EIZO ColorEdge CS240 s iMAC MINI 2018

Moderátor: Antonin.Charvat

EIZO ColorEdge CS240 s iMAC MINI 2018

Příspěvekod jprivora » 23 led 2021 19:58

Dobrý den,
prosím tímto o radu, začal jsem používat výše zmíněný monitor s imac mini r.v. 2018, monitor mám s počítačem propojen HDMI kabelem, nemohu (nebo spíš neumím) se zbavit černých pruhů nahoře a dole na monitoru, jinými slovy nemohu obraz přizpůsobit na celou obrazovku. Můžete mi prosím poradit kde bych to mohl nastavit ? Předem Dík
jprivora
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 kvě 2012 08:25

Re: EIZO ColorEdge CS240 s iMAC MINI 2018

Příspěvekod ODSakEda » 24 led 2021 09:24

jprivora píše:Dobrý den,
prosím tímto o radu, začal jsem používat výše zmíněný monitor s imac mini r.v. 2018, monitor mám s počítačem propojen HDMI kabelem, nemohu (nebo spíš neumím) se zbavit černých pruhů nahoře a dole na monitoru, jinými slovy nemohu obraz přizpůsobit na celou obrazovku. Můžete mi prosím poradit kde bych to mohl nastavit ? Předem Dík

Nejspíš v menu monitoru španě nastavený poměr stran - HDMI je totiž spíše AV rozhraní pro TV a né pro PC a umožňuje deformovat obraz bez ohledu na nastavené rozlišení grafiky... :(

Rorlišení grafiky PC by mělo korespondovat přesně s rozlišením LCD obrazovky a nijak jinak!!!
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: EIZO ColorEdge CS240 s iMAC MINI 2018

Příspěvekod jprivora » 24 led 2021 12:17

Díky, vyzkouším..
jprivora
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 kvě 2012 08:25

Re: EIZO ColorEdge CS240 s iMAC MINI 2018

Příspěvekod Antonin.Charvat » 02 úno 2021 09:50

jprivora píše:Dobrý den,
prosím tímto o radu, začal jsem používat výše zmíněný monitor CS240 s imac mini r.v. 2018, monitor mám s počítačem propojen HDMI kabelem, nemohu (nebo spíš neumím) se zbavit černých pruhů nahoře a dole na monitoru, jinými slovy nemohu obraz přizpůsobit na celou obrazovku. Můžete mi prosím poradit kde bych to mohl nastavit ? Předem Dík


To: "jprivora"
Monitory EIZO jsou navrhovány jak pro oblast zpracování FOTOGRAFIE, tak pro oblast zpracování VIDEA.
V případě zpracování FOTOGRAFIE se předpokládá jejich připojení především pomocí video-vstupů: DP nebo novějšího USB-C.
V případě zpracování VIDEA se předpokládá jejich připojení pomocí video-vstupu: HDMI
Je to proto, že profesionální VIDEO-signály vyžadují (nebo předpokládají) obvykle trochu jiné způsoby nastavení vstupního VIDEO-portu, než počítačový video-signál např. pro zobrazení fotografie.
VIDEO-vstup HDMI je tedy na monitoru CS240 standardně (již z továrny) přednastaven tak, že předpokládá standardní VIDEO-signál pro přenos pohyblivého videa z nějakého externího zařízení - - > v tomto případě VIDEO-signál s rozlišením FullHD (1920x1080).
Jelikož však LCD panel použitý v monitoru CS240 má rozlišení 1920x1200, tak je pochopitelné, že na monitoru pak vidíte nahoře a dole černé horizontální proužky o velikosti (1920x60 obrazových bodů).

Samozřejmě se v praxi může stát (tak jako se to stalo Vám), že někdy potřebujete využívat HDMI-(VIDEO) vstup monitoru CS240 také pro zpracování klasického videosignálu z PC a pracovat s maximálním rozlišením monitoru 1920x1200 (tedy bez černých proužků) - např. při úpravách fotografií.
S tím EIZO počítalo a v českém manuálu k tomuto monitoru je na straně 15 popsáno, jak vstup HDMI změníte z režimu VIDEO - - > na režim PC.
Po přepnutí vstupu HDMI do režimu PC vám Váš operační systém Vašeho PC iPac MINI okamžitě nabídne rozlišení 1920x1200, které si nastavíte a budete tak moci využívat pro práci na Vašem počítači celou plochu obrazovky.

Podobně lze též na vstupech DP a USB-C (určených původně pro zpracování statických obrázků = fotogrfaií) povolit kromě zpracování klasického RGB-videosignálu také navíc též zpracování video-signálu pro zpracování pohyblivého videa - tedy videosignál typu YCbCr.

Zde ještě zasílám odkaz na český manuál k monitoru CS240:
https://www.eizoglobal.com/support/db/files/manuals/03V25135A1/UM-03V25135A1-CS.pdf
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56


Zpět na Vše kolem zobrazování fotografií na monitorech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků