notebook k EIZO

Moderátor: Antonin.Charvat

notebook k EIZO

Příspěvekod darwi » 18 bře 2014 20:42

Dobry vecer, po precteni nekolika diskuzi vaham, zda v cenove hladine, ktera se me tyka (< 25000,-), existuje notebook, ktery by si rozumel s monitorem EIZO (mam SX2262W). Nasla jsem kandidata - HP ProBook 650, ktery ma jako jeden z mala DP. Bude mi pro upravu fotek ve Photoshopu stacit jeho graficka karta AMD Radeon HD 8750M 1GB? Jeste jsem se chtela moderatora zeptat na kurz o sprave barev - da se to vse stihnout za dve hodiny? Rada bych jej ted v dubnu absolvovala, ale jsem naprosty zacatecnik... Diky Bara
darwi
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 bře 2014 19:42

Re: notebook k EIZO

Příspěvekod Antonin.Charvat » 23 bře 2014 21:58

To: "darwi"

... existuje notebook (do 25.000,- Kč), ktery by si rozumel s monitorem EIZO (mam SX2262W). Nasla jsem kandidata - HP ProBook 650, ktery ma jako jeden z mala DP. Bude mi pro upravu fotek ve Photoshopu stacit jeho graficka karta AMD Radeon HD 8750M 1GB?

Monitor SX2262W je vybaven video-vstupy: (8-bit) DVI-D nebo (8-bit/10-bit) DP (=DisplayPort 1.1)
K notebookum je možné jej tedy připojovat digitálně:
1) pomocí kabelu HDMI / DVI-D (předpokládá se HDMI-výstup na straně notebooku)
2) pomocí kabelu DP / DP (předpokládá se DP-výstup na straně notebooku)
3) pomocí kabelu DP / DVI-D (předpokládá se DP-výstup na straně notebooku)

nebo analogově: pomocí kabelu VGA-DSub15 / DVI-I (předpokládá se VGA-DSub15-výstup na straně notebooku)
Je tedy zřejmé, že připojení notebooků vybavených digitálním výstupem HDMI nebo DP nebo analogovým výstupem VGA-DSub15 k monitoru EIZO SX2262W není obecně žádný problém.

Pokud jde o využití 10-bit. vstupu DP monitoru SX2262W, pak je třeba najít vhodný notebook vybavený výstupem DP a takovou mobilní grafickou kartou, která bude podporovat na svém výstupu DP (DisplayPort) 30-bit video přenos (10-bit na každý kanál R, G a B).
Takových notebooků bohužel opravdu zatím mnoho není.
Příkladem by mohl být např. "Dell precission m3800" nebo nový "HP ZBook 15", které jsou vybaveny mobilní verzí grafické karty nVidia "Quadro K1100M", což je 2GB karta, která podporuje 30-bit video přenos a dokáže tak naplno využít 10-bit vstup DP na monitoru SX2262W. Dalším předpokladem je podpora 30-bit.video přenosu v zobrazovacím prohlížeči (dokáže např. ZONER PS Pro, Adobe PS CS5/CS6, atd.)

Notebook HP Probook 650 je osazován kartami AMD Radeon (např. 8750M) a to je karta původně navržená a optimalizovaná na herní aplikace (ne tedy Photoshop). To neznamená, že s ní Photoshop nebude fungovat, ale např. 30-bit. přenos tato karta podporovat na Photoshopu nebude.
Společnost Adobe velmi úzce spolupracuje (=optimalizuje svůj software) s výrobcem gr.karet nVidia. Proto se jako ideální nejen z pohledu podpory 30-bit. přenosů jeví notebooky osazené kartami nVidia, např. K1100M. Cena ovšem začíná na 40.000,- Kč.

Na druhé straně, pokud budete na 30-bit.přenos z finančních důvodů rezignovat, pak se domnívám, že Vám karta AMD Radeon 8750M bude jistě vyhovovat a že s ní budete spokojena.

Jeste jsem se chtela moderatora zeptat na kurz o sprave barev - da se to vse stihnout za dve hodiny? Rada bych jej ted v dubnu absolvovala, ale jsem naprosty zacatecnik... Diky Bara

Máte pravdu, že seminář o kalibracích monitorů a principu správy barev na PC se obvykle protáhne (2-3 hod.), ale obvykle to stačí k porozumění principu zobrazování barev na monitorech. Kurz je určen začátečníkům a mírně pokročilým fotografům-uživatelům, kteří se chtějí seznámit s principem správného zobrazování digit.fotografie pomocí fotografických prohlížečů: ZONER PS Pro, Adobe PS, LR, internetových prohlížečů, atd. a kteří chtějí pochopit, jak tyto prohlížeče využívají barevné profily monitorů ke korektnímu zobrazování fotografických dat.
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56


Zpět na Vše kolem zobrazování fotografií na monitorech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron