Starou levnou nebo novou drahou ?

Starou levnou nebo novou drahou ?

Příspěvekod niklík » 05 říj 2016 10:33

Ahoj. Po několikaletém amatérském digifocení jsem konečně začal řešit technicky "dokonalé " fotky. Se zrcadlovkami a objektivy, které stojí v cenové (i kvalitativní) na nižší úrovni. Stálo mne to hodně času a testů, abych poznal nedostatky své techniky a naopak, uměl z ní dostat v rámci low endu co nejvíce. Není potom lepší si připlatit a koupit takové vybavení, které nemusíte "řešit" a sypou se vám z toho fotoperly?
Řešil jsem kresbu na nižších clonách, nastavení ostrosti v jpeg, zkrocení šumu, udržitelnost delších časů, nutnost používat raw nebo postačující jpeg. A ještě k tomu srovnání dvou zrcadlovek mezi sebou. Děláte to také tak?
niklík
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24 srp 2016 20:05

Re: Starou levnou nebo novou drahou ?

Příspěvekod ODSakEda » 05 říj 2016 15:01

Ne není vždy (a jak co! Cena je jen vodítko!!! Nikoliv záruka, tou je značka ale i model a reference!), neb ani z drahé techniky se nemusí sypat perly! :(

Nový (jakýkoliv výrobek, známost) nerovná se automaticky lepší a naopak! Nelze zobecňovat... Musíš vždy konkrétně!

Navíc i profi technika morálně i technicky rychle zaostává! S nárůstem px a barevné hloubky a dynamického rozsahu se sice rozdíly kvalty již tak markantně nemění, ale ještě donedávna mohla i drahá digi zrcadlovka dávat horší výstup než moderní lepší kompakt alespoň s 1" snímačem natož typu BSI a pod.

U kamer to platí dvojnásob, kdy zrcadlovky i amatérské a některé kompakty, obrazově - zejména rozlišení a barvy ale i fps, předběhly i docela drahé kamery :lol:

A ano dělám to taky tak 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Starou levnou nebo novou drahou ?

Příspěvekod Alda » 05 říj 2016 18:01

Ahoj Niklíku, nemohl by jsi mi prosím pěkně poradit, které je to příplatkové vybavení ? Rád bych už také nic nechtěl řešit,
a moc bych si přál jen sypat fotoperly, to by bylo něco :shock: . A jen zírám, co tě to už stálo času a úsilí, a co vše jsi řešil.
A ještě k tomu srovnáváš dvě zrcadlovky mezi sebou ! Tož to já bych teda nezvládl :cry: . Ne, teď teda bez legrace Niklíku,
nebylo by lepší, než řešit to co řešíš, raději fotit? A věnovat se spíše nějakým tématům, kompozici, světlu, a mít radost ze
samotného focení, než se trápit tím, jak je který objektiv ostrý a dokonalý, či jaký přístroj si pořídit ? A na závěr, technicky
dokonalá fotografie, nemusí vždy znamenat, že je ta fotka také dobrá... :P

P.S. Edo, že se nestydíš, ty si to taky děláš ! :o
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: Starou levnou nebo novou drahou ?

Příspěvekod niklík » 05 říj 2016 19:17

Teda Aldo, trochu mám pocit, že tomu nerozumíš, nebo fotíš mobilem. Nebudu se hádat. Kup si zrcadlovku se seťákem, nastav automat a foť podle libosti. Někdo z toho low endu chce holt vycucat maximum a třeba i zjistit, že tudy cesta nevede.
niklík
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24 srp 2016 20:05

Re: Starou levnou nebo novou drahou ?

Příspěvekod ODSakEda » 05 říj 2016 19:28

niklík píše:Teda Aldo, trochu mám pocit, že tomu nerozumíš, nebo fotíš mobilem. Nebudu se hádat. Kup si zrcadlovku se seťákem, nastav automat a foť podle libosti. Někdo z toho low endu chce holt vycucat maximum a třeba i zjistit, že tudy cesta nevede.

A kdo temu (čemu?) 100pro rozumí? :shock: Jak se to pozná, změří? :lol: Ale fotí dobře! 8-) (stačí pohledat zde na diskusi a to je prej barvoslepej)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Starou levnou nebo novou drahou ?

Příspěvekod Alda » 05 říj 2016 19:46

Teda Niklíku, já jsem se tě nechtěl nijak dotknout svým názorem. Jestli ano, tak se omlouvám. Netvrdím, že něčemu rozumím
a v mobilu foťák nemám, a jestli mám, tak jsem ho nikdy nepoužil. Zrcadlovku mám bez seťáku, jen se dvěma pevnými, světelnými
skly a mám nastaven pouze manuální režim a fotím si opravdu dle libosti :P . A můj názor přesto je stále stejný, pokud tě fotografování
neživí, tak i s lowendu aparátu se dá vycucat maximum, a že i tady může cesta vést. Ale pokud si myslíš, že pořízením špičkové fototechniky
s ní budeš sypat fotoperly, tak jsi šťastný člověk, no ale já ti to upřímně přeji. Já osobně, než bych vrazil 100 tisíc do FF těla a jednoho,
nebo dvou objektivů, tak raději pojedu za ty prachy na pár měsíců do světa s low endovým foťákem...
Měj se a buď v pohodě (n) .
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: Starou levnou nebo novou drahou ?

Příspěvekod **lasta » 05 říj 2016 19:57

A já si myslel podle názvu, že je to vlákno o ženských .. :P
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Starou levnou nebo novou drahou ?

Příspěvekod Alda » 05 říj 2016 20:14

**lasta píše:A já si myslel podle názvu, že je to vlákno o ženských .. :P


Co není, může být... :oops:
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: Starou levnou nebo novou drahou ?

Příspěvekod ladysk » 06 říj 2016 04:39

... tak tak, technika tě může někde limitovat, někde ti ulehčí popř. zpříjemní práci, ale o tom to není... Několik let se snažím fotit makro, používám Nikon D810 plus Sigma 180 2,8 OS - a že by perly..? Ani ty jablonecké, zdaleka ne ... :-)
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: Starou levnou nebo novou drahou ?

Příspěvekod Alda » 06 říj 2016 10:43

Stane bod č.1 do kamene vytesat...!
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02


Zpět na Se zrcadlovkou na vážno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků