Canon EOS 20D

Canon EOS 20D

Příspěvekod marasoba » 30 říj 2011 08:03

Máte ještě někdo? Jak říká kamrád, mám rád velké hračky. Jsem amatér a vzhledem k tomu, že u mě Panasonic se svým FZ-30 vypěstoval alergii na šum (kdo má, určitě ví, o čem mluvím) tak jsem chtěl nějakou zrcadlovku. Nakonec vyhrála 20D kvůli nízkému šumu i při vyšším ISO, velikému hledáčku a samozřejmě ceně v bazarech. Ze začátku jsem měl pouze záklaďák bez IS. Když jsem kupoval lepší objektiv, a tím se dostávám k jádru věci, prodávající mi zaslal snímky z objektivu a použil tělo Canon EOS 60D. V první chvíli jsem se až lekl, když jsem si všiml, jak jsou vidět ?? jednotlivé pixely, nebo šum, nevím jak to nazvat ??. Zdá se mi, že novější foťáky mají daleko agresivnjší zpracování obrazu, než třeba má stará dvacítka. Co si o tom myslíte?
marasoba
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 říj 2011 07:49

Re: Canon EOS 20D

Příspěvekod jiri.sefrna » 04 pro 2011 20:56

problém je v tom, že s narůstajícím rozlišením narůstá i šum, ale pořád je to paráda, spíš je to o tom, že se díváš na 18Mpx ve 100% a 20D má jen, mám pocit, 8Mpx, když si zmenšíš fotku ze 60D na velikost 8Mpx, což je cca 3500 pixelů na delší straně, tak budeš mít objektivní srovnání ohledně šumu, nicméně zmenšená fotka z 18Mpx bude mít mnohem více detailů a bude ostřejší, než origo z 20D, rozlišení neokecáš. Pokud ti jde o šum a přitom dobrý obraz, tak nejlépe vychází asi 40D s 10Mpx, dodnes parádní stroj, osobně bych do 20D už nešel. 40D se dá koupit kolem 8-9 tisíc, což je paráda a za 20D dáš nejméně 5 tisíc, tam už bych nešetřil, čip ve 40D je o dost lepší, má větší LCD s vyšším rozlišením a výborně fungující LV režim. To jen můj názor
fotečky nejen ze Šumavy
www.fotosefrna.cz
Uživatelský avatar
jiri.sefrna
 
Příspěvky: 89
Registrován: 04 pro 2011 19:30

Re: Canon EOS 20D

Příspěvekod marasoba » 05 pro 2011 21:39

Zdravim a děkuji za názor. S tim rozlišením máte určitě pravdu. Abych se přiznal, tohle mě nenapadlo. Jinak 20D už mám skoro rok (jak ten čas letí) a koupil jsem jí, protože jsem měl finanční strop kolem 6000,- i s objektivem. Tenkrát mi vycházela nejlíp a nelituju :D
marasoba
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 říj 2011 07:49

Re: Canon EOS 20D

Příspěvekod Martin Ševčík » 06 pro 2011 22:07

Jirka má sice pravdu, že z nárustem pixlů narustá i šum, ale opoměl jeden důležitý fakt a to ten, že rozdíl mezi snímačem z 20D a 60D je 8 nebo 9 let a s počtem let narustá na tom snímači i šum. Vím o čem mluvím, protože 20D mám zrovna těch 8 let a kvůli nárůstu šumu jsem letos vlítnul do 7D. ;)
Martin Ševčík
 
Příspěvky: 14
Registrován: 06 pro 2011 09:07

Re: Canon EOS 20D

Příspěvekod Polda » 12 bře 2012 11:11

Dobrý den,mám Canon 20D + Tamron SP 17-50 mm F 2,8 XR Di II VC a přemýšlím o pořízení novějšího těla. 60D a 7D jsou pro mě finančně nedostupné. V úvahu tedy pro mě přichází 550D a nebo starší bazarová 50D. U 550D mě trošku odrazuje absence stavového displeje a kolečka na zadní straně. Co byste mi doporučili? Podotýkám, že jsem stále začátečník a nové tělo mě láká hlavně kvůli použitelnosti vyšší citlivosti za horších světelných podmínek. Fotím hlavně na dovolené přírodu a klasické rodinné fotky. Pomůžu si nějak výrazně v kvalitě fotek i za dobrých podmínek? Trošku se bojím vysokého rozlišení u nových modelů. Díky za odpověď
Polda
 
Příspěvky: 5
Registrován: 09 bře 2012 16:28

Re: Canon EOS 20D

Příspěvekod karcer » 13 bře 2012 13:05

A co takhle jeté 5D. Tím že má větší snímač má výhodu v nízkém šumu proti aps-c.Nemá sice úplně nejnovější technologie v potlačení týče šumu ale podle mě stále lepší než nové aps-c fotoaparáty.
Osobně s ním fotím z ruky v noci pořád a šum je zanedbatelný.Na portréty a krajinu je jako dělané ..Dá se koupit od 15 do 20 tisíc.Když si k němu vemete světelnou (levnou ale opticky skvělou) 50/1.8 nebo 50/1.4 čí 80/1.8 neuděláte chybu a jestli Vás začne focení bavit tak máte díky tělu možnost upgradovat všemy směry :)
http://www.kenrockwell.com/canon/5d.htm

Podívejte na mé fotky flickru (sice jsou zmenšené a v jpeg ale aspoň pro představu). Většina je focena právě 5D snad jen mimo těch v ZOO.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá.
Uživatelský avatar
karcer
 
Příspěvky: 208
Registrován: 26 úno 2012 00:12
Bydliště: Praha + Semily


Zpět na Canonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků