Svatební (portrétní) fotograf přechod na Full Frame

Svatební (portrétní) fotograf přechod na Full Frame

Příspěvekod darcerap » 28 srp 2016 09:10

Zdravím vás přátelé a kamarádi, mám težké dilema. Vlastním CANON 60D a jako záložní tělo používám Samsung NX300 prádní bezzrcadlo. K oběma mám širokáče a portréťák. Moje práce mi dovolila našetřit si pár korun na FullFrame a tak uvažuji že bych si pořídil Buďto ve svatebním poli velmi oblíbený 5D mkII nebo s boucháním hlavy o stěnu 6D. Závisí mi dost na ceně určitě mi řeknete že se nemám bát investovat ale přesto bych rád věnoval spíše alespoň nějaké peníze do rodiny kterou okrádám o volné víkendy :-(
A teď otázky:
Počítám s rozpočtem 20-30 tisíc kč samozřejmě bazarově bez skel pouze tělo.
Prosím vás na co si dát pozor při koupi těhlech bazarovejch těl? Trochu se bojím že vyhodím 25 tisíc za rozbitej šrot...
Další věc je že mě zaráží jediný křížový bod na MKII nebudu mít dost problém protože jsem zvyklý na 9 křížových u 60dčka?
A do třetice jen trchnická otázečka mám 50 f1.4 od canonu na FF určitě dát půjde že?
Děkuji za vaši polemiku, rady, případně tipy sloužící k mému dalšímu vývoji.
Kdo by chtěl vidět mou práci moc rád jej pozvu na mé stránky nebo facebook

S pozdravem Tom
darcerap
 
Příspěvky: 1
Registrován: 28 srp 2016 09:00

Re: Svatební (portrétní) fotograf přechod na Full Frame

Příspěvekod bmx » 28 srp 2016 10:15

Nevím, vystřídal jsem pár FF, je to ukájení vášně, při představě, jak mi to bude teď fotit...rozdíl zanedbatelnej, jen prachy vyhozený... :mrgreen:
Musí si to každý zkusit, marné rady zkušenějšího jsou... (y)
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Svatební (portrétní) fotograf přechod na Full Frame

Příspěvekod jizapo » 31 srp 2016 22:08

Pokud portrét a svatby, tak určitě FF, určitě bych šel do 6D. Nejlépe nové, neb těchto foťáků se mnoho lidí nezbavuje. Na focení západů slunce nad střechami paneláků stačí asi jakýkoliv kompakt.
Uživatelský avatar
jizapo
 
Příspěvky: 383
Registrován: 05 úno 2012 21:11
Bydliště: ČR


Zpět na Se zrcadlovkou na vážno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník