Nikon Coolpix P7700 problém se jmény souborů

Nikon Coolpix P7700 problém se jmény souborů

Příspěvekod jirka55 » 26 bře 2018 08:41

Dobrý den, neporadil by mi někdo s následujícím problémem? Nikon Coolpix P7700 mám asi 4 roky. Je to fakt dobrý foťák, ale téměř celou dobu se mi na něm projevuje jedna závada.
Jedná se o tvorbu jmen fotek zaznamenávaných na kartu. Foťák si "podmíněně náhodně" neustále zakládá na kartě sám nové složky.
Varianta 1. (tím to začalo):
Příklad: nafotil jsem dejme tomu 27 fotek. Doma jsem použil usb čtečku a na PC jsem si fotky prohlédl. Aniž bych jakkoliv kartu editoval*), vrátil jsem ji do foťáku. Ukázalo se, že příští fotce dal foťák jméno DSCN9999.JPG a následně si foťák založil novou složku a zase začal počítat jména souborů od DSCN0001.JPG. A tak stále dokola. Takže v praxi se zhruba dalo říct, že jedna složka obsahovala fotky z jednoho dne a jednu fotku ze dne následujícího, pokud jsem si prohlédl fotky jednou denně.
Vaianta 2. (ta se objevila cca po dvou letech a trvá)
Jména souborů už neskákala na hodnotu DSCN9999.JPG, ale např. na DSCN9947.JPG. Pak následovala opět spořádaně jména až do DSCN9999.JPG a nová ložka.
Závada je víceméně kosmetiká, ale obtěžující. (Problém s archivováním a tříděním... Řeším přejmenováváním v Total Commanderu.) Čas od času si s tím lámu hlavu, pak nad tím mávnu rukou a to se opakuje. Vyzkoušel jsem formátovat kartu (karty), update firmwaru nahoru dolů, googloval jsem, na nic jsem nepřišel. Nemáte někdo zkušenost, která by se týkala tohoto problému?

*)Tuším, že zde by mohl být zakopaný pes, ale nevím, co s tím.
Jo a fotky prohlížím na notebooku Lenovo s win8_1.
jirka55
 
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2013 11:03

Re: Nikon Coolpix P7700 problém se jmény souborů

Příspěvekod bmx » 26 bře 2018 10:22

Ahoj, Nikony mám dva a každý má v menu položku, týkající se číslování souborů, jistě máš také... ;)
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Nikon Coolpix P7700 problém se jmény souborů

Příspěvekod jirka55 » 26 bře 2018 20:24

Tento foťák má jen volbu obnovit číslování souborů. Výsledkem je pak nová složka a počítání od nuly.
Ne, není tam možnost zvolit např. formát jména obsahující kalendářné datum. (y)
jirka55
 
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2013 11:03

Re: Nikon Coolpix P7700 problém se jmény souborů

Příspěvekod Stanley 900 » 26 bře 2018 20:46

U některých foťáků se například čísla fotek vynechají, když se s daným názvem nahraje video a to je u některých foťáků v jiné složce,
to ale nebude tento případ.
Kontinuálně od 0 do 9999 by měl po nastavení v Menu ukládat.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 7996
Registrován: 22 čer 2012 12:49


Zpět na Nikonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků