Výběr mirroles fotoaparátu

Výběr mirroles fotoaparátu

Příspěvekod Pr3d1t0r » 28 bře 2012 11:01

Scháním nějaký kvalitní mirroles foťák zhruba do 16tis. Moc se v tom nevyznám, proto bych se zde chtěl zeptat na nějaké doporučení v této cenové kategorii.
Předem děkuji všem za případné odpovědi
Pr3d1t0r
 
Příspěvky: 1
Registrován: 13 úno 2012 12:39

Re: Výběr mirroles fotoaparátu

Příspěvekod ďaur » 28 bře 2012 15:38

mohu pouze něco k samsungu - ostatní aparáty jsem v ruce neměl:
pro mě je důležitý hledáček, ten samsung nx11 má, setové objektivy slušná kvalita, cena relativně až hodně nízká, nemá hd video, "jen" 1270, ostření relativně rychlé. fotil jsem s ním loni asi 2 měsíce, spokojenost. čekám na nx20, měl by být snad v květnu...
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Výběr mirroles fotoaparátu

Příspěvekod jirkausti » 17 zář 2012 19:11

Dobrý den,
nechci zbytečně zakládat nové vlákno, tak se Vás zeptám tady.
Do budoucna uvažuji o nějaké "bezzrcadlovce", zatím mi nejlépe vychází Panasonic DMC-G5, nebo GH-2.
Chtěl bych se zeptat na pár věcí, zda s nimi nemáte někdo zkušenosti:

- dá se některý z těchto modelů ovládat z počítače? (záznam přímo do PC)

- pokud ne, fungovala by alespoň "nouzová varianta" - propojit AV kabelem fotoaparát s monitorem nebo TV a expozici provádět pomocí dálkové (drátové) spouště? (Není AV výstup funkční pouze v režimu prohlížení?)

- někde jsem četl, že software těchto fotoaparátů dost silně "žehlí" náhled na LCD. Takže z displeje nepoznáme, zda je fotografie dobře zaostřená. Je to pravda? :( Pokud ano, pomohl by upgrade softwaru fotoaparátu?

- jaká je kvalita snímků při dlouhých expozicích? (cca 10-20s) Neprodukuje fotoaparát tzv. "hotpixely"? Chtěl bych zkusit snímky noční oblohy, a nerad bych tam měl "hvězdičky", které tam nepatří. :)

Díky za Vaše rady.

Jirka
jirkausti
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 zář 2012 19:04

Re: Výběr mirroles fotoaparátu

Příspěvekod LHajekl » 08 kvě 2013 11:36

Moc to tu koukám nežije, ale třeba se nějaká rada naskytne:

Mám Canon EOS 1100D a stojím před rozhodnutím jestli jít do dalších objektivů krom setového 18-55mm f/3.5-5.6 IS II (hodilo by se nějaké delší sklo a pošilhávám po nějakém makru, které bych také užil) a nebo tento systém opustit. K foťáku mám akorát ještě blesk Speedlite 430 EX II.

Naproti tomu pošilhávám po něčem skladnějším z oblasti 4/3 formátu. Ač jsem canonista tak v této oblasti mám pocit že canon zaspal a jeho EOS-M (ano vím že má čip APS-C a ne 4/3) mě nijak nenadchnul a tak se poohlížím i po jiných značkách.

Co byste doporučili jako případnou náhradu za výše uvedenou zdrcadlovku z mirorlessů, aby to bylo výkonově srovnatelné v obdobných cenových relacích, ale zároveň aby to bylo kompaktních rozměrů? Pokud by se dal použít současný blesk speedlide tak by mě to nevadilo - při příležitostech kdy ho využívám by mě jeho velikost a váha zase tak nevadily.

Sice už nějaký čas pročítám různé recenze, ale zatím mě nic vyloženě neoslovilo. Díky za tipy ....
LHajekl
 
Příspěvky: 3
Registrován: 15 říj 2011 19:32

Re: Výběr mirroles fotoaparátu

Příspěvekod ďaur » 09 kvě 2013 05:57

LHajekl:

jak píšu výše, myslím, že výběr může být hodně ovlivněn "potřebou" hledáčku
v cenových relacích bezzrcátek srovnatelných s c1100 myslím moc není :(, dej si třeba na megapixelu výběr podle ceny - bude jich jen pár....
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Výběr mirroles fotoaparátu

Příspěvekod bmx » 09 kvě 2013 07:47

Pravdou je, ze foceni na slunci, jen na displej, je k nicemu. Hledacek je nutny, v kazdem pripade. Vlastni zkusenost s PENem... 8-)
Pravdou take je, ze to leze trochu vice do penez... (y)
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Výběr mirroles fotoaparátu

Příspěvekod LHajekl » 09 kvě 2013 14:53

No je to těžké kam se vydat.
Jak to tak projíždím, tak by se mě asi zdál nejlepší volbou Olympus PEN E-PL5 (cenově je tedy s tím setovým objektivem na horní hranici kam bych byl ochoten jít), ale za miniaturizaci s obdobným výkonem (v některých parametrech snad i lepším) se hold platí ....
S tím focením na displej jsem neměl nikdy problém už od stařičkého canona A60, kde průhledový hledáček byl spíš do počtu než aby se s ním dalo rozumně pracovat. SX10 měla elektronický hledáček, ale pokud si vzpomínám tak jsem ho nepoužíval ani na dovolené v Chorvatsku, kde pražilo den co den. Ale je pravda že na EOSu jsem si na hledáček docela zvykl ikdyž nemá 100% pokrytí, což mě občas štve a i z toho důvodu jsem pokukoval i kousek dál v této řadě (cena mě zatím ale drží při zemi :-) ).
Když kouknu na nějaké další s hledáčky ať už elektronickými nebo optickými, tak se buď velikostně stroj začíná blížit k tomu EOSu a nebo se jedná zase o cenu kterou už za to nejsem ochoten dát.
Jsou to zatím jen úvahy a třeba zůstanu kde jsem ...
LHajekl
 
Příspěvky: 3
Registrován: 15 říj 2011 19:32

Re: Výběr mirroles fotoaparátu

Příspěvekod watson95 » 09 říj 2014 19:29

Scháním nějaký kvalitní mirroles foťák zhruba do 16tis. Moc se v tom nevyznám, proto bych se zde chtěl zeptat na nějaké doporučení v této cenové kategorii. (n)
watson
watson95
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09 říj 2014 19:27

Re: Výběr mirroles fotoaparátu

Příspěvekod rafles » 14 říj 2014 09:59

Napsal jsem to na jiném vláknu, ale sem se to hodí lépe. Tak tedy:
Prodej mirrolessů sice údajně stoupá, což je ovšem s podivem. Považuji tyto systémy za kočkopsa, tedy ani za zrcadlovky ani za kompakty, a to jak velikostí, tak výkonem. Vypadá dost směšně to malé tělo s relativně velkou troubou objektivu... Kromě toho jsou příslušné objektivy neskutečně drahé, klidně dvakrát či třikrát dražší než tělo a možná, že je ten poměr někdy ještě větší. Co do velikosti je slušný kompakt na nošení v kapse nepoměrně praktičtější, co do výkonu zrcadlovka je přece jen zrcadlovka, zejména FF. Tak na co tzv. "systémový kompakt"? Asi na další odčerpávání financí jisté skupiny fotoamatérů. Těch, co musí mít za každou cenu nějakou novinku z lásky k nové technice nebo těch, kteří se snobsky chtějí pochlubit. Jiný důvod nevidím. Slušně provedené kompakty už mají úžasnou technickou výbavu, směřují k větším čipům a i při podstatně větším rozsahu zoomu oproti základním objektivům mirrolessů mají výborné optické vlastnosti, o praktičnosti ani nemluvě. Tak proč utrácet nekřesťanské peníze za hybridy, které nejsou ani na nošení moc vhodné ani nedosahují kvalit klasické velké a v ruce solidně sedící zrcadlovky?
rafles
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 říj 2011 12:14

Re: Výběr mirroles fotoaparátu

Příspěvekod ďaur » 15 říj 2014 17:37

pro watson95:
tak jako se vyrábí osobní auta v různých továrnách a s různým vybavením a všechna si najdou svého kupce, tak i v oboru foťáků je více kategorií a vybrat si může téměř každý. pro mě byly po zkušenostech s malým kompaktíkem a zrcadlovkou (ne ff, nemám a neměl jsem, to je jiná kategorie) rozhodující především dvě věci: hledáček (ne malý optický jako třeba na kanonu ixus - ostatně dnes už se možná ani nevyskytuje, nevím, nezkoumal jsem), ve kterém vidím záběr tak jak bude uložen na kartě i za jasného slunečného dne (a bez předpažených ruk) a nezrcadlovka kvůli ostření s jakýmkoli objektivem včetně jejich vlastností jako takových. nejsu tak vyspělý amatér, abych dokázal bez expozimetru stanovit přesně expozici - na displeji (v hledáčku) u bezzrcátka si mohu nastavit histogram či přepaly - podpaly a expozici nastavit poměrně přesně. ceny jsou různé jak samotných těl, tak souprav i objektivů. cena objektivu může převýšit cenu těla stejně u bezzrcátka jako u zrcadlovky, tady není snad žádný rozdíl (kromě toho, že zpravidla objektivy pro bezzrcátka jsou zpravidla levnější). jen je vždy třeba si říct, k čemu mě má foťák sloužit, jestli k zaznamenání rodinných událostí s výstupem na počítačový monitor, do rodinného papírového alba, nebo k tisku plakátů či fotek na výstavy. a dále jestli se chci tahat s ff zrcadlovkou nebo s bezzrcátkem velikosti smeny.
doporučením nepomohu (tudíž jsem ani nemusel asi psát), kvalita různých výrobků od různých výrobců je myslím dost podobná (dobrá), kdo umí zacházet s pc si jistě může svůj model najít v ešopech podle svých potřeb a možností. obecně říct, že např. em1 je nejlepší, není správné. ano, může být nejlepší, ale pro konkretního zájemce. jen se trošku obávám, že v udané cenové hranici 16 tis. kč se bezzrcátko s hledáčkem možná nevyskytuje...
vlastně ještě něco: také by mohlo být důležité, jak chce uživatel s foťákem zacházet, jestli chce nechat vše na automatice, nebo si chce "hrát". různí výrobci totiž k tomuto mají různý přístup a ne u všech je nastavování něčeho "nestandardního" jednoduché...
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Výběr mirroles fotoaparátu

Příspěvekod adzi » 15 říj 2014 18:49

Mám dotaz.
Jak je to prosím s těmito "zrcadlovkami" bez zrcadel a redukci a posléze použitím na závit M42 ze startých kinofilmovek ze 70. let (Jupiter, Helios, Pancolar apod.) dá se to použít nebo nikoliv, a pokud ano, jaké konkrétní by jste doporučili i třeba starší z ery začátků tohoto systému bezzrcadlových zrcadlovek prosím ?
Děkuji,

Richard M.
adzi
 
Příspěvky: 5
Registrován: 25 bře 2012 18:26

Re: Výběr mirroles fotoaparátu

Příspěvekod Cestyn » 14 zář 2015 13:59

Ahoj, koupil jsem si Nikona http://gizmodo.com/5973781/nikon-fills- ... r-customer

a zvažuju k němu nějaký zajímavý popruh, něco jako http://lokoko.cz/cs/vzorovane-popruhy/4 ... -hipp.html
Máte nějakou zkušenost s těmito typy popruhů? Vypadají kvalitně, akorát nevím, zda tuto šířku nebo užší. Poradíte?
Cestyn
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14 zář 2015 13:53


Zpět na Mirrorles a vše kolem něho

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron