D600/610 NEBO D800

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod ODSakEda » 30 lis 2016 19:06

Stanley 900 píše:....... Další volba je přechod na Sony A7 / A7ii...

To neni dalsi volba ale, dle me, jedna z nejlepsi volby! :-) Ale jedna z nejdrazsich :-( Best je pak A7Rii ;-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod ladysk » 02 pro 2016 07:05

Podle mě je přechod z D5100 na jakýkoliv uvedený model obrovský skok kupředu. Mám doteď doma D5000, měl jsem D610, teď mám D810. D610 jsem tenkrát volil kvůli oleji na snímači D600, jinak jsou to totožné modely s na tu dobu modernizovaným leč proti 810ce stále o třídu horším AF systémem. Záleží na křivce hodnot cena výkon, jinak bez hrabání se v technických detailech platí první věta ... Myslím, že v 90% šestkový modul nikoho moc neomezí, těch zbylých 10% je na zváženou ... Na zváženou je též investice do výměny souvisejícího železa při přechodu na FF :-)
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod Zdeny » 29 říj 2017 06:58

Řešil jsem přechod z D300s. Vybíral jsem mezi D7200 (která je s 16-80/2,8VR obrazově lepší, než D300s s 16-80 1. gen bez VR) a D810. Nebylo o čem. 810 poskytuje na světelné roky lepší obrazový výstup, ale má některá svá omezení - váha, cena, nemá WiFi, nemá BT, nemá výklopný displej, vyžaduje nejlepší tím pádem drahé objektivy, aby se z ní dostalo maximum. Po roce vlastnictví 810 musím říct, že to, co jsem nafotil D300s je zralé na přefocení. Pro toho, kdo má zájem o nejvyšší kvalitu fotek, je toto jedna z voleb.

PS: měl jsem v ruce ty ML FF od SOny a Leicy, ale ani jeden mě nenadchnul. Leica pozoruhodně dlouho ostřila několikrát přejal sem-tam, než bylo zaostřeno, SOny byl o fous lepší, ale kdo si jednou zvyj´kne na slušnou DSLR, pak k této kategorii nikdy nemlůže přijít na chuť. nehldě na hledáček - není nad optický. Jakýkoliv dislej je prostě podle mého názopru horší, než prosté sklo. Sice vidíš živý histogram, ale tím to končí...Mrkni se na D810 - dá se sehnat dne kolme 60 tisíc v záruce, díky příchodu 850 s ezačaly objevovat a obrazem nebudeš rozhodně zklamán. K tomu základní 24-70/2,8 a vystačíš na hodně velký záběr focení.
Zdeny
 
Příspěvky: 5
Registrován: 24 říj 2017 17:41

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod ladysk » 30 říj 2017 06:18

no, pěkně píšeš, leč - řekl bych že krapítek pozdě ... :-)
To bylo téma k Loňskému ježíšku ...
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod Stanley 900 » 11 lis 2017 00:48

Tak to já mám teda úplně jiný poznatek se SONY A7, naopak na některé situace je to lepší než zrcadlovka a hlavně - vidím v hledáčku
co jak bude vypadat po expozici, což u zrcadlovky není vidět ani za milion, přece jenom je to sto let stará koncepce.
Nedovedu si představit třeba kameru s průhledovým hledáčkem, což je v podstatě zrcadlovka.
Rychlost ostření na SONY je mi lhostejná, protože stejně používám objektivy s redukcí Nikon a M39.
Oba systémy mi vyhovují na různá témata a oba mají plus i mínus.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8030
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod ODSakEda » 11 lis 2017 09:07

Mam take opacnou tedy jen nejlepsi zkusenost s bezzrcadlem od Sony A77, nez totiz sklopi klasicka zrcadlovaka zrcatko vyfotim za 1s 12 fotek s preostr3nim na kazdy snimek samostatne!!! ;-)

Nemusim odtrhnout ani na sekundu oko od hledaku a vidim jak dopadla ba jak teprve dopadne! Expozice. Nastavim i parametry bez odtrzeni pohledu od hledacku nahmatanim tlacitek a zobrazenim menu i parametru expozice v hledaku :-) a dalsi a dalsi vyhody oproti klasicke DSLR...

1. snimek po zapnuni poridim s poslednim FW do 1s!!!!! (Krom po ymene aku kdy si pocitac vymenuje data o stavu aku s mikrocip3m a prednabiji kondenzatory nejen integrovaneho blesku krom sanek kdy jse asi 5fps s integrovanym bleskem.

Fazove ostreni i bez namacknuti vmziku (zlomek 1s) a s namacknutim nemeritelne! :-)

Tomu rikate pomale???
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod Alda » 11 lis 2017 09:39

Edo a k čemu je ti dobré vyfotit 12 fotek za vteřinu, když
třeba všech 12 stojí za ho*no? A proč vlastníci bezzrcátek
nemají většinou lepší fotky, než vlastníci klasických a zastaralých
zrcadovek, když je technicky i morálně tolik převyšují ? Myslím si,
že je to fifty fifty, alespoň dle toho co je vidět na zdejším fóru :mrgreen:
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod ODSakEda » 11 lis 2017 17:40

Alda píše:Edo a k čemu je ti dobré vyfotit 12 fotek za vteřinu, když
třeba všech 12 stojí za ho*no? A proč vlastníci bezzrcátek
nemají většinou lepší fotky, než vlastníci klasických a zastaralých
zrcadovek, když je technicky i morálně tolik převyšují ? Myslím si,
že je to fifty fifty, alespoň dle toho co je vidět na zdejším fóru :mrgreen:

O tom se nepřu, pouze narážím nesouhlasně na skepsi tazatele, že bezzrcadla jsou prej pomalá zejména v ostření...
A když už zvolíš takový extrémní "sport" jako 12fps (např ve sportu) , tak právě je kničemu nezaostříšli na každou fotku zvlášť, jak právě činí klasické DSLR (y) Pak je to právě ještě více jen o kvantitě :( ...
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod Cejpatka » 12 lis 2017 00:08

ODSakEdo trochu brzdi...
Sony A77 II při těch 12 sn./sec má jakási dosti výrazná omezení, která by stálo za to zmínit, že jo? Tedy, že nejde měnit clona jinak než na F3,5 u světelných skel a doba expozice je nastavena automaticky...
Uživatelský avatar
Cejpatka
 
Příspěvky: 36
Registrován: 10 zář 2011 14:56

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod ODSakEda » 12 lis 2017 12:00

Cejpatka píše:ODSakEdo trochu brzdi...
Sony A77 II při těch 12 sn./sec má jakási dosti výrazná omezení, která by stálo za to zmínit, že jo? Tedy, že nejde měnit clona jinak než na F3,5 u světelných skel a doba expozice je nastavena automaticky...

Ano to souhlasí částečně!

Nař. při zoom sklech se ta clona dá obejít již mírným přizoomováním, kdy sklo ani nedovolí nižší clonu jako např. 5,6. A mé to logiku, byl by potřeba mnohem delší čas expozice při velkém přiclonění což fyzikálně odporuje rychlému fps kdy na jeden snímek je dán max čas expozice neb rychle následuje další ;-)

Tedy jde spíše o omezení Fyzikálními vlastnostmi šíření světla a nabírání energie v čase (za čas) a citlivosti snímače, než o limit přístroje. DSLR má právěže navíc i limity konstrukce - mechanické! - zrcátko...

Jo a čas závěrky u tohoto režimu řídím taky sám - i když nepřímo - zkrze ISO ;-)

Já tento režim ani moc nevyužiji, přiznávám, ale! - je na něm vidět rychlost elektroniky což je předpoklad rychlosti i pro single fotky :D A dokonce i bez namačknutí - tedy nutně musí proběhnout zaostření nejprve!, je to fofr, jak jsem i uváděl 8-) Tedy že nesouhlasím, že AF je u bezzrcadel pomalý, opřený o vlastní osobní zkušenost.

Tedy brzdi, je silný citoslovne nemyslíte? Mě šlo prostě o demonstraci rychlosti AF a ta je u Sony bezzrcadel, nejen dle mě, orpavdu nejvyšší!

Nebrzdím, jen argumentuji a to vlastními poznatky z praxe, podělením se o osobní zkušenosti, bez předsudků 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod Josef01 » 18 úno 2018 17:00

Alda píše:Edo a k čemu je ti dobré vyfotit 12 fotek za vteřinu, když
třeba všech 12 stojí za ho*no? A proč vlastníci bezzrcátek
nemají většinou lepší fotky, než vlastníci klasických a zastaralých
zrcadovek, když je technicky i morálně tolik převyšují ? Myslím si,
že je to fifty fifty, alespoň dle toho co je vidět na zdejším fóru :mrgreen:


Souhlas! Ono je to vlastně pořád dokola, člověk střídá fotáky, pořád hledá, porovnává mezi sebou jednotlivé pixely, nakonec se člověk podívá s nadhledem a zjistí, že je to rukama. Ať se tady podívám na obrázky z drahých Canonů, Nikonů nebo i Leicy, tak nakonec je úplně jedno kolik to stojí, stejnou fotku vyprodukuje slušný kompakt. Ano, jsou fotografie, které využívají velký dynamický rozsah přístroje, malý šum a dobrou práci s RAW, ale ty tady moc k vidění nejsou. Po těch letech mě už nějak nebaví sebou vláčet těžkou tašku plnou objektivů.....
Josef01
 
Příspěvky: 469
Registrován: 05 lis 2013 22:16

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod ladysk » 20 úno 2018 05:35

... přesně - je to o tý pohodlnosti v " letech " ... když z toho leze aspoň cosi trochu koukatelného, je to to nejlepší ... :-) a proto mi D810 se Sigmou 180 OS a bleskem na ramenu na focení těch mých " rádobymaker " v tichosti odpočívá doma na stativu / v létě samozřejmě půjde i do terénu :-) / a s sebou tahám malého Lumíka FZ300 s R250kou, přestože při srovnání se kvalitou ani vzdáleně neblíží ...
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod Stanley 900 » 11 bře 2018 11:48

Já beru oba systémy na akce, každý má to svoje, v mém případě, protože Nikon systém mám plnohodnotný
a SONY systém napůl, páč nemám SONY objektivy a používám Nikon s redukcí na SONY, v tom je omezení při ostření,
ALE, chtěl jsem to tak, kvůli přesnému ostření (když je na to čas).
S Nikonem nejde pomocí hledáčku přesně zaostřit a co si budeme povídat, AF není dokonalé.
Ale až bude SONY A7 III za dostupné peníze a například Tamron dá do prodeje ten nový objektiv právě pro tento typ SONY,
tak pověsím asi Nikony na hřebík... pomyslně.
A nebo, počkám, co Nikon přinese za Full aparát místo svého N1 systému.
Protože vidět v hledáčku reálně to, co fotím a to, co je nafoceno, to mi Nikon neukáže a takzvané LV je celkem na nic,
hlavně venku :)
http://www.digineff.cz/clanek/canon/ze- ... anon-nikon

Asi na čtyři metry z ruky, ručně ostřeno v pološeru, protože foťák neví, že radiem odpálí záblesk.
Portrétní Nikkor DC 105/2 D přes redukci na A7, výřez bez úprav.
Přílohy
_DSC96491v.jpg
_DSC96491v.jpg (563.03 KiB) Zobrazeno 16015 krát
EXIF-Data
Čas expozice: 1/125 sec.
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: ILCE-7
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8030
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: D600/610 NEBO D800

Příspěvekod ODSakEda » 11 bře 2018 14:43

Stanley 900 píše:....., páč nemám SONY objektivy a používám Nikon s redukcí na SONY, v tom je omezení při ostření,
ALE, chtěl jsem to tak, kvůli přesnému ostření (když je na to čas).
.....
Protože vidět v hledáčku reálně to, co fotím a to, co je nafoceno, to mi Nikon neukáže a takzvané LV je celkem na nic,
hlavně venku :) ....


Heuréééékáááá :shock: (n) Tesat do kamene! :D
----------------------------------------------------------------------------
Mál léta SLT SONY s EVF zvyklý již dávno z filmové zrcadlovky ZENIT TTL s vestavěným expozimetrme v OVF :? hledáčku a na EVF :D pak z UZ (tam je to nutnost, průhledový by byl naprd a hrubou LCD obrazovkou a na Slunci prakticky nepoužitelné) kompaktu Olympus UZ750C 8-) (i když byl ten EVF hrubý, na komponování byl lepší jak LCD -hlavně venku a jeho hrubost mála pixelů trochu řešila lupa 8-) Sonyho SLT s OLED(!) EVF s 2,45Mpx(!) předběhly dobu :D )
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45


Zpět na Nikonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků