funkce u Canonu EOS 60D

funkce u Canonu EOS 60D

Příspěvekod v.lejdar » 22 zář 2011 21:37

Fotografuji několik měsíců Canonem EOS 60D ( před tím dlouho EOS 350D ) a zajímá mne, zda máte někdo praktické zkušenosti s použitím funkcí "Automatická optimalizace jasu" a funkcí C.FnII-3: "Priorita zvýraznění tónu". ( Dle návodu nelze obě funkce použít současně ).
Dosáhne se znatelně vyšší kvality snímků?
Děkuji za odpověď, Václav Lejdar
v.lejdar
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 zář 2011 16:54

Re: funkce u Canonu EOS 60D

Příspěvekod lukash » 27 zář 2011 07:16

Ne, dle mého názoru nelze o znatelně vyšší kvalitě snímků hovořit. Automatická optimalizace jasu Vám pouze zkusí softwarově změnit jas snímku, tzn. ikdyž si nastavíte kompenzaci do -, foťák Vám to dle nastavení intenzity je schopen vrátit k nule. Mám vypnuté obě.
lukash
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 zář 2011 09:54

Re: funkce u Canonu EOS 60D

Příspěvekod Vierzbowski » 19 říj 2011 11:22

"Highlite tone priority" je naprosto vynikající funkce, která účinně zabraňuje přepalům. Posouvá expozici přibližně o -1EV, aniž by došlo k podexpozici na "druhé straně." Měl sem možnost srovnat 550D s 5D MI. Fotili jsme v ateliéru a expozici jsme nastavovali v plném manuálu s pomocí flashmetru. 5D musela jít s clonou o tu 1EV výš, aby se vyhnula přepalům. Doporučuji tedy z vlastní zkušenosti nechat tuto volbu zapnutou a využívat jí naplno. Když sem přešel na 5D MarkII, tak toto byla jedna z fíčur, které jsem postrádal (5D má zase větší dynamický rozsah a dokáže vydolovat ze stínů neskutečné věci).
Vierzbowski
 
Příspěvky: 29
Registrován: 19 říj 2011 11:02

Re: funkce u Canonu EOS 60D

Příspěvekod Dafik » 19 říj 2011 14:09

V podstatě je to to samé, jako když upravujete raw. V editoru stáhnete světla a jelikož raw obsahuje víc informací, tak to omezí přepaly. Podle mě to má smysl zapínat jen pokud fotíte do JPEG.
Dafik
 
Příspěvky: 114
Registrován: 12 zář 2011 14:00

Re: funkce u Canonu EOS 60D

Příspěvekod LudekBrno » 05 pro 2011 16:53

Koukám, že ta potroublá "jakože Lenička" se svým trapným SPAMováním už je i tady :evil:
můj pokus o galerii :-) http://jobfoto.cz
LudekBrno
 
Příspěvky: 39
Registrován: 05 pro 2011 15:53
Bydliště: Brno


Zpět na Canonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků