Osvětlení kolem monitoru

Moderátor: Antonin.Charvat

Re: Osvětlení kolem monitoru

Příspěvekod jizapo » 19 lis 2013 22:32

Jo, tahle cena už je akceptovatelná, vzhledem k přidané hodnotě. Já si asi počkám, až budu mít Amazon za barákem :lol:
Uživatelský avatar
jizapo
 
Příspěvky: 383
Registrován: 05 úno 2012 21:11
Bydliště: ČR

Re: Osvětlení kolem monitoru

Příspěvekod MirekE » 20 lis 2013 02:12

jiriko píše:Děkuji všem za cenné rady.
Snad se časem dopracuji k lepším výsledkům.

Sam za sebe mam pocit, ze jsem moc neporadil, nebot jsme se zatim nikam nedostali. Ten jeden obrazek je podivny, ale vic by se dalo rict podle neceho normalniho, co nebylo focene teleobjektivem v oparu. Obrazek z meho rawu jsi upravil tak, ze vypada zcela normalne (treba bych ho upravil trochu jinak, ale rozhodne nemyslim, ze by ta editace byla divna). Pokud bys byl ochoten nalinkovat nejaky priklad fotky, ktera je focena za normalnich podminek a byla povazovana za divnou (raw + upraveny jpg), dalo by se mozna rict vic.
Uživatelský avatar
MirekE
 
Příspěvky: 775
Registrován: 05 črc 2012 16:18

Re: Osvětlení kolem monitoru

Příspěvekod jiriko » 20 lis 2013 21:08

Neskromně nabídku využiju. V zip jsou 2 fotky s Tamron 70-300 F4-5,6 Di USD a 2 se Sony DT 16-105 mm F3,5-5,6.
http://yorg.ic.cz/tmp/LR.zip (70MB)
jiriko
 
Příspěvky: 92
Registrován: 06 pro 2011 20:47

Re: Osvětlení kolem monitoru

Příspěvekod MirekE » 21 lis 2013 01:42

Zkusil jsem si to napred vyvolat sam a pak porovnat s tvymi jpegy. Ty prvni dva (pole) dopadly temer uplne stejne jako ty tve. Ten zapad jsem nezkousel, protoze to se da interpretovat dost ruzne. Ta alej mi vysla trochu jinak, tady je screenshot i s potazitkama. Krome toho jsem ztmavil modrou aby ztmavla obloha a pridal saturaci oranzovych a zlutych.

alej.jpg
alej.jpg (399.58 KiB) Zobrazeno 4513 krát


Mam k tomu nejake postrehy, ale nic zasadniho:

  • Na to, aby to vypadalo prijatelne bylo potreba (pro me) nezvykle hodne tahani za potazitka v ACR. Hlavne diky spatnemu kontrastu a saturaci.
  • Tvoje obrazky jsou trochu studenejsi, nez bych je udelal ja.
  • Ani jeden nebyl poradne ostry. To muze byt zpusobeno leccim, ale muze to ukazovat na ne zrovna idealni objektivy.
  • Ten Sony ma docela znacnou chromatickou aberaci, ktera by byla u stredne velkych fotek asi videt.
  • Zda se mi, ze u obou protisvetlo dost snizuje kontrast. Hlavne u toho telete, ale nejen u nej. Nepouzivas nejake filtry?
  • Alej je preexponovana uz v rawu - viz histogram rawu dole.

alej-raw.png
alej-raw.png (51.54 KiB) Zobrazeno 4513 krát


Me z toho vychazi, ze color management je v poradku a nejspis bych se soustredil na objektivy (filtry pryc, nasadit slunecni clonu, zkusit nejake lepsi sklo na porovnani...)
Naposledy upravil MirekE dne 22 lis 2013 00:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MirekE
 
Příspěvky: 775
Registrován: 05 črc 2012 16:18

Re: Osvětlení kolem monitoru

Příspěvekod Antonin.Charvat » 21 lis 2013 21:13

To: "jiriko"
"MirekE" píše:
Raw zobrazeny v ACR i hotovy jpg vypadaji velice podobne, ve finalni uprave tedy zadny problem nevidim. Vracim se ale ke tvemu uvodnimu komentari, ze "ty barvy jsou nějaké divné". Mam z toho tentyz pocit, ale i z rawu. Barevne plochy nemaji zadne barevne nuance, zadny detail, celkovy kontrast je nezvykle nizky a i barevne to vypada rozhozene. Pokud je tohle typicky vysledek, tak bych problem nehledal v color managementu, ale ve fotaku nebo v objektivu.

Po analýze DNG a JPG kontrolní "divné" fotky mohu 100% potvrdit názor od "MirekE". problém není v Color Managementu ale někde jinde (nevhodné úpravy fotografie nebo pokud nebyla fotografie upravována, pak je chyba již ve zdroji - nevhodně nastavený fotoaparát, objektiv, atd.).
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56

Předchozí

Zpět na Vše kolem zobrazování fotografií na monitorech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron