Eizo EV2436W - kalibrace

Moderátor: Antonin.Charvat

Eizo EV2436W - kalibrace

Příspěvekod supfor » 10 zář 2014 20:37

Zdravím! Chtěl bych sladit barvy monitoru s tiskárnou Canon iP7250. Pokud dobře chápu informace,tak kalibraci(jakžtak) mohu provést i bez sondy, - nahráním ICC profilu.Snad to nějak zvládnu.
Ale mám dotaz: U "Podpory" k Eizu EV2436W je ke stažení ICC profil,s určením pro max.Wind 7. Mám Windows 8.1- 64. Mohu ten profil použít?
Pokud už to někdo máte,budu vděčný za pár bodů postupu instalace (angl.neumím).Také uvítám vaše výsledky,názory k této kalibraci.Zda to vůbec má nějaký zásadní přínos.Děkuji za odpovědi!
supfor
 
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2012 10:27

Re: Eizo EV2436W - kalibrace

Příspěvekod Antonin.Charvat » 15 zář 2014 14:46

To: "supfor"

...mám dotaz: U "Podpory" k Eizu EV2436W je ke stažení ICC profil,s určením pro max.Wind 7. Mám Windows 8.1- 64. Mohu ten profil použít?


Barevné ICC-profily monitorů (tedy soubory s koncovkou *.ICM) jsou kompatibilní a použitelné pro správu barev v operačních systémech WindowsXP a vyšších až po nejnovější aktuální verzi Windows 8.1.
Můžete tedy použít barevný ICC-profil, který Vám nabízí stránky podpory pro model EV2436W.

Celý postup instalace barevného ICC-profilu monitoru je zde:
1) ze stránek podpory EIZO si stáhněte barevný ISS-profil pro model EV2436W (soubor EV2436WINF_W.zip, který obsahuje dva barevné profily - soubory: EV2436W User 5000K G2.2.icm a EV2436W User 6500 G2.2.icm
Pro nastavení barevné teploty monitoru blízké 5.000K instalujte barevný profil monitoru "EV2436W User 5000K G2.2.icm".
(používá se zejména při umělém osvětlení)
Pro nastavení barevné teploty monitoru blízké 6.500K instalujte barevný profil monitoru "EV2436W User 6500K G2.2.icm".
(používá se zejména při denním světle)

2) Instalace profilu:
a) ukažte myší na profilový soubor a stiskněte pravé tlačítko myši
b) z roletového menu vyberte hned první řádek: "instalace profilu"

3) Nastavení barevného ICC-profilu jako výchozí ve správě barev operačního systému
a) Klikněte na ikonu pro správu barev a vyberte v menu pro správu barev zobrazovacích zařízení (video výstupu grafické karty) příslušný barevný ICC-profil Vašeho monitoru. V tomto případě profil "EV2436W User 5000K G2.2.icm" nebo "EV2436W User 6500K G2.2.icm"
b) Nastavte tento profil jako výchozí (pokud je vybrán pro zobrazovací profil ziobrazovacího zařízení pouze jediný barevný ICC-profil, pak je tento profil zároveň také výchozím profilem zobrazovacího zařízení)

4) Zobrazte nyní v prohlížecím programu, který pracuje s barevnými profily monitorů, nějaký svůj testovací obrázek (nejlépe vytištěný z tiskárny, na které tisknete nebo z níž máte tiskové výstupy).
Pozn.: Prohlížecí program by měl být Adobe PS, Adobe LR, Adobe Acrobat, Adobe Indesign, ZONER PS (se zapnutou správou barev) atd.

5) Nastavte jas monitoru tak, aby byl obraz reprodukovaný monitorem "světelně v rovnováze" s vnímáním tiskové reprodukce.
Jinými slovy tak, aby nebyl vůči tiskové předloze ani "přesvícen" ani "podsvícen".

6) Nastavte bílý bod monitoru (=barevnou teplotu bílého bodu monitoru) tak, aby co nejvíce odpovídala vnímání bílé odrazem světla od kontrolního výtisku.

Poznámka:
1) V případě monitoru EV2436W nelze vždy zaručit 100% soulad barevné reprodukce s tiskovou předlohou, nicméně pro data odpovídající barevnému standardu sRGB je soulad poměrně značný a měl byste být spokojen.

2) Nastavení barevného profilu monitoru Vám silně doporučuji vždy, když budete chtít dosáhnout max. shody barevné reprodukce na monitoru s nějakým barevným standardem (v tomto případě sRGB IEC61966-2.1) nebo když budete chtít dosáhnout max. shody barevné reprodukce na monitoru s barevnou reprodukcí tisku.
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56

Re: Eizo EV2436W - kalibrace

Příspěvekod supfor » 15 zář 2014 17:24

p.Charvate,děkuji moc za Vaší odpověď .V tak podrobnou informaci ,která Vás stála určitě dost času,jsem ani nedoufal.I když na netu jsou informace k dispozici,nenašel jsem nikde takto polopatický postup(Váš).My senioři jsme už trošku opatrnější a raději hledáme odpovědi z více zdrojů. Ještě jednou děkuji! Hned jak bude možno,tak se do toho pustím a dám pak vědět,jak jsem uspěl.
supfor
 
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2012 10:27

Re: Eizo EV2436W - kalibrace

Příspěvekod supfor » 16 zář 2014 16:20

Tak jsem to zatím nezvládl. Provedl jsem instalaci ICCprof a ve správě barev body 1,2,3 (obr.1).
Žádná změna nenastala.Dalšímu co třeba udělat nerozumím.Dole na kartě je volba Profily (obr.2)
a nevím co provést. Taktéž na dalších kartách (obr 3), (obr.4) jsem neschopen. Asi jsem se pustil do něčeho,co je určeno pro odborně zdatné.Už jsem se sice dopátral na netu dalších informací,ale neorientuji se v těch odborných termínech a mám v tom ,co je třeba kde nastavit - guláš.

obr1.JPG
Tímto obr.jsem skončil
obr1.JPG (161.03 KiB) Zobrazeno 4307 krát
obr2.JPG
V těch Profilech dole - nevím
obr2.JPG (64.41 KiB) Zobrazeno 4307 krát
obr3.JPG
další karta - nevím
obr3.JPG (175.85 KiB) Zobrazeno 4307 krát
obr3 (2).JPG
jezdcem dolů
obr3 (2).JPG (86 KiB) Zobrazeno 4307 krát
obr3 (3).JPG
jezdcem dolů
obr3 (3).JPG (91.95 KiB) Zobrazeno 4307 krát
obr4.JPG
tato karta rovněž - nevím
obr4.JPG (224.52 KiB) Zobrazeno 4307 krát
supfor
 
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2012 10:27

Re: Eizo EV2436W - kalibrace

Příspěvekod Antonin.Charvat » 22 zář 2014 21:30

To: "supfor"

dle zaslaných obrázků (obr.1) jste body 1,2,3 mého postupu dodržel a vše nastavil korektně (tedy správně).
Ostatní karty (obr.3 a 4.) nemají na správnou funkci správy barev nastavené již dle obr. 1 žádný vliv !

Píšete však - cituji: "žádná změna nenastala" :-).
Z Vaší jednoduché odpovědi bohužel nelze vyčíst, z čeho konkrétně jste usoudil, že po provedených úpravách žádná změna nenastala?

Použil jste nějaký testovací obrázek? Jaký - můžete mi jej zaslat na antonin.charvat@eizo.com?
V jakém prohlížeči jste testovací obrázek prohlížel?
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56


Zpět na Vše kolem zobrazování fotografií na monitorech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron