průběžné ostření

průběžné ostření

Příspěvekod petratothová » 28 úno 2013 20:37

jsem začátečník, poradí mi někdo prosím jak si mám nastavit průběžné ostření mám CANON EOS 5D a z manuálu to nejsem schopná vyčíst děkuji :D
petratothová
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 úno 2013 20:32

Re: průběžné ostření

Příspěvekod Mila_xl » 01 bře 2013 08:54

Na horní liště stiskneš tlačítko AF-DRIVE a horním zubatým kolečkem nastavíš buď ONE SHOT - to bude ostřit při polozmáčkuté spoušti a při domáčknutí vyfotí (tzn. zafixuješ ostrost a můžeš i překomponovat), nebo nastavíš AI SERVO - a to je to kontinuální ostření. Při namáčknuté spoušti to bude fixovat příslušný zvolený ostřící bod zaměřený na předmět zájmu, tzn., i když budeš foťákem pohybovat, tak to, na co jsi zaostřila, bude stále (relativně) ostré. Relativně proto, že záleží na příslušném těle (tady 5D) a taky kvalitě objektivu, jak rychle bude přeostřovat. Potom můžeš ještě nastavit AI FOKUS, což by mělo být kombinace předešlých, tedy když s foťákem nepohybuješ, tak fotí jako one shot, ale když s ním začneš pohybovat, tak by měl fotit jako ai servo - nevím, nepoužívám.

V manuálu je to zpravidla v části AF - výběr režimu AF.
Mila_xl
 
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2012 12:57

Re: průběžné ostření

Příspěvekod petratothová » 01 bře 2013 14:00

Díky, objektiv mám CANON EF 70-200mm f/2,8 L IS USM a můžu se tedy zeptat co používáš? Chci fotit skateboarding, tak jestli máš nějakou radu jak to vyfotit aby to bylo pěkně ostré, budu moc ráda , díky :D
petratothová
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 úno 2013 20:32

Re: průběžné ostření

Příspěvekod bmx » 01 bře 2013 14:37

No,myslim, ze nejlepe postaru, jak se rychle sporty fotily, predostrit na urcite misto a cekat, az do toho mista zavodnik najede...chce to cvik, konecne, poznas sama, az budes chtit teto automaticke vymozenosti vyuzivat... :roll:
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: průběžné ostření

Příspěvekod Avionik » 01 bře 2013 14:47

No a hlavně to chce tento sport fotit seriovým snimáním -krátké časy -konti.fokus a švenkovat . Nakonec se vyberou ty nejlepší snímky -Chce to drobet praxe a výsledek se dostavý . Držím palce a ostatní taky dají další rady . josef44
Uživatelský avatar
Avionik
 
Příspěvky: 2907
Registrován: 10 zář 2011 19:08
Bydliště: Olomouc

Re: průběžné ostření

Příspěvekod ogyn » 01 bře 2013 15:16

Koukám jako blázen! Pořídit si Canon 5D +
CANON EF 70-200mm f/2,8 L IS USM a ptát se na tak základní věci :shock:
ogyn
 
Příspěvky: 264
Registrován: 22 led 2012 10:34

Re: průběžné ostření

Příspěvekod petratothová » 01 bře 2013 19:44

No já si ho nepořídila, já ho zdědila a bylo mi doporučeno, že tady mi lidi rádi odpoví, proto se tu na ty základní věci ptám :D
petratothová
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 úno 2013 20:32

Re: průběžné ostření

Příspěvekod petratothová » 01 bře 2013 19:49

a jinak moc díky za rady, zkusím to obojím způsobem a uvidím co z toho bude :D
petratothová
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 úno 2013 20:32

Re: průběžné ostření

Příspěvekod MirekE » 02 bře 2013 02:19

petratothová píše:Díky, objektiv mám CANON EF 70-200mm f/2,8 L IS USM a můžu se tedy zeptat co používáš? Chci fotit skateboarding, tak jestli máš nějakou radu jak to vyfotit aby to bylo pěkně ostré, budu moc ráda , díky :D


Vetsina fotek ze skateboardingu, ktere se mi zdaji zajimave jsou porizeny naopak kratkymi objektivy, tj. mensi nez 50mm. Ty snimky budi v divakovi vetsi dojem, ze se ucastni te akce a umoznuji zahrnout hodne pozadi. At zvolis objektiv jakykoliv, budes potrebovat kratke casy, pravdepodobne okolo 1/250s, takze si nastav adekvatne citlivost a fotak dej na Tv.
Uživatelský avatar
MirekE
 
Příspěvky: 775
Registrován: 05 črc 2012 16:18

Re: průběžné ostření

Příspěvekod petratothová » 02 bře 2013 14:50

Díky
petratothová
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 úno 2013 20:32

Re: průběžné ostření

Příspěvekod anous » 04 bře 2013 08:22

petratothová píše:Díky, objektiv mám CANON EF 70-200mm f/2,8 L IS USM a můžu se tedy zeptat co používáš? Chci fotit skateboarding, tak jestli máš nějakou radu jak to vyfotit aby to bylo pěkně ostré, budu moc ráda , díky :D


No přeci jen bych to lehce doplnil. Přeci jen bude záležet na místě odkud budeš fotit a z jakého směru. Použití AI serva a seriového snímání např. při pohybu směrem k tobě. Nezapomenout, že na správné zaostření je potřeba nějaký čas udržet ostř.bod ve stejném místě. Kromě času bude hrát i velkou roli HO. Později zkoušet přepínání modu IS. Takže mnoho zdaru při laborování s časem a s trénováním na čemkoliv.
anous
 
Příspěvky: 381
Registrován: 05 pro 2011 21:31

Re: průběžné ostření

Příspěvekod skinpenthar » 25 úno 2015 11:53

No já si ho nepořídila, já ho zdědila a bylo mi doporučeno, že tady mi lidi rádi odpoví, proto se tu na ty základní věci ptám :D
We are the pioneers in providing Testking psat practice test and Testking rhcsa certification exams with 100% northwood pass guarantee. Download our latestFlorida Memorial University exam of selftestengine ccna.
skinpenthar
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2015 11:18


Zpět na Canonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků