mikro 3/4 a objektivy Sigma 3/4

mikro 3/4 a objektivy Sigma 3/4

Příspěvekod pspspdpa » 16 úno 2012 18:25

Dobrý deň , chcel by som poprosiť o pomoc pri kúpe objektívu Sigma k systému mikro 3/4 . Rozmýšľam o kúpe fotoaparátu v systéme mikro 3/4 /takmer určite Olympus /. Zaujala ma možnosť použitia objektívu Sigma 50-500 , ktorý má bajonet systému 3/4 na telo fotoaparátu s bajonetom mikro 3/4 . Viem , že sú redukcie 3/4 na mikro 3/4 a dokonca som videl uvedený objektív na tele Panasonicu GH1. Hľadám akékoľvek info na kompatibilitu resp. zachovanie funkcií medzi foto a objektívom pri nejakej podobnej zostave ale v Olympuse . Taktiež by ma zaujímalo či pri takýchto kombináciách nedochádza napr. k zmene clonového čísla atď.
Ten objektív je asi dosť veľký ,ale hľadám niečo "dlhé"na foto prírody v okolí našej dediny . Vyskytujú sa tu rysy , medvede atď. a chcel by som to nejako zachytiť. To je moje hoby , pokiaľ nám nevyrúbu všetky stromy v našej krásnej prírode .
Za info ďakujem .
pspspdpa
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 úno 2012 07:47

Re: mikro 3/4 a objektivy Sigma 3/4

Příspěvekod Umbrella » 25 kvě 2012 08:30

Objektiv Sigma sice jine ohnisko (70-200/2,8) jsem nedavno zkousel na OM-D a ostreni neni zadna slava, protoze m4/3 je zel udelany na sve objektivy a redukce neresi rychlost starsich 4/3 skel. Nicmene zaostrit se s tim da, sice tak od jedne sec. do dvou sec. Vyhoda je trochu ve spatnych svetelnych podminkach kde OM-D s tou Sigmou ostri stale stejne rychle. Neni to na zadne letovky nebo utikajici zver, ale staticke sceny jsou v pohode. Jinak clona objektivu se tou redukci nemeni, ani napojenim na m4/3 telo. Stabilizace z tela m4/3 funguje i pro 4/3 objektivy.
Trochu je problem s drzenim cele sestavy, ikdyz ma OM-D gripy, tak vaha objektivu pusobila jako se chtel odlomit od fotaku, ale sestava m4/3 + S50-500 je stejne sestava na stativ, tak proc nemit obrazove kvalitni zadni krytku objektivu :)
Umbrella
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19 říj 2011 19:50

Re: mikro 3/4 a objektivy Sigma 3/4

Příspěvekod rahul12 » 22 pro 2012 06:21

Pořád jsem žil v přesvědčení že canon nemá rád palačinkáře (y) Ne a ne nějakou vyrobit ..
Něco se muselo na těch správných místech stát a tak přišla na světlo světa tahle čtyřicítka .
Má nový druh ostření které umožňuje plynulé ostření během natáčení videa což není zase až tak důležité jestli si ho nebude chtít někdo koupit právě na natáčení videa pro které nemá podle mě na aps-c až tak vhodné ohnisko.
Ostří již od 30 cm a závit filtru má hezkých 52 mm. Píší vysoká ostrost z rohu do rohu. Tak snad to bude pravda.
Na Full frame to je klasický pancake který jak doufám bude po optické odpovídat či raději přeyšovat jeho vyvolávací cenu která by měla být nějakých 5500 korunách českých (n)
rahul12
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22 pro 2012 05:56

Re: mikro 3/4 a objektivy Sigma 3/4

Příspěvekod pietroba » 12 lis 2015 07:37

Zdravím vás a zároveň prosím o pomoc. Mám Panasonic Lumix G 3/4. Super prístroj, ale setový objektív nič moc. Poradíte niekto objektív s dobrým pomerom cena/výkon? Transfokátor s dobrým makrom a so svetelnosťou cca 2 a nech nestojí 650EUR. Existuje taký vôbec?

Mimochodom, Sigmu som kedysi mal na analogovom Pentaxe a už by som ju nikdy nechcel. Lacná, ale je to poznať na obrazových výsledkoch.

Ďakujem vopred za vaše rady.
pietroba
 
Příspěvky: 1
Registrován: 20 lis 2013 22:33


Zpět na Mirrorles a vše kolem něho

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků