Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 10 črc 2018 18:11

pe-pa píše:;) Dg0512_o.jpg *
Dg0512_o.jpg (n) Ta se mi nejvíc lídí, ale nepřeháníš to s tím kontrastem? :shock:
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 10 črc 2018 18:15

jarda: na druhé straně kopce...
© JE Jaslovské Bohunice
Přílohy
DP1M2701 - JE Jaslovske Bohunice.jpg
DP1M2701 - JE Jaslovske Bohunice.jpg (543.62 KiB) Zobrazeno 3753 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/800 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 3/10 EV
Metering mode: Unknown
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 10 črc 2018 19:08

Jardo, diky! Ano, tyto cvaky jsem fotil s dp2m. Ale jindy, v zime jsem tam byl s sd1m. Ale pozdeji jsem je prodal, protoze mi delaly problemy se zaostrovanim, potrebovaly velice kontrastni motivy, jestlize takove k disposici nebyly, bylo hodne fotek neostrych a take i takovych, ze se nedaly dobre upravovat a dost se nedalo vubec pouzit. To zu jsem musel delat s nimi v SPP pomalu kouzla a stejne to bylo jen k zahozeni. :( Ale kdyz to vyslo, tak to pak byly fotky paradni. Ale holt jistotu jsem moc nemel a jezdit stovky km a privezt si ca. jen par opravdu kvalitne znamenitych fotek se prilis pak nevyplacelo. Muselo se tam jezdit vickrat, aby se dalo vytipovat suprove motivy a v jakem svetle atd.......

No jo, dalo se jezdit jak pises, ale zastavit na nejake silnici a cvaknout si neco, bylo dost zridka. V tech Dolomitech jsem fotil od auta ze silnice maximalne dvakrat, jednou kvuli mracnum a svetlu. To se zvedala velka mistni boure se silnym destem, ktery mne zahnal honem rychle zpatky do auta. Ale cvaknul jsem si to. Z velke casti se muselo nekde nechat auto stat a s plnou vystroji slapat jeste dost kilometru na nejake misto, ktere jak motivove tak svetelne, podle slunce, vyhovovalo. ;)

*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 10 črc 2018 19:54

© :geek:
Přílohy
DP1M2878.jpg
DP1M2878.jpg (762.05 KiB) Zobrazeno 3733 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/800 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 7/10 EV
Metering mode: Unknown
DP1M2871.jpg
DP1M2871.jpg (949.69 KiB) Zobrazeno 3733 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/320 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 20/10 EV
Metering mode: Unknown
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 10 črc 2018 21:32

;)

*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 10 črc 2018 22:33

Petře, pěkné Merrillovky. Chtělo to zaostřovat manuálně, dnes už by hodně pomohl USB dock. Ty nepoužitelné fotky by mne docela zajímaly a ta bouřka taky... ;) Prostorovost těch fotek nemá chybu (n).
Martynko, jestli jsi to fakt jel celé na kole, tak to klobouk dolů. Uměl sis vybrat trasu, pěkná místa, pěkné fotky (n).
Jardo, Jelenec s lepším světlem by byl moc pěkný. To je taky z minulé soboty?
Mám jenom hastrmana v devět hodin večer na 400 ISO a obyčejný mrak.
Přílohy
_SDI3787.jpg
_SDI3787.jpg (1.43 MiB) Zobrazeno 3704 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 24 mm
Čas expozice: 1/2 sec.
Clona: F/8
ISO: 400
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ano
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI3722.jpg
_SDI3722.jpg (911.55 KiB) Zobrazeno 3704 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/400 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 11 črc 2018 07:25

Jarouš: jo jel, určitě jsem si vybral dobrou trasu ;)
© tak ještě jednou v.n. Sľňava
Přílohy
DP1M2693.jpg
DP1M2693.jpg (367.02 KiB) Zobrazeno 3686 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 7/10 EV
Metering mode: Unknown
DP1M2686.jpg
DP1M2686.jpg (603.23 KiB) Zobrazeno 3686 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/320 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 3/10 EV
Metering mode: Pattern
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 11 črc 2018 10:25

Jarousi, diky, ze se ti moje cvaky libi!
Edo, diky take!

Tady je jedna fotka z mnoha, ktera se musela vyhodit a nejakym nedopatrenim se zachovala, ze jsem ji zu tehdy pri prohlizeni nesmazal. :( To drivejsi povrstveni cocek u tech DP Merrillu nebylo jeste tak dokonale a perfektni jako je dnes na objektivech Art a na objektivech DP Quattro a v mnoha pripadech byly snimky v krajovych sirokych partiich tyrkisovo zlute zelene a uprostred, tedy v sirokem stredu byly magentove. S temito fotaky se muselo nutne fotit jen za pekneho kontrastniho pocasi se sluncem, jinak holt byly pak takoveto problemy. U tech fotek rozbresku se nic takoveho zjistit nedalo, nebot ty mely jen silne svetlo slunce ve stredu a tam kdy byl Motiv ve stinu, tedy az skoro ve tme, takze i kdyby tam snad zelinkave fleky kraju byly, tak urcite velice slabe a barevnost je prekryla. Ale to se delo jen opravdu vyjimecne. Toto se bohuzel odstranit nedalo i kdyby ja nevim co clovek delal za kousky v SPP. Podobne se projevovala SD1M s jejimi objektivy, ktere byly tehdy. A pak v podexponovanych mistech, tedy ve stinech byly zpravidla podobne potize, ze se stiny vybarvovaly Cyan zelene a protejsi strana na snimku, kdyz tam byl take stin, byly magentove. Toto se tehdy take nijak odstranovat nedalo.

A fotit za dne, za normalniho nezajimaveho svetla mne nijak netahlo; chtel jsem vzdycky cvaknout pokud mozno fotky dramaticke a vubec celkove i zajimave, coz normalni denni svetlo neudela; snad jen, kdyz si nekdo foti nestesti druheho jako jsou bouracky, valky, utrpeni v uteceneckych taborech a pod. ;)

Mozna, ze dnes, kdy jsou zu daleko dokonalejsi objektivy rady Art a SPP, by SD1M byla daleko lepsi, ale to jsem tenkrat nemohl tusit. A pak, potreboval jsem vic MP pro ksefty, abych nemusel na ruzne cvaky tahat s sebou ruzne znacky kamer, kdyz to nebylo nutne. Jakmile prisly prvni DP Quattro, tak jsem DP0 Quattro a DP2 Quattro jednoduse koupil a pak, kdyz jsem byl s temito spokojeny, koupil SDQ. Tyto fotaky tyto chyby ve snimcich nedelaly. Jenom pri SDQ se ukazovaly tehdy v zacatcich prodeje prvnich kamer ruzne jine potize, ktere znas. Holt byly prodavany jeste ne uplne perfektni, nedodelane, ktere se vylepsovaly Sigmou pak prubezne za provozu. Ale tyto jako by kouzelnym proutkem zmizely s novym updatem 1.09 a nejnovejsim SPP 6.6. Takze jsem s Quattrem nyni velice spokojeny a jak se ted tak probiram mym archivem a divam na ty fotky, tak toho vubec nelituji, ze jsem ty merrilly tehdy prodal. Fotky, ktere tady ted ukazuji z DP2M jsou ted bezprostredne pred vlozenim mnou nove upravovany v SPP6.6 a uprava neni ani ted ta zrovna nejjednodussi a i ted trochu trva. ;)


Fotku te bourky bohuzel focenou Merrillem tady nikde nemam, asi jsem ji tehdy smazal kvuli kvalite, jak videt tak se zachovala jen ta jedna focena tenkrat i Canonem. Dole na te fotce je videt jaky byl silny vichr, stal jsem k nemu zady a drzel Stativ vsi silou a telem branil tomu vichru, aby mi to neodnesl.
Tento Canon byl tehdy take jeste nic moc, mel malou DR, coz je videt na fotce vpravo v mracich a kdybych naridil osvit do minusu, abych tam ty mracna Dostal, bylo by zas vse dole zu moc tmave, takze zesvetlenim by to moc sumelo..... Jo, holt si clovek tenkrat v zacatcich Digitalu moc nevybral; a kdyz, tak musel sahnout setsakramentsky hluboko do kapsy a to se mi nijak nechtelo ..... ;)


*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 11 črc 2018 14:16

Jo a rucne zaostrovat? Na to nemam tak dobre oci a ani ted ani drive chut, vcetne zu i toho, ze takovy fotak, kdyz tedy se vyrobce prisne drzi toho, ze fotak ma byt profesionalni a ty zbytecne programy, co maji ty ostatni, nemusi tedy mit, tak aspon ten AF ma byt perfektni; tedy kdyz to slo zu tehdy u tech jinych....vcetne tech blbinek s temi fleky a pod. :)

Aspon tomu meli v Japonsku zamontovat jeste manualni zaostrovani s prismem jako mely fotaky na film.... kdyz tedy.... Upravovali jsme si dost casto tuto zastaralou techniku do techto fotaku tehdy sami......tedy nekteri sigmaci..... :!:


To dneska je Quattro s porovnanim k Merrillu nebe a dudy. Vcetne barev a vubec.... To nechci v zadnem pripade Quattro vylepsovat a bezedne chvalit! Ale zu nejsem zvedavy na ty jine jako Sony, Canon, Nikon, atd. Vsechny maji neco, co cloveku vadi nebo nevyhovuje. To jsem si zu zazil a odzkousel drive a na to zkouseni nemam zkratka penize. Je to furt pri starem jenom MP se meni a reci v internetu zustavaji s malymi obmenami, aby se ty nove "zazraky" kupovaly. Novych kupcu je stale mracna..... ;) :lol:


Z prdu kulicku jeste nikdo neudelal...... :lol:

;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:42, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 13 črc 2018 06:57

© už tu nebyl dlouho nějaký ten crop, pročpak jej třeba Quaddrroofonisti nedávají ??? (asik to s ostrostí nebude tak žhavé jako u Merrilla :D )
Přílohy
DP1M2558.jpg
DP1M2558.jpg (812.05 KiB) Zobrazeno 3599 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/1000 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
DP1M2558 crop.jpg
DP1M2558 crop.jpg (568.73 KiB) Zobrazeno 3599 krát
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 13 črc 2018 08:26

Petre Sony ma davno v MF rezimu moznost zobrazeni barevne (barvu lze take zvolit) zvyraznenych (silu car a tak i citlivost na rozsah, hloubku a tim i presnost zaostreni, lze tako nastavit) prave a presne zaostrenych obrysu 8-)

Navic nehrozi u bezzrcadlovek BackFocus jako u zrcadlovek..., neb mereni provadi sam snimac ;-)

"Uz" to objevil alespon Stanley kdyz poridil A7 :D Nejspis i Josef38 neb mel RX1 a jiste i dalsi co maj alespon semiprofi APS-C od Sony :D Ty jsi to u A6000 (jak jsi fotil tusim v Thajsku) neobjevil??? :? :(

Dalsi vychytavky co nejsou jen blbosti je gyroscopicka elektronicka vodovaha a j a j prakticke (!) fce 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 13 črc 2018 09:45

ODSakEda píše:Petre Sony ma davno v MF rezimu moznost zobrazeni barevne (barvu lze take zvolit) zvyraznenych (silu car a tak i citlivost na rozsah, hloubku a tim i presnost zaostreni, lze tako nastavit) prave a presne zaostrenych obrysu

Edo, věřím, že Focus peaking má už kdejaký fotoaparát. Je to systém, který barevně zvýrazní ostré hrany. No a ty jsou jedině tehdy ostré, když je přesně zaostřeno. Je to prosté a přitom velice účinné. (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 13 črc 2018 10:01

Edo, diky za info! :) Ja to u te Sony 6000 nehledal, jsem v tomto bohuzel tak nejak zaostaly, prave kvuli tem ruznym Sigmam co jsem behem casu pouzival. Problem byl stale v tom, ze kdyz clovek porovnaval cvaky z urcite sigmy s urcitym fotakem jine znacky, tak neporovnaval vsechny co byly na trhu, ale jen takove, ktere se mu nejvic nejak zamlouvaly a hodily pro ty jeho cvaky. Ale Problem byl pak v tom, ze jsem mel sigmu dobre v ruce a tedy zajetou a ty jine byly vlastne okukovany jen na kraji a ne moc dusledne, protoze mela Sigma v techto dobach stale vetsi rozlisitelnost a ostrost. A to pak rozhodovalo o tom, ze jsem takovy fotak, jako byly ty moje Canony a pak i Nikony a Olympus, zase nejak a asi i z blbosti opustil a drzel se hlavne sigmy, i kdyz mela ruzne chyby. Ale porad mi vic vyhovovala pri tech mych cvacich, hlavne do tmy (zapad a vychod slunce, ruzne velmi kontrastni sceny, holt dramaticke motivy), protoze i kdyz sigmy v techto motivech se daly velice spatne "kroutit", tedy tmava mista zesvetlovat, byly ty cvyky porad ostrejsi a "nejak lepsi" nez cvaky z jinych znacek, ktere v te dobe, dokonce i do dnes tu dynamiku take nemaji zrovna nejlepsi. Ale podobnou jako mela Sigma. Ale o sigme se o tom vic "mluvilo", vic se to lidem dovedne konkurenci predhazovalo a predhazuje do dnes, takze i do dnes se moc nezmenilo. Snad jen se jeste zminim o Nikonu, ktery byl v tomto daleko pruznejsi a velice mi v tomto vyhovoval. Ale zase mel, jako temer vsechny "bajery" takove divne jakoby umele barvy, ktere mi lezly na nervy a moc se zmenit nedaly, coz trva do dnes. Proto take fotim se sigmami i z amaterske zaliby, ze si mohu cvaky "vyrobit" v barvach tak trochu tak jak ja "to vidim a chci to mit", coz u bayeru jde nekdy dost spatne. Ale stale u nich zustavaji ty tvrdosijne "umele" barvicky. Ale v jednom se tyto ruzne systemy jako je Sigma Foveon a Bayer vubec nelisi; a to je jenom tehdy, kdyz se foti naprosto obycejne motivy bez velkych kontrastu, tedy cvaky do dalky za plneho denniho svetla a slunce. To je fotka z toho nebo z toho fotaku tak ca. z 99% uplne stejna. I co se do rozlisitelnosti a ostrosti tyce. Tedy kratce zhrnuto, foceni jen za dne a pri plnem slunci. Tak zvane "vecerni a nocni" cvaky, jak dela nekdy napr. Jarous prostrednictvim HDR mne nikdy nenadchly, tedy je delat a tim pomahat sensoru s mini DR k "lepsim" vysledkum. Nakonec takoveto motivy, kdyz na to ten fotak nema, nefotim.

Takovou HDR tady ukazuje Jarous _SDI3746.jpg se Zapadem nebo s vychodem? slunce, kde jsou prechody mezi oblohou a spodkem, myslim lesem, naprosto neprirozene "oddeleny" od sebe tmavou sirokou linii a celkove cely spodek fotky naprosto neprirozene zesvetleny, sice bez sumu, ale tak neprirozene zhadrovany az to je priserne. Take je prikladne na teto fotce videt, jak sensor Merrill v takovemto slabouckem svetle, tedy skoro ve skutecnosti ve tme,zapasil s barevnosti, ktera pak ve vysledku je velice spatna a vysledek na fotce je hlavne ruzne zeleno sedive. :(

To neni snad nejaky rypanec nebo pohana Jarouse, ale holt ta Sigma to jinak nezvladne jednim cvakem, tak se to snazi Jarous "vylepsit" temi Hadry. Samozrejme, ze to je jeho zpusob foceni, ale aspon pro mne to neni. Uz i proto, ze takova fotka se ani prodat neda....Ja totiz myslim i pri foceni na to, abych "tu krasu" co nekde cvaknu, nabidl a prodal, aby to dalo aspon na ten cas a benzin atd., holt aby se to vyplatilo. ;)


Co se tyce tech "cockovych" barev nebo lepe barevnosti Bayer sensoru; to je prave velky paradox, ze tyto "umele" barvy se nejvic projevuji v CB fotkach tady ve foru ukazovanych. Tyto cvaky jsou prilis kontrastni, schazi Jim tonalita, tedy mely by obsahovat vsechny tony CB, tedy ve valne vetsine techto cvaku. A jsou hodne tim kontrastni, ze pusobi dost nenormalne. Nejlepsi CB cvaky tady delaji Josef38 a Oval, kteri vedi jak ma CB vypadat a upravuji ty sve v tomto smyslu, tedy prevazne. Ti ostatni, patrne bez analogovych odbornych znalosti, tim, ze snad jsou fotografove jen s digi, tyto vedomosti asi nemaji nebo je prehlizeji a mozna, ze si i mysli, ze to ted s digi ma tak byt, anebo si nemysli pri uprave vubec nic a prevadeji ten cvak jen z barevnosti do CB bez dalsich uprav. Takoveto cvaky pusobi dost neprirozene, jako by cvakane na porcelanu..... :(

Co se tyce Edo tech pridanych vymozenosti, videii a pod., tak ty mne nechavaji chladnym, ty bych stejne nevyuzil a nepouzil, tak proc je mam platit celkovou cenou fotaku. Fotak mam pouze k foceni fotek a to ostatni? To mne vubec, ale vubec nezajima.

Take jsem v posledni dobe mel zase zalusk na nejakou tu vetsi bezzrcadlovku Sony, ale brzdim se, hlavne kvuli tem drahym objektivum. Take bych mohl pouzit myslim i ty sigmacke co mam, ale zatim je to "premysleni" dost vlazne......Prakticky, kdyz mam ted Quattro, tak bych tim prilis neziskal, jen mensi hloubku ostrosti. Ale kdyz nefotim zu zadne portrety nebo kyticky, tak to je az zbytecne..... ;) :lol:

*
Martynko, co se tyce te ostrosti cvaku z Quattra, tak o tom byla rec jiz drive. Ostatne, proc myslis, ze jsem ty Merrilly prodal? Prodal jsem je proto, ze mne z te jejich ostrosti bolely zu oci jak to bylo vsecko ostre...... ;) A obstaral si na radu meho ocniho doktora, taky sigmaka, Quattro. No rekni, to jsem mel temi merrilly prijit snad o oci ? :lol:

Martynko, jeste toto; bohuzel nemas na te vezi zadne holuby, jak to je zvykem, kdyz se demonstruje ostrost! Bez holubu se to presne urcit vubec neda!!!!! :lol:


Jeste tedy k tomu Quattru; kazda Sigma davala do fotek nejaky "svuj barevny stych". SD14 Mela zelinkavy, jakozto i ty jeji derivaty DP, SD 15 zu delala trosku "lepsi" Stych, nekdy do magenty, ale slabe a Merrilly se pokousely byt neutralni. Ale i u techto sensoru byly potize s normalnim vybarvenim, holt tam byly ty magentove a Cyan stychy vice ci meine. Jak slo a bylo holt svetlo.

Proto opustila Sigma dalsi vyrobu techto 1:1:1 Sensoru a zkonstruovala novy pro Quattro. Timto sensorem se zlepsila vyrazne rychlost ukladani, snizila az uplne, ruzne ty barevne stychy predeslych sensoru a zlepsila jakost barevnosti, ktera odpovida nejvic skutecnosti ze vsech tech Sigma fotaku, vcetne zachovani a trochu lepsi ostrosti a rozlisitelnosti celkove. Proto nekteri "dobraci" take povidaji kolem sebe v internetu, ze se toto vse jiz podoba cvakum z bayeru. Ale pravda to neni a ani byt nemuze, nebot barvy Quattra, tripatroveho sensoru maji stale prirozene barvy jako drive tri a vice vrstvove barevne filmy Dia nebo negativni, coz Bayer bohuzel s jeho plochym systemem "danych barev predem v sensoru, vedle sebe" mit nikdy nebude a ani nemuze. ;)

*

Poznamecka jeste k te "plasticnosti, prostorovosti" fotek z Merrillu. To umi kazdy fotak. Ale u Merrillu to je zpusobene tim, ze sensor neni prilis kontrastni, tedy nedela to prilis kontrastne, takze podle dovednosti fotografa jak on "to vidi" se da takova fotka docela dobre "vymodelovat". Ale to se da i s bayerem a take velmi dobre.....:)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:42, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 13 črc 2018 20:59

Jarda
Přílohy
SDQ_4334A.jpg
SDQ_4334A.jpg (1.87 MiB) Zobrazeno 3530 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDQ_4375A.jpg
SDQ_4375A.jpg (1.66 MiB) Zobrazeno 3530 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/800 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 13 črc 2018 21:14

To je dnešní, Jardo? Měl jsem namířeno na jih, ale na západě jsem taky něco cvaknul, než na ten jih světýlko doputovalo. Posléze vložím...
Přílohy
_SDI3822.jpg
_SDI3822.jpg (1.02 MiB) Zobrazeno 3525 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 147 mm
Čas expozice: 1/15 sec.
Clona: F/8
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 13 črc 2018 21:27

Jardo, (n) , u toho druheho jsi mohl jit klidne do plusu 1,3 EV a pak v SPP trochu stahnout, bylo-li by treba. A u toho prvniho, jak se tak na to divam, klidne take do plusu o ca. 0,3 EV.
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 13 črc 2018 21:51

Pánové děkuji. Jsou to jen rychlocvaky. Šel jsem se dnes k večeru projít a náhodou jsem měl sebou SDQ. Tak jsem ten západ slunce párkrát cvaknul. :D Jarda
Přílohy
SDQ_4346A.jpg
SDQ_4346A.jpg (1.79 MiB) Zobrazeno 3513 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDQ_4385A.jpg
SDQ_4385A.jpg (1.6 MiB) Zobrazeno 3513 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/640 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 13 črc 2018 21:58

Tak ještě ten západní směr. Žně jsou v plném proudu a viditelnost taky podle toho vypadá... :(
Přílohy
_SDI3810.jpg
_SDI3810.jpg (853.1 KiB) Zobrazeno 3515 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 104 mm
Čas expozice: 1/50 sec.
Clona: F/8
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 13 črc 2018 22:43

Jarous

Poslední (n)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 14 črc 2018 08:13

Vecer na Ammersee ;)

*
Jarousi, nic ve zlem, tesi mne, ze se ta tvoje posledni lastovi libi! Ne, ze bych ti to nepral! (n) Ale tys to byl, ktery tady si pral, aby mely vkladane fotky sRGB farbprofil. A ty mas aspon tady u te tve fotky s tou Mars-Atmosferou ADOBE RGB. To ma tak byt? Nebo jak to tedy je?

*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků