Barevné podání fialové barvy u D5000

Barevné podání fialové barvy u D5000

Příspěvekod dupr » 07 pro 2011 08:43

Zdravím všechny,
mám problém s barevným podáním u D5000. Fotím produktové fotky malých hliníkových kroužků v mnoha metalických a lesklých barvách. U všech asi dvaceti barev je podání OK kromě fialové. Pokud fotím něco světle nebo tmavě fialového, vyjde z toho víceméně mdlá modrá. Fotím vše na bílém pozadí v bílém stanu bez blesku. Svítím bílým světlem. Nastavení všeho je manuální. Objektiv je Nikon 40 mm F 2,8 AF-S G DX Micro. Pokud to v editoru dorovnám přes úrovně barev, je zase v háji pozadí... Máte někdo podobnou zkušenost a nějakou radu?

Dušan
dupr
 
Příspěvky: 2
Registrován: 07 pro 2011 08:14

Re: Barevné podání fialové barvy u D5000

Příspěvekod kasy » 07 pro 2011 09:45

Pokud fotíš do RAW, nejlepší by bylo vytvořit profil foťáku, třeba pomocí ColorChecker Passport. Má vlastní zkušenost, výsledkem jsou naprosto věrné barvy.
Mimochodem, jak jsi spokojen s novým Nikkorem? Mám o něj zájem. :)
kasy
 
Příspěvky: 1
Registrován: 06 pro 2011 13:12

Re: Barevné podání fialové barvy u D5000

Příspěvekod dupr » 07 pro 2011 10:05

Tuhle možnost prozkoumám, ale přineslo by mi to dost práce s fotkou navíc... Fotím totiž do jpg, oříznu fotku v irfanovi a šup s tím na web.

Jinak s objektivem jsem spokojen. Fotím s ním v podstatě jen ve stanu výrobky velikosti několika cm a na to je za tu cenu ideální.
dupr
 
Příspěvky: 2
Registrován: 07 pro 2011 08:14

Re: Barevné podání fialové barvy u D5000

Příspěvekod LudekBrno » 07 pro 2011 18:04

Problém s podáním fialové je u digitálu standard, žádný je moc dobře neumí a v podstatě se s tím nedá nic moc dělat. Jen následně softwarově poupravit.
můj pokus o galerii :-) http://jobfoto.cz
LudekBrno
 
Příspěvky: 39
Registrován: 05 pro 2011 15:53
Bydliště: Brno


Zpět na Nikonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků