Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Moderátor: Beda

Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod pe-pa » 28 čer 2018 09:36

+
Naposledy upravil pe-pa dne 30 srp 2018 13:44, celkově upraveno 3
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod jajakm » 28 čer 2018 11:49

pe-pa píše:Zakladam toto nove vlakno pro vazne a kvalitni foceni krajiny, to predevsim, ale i streetu, architektury a pod fotografickych disciplin, v snaze se oprostit od ruzneho falesneho pritelickovani, ktere je znacne ve forech rozsireno a zkresluje skutecnosti kvality fotografii, vcetne i jinych negativnich jevu provazejicich takoveto pocinani, ktere ve skutecnosti nikam nikoho neprivede.

Ja momentalne fotim se Sigmou SD Quattro a se Sigmami SD9 a SD14.

Predpokladam, ze kazdy, kdo bude mit zajem v tomto vlaknu vkladat a ukazovat sve fotky, ma jiz pomerne siroke vedomosti o foceni, o foceni krajiny jako takove a bude vkladat jen dobre fotky jak po vytvarne strance tak i po strance technicke.

Podminky:

1) Pisatel komentare MUSI VLASTNIT SVUJ FOTOAPARAT A MUZE napsat svuj PRVNI komentar k nejake fotce jineho kolegy TEPRVE az PO VLOZENI svych PRVNICH SESTI FOTEK!

2) Ucastnik a vkladatel svych fotografii si je vedom, ze jeho fotka/fotky budou, ale i nemusi, po vlozeni jinym ucastnikem ve vlakne ohodnoceny po pravde na zaklade jeho vedomosti a nesnizi se k nejake pochvale, ktera neodpovida v zadnem pripade skutecnosti, jenom proto, ze je jeho znamy a pod. Tedy je pripraven i snest jakoukoliv vecnou kritiku k jeho fotce, bez urazeni nebo myslenek na nizkou pomstu. JDE O FOTOGRAFII! :)

3) Vkladatel fotky muze a nemusi vkladat ke sve fotce EXIF, protoze prakticky takovyto EXIF neni v praxi nikomu nic platny, nebot svetelne a jine podminky za foceni se neustale meni a nedaji se v zadnem pripade vseobecne uplatnovat na jine foceni. V kazdem pripade vkladatel fotky musi na otazky jineho ucastnika, bude-li se nekdo z kolegu zde ptat, jak fotku fotil atd., po pravde zde napsat odpovedi. :)

Preji vam vsem, kteri se zucastnite v tomto novem vlakne, aby se vam a vasim fotografiim darilo a spolecne si my vsichni zlepsili sve foceni. Vice hlav vice vi! :)


Petr

(V pripade, ze by nemel nikdo o toto zajem, nic se nedeje, svet se nezbori…. ;) :lol: )

+
Nyni, po zalozeni tohoto noveho vlakna, je samozrejme mozne pro kazdeho, tedy kohokoliv, vyjadrit sve mineni a pripadne napsat sve navrhy i bez vlozeni svych fotek. Toto je otevreno po dobu jednoho tydne od dnesniho dne 28.06.2018 az do 06.07.2018. Pak plati vse jak je uvedeno v podminkach. :) *

Toto opravdu stojí za archivaci pro příští pokolení profi fotografů.
Petře ať tvé nové profi diskuzní forum vzkvétá. Jen se o ně starej víc než o své diskuzní forum v SONY.
Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod pe-pa » 28 čer 2018 12:28

*
Naposledy upravil pe-pa dne 30 srp 2018 13:45, celkově upraveno 2
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod **lasta » 29 čer 2018 06:08

Využívám udelenou vyjimku pro vložení jednoho příspěvku do zdejšího vlákna .. ;)
Takže zakladatel vlákna, by měl mít podle zdejšího kalendare ktery opustil možná svátek, pokud ho neslaví samostatně ..tak vše nej, a ať vlákno vzkvétá ... (n)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod pe-pa » 29 čer 2018 15:48

lasta, diky! :)
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod Karlíkamatér » 01 črc 2018 09:20

jako amatér - samouk bez jakéhokoliv fotografického vzdělání si klidně můžu dovolit ,,jít s kůží na trh" protože o žádné sebevědomí o své dokonalosti přijít nemůžu :D :D .....maximálně získám nové zkušenosti , ale spíš se obávám že i tady bude hodnocení spíše o různém úhlu pohledu. I machři na slovo vzatí a odborníci v oboru fotografie se dokáží coby porotci na různých fotografických soutěžích ,,do krve" pohádat o to která fotka je ( z jejich subjektivního úhlu pohledu ) perfektní a která za moc nestojí :D
Karlík
PS: tak jen to do mne valte a nešetřete ,,střelivem"....jsem zvědavý na jakých chybách se shodnete a co naopak vyzdvihnete. Je pár věcí ke kterým mám na té fotce výhrady , ale schválně jsem je tam nechal jestli se na nich shodneme.
Přílohy
IMGP9640.JPG
IMGP9640.JPG (1.4 MiB) Zobrazeno 24619 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 18 mm
Čas expozice: 1/350 sec.
Clona: F/8
ISO: 280
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: PENTAX K-m
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
UZ Fuji Finepix HS 30 EXR + Raynox 250 + kousek fólie ze starého LCD
Uživatelský avatar
Karlíkamatér
 
Příspěvky: 1788
Registrován: 06 pro 2011 09:37

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod ODSakEda » 01 črc 2018 10:49

pe-po to jsou podmínky, jako by porotce, např. pěvecké soutěže, musel sám nejprve ukázat, že umí výborně zpívat :lol: ... Nebo - odborník na obrazové umění, nejpeve namalovat obraz jako od Da Vinci-ho :shock: , aby se k hodnotě, nebo originalitě, mohl vůbec vyjadřovat ... :lol:

Jardo , co je to profi? Profesionál? Profesionál, je ten co to umí (n) , nebo jen ten co za to bere prachy... :lol: ? Všichni řidiči kamionů jsou profesionálové! :lol: ...

Karlíku , Ty amatére! :D To jsi fotil že štaflí??? :shock: Líbí se mi ten nadhled co udělal lepší perspektivu než ze země. Pěkná kompozice (n) I motivy (množné č. proto, že tam vidím typické kopečky, železnici navíc do zákruty, řepku a v ní vyjeté stopy od postřikovače a pod. 8-) )
To je ale amatérismus, ne? - když, nemáš fotografické vzdělání a děláš (dáváš sem, zvěřejňuješ) to zadarmo ;) jen tak pro radost všem 8-)

Eda - tady samouk a amatér (i když občas mě chtěj známí nebo obec na focení a točení i za prachy :shock: ač se bráním sebevíc s tím, že to neumím , že nejsu profík)

Co se komu víc líbí... a co je realističtější? (obojí z ruky, i to "mlíko"!):
Přílohy
Rešov1.JPG
Rešov1.JPG (1.09 MiB) Zobrazeno 24610 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/100 sec.
Clona: F/8
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
Rešov2.JPG
Rešov2.JPG (994.85 KiB) Zobrazeno 24610 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/8 sec.
Clona: F/14
ISO: 50
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -10/10 EV
Metering mode: Pattern
Naposledy upravil ODSakEda dne 01 črc 2018 11:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod **lasta » 01 črc 2018 10:56

Edo
Kdybych sem mohl psát, jako že nemůžu, tak bych ti napsal, ať si mléko strčíš někam .. :)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod ODSakEda » 01 črc 2018 11:21

**lasta píše:Edo
Kdybych sem mohl psát, jako, že nemůžu, tak bych ti napdal, ať si mléko strčíš někam .. :)
Velmi odborná terminologie kritiky :lol: Je vidět, že nejsi profík podle vyjadřování ;) i podle teho, že jsi sem zatím nedal svoji(!) profi fotku :lol:

No a právě takové se nejlíp prodávaj, neb se masám víc líbí a když to děláš pro peníze, tak jsi vlastně profík! :lol: , co reflektuje na poptávku :? , ne? ;)

Nyní vážně - já mám dobrý postřeh a vidím tu vodní tříšť(!) v reálu ještě ostřeji než na té ostřejší. Takový zraky a postřeh však nemá každý a proto je dobré vyjádřit pohyb vody mírným, ale opravdu mírným, máznutím - ne příliš krátkým časem. (viz. Rešov1, ale pro sebe fotím i variantu s velmi krátkým časem 8-) viz níže Rešov3 vs Rešov4) Dle mě, tak proto, aby ta většina diváků neřekla, že tak to nevypadá, neb si nepřipouští, že jen oni to tak nevidí...

A profíci..., aby nemektali, že tak se to (zachytit okamžik - tedy velekrátký čas závěrky a zastavit tak čas a vidět jaká ta struktura vody je v reálu!!!) nemá dělat :shock: Jak se co má/nemá dělat určuje co, kdo??? :shock:

Toto platí dvojnásob pro video! Moc ostrý obraz (zejména kontrury objektů prudčeji pohybujících se) ač o vyšším fps (já točím do 50p) mnohým nedělá dobře na oči, přesněji spíše jen nestíhají vnímat tak moc info za sekundu. (pominuli nesoulad fps vs Hz monitoru v násobku/dělitelné bezezbytku a pod. technické vady nastavení reprodukční techniky, kdy většina toto nechápe a neumí nastavit...)

Ale naštěstí sem nesmíš psát, aby jsi mi dal zapravdu, nebo to vyvrátil ;)

Doplněna příloha - já má raději velmi krátký časy závěrky u pohybu, neb i v reálu já vidím vodní tříšť (!) 8-) a ne mazanici :?
Přílohy
Rešov3.JPG
Rešov3.JPG (382.51 KiB) Zobrazeno 24608 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 35 mm
Čas expozice: 1/640 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 800
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -13/10 EV
Metering mode: Pattern
Rešov4.JPG
Rešov4.JPG (361.85 KiB) Zobrazeno 24608 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 35 mm
Čas expozice: 1/40 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod Karlíkamatér » 01 črc 2018 21:36

Ahoj Edo. V podstatě jsi úplně odhalil mé ,,umělecké" záměry (n) . Na signalizační zařízení jsem opravdu vylezl úmyslně kvůli změně perspektivy ( zvýraznění profilu zatáčky tratě ) a také abych záběr ,,doplnil" o tebou zmíněné koluje v řepce , kdy dokonce jedny z nich věrně kopírují tvar železniční trati. Ze země nebyly téměř vidět. Nadhled ze cca 3m prospěl i celkově perspektivě tím,. že se ,,zvýraznila" velká plocha řepky. Tohle místo jsem si předem našel na mapě Českého středohoří .....líbilo se mi, jak trať ,,pokorně uhýbá" před masivem kopců Brníku, Srdova a Oblíku , které se majestátně tyčí v krajině .No a pak už jsem jen čekal na vhodnou dobu a vhodné počasí.
Karlík
PS: rád bych se vyjádřil i k tvým fotkám, ale podle ,,pravidel" zakladatele tohoto vlákna se můžu začít k cizím fotkám vyjadřovat až po vložení min.šesti svých ( doufám dostatečně kvalitních ) fotek .
Tak abych to mohl činit co nejdříve, tak vkládám další svou ( snad dostatečně kvalitní ) fotku....vznikla dnes odpoledne opět v mém milovaném Českém středohoří. Pokusil jsem se do ní vložit protikladnou atmosféru světla a stínu a doplnil jsem ji o ,,výtvarný" prvek....úhlopříčný předěl mezi lánem obilí a lánem řepky, přičemž obě jejich plochy se jen decentně liší v barvě a přispívají tak k tomu,že na fotce je celkem malá paleta barev ( fotka není pestrá jako papoušek :D ) a oko se spíš dokáže soustředit na geometrické linie a pocitově je fotka vodorovně rozdělena na vrchní část která díky stínu i modré barvě oblohy působí chladně a naopak ze spodní půlky úplně ,,sálá" teplo a cítíš slunce na zádech :D .Geometrickým protikladem použitým ve snímku jsou přímé linky stínu + rozhraní polí a proti nim na horizontu dvě oblé křivky kopců.
Přílohy
světlo a stín.jpg
světlo a stín.jpg (339.89 KiB) Zobrazeno 24580 krát
UZ Fuji Finepix HS 30 EXR + Raynox 250 + kousek fólie ze starého LCD
Uživatelský avatar
Karlíkamatér
 
Příspěvky: 1788
Registrován: 06 pro 2011 09:37

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod jajakm » 01 črc 2018 22:24

Karle ty jsi fakt jednička. Tvůj anglický humor a lehká, řekl bych až noblesní ironie anglických gentlemanů, tvému příspěvku dodává ten správný šmrnc. (n) (n) (n) Jarda

P.S.
Omlouvám se tímto autorovi tohoto diskuzního fóra za nepovolený příspěvek.
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod Karlíkamatér » 02 črc 2018 11:01

Ahoj Járo.
Nevím jestli ti může v případě dlouhodobé nepřítomnosti zakladatele uznat tvou omluvu ,,druhá nejvyšší šarže" na tomto vlákně , kterou je Eda, protože už je přede mnou o dvě fotky blíž k požadovanému limitu šesti kvalitních kousků ;) a tím pádem i k členství v ,, Klubu nezaujatých hodnotitelů "....o tom jsem nenašel ve stanovách žádnou zmíňku (y) . A vůbec, já se ti divím ....prostě sedni , otevři PC a čistě namátkou vyber šest fotek ,,co mají technickou i obrazovou kvalitu .... s tím bys neměl mít problém ....hoď je sem a už se tady nebudeš muset nikdy a nikomu omlouvat i když mu ,,umyješ hlavu" :D , protože vstupem sem to každý dobrovolně riskuje .....tak praví zákon .
Karlík
UZ Fuji Finepix HS 30 EXR + Raynox 250 + kousek fólie ze starého LCD
Uživatelský avatar
Karlíkamatér
 
Příspěvky: 1788
Registrován: 06 pro 2011 09:37

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod Karlíkamatér » 02 črc 2018 11:26

Sakra...kecám kecám a zapomínám ,,dohánět" Edu. To by mi pak ještě chybělo aby mi začal,,kritizovat" fotky jako první :evil: .....protože předpokládám , že přestože na jiných vláknech jim občas dá palec nahoru , tak tady bude ctít daná pravidla a k něčemu podobnému a neopodstatněnému se tu rozhodně nesníží ( konec citace výňatku z místních provozních předpisů ).
Přihodím tedy další fotečku , kterou na první pohled ,,ocení" jen znalec Českého středohoří , protože kopec Milá má na netu stovky fotek , ale všechny jsou ,,na jedno brdo" z úplně opačné strany kde jsou skály a step.....odtud je téměř k nepoznání.
Na ,,druhý a třetí pohled" by ji mohl ocenit snad i fotograf a to nejen kvůli světelné atmosféře a ,,minimalistickému barevnému podání " ( jen v černé bílé modré a zelené ).... Také vám ta fotka připadá taková ,,roztomiloučká " ( ,,kudrnaté" mráčky .... ,,kudrnatý" kopec .... a vlastně tak trochu i keře a stromy ) ...... a také vás hned do očí praští ty rušivé přímky kondenzačních par po letadlech a vadí vám v té ,,kudrnaté náladě" ?? Zajímavé že ty ostatní přímky vám nevadí , přestože jich je tam víc než dost ....vyjeté koleje na louce , přímky mezí , stromy vysázené v přímkách , ba i ty ,,kudrnaté" mráčky jsou v krátkých přímkách :D .
Karlík
PS: zajímá mne jestli jsem dobře odhadl jaké máte pocity z té ,,obyčejné" fotky ;)
Přílohy
milá Milá.jpg
milá Milá.jpg (345.8 KiB) Zobrazeno 24537 krát
UZ Fuji Finepix HS 30 EXR + Raynox 250 + kousek fólie ze starého LCD
Uživatelský avatar
Karlíkamatér
 
Příspěvky: 1788
Registrován: 06 pro 2011 09:37

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod ODSakEda » 02 črc 2018 19:19

:lol: ... Mimochodem pěkná hra stínů jen škoda že kopečky jsou jen dva a né jedne, tři a pod. jak prej praví pravidlo o sudém počtu objektů... Mi to ale neva 8-) Jo vlastně ještě asi nesmím hodnotit! :? ;) No ale já vlastně jen vyjadřuji svoje pocity 8-)
Taky popojedu, i když nevím nevím, jestli vůbec mohu moje amatérské cvaky, často z letícího auta..., kdy bejvíce trpí ostrost a tak pod úroveň (jak se to měří!???) , vkládat?
Risknu to: jedna k tématu krajina
- ale z auta... (dvě třetiny proužky nebe a pšenice a tři devítiny proužků řepky, brambor a zase pšenice a strašák skoro ve zlatém řezu - no trefte to přesněji za jízdy! po hrbech)
- a jedna uliční(ce), když je to zde i strít téma:
(Foto v AdobeJPG přímo z fotoaparátu, kdo to má proto vyblitý, ať si to nejprve uloží a neprohlíží ve webovým prohlížeči... a taky zakoupí lepčí monitor 8-) )
Přílohy
Sám voják v poli.jpg
Sám voják v poli.jpg (940.18 KiB) Zobrazeno 24511 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/4000 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
Voči jako Brno.JPG
Voči jako Brno.JPG (951.11 KiB) Zobrazeno 24511 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/3200 sec.
Clona: F/4.5
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod josef38 » 02 črc 2018 19:27

Edo ta fotka "Voči jak Brno" se nabízí pro nějakou streetovku. Chtělo to nafotit z trochu větší vzdálenosti a počkat si až půjde proti této výloze nějaký štramák. Kde to je?? (n) (n) (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod ODSakEda » 02 črc 2018 19:31

Je to v názvu fotky ;) (u Semilassa: https://mapy.cz/zakladni?x=16.5937027&y ... 20semilaso) A štramák podléhá ochraně GDOPRDELE nebo jak je ta zkratka z Brusele nebo z jakéžetoPRDele...
V pozadí máš alespoň štramačku v sukni, ta by mohla projít tím dží pí ár 8-) Z větší dálky by tam zavazely auta s RZ a sloupy a a a... :(
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod Karlíkamatér » 04 črc 2018 22:00

a je to tady .... EDA VLOŽIL 6 SVÝCH FOTEK a je proto PRVNÍM OPRÁVNĚNÝM HODNOTITELEM V TOMTO VLÁKNĚ !
Mistře gratuluji ( a doufám že maličko přihlédnete k tomu že jsem si toho všiml a pogratuloval jako první ;) )
Tak tedy konec lenošení a do práce.....musíš sprdnout moji další fotku :D
Karlík
PS: na svou obhajobu ,Mistře , musím uvést že jsem si vědom toho, že vršek toho stromu v remízku by se neměl dotýkat linie stromů za ním , ale štafle jsem zapomněl doma a fotka ve výskoku vyšla vždy poněkud rozmazaná a neudržel jsem rovně horizonat (y) ;)
Přílohy
IMGP9684.jpg
Malý vrch . Křížové vršky , Brník , Srdov a Oblík ...mé oblíbené kopečky Českého středohoří u Loun
IMGP9684.jpg (517.93 KiB) Zobrazeno 24450 krát
UZ Fuji Finepix HS 30 EXR + Raynox 250 + kousek fólie ze starého LCD
Uživatelský avatar
Karlíkamatér
 
Příspěvky: 1788
Registrován: 06 pro 2011 09:37

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod Karlíkamatér » 04 črc 2018 22:14

tááááák a mám jich taky šest a opovaž se mi to Edo zkritizovat nebo ti to vrátím :D :D ;) ......sice ne jako odborník ale o to s větším zápalem pro ,,pomstu" :D
Karlík
Přílohy
IMGP9734 (2).jpg
IMGP9734 (2).jpg (334.49 KiB) Zobrazeno 24449 krát
IMGP9711 (2).jpg
jede jede ,,mašinka" kouří se jí z komínka....
IMGP9711 (2).jpg (346.04 KiB) Zobrazeno 24449 krát
UZ Fuji Finepix HS 30 EXR + Raynox 250 + kousek fólie ze starého LCD
Uživatelský avatar
Karlíkamatér
 
Příspěvky: 1788
Registrován: 06 pro 2011 09:37

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod ODSakEda » 05 črc 2018 09:16

Karlíkamatér píše:a je to tady .... EDA VLOŽIL 6 SVÝCH FOTEK a je proto PRVNÍM OPRÁVNĚNÝM HODNOTITELEM V TOMTO VLÁKNĚ !
Mistře gratuluji .....
:lol: (n)
Má to háček - já sice vložil kvantitu, ale nejsem si vůbec jist, jestli jsem splnil ty stanovené podmínky diskuse zde, neb se tam vyžaduje i vážnost focení - čili i kvalita! A tu , navíc sám sobě, nedovedu posoudit :?

A kritika? To je nejlepší škola! Víc očí víc vidí, víc hlav víc ví a každý to vidí jinak a vkus je individuální záležitost.

A pravidla? Ta jsou od toho, aby se porušovala, minimálně čas od času) i ta fotografická, která stejnak stanovil subjektivně jen člověk :lol: I bibli napsal člověk! ;) ... A člověk je tvor chybující i namyšlený a umělci zejména často blbě vidí a jejich pravidla jsou jen zkresleným pohledem na svět a tak tímto pohledem velmi ovlivněna :? Co je to vlastně umění? Co jevlastně normální? Kdo na to má patent? :shock:

Některým vadí chaos nebo symetrie v obraze možná proto, že se pak neorientují dobře, neb používaj více představivost a ta vyžaduje jednodužší schémata... , některým to neva, neb mají dobrý postřeh a realisticky zachycený obraz jism sedí líp 8-)

Když se pokouším namísto o dokument o umění, vždy mě sprdne většina známých: "To se Ti to nějak nepovdlo!, ne? Vždyť máš tu kytku moc nakraji a né uprostřed a za máš ní tu krajinu neostrou! :lol: "

Takže asi tak no :?

Máš to pěkný (zejména ten pruh mraků v dáli mě zaujal (n) Možná by to bylo dobré i jako panorama - trochu ubrat popředí a oblohy a zdůraznit tak ten pás mraků vzádu. Co Ty na to? Nezkusíš to dodatečně vykouzlit?) Ale příště si vem ty štafle, aby neměli umělci a profíci trauma z doteků ;) (a teď si představ, že komponuji často z rychle valícího auta po českých cestách... a občas se přesto někdo najde, co mi zkritizuje kompozici - že je nepřesná... :lol: )
Přílohy
_DSC3912_2.jpg
_DSC3912_2.jpg (614.49 KiB) Zobrazeno 24427 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/400 sec.
Clona: F/8
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_DSC4485.jpg
_DSC4485.jpg (1.62 MiB) Zobrazeno 24427 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 800
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foceni krajiny, streetu a jinych fotogr. disciplin

Příspěvekod Karlíkamatér » 12 črc 2018 21:28

Tak maličko ,,popotáhneme" vlákno.....
Karlík
Přílohy
IMGP4962.jpg
IMGP4962.jpg (349.59 KiB) Zobrazeno 24328 krát
Nechranice a Doupovské hory.jpg
Nechranice a Doupovské hory.jpg (316.99 KiB) Zobrazeno 24328 krát
UZ Fuji Finepix HS 30 EXR + Raynox 250 + kousek fólie ze starého LCD
Uživatelský avatar
Karlíkamatér
 
Příspěvky: 1788
Registrován: 06 pro 2011 09:37

Další

Zpět na Fotíme krajinu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků