Výběr fotoaparátu - Pentax K-50 nebo Nikon D5100

Výběr fotoaparátu - Pentax K-50 nebo Nikon D5100

Příspěvekod OnderCZ » 17 úno 2015 15:09

Chtěl bych vás poprosit o pomoc s finálním výběrem fotoaparátu. Rozhoduji se mezi Nikonem D5100 a Pentaxem K-50.

Doposud jsem fotil kompaktem Canon Powershot SX120, takže to bude moje první zrcadlovka. Rád fotím hlavně přírodu, mám rád ranní a večerní atmosféru, když je hezké světlo. Zkoušel jsem také fotit něco jako portréty (krásná přítelkyně je vhodný objekt), takže bych se zrcadlovkou rád postupně zdokonaloval i v této oblasti. Ale nebude to nic profesionálního. No a dále pak to klasické "výletové" focení, kdy člověk poznává nová místa.

Byl jsem víceméně rozhodnutý pro kombinaci NIKON D5100 + 18-105 mm VR, pro začátečníky v oblasti DLSR je to asi jedna z nejlepších voleb jak jsem se po přečtení tuny recenzí a názorů dočetl. Nicméně poslední dobou ve mně začal hlodat červíček, zda by nebyla lepší volba Pentax K-50. Nad Nikonem vyčnívá lepším tělem, které má navíc stabilizátor, takže potom nehledím zda objektiv by byl stabilizovaný nebo ne, jako bych musel u Nikonu. Jenže bohužel K-50 nemá tak skvělý objektiv jako je 18-105 u Nikonu. Takže jsem přemýšlel ještě nad kombinací Pentax K-50 se setovým objektivem 18-55mm a k tomu si rovnou vzít Pentax smc DA 50mm f/1.8. Což by vyšlo na cca 16 000.

Jenže za v podstatě stejnou cenu mohu mít i Nikon D5100 se slabším seťákem 18-55 mm VR a k tomu NIKON 50/1,8 G AF-S.

Rozpočet mám určený 15 000 Kč, pro počáteční investici se mi nahoru jít nechce, max. tu tisícovku, jak jsem uvedl výše v těch kombinacích.

Focení mě baví už několik let, proto bych se chtěl posunout výše. O bezzrcadlovce jsem původně také přemýšlel, ale i kvůli těm portrétům a hloubce ostrosti a také hledáčku chci jít do zrcadlovky. V ruce jsem ji už měl, pár fotek vyfotil, takže vím, že něco váží atd. Vím, že rozhodnutí bude nakonec na mě, ale je tu někdo, kdo by mi mohl poradit nebo řešil podobnou situaci? Děkuji.
OnderCZ
 
Příspěvky: 4
Registrován: 15 pro 2011 17:00

Zpět na Se zrcadlovkou na vážno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků