Uprgrade, levnější canon na krajinu

Uprgrade, levnější canon na krajinu

Příspěvekod Brasi » 26 dub 2017 13:51

Dobrý den, prosím nezlynčujte mě, ale potřeboval bych poradit asi s upgradem ze svého fotoaparátu canon 1100d se setovým objektivem. Nejraději fotím krajinu a architekturu a focení mě vždycky hodně bavilo, tak sem si říkal, že se posunu zase někam dál. Chtěl bych si koupit nějaký širokoúhlý objektiv favoritem je EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM Chtěl bych se zeptat, jestli mi doporučujete upgrade těla, přece jenom fotím na něm již 5 let a zatím mi tak padnuly do oka Canon 700d, Canon 100d ještě sem viděl Nikon D3400, ale radši bych šel do canonu. Rád bych se tudíž zeptal jaký upgrade, či vůbec upgradovat do cca 13000kč. Moc děkuji za odpověď.
Brasi
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26 dub 2017 13:27

Re: Uprgrade, levnější canon na krajinu

Příspěvekod bmx » 26 dub 2017 13:57

Kup si zatím objektiv a s tělem...zatím nespěchej... (n)
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Uprgrade, levnější canon na krajinu

Příspěvekod Bianchi » 29 dub 2017 15:44

Dobrý den,

jako majitel Canonu EOSu 450D si myslím, že EOS 1100D je na tom s výkonem a obrazovým výstupem prakticky nastejno. Troufám si říci že můj 450D má lépe zpracované tělo - ovládání. Setový objektiv EF-S 18-55 mm IS hodnotím jako podprůměrný kvůli neošetření proti odleskům, horší kresbě a hlavně kvůli horšímu ostření (není ani USM, ani STM). Také uvažuji o upgradu.

Váš zmiňovaný širokoúhlý objektiv by vzhledem k technologii STM měl rozhodně lépe ostřit oproti původnímu kitu a upřímně by k tělu 1100D stačil. Kvalitní objektivy s lepší kresbou, rychlým ostřením, bez problémů s vinětací spadají bohužel do jiné cenové kategorie.

V nižších třídách bych Vám nedoporučil kupovat několik let starý model, protože je zde nátlak na technologický pokrok a vybavenost fotoaparátu. Je to kategorie, kterou Canon strategicky pravidelně aktualizuje kvůli zájmu méně náročných fotonadšenců, rodin apod. Inu marketing ;) .
Bianchi
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17 dub 2017 09:28

Re: Uprgrade, levnější canon na krajinu

Příspěvekod Josef01 » 12 kvě 2019 00:33

Já jsem si nedávno pořídil starý Canon 1D Mark III, úžasný stroj za pár korun se dvěma procesory, APS-H, 3" displejem a LiveView.
Přílohy
potok.jpg
potok.jpg (356.41 KiB) Zobrazeno 9710 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 40 mm
Čas expozice: 4 sec.
Clona: F/22
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: Canon EOS-1D Mark III
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Josef01
 
Příspěvky: 469
Registrován: 05 lis 2013 22:16

Re: Uprgrade, levnější canon na krajinu

Příspěvekod ODSakEda » 12 kvě 2019 09:56

Možná to někomu přijde jako provokace?, ale - chcešli se posunout, jdi do jiného objektivu pouze (tělo by byl posun, ledy by šlo o mnohem dražší), nebo do Sony! ;) Hlavně do bezzrcadlovky!!! 8-)

A to klidne do téměř kapesní (i se zoom! objektivem) řady A6000, co již i s tím motorovým, protože a přestože zoom, seťákem 16-50mm, kreslí velmi osře a 24Mpx čip má supr barvy a výborně zvládá dynamický rozsah světel a AWB 8-) (Nový komplet do 15.000,-kč, tedy jen o 2.000,- nad Váš rozpočet)

Navíc od klasického zrcdla má bezzrcadlo logicky živý náhled i v hledáčku(!!!) a to i pro video, což u zrcadla z principu jaksi nende :-(

A j. a j. fičůry. 8-)

Netrvdím, zde že Canon je špatná značka obecně, ale zrovna nejnižší řada 1000D je nic moc a překoná ji kdejaký lepší kompakt...

Takže proto radím, jak radím, pro posun obrazové kvality i možností - fcí. (např jsem zapoměl na: náhled přesného zaotření hran zvýrazněním barevně při MF a to i ve fajnovém OLED hledáčku!, kde se jeví obraz velký jak v kině a né na LCD obrazovce nevhodné pro MF, kde vidím objekty malé a na Slunci navíc vidím i pro kontrolu expozice prd...)

Navíc získáte lepší mobilnost :D A až se zase budete chtít posunout ještě dál, ale za víc peněz a s horší mobilností, avšak velikost a váha stále menší jak u zrcadel..., tak zase Sony a to A7. Avšak je třeba dražší skla! Což však platí pro každý FF :? Klidně doporučím z osobní zkušenosti bazar Megapixelu 8-) (možnost vklidu vyzkoušet vyzkoušené již obchodem a záruka i na použité zboží!!! Nemám nic společného s daným obchodem, než jen jako spokojený zákazník :D )
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Uprgrade, levnější canon na krajinu

Příspěvekod Bubak » 13 kvě 2019 06:21

Brasi:
Nepises, kvuli cemu konkretnimu hledas ten upgrade. Je neco konkretniho, co ti ma foceni nebo fotkach nevyhovuje? Mozna ne a chces jen novy impuls.

Kazdopadne nove telo ti prinese vyrazne min nez lepsi objektiv. Zameril bych se ale spis na EF-S 10-22, pripadne Sigmu 10-20. Jsou obrazove lepsi nez EF-S 10-18.
Bubak
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10 kvě 2019 09:24

Re: Uprgrade, levnější canon na krajinu

Příspěvekod bmx » 13 kvě 2019 08:07

Kdybych nic neměl, šel bych do bezzrcátka od Sony, i pan Neff, bere do ruky SONY... :lol: (n)
mám jen pidi... :lol:
Přílohy
pidi.jpg
pidi.jpg (577.32 KiB) Zobrazeno 9614 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 6 mm
Čas expozice: 1/40 sec.
Clona: F/2
ISO: 500
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: Canon PowerShot S95
Exposure bias: -1/3 EV
Metering mode: Pattern
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Uprgrade, levnější canon na krajinu

Příspěvekod Josef01 » 13 kvě 2019 16:00

Ono to je všechno hlavně rukama a očima. 12 let staré DSLR a objektivy fotily parádně, mám i původní Canon 5D nebo i 1100D a vše udělá parádní fotky. Základ je dobré sklo jak zmiňují kolegové.
Josef01
 
Příspěvky: 469
Registrován: 05 lis 2013 22:16


Zpět na Canonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků