Levný monitor pro nadšence

Moderátor: Antonin.Charvat

Re: Levný monitor pro nadšence

Příspěvekod **lasta » 06 pro 2019 13:20

sintesir píše:Po delší odmlce oživuji téma, nyní už jako uživatel zde doporučeného monitoru PROLITE XUB2595WSU-B1.
Chtěl bych poděkovat za rady, s monitorem jsem spokojen. Při nastavení sRGB zobrazuje dle testovacích obrazců pro mě naprosto dostatečný výsledek. Občas zaregistruji nějakou chybku, ale pro nadšeného amatéra je skvělý. Trpí sice na neduhy IPS technologie, ale byl to spíš počáteční šok a teď s časem je pomalu ani nevnímám. Zároveň je zde docela široká škála nastavení, což jsem v této cenové relaci nečekal.

Co především oceňuji na vašich radách je poměr 16:10, ke kterému jsem se dlouho odhodlával, ale teď chápu, že je to ten "správný" poměr. A to se netýká jen úpravy fotek, ale i běžné práci na pc, či hraní.
Další skvělá rada byla ohledně nastavitelného stojanu, kde sice používám téměř jen výškové nastavení, ale už bych si nedokázal představit mít monitor bez této vymoženosti :-)

Celkově tedy za mě palec nahoru za: 16:10, pivot, sRGB, 75hz a samozřejmě nízkou cenu (n)



Paráda.
Všiml sis použitím, že poměr stran 16:10 je komfortní v užívání a přináší variabilitu kterou filmové monitory o poměru stran 16:9 nemají a monitor o velikosti 24 palců 16:10 má stejnou užitnou plochu pro tvorbu jako filmový monitor 27 palců 16:9 a navíc! Rozlišení monitoru full HD 1920 pixelů dává i čitelnou velikost textu a popisek, což při vyšším rozlišení monitoru, například 2560 pixel o úhlopříčce 24 či 27 palce je velice obtížné, zobrazení textu je příliš malé a obtížně čitelné a neguje proto jeho užívání.
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Levný monitor pro nadšence

Příspěvekod Lochtan » 24 srp 2020 09:29

Zdravím, zaujal mě monitor Dell AW3418DW, který se umístil jako top produkt v tomhle srovnání https://www.arecenze.cz/monitory/ . Máte s ním někdo zkušenosti? Strávím koukáním do monitoru většinu času, jak pracovně tak při zábavě, takže to není věc, na které bych chtěl šetřit. Na druhou stranu se v tom zas tak moc nevyznám a nechci utrácet zbytečně moc za něco, k čemu existuje stejně výkonná a kvalitní levnější alternativa. Moje požadavky na monitor jsou velikost, rozlišení, ideálně nějaká šetrnost k očím. Chci si zkrátka udělat radost, abych celý dny koukal na něco pěknýho :D
Lochtan
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24 srp 2020 09:15

Re: Levný monitor pro nadšence

Příspěvekod ODSakEda » 24 srp 2020 17:05

IPS (n) , matný (n) (n) (n) , 4 ms (n) , 120 Hz :?: - jestli koukáte na video natož jestli i točíte evropských 25fps ideálně 50fps a neumíli toto i 100Hz, ale jen 60 nebo 120 Hz = problém - trhání onrazu (y) , 21:9 :evil: (y) Na fotky vyloženě naprd :( (Fotí se klasiky 3:2 :D , nebo digitálně 4:3 :? , nanejvejš video-poměr 16:9! 8-) Leda by jste fotil jen "panorámata" :lol:

Za tu cenu :shock: už koupíte 43" 4k IPS a ještě Vám zbude ;) (jen aby to utáhla vaše Grafika - GPU i procesor - CPU!)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Levný monitor pro nadšence

Příspěvekod Wiroza » 20 říj 2020 19:44

Proč tady zaplňujete diskuzi :shock: :shock: :shock: "Vše kolem zobrazování fotografií na monitorech" datasheety čínských office monitoru?
To je záměr?
Wiroza
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 říj 2020 19:14

Předchozí

Zpět na Vše kolem zobrazování fotografií na monitorech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron