CANON EOS 600D a nepřístupná karta

CANON EOS 600D a nepřístupná karta

Příspěvekod Ali42 » 27 pro 2016 23:13

3. rokem vlastníme CANON EOS 600D. Občas se stává , že foťák zahlásí karta nepřístupná, pak ho zapnem, karta je zase OK a pak zase ne. V PC jde přečíst normálně? Je to kartou nebo foťákem? Už se nám tohle stalo u karty 32 GB, která byla u koupi nového foťáku a i se současnou kartou 16 GB.
Díky
Ali42
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 pro 2016 23:06

Re: CANON EOS 600D a nepřístupná karta

Příspěvekod ODSakEda » 28 pro 2016 09:18

Takze ji davate i do ctecky do PC!? (napsal jste tam otaznik, tazkze jsem trochu zmaten z vaseho dotazu). Pak ovsem bacha na neopatrne zasunovani zejmena opakovane povysunovani vzapeti - to kdyz se vam zda ze dobre nesedla a hlavne pak bacha na vytahovani, nen PC tedy jeho system si na ni pri tom muze tzv "sahnout" zrovna v ten moment a poskozeni Fat tabulky a dat je na snade!

Durazne doporucuji nejprve prikazem odebrat tuto pametovou jednotku pred vysunutim (zpravidla je pripojena pres USB i kdyz interne).

Podobne fornatovani - provadet pouze ve fotoaparatu a ne v PC!

Fotoaparty maj v menu casto fci - obnoveni nebo vytvoreni nove slozky a pod se to jmenuje. Zkusit provect v pripade nenacteni karty a dat na ni.


Rekapitulace - proste dulezite fotky stahujte radeji i pomaleji kablikem primo z fotoapartu a nemanipulujte s kartou!

Zejmena v zapeti po vypnuti aparatu po foceni jeste chvili komnikuje ale i zajiskreni kontaktu i staticka elektrikva vaseho tela (ruky) nebo pri vsunovani do PC, nedotkneteli se nejprve druhou rukou kejsu (skrine) pro vyrovnani statickeho vysokeho(!) napeti, tento el. pulz muze hodit chybu dat (poskozeni Fat tabulky neb zapisy jsou take jen pulzy) nebo kartu (jeji obvody) i znicit!
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: CANON EOS 600D a nepřístupná karta

Příspěvekod bmx » 28 pro 2016 09:56

Ještě bych doplnil, při mazání v PC mazat jen obrázky a ne všechny soubory. Stalo se v případě vymazání šmahem všeho, že karta po vložení hlásí...vadná karta, vyměnit.. ;)
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: CANON EOS 600D a nepřístupná karta

Příspěvekod ODSakEda » 28 pro 2016 13:17

bmx píše:Ještě bych doplnil, při mazání v PC mazat jen obrázky a ne všechny soubory. Stalo se v případě vymazání šmahem všeho, že karta po vložení hlásí...vadná karta, vyměnit.. ;)

Přesně tak! I proto radim po stažení (raději kopírování!) fotek, formátovat následně kartu pouze ve fotoaparátu a ne v PC, kdy si fotoaparát zachová, případně si vytvoří zvovu, svoje speciální složky a v nich jeho pomocné nebo indexační?, nebo co to je?, soubory 8-)

A když už někdo formátoval kartu v PC nebo složky a pmocné soubory na kartě smazal, je skoro nutné formátovat ji znovu i ve fotoaparátu! Také se stává, nezforámtujeteli ji ve fotoaparátu , že bude zapisovat data (fotky) mnohem, mnohem pomaleji :-(
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: CANON EOS 600D a nepřístupná karta

Příspěvekod Ali42 » 30 pro 2016 22:36

Čteme ji v PC, to je pravda, ale vždy ji HW vysunu, nikdy ji jen tak nevytáhnu. Naposledy jsem stáhla fotky a ve foťáku naformátovala a udělala to zase.

Tak raději budu stahovat kabílkem a raději koupím ještě jednu kartu, kdyby odešla. Mám vyhlídnutu tuhle, vzali byste ji? SanDisk SDHC 16GB EXTREME 90MB/s Class 10 UHS-I.

Díky moc
Ali42
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 pro 2016 23:06

Re: CANON EOS 600D a nepřístupná karta

Příspěvekod ODSakEda » 02 led 2017 11:23

Aktuální rady (jsem rád že potvrzují i moje rady :D ) nově i zde na DigiNEFF 8-) : http://www.digineff.cz/clanek/pojmy/co- ... vou-kartou
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: CANON EOS 600D a nepřístupná karta

Příspěvekod Ali42 » 02 led 2017 22:57

Ještě se blbě zeptám. Dneska jsem zkusila propojit foťák s PC kabelem, asi nebyl ten, co byl dodaný k foťáku, ale konektory seděly. Propojím, zapnu foťák a nic. Mám W10. Co dělám blbě? Kabel byl USB-mini USB. Na stránkách Canonu píší, že u W10 již není potřeba nějaký ovladač. A má se na foťáku něco zmáčknout? Jsem z toho trochu zmatená. Díky moc
Přílohy
_vyr_113151171-c2g-1m-usb-mini-cable-small.jpg
_vyr_113151171-c2g-1m-usb-mini-cable-small.jpg (27.12 KiB) Zobrazeno 11343 krát
Ali42
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 pro 2016 23:06

Re: CANON EOS 600D a nepřístupná karta

Příspěvekod ODSakEda » 03 led 2017 11:52

pri prvnim pripojeni dlooooooouho cekat ..., to nez windows rozeznaj novy (z aběhu nově připojený) HW a doinstaluji pripadbe drivery (ovladače)...
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45


Zpět na Canonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků