeznat, kdy jenom provokuješ a kdy blbě čteš nebo si nepamatuješ, nebudu se k Tvému dotazu vůbec vyjadřovat. Všechno to bylo popsáno a vysvětleno několikrát. Stručná odpověď: Ano, to tak má být. Je zvláštní, že jsi mi ještě nedávno psal, že tam žádný profil nemám, na rozdíl od Jardy... ;)
Padesátka a Cokin P 121.
Přílohy
_SDI3798.jpg
_SDI3798.jpg (1.49 MiB) Zobrazeno 3617 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/50 sec.
Clona: F/8
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 14 črc 2018 11:49

Jarousi, nemam zadny duvod, abych te chtel provokovat nebo provokoval. Bych si ani nedovolil! Je tady vseobecne zname, ze jsi u Jardy chtel, aby mel u svych fotek barevny Profil, ktery by odpovidal beznemu profilu, ktery se pouziva v internetu, tedy sRGB. Aby se lidem, kteri maji zajem si fotku prohlednout, neukazovaly fotky v nejakem jinem barevnem profilu, tedy v ne originalni barevnosti, ale v barevnosti zkreslene, jine.

A ze jsem ti psal, ze zadny Profil sam u fotek nemas, je pravda a tehdy skutecnost. Ted zu u fotek barevny Profil mas, ale ne sRGB, nybrz zase jiny nez obvykly s RGB, totiz ADOBE RGB. ;) Ale po pravde jsem ti psal, ze tam nemas zadny barevny prostor / Farbraum....., coz nemas do dnes kalibriert!


A ted ty tady vkladas a i ted jsi zase vlozil fotku, ktera ma ADOBE RGB. Protoze mne to zajima proc to delas v tom ADOBE RGB, tak se te na to ptam. Proto! Ne abych te provokoval! Co bych z toho jako mel mit? Srandu? To urcite ne.:)


Ale rad bych jenom vedel, co te k tomu vede, abys sem vkladal fotky s ADOBE RGB Profilem, kdyz je tady ten normalni bezny sRGB. To jsi snad presvedcen, ze ty tvoje fotky budou barevne lepsi, nebo co?


*
Na te posledni fotce, jak pises, jsi pouzil Cokin P 121 Filtr pro ztmaveni oblohy. Uz jsi ho mohl take pootocit pravou stranou sikmo dolu, abys aspon castecne vyrovnal tu svetlejsi cast oblohy na prave strane fotky.
O techto filtrech jsou znamy dve, tri veci; ze jsou levne a tim ze nedosahuji kvality Lee filtru a ze barvi oblohu do magenty, tedy ze ejsou sede neutralni jak by spravne mely byt, ale holt magentove pribarvuji.... ;) :(

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:43, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 14 črc 2018 15:02

"A ze jsem ti psal, ze zadny Profil sam u fotek nemas, je pravda a tehdy skutecnost." Druhá část věty je lež. Profil nebyl pouze u HDR fotek, než jsem na to přišel. Takových fotek je za dobu diskuze o profilech méně než 5.
" Ale po pravde jsem ti psal, ze tam nemas zadny barevny prostor / Farbraum....., coz nemas do dnes kalibriert!" Opět lež. Opakovaně jsi psal, že tam nemám profil a já jsem Ti odpovídal, že Farbraum není profil, ale prostor. Teď to zase účelově zaměňuješ. Psal jsi, že tam nemám profil.
Vidíš na ukázkách rozdíl? Jestli ne, může Ti být jedno, jestli dávám Adobe nebo sRGB ;).
Přílohy
_SDI3831, s.jpg
_SDI3831, s.jpg (918.59 KiB) Zobrazeno 3576 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 70 mm
Čas expozice: 1/8 sec.
Clona: F/8
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI3831, A.jpg
_SDI3831, A.jpg (871.68 KiB) Zobrazeno 3576 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 70 mm
Čas expozice: 1/8 sec.
Clona: F/8
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 14 črc 2018 15:35

Parádní tenis Djokovič -Nadal...
Rozdíl mezi obrazky je.

Na tento web patří foto s ICC sRGB
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 14 črc 2018 15:59

Já mám ty obrázky naprosto identické, Lasto. Přesně, jak to psal Standa, když stejný příklad dával v Kodaku. Mrknu ještě na tablet.
Dal jsem přednost fotbalu, vedení Belgie je zasloužené...
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 14 črc 2018 16:54

Jarousi, co bych se s tebou hadal. Ty tvoje recicky ze lzu jsou blbost, protoze zase tady trousis jen urazky na mou osobu. Ale zu jsem tady psal, ze od takovych lidi tveho kalibru, mi to jde kolem jako naprosto nezajimave a nepravdive bla bla. A to neni ode mne prosim zadna provokace!

Kdybych byl jako ty, tak bych ti o Tom lhani neco povedel; ale pro kazdeho, tedy i pro tebe bude stacit si z internetu stahnout jen PICASA 3 a tam se kazdy, tedy i ty, dozvite, ze i ty tvoje posledni cvaky NEMAJI ZADNY FARBRAUM a ZADNY TEDY KALIBROVANY!!!!! ;)


A hlavne ti jde temito tvymi narcenimi a okecavkami o to, abys odvedl pozornost od toho nejhlavnejsiho, na co jsem se te ptal, abys mi nemusel odpovedet na mou uplne jednoduchou otazku, PROC TADY UKLADAS SVE FOTKY V ADOBE RGB PROFILU!!!! ???? :lol: :lol: :lol:


*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:43, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 14 črc 2018 18:13

Pe-pa píše hovadiny.

Vkládání informace o sRGB prostoru není podmíněno kalibrací monitoru.
Jsou sRGB prostory univerzální, nebo dle norem EU.
A ty jsou přiřazeny buď automaticky nebo ručním výběrem.

ICC profil fotografie je něco jiného.
Pokud se použije Adobe, tak neguje sRGB prostor, protože se do něj nevejde.

Na web se proto používá pro fotografii profil ICC sRGB . Ten se vejde do prostoru sRGB i do Adobe prostoru, pokud ho nekdo pouziva a je zobrazen korektne na vsech zobrazovacich, i s rozšířeným gamutem Adobe .
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 14 črc 2018 18:23

Lasta, ja pisi o fotkach a ne o kalibrovani monitoru! Kdybych byl Jarous, tak bych te vyzval k omluve! :) Ale ze Jarous nejsem a neukladam tady fotky s ADOBE RGB PROFILEM, tak se jenom pousklibam az k vlaznemu usmevu...... :lol:


K dolejsimu komentu Jarouse.

Konecne na teto tve posledni doleji jsi to dokazal a primontoval! Kdyz to doporucujes druhemu, tak musis jit prikladem! Jeste ten ADOBE RGB prosim o odpoved! ;)


Pekne se ukazujes Jarousi! Kecu mas jak pred svatbou, ale skutek utek! Tak jak to je s tim ADOBE RGB? Nechce se ti na ni odpovedet? Klidne si tu odpoved uz strc za klobouk, vse mi je jasne uz pri tom tvem prvnim vyhybavym komentu. Totiz ty specielne na tuto jednoduchou otazku odpovedet nemuzes, to je to! (y) :lol: :lol: :lol: Zabal se do te tve filtrovaci krinoliny, ktera ma tem tvym cvakum dodat snad zajimavou atmosferu a vystav si to pred Batovou Uni ve Zline, nabubrelce.... :lol: :lol: :lol:
Komplet i s tim tvym zaslouzilym pricmrdavacem, ktery to take krouti jak se da, jen aby se odvratila pozornost.... :lol: :lol: :lol:

Pry provokuji...... :lol: :lol: :lol: Slusne jsem te o tu odpoved proc vkladas fotky pod ADOBE RGB a podivej se co jsi z toho TY, NE JA, ale TY udelal za aferu!!!! (y) (y) (y) :lol: :lol: :lol:


Take proto, ze jsi tento posledni cvak premontoval honem do sRGB, je fotka v barvach daleko slabsi a ne tak zariva jako ty v ADOBE RGB a ta krinolinova obloha je ted jako vysisovana..... To jsi chtel ukazovat machra, jak ti to s tim tvym fotakem jde, co? Asi jenom kvuli Jardovi, aby se moc na to Quattro nevazal..... :lol: :lol: :lol:

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:43, celkově upraveno 9
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 14 črc 2018 18:32

Kašli na to, Lasto. On spoléhá na to, že se mi nebude chtít opět vyhledávat jeho "pravdy" a použít je tady v dalších citacích. Jasně, že ne, to by mi ten čas musel platit. A kdo ví, jestli je už taky nesmazal nebo "neupravil". Je mi to fuk, on už jiný nebude. AdobeRGB používám kvůli eventuálnímu tisku, abych na to ve finále nemusel myslet. Nikdy dopředu nevím, ze které fotky nakonec něco bude.
Opět Cokin P 121.
Přílohy
_SDI3802.jpg
_SDI3802.jpg (1.76 MiB) Zobrazeno 3543 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/40 sec.
Clona: F/8
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 14 črc 2018 18:51

Pe-pa..

Lasta, ja pisi o fotkach a ne o kalibrovani monitoru


Psal jsi o kalibraci a k tomu spoustu nesmyslů .. ;)

Ale po pravde jsem ti psal, ze tam nemas zadny barevny prostor / Farbraum....., coz nemas do dnes kalibriert!



Jarous
Zálohu si nech Adobe a na web používej sRGB a bude to jak má být ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 14 črc 2018 19:28

Jarouši je možné, že Petr si plete pojem BAREVNY PROSTOR (Farbraum) a BAREVNY PROFIL (Farbprofil nebo ICC Profil). To není teď důležité. Je to jeho soukromá věc. Pro mne je ale důležitější co mi o tvých fotkách řekl ZONER verze 17 v informaci o obrázku. Podívej se prosím na přiložené fotky. Co to je za chaos??? ;) Jarda
Přílohy
_SDI3798.jpg
_SDI3798.jpg (501.24 KiB) Zobrazeno 3526 krát
_SDI3810.jpg
_SDI3810.jpg (351.62 KiB) Zobrazeno 3526 krát
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 14 črc 2018 21:03

Jardo, vubec si nic nepletu! Tady to mas cerne na bilem! Jarous teprve u tohoto jeho posledniho cvaku k nemu primontoval Farbraum a farbprofil sRGB tedy Barevny prostor a barevny profil a celou tu dobu pred tim Sem vklada cvaky s ADOBE RGB! Nic vic a nic min jsem od nej nezadal, nez vysvetleni proc vklada pod ADOBE RGB a priklad tobe doporucuje abys si nastavil sRGB.

Tak jak mu to ukazujes s temi screeny take! (n)


Kdyz tedy Jarous udelal z tak proste otazky takovy cirkus, tak at tedy je, ale diky jen jemu! (y) ;) :lol: :lol: :lol:

*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 14 črc 2018 21:18

pe-pa píše:Jardo, vubec si nic nepletu! Tady to mas cerne na bilem! Jarous teprve u tohoto jeho posledniho cvaku k nemu primontoval Farbraum, tedy Barevny prostor a celou tu dobu Sem vklada cvaky s ADOBE RGB! Nic vic a nic min jsem od nej nezadal, nez vysvetleni proc vklada pod ADOBE RGB a priklad tobe doporucuje abys si nastavil sRGB.
Kdyz tedy Jarous udelal z tak proste otazky takovy cirkus, tak at tedy je, ale diky jen jemu! (y) ;) :lol: :lol: :lol: *

Petře omlouvám se ti. Vidím, že pojem Farbraum a Farbprofil je ti jasný. Prošel jsem si teď předchozí Jaroušovy fotky a máš pravdu, ZONER mi také ukázal Barevný profil Adobe RGB. Jarouš se asi spletl při vkládání typu Barevného profilu do fotky. Však on nám to vysvětlí. ;)
Abych jen nekecal, tak vložím jednu západovku.
Jarda
Přílohy
SDQ_4384A.jpg
SDQ_4384A.jpg (1.87 MiB) Zobrazeno 3492 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Naposledy upravil jajakm dne 14 črc 2018 21:36, celkově upraveno 1
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 14 črc 2018 21:23

Jardo, tesi mne zes ukazal Charakter! (n) Omlouvat se mi nemusis preci, nemas za co!!!! (n)


*
od Jarouš » dnes, 11:15
Petře, protože jsem už dřív psal, že nedokážu rozeznat, kdy jenom provokuješ a kdy blbě čteš nebo si nepamatuješ, nebudu se k Tvému dotazu vůbec vyjadřovat. Všechno to bylo popsáno a vysvětleno několikrát. Stručná odpověď: Ano, to tak má být. Je zvláštní, že jsi mi ještě nedávno psal, že tam žádný profil nemám, na rozdíl od Jardy...
Padesátka a Cokin P 121.

*

Take proto, ze jsi tento posledni cvak premontoval honem do sRGB, je fotka v barvach daleko slabsi a ne tak zariva jako ty v ADOBE RGB a ta krinolinova obloha je ted jako vysisovana..... To jsi chtel ukazovat machra, jak ti to s tim tvym fotakem jde, co? Asi jenom kvuli Jardovi, aby se moc na to Quattro nevazal.....



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 15 črc 2018 04:35

:o :o :o
Že by až tak?
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 15 črc 2018 06:49

Pe-pa
.. To jsi chtel ukazovat machra, jak ti to s tim tvym fotakem jde, co? Asi jenom kvuli Jardovi, aby se moc na to Quattro nevazal.....


No totok.... :)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 15 črc 2018 07:34

**lasta píše: Jarous
Zálohu si nech Adobe a na web používej sRGB a bude to jak má být ;)

Pro Jarouše. Předpokládám že Lasta píše o Barevném profilu (ICC profilu) vkládaném do fotek, které tady dáváme.
Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 15 črc 2018 07:41

Jajakm
Ano.
Nedá se to vyložit jinak.
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků