EIZO model EV2456 nebo CS2420 na grafiku a programování

Moderátor: Antonin.Charvat

EIZO model EV2456 nebo CS2420 na grafiku a programování

Příspěvekod karelnovak » 09 dub 2018 12:48

Předem se omlouvám, že možná zakládám tak trochu duplicitní vlákno, ale potřebnou odpověď jsem v podobných vláknech nenašel.

Pročetl jsem i zde poměrně dost informací ohledně monitorů EIZO EV2456(2455) a CS2420. Akutálně stojím před rozhodnutím, který model z uvedených koupit, zda EV2456 nebo CS2420. Monitor mám především na programování, ale i úpravu grafiky a bežnou činnost jako internet, filmy apod. Vždy jsem použivál pouze monitory EIZO a stále je považuji za opravdu TOP mezi monitory a nic jiného nechci. Teď chci vyměnit model S1932 za EV2456 nebo CS2420, ale nevím pro který se rozhodnout. Chci opravdu kvalitu obrazu a podání barev, ale nepotřebuji podporu HW kalibrace sondou, což jsem pochopil je jediný rozdíl mezi EV2456 a CS2420?

Děkuji za váš odborný názor.
karelnovak
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09 dub 2018 12:36

Re: EIZO model EV2456 nebo CS2420 na grafiku a programování

Příspěvekod Antonin.Charvat » 09 dub 2018 21:17

To: "karelnovak"
Pročetl jsem zde poměrně dost informací ohledně monitorů EIZO EV2456(2455) a CS2420. Akutálně stojím před rozhodnutím, který model z uvedených koupit, zda EV2456 nebo CS2420. Monitor mám především na programování, ale i úpravu grafiky a bežnou činnost jako internet, filmy apod. Vždy jsem použivál pouze monitory EIZO a stále je považuji za opravdu TOP mezi monitory a nic jiného nechci. Teď chci vyměnit model S1932 za EV2456 nebo CS2420, ale nevím pro který se rozhodnout. Chci opravdu kvalitu obrazu a podání barev, ale nepotřebuji podporu HW kalibrace sondou, což jsem pochopil je jediný rozdíl mezi EV2456 a CS2420?


Fotografické monitory řady ColorEdge, kam patří také zmiňovaný CS2420 jsou určeny především pro uživatele, kteří barevně upravují své fotografie a potřebují tedy mít nástroje (nějaký software), které jim umožní monitor zkalibrovat tak, aby byl např. schopen správně reprodukovat barevné fotografie dle fotografických standardů nebo aby bylo možné snadno a rychle docílit souladu tištěné podoby fotografie s její reprodukcí na monitoru.

Ten kdo své fotografie neupravuje - ale "pouze" fotí a fotografie pak "pouze" prohlíží, nepotřebuje mít jistotu, že jeho monitor je správně nakalibrován v souladu s fotografickými standardy a většinou mu postačí, pokud bude vědět, že barvy plus/minus odpovídají jeho zkušenostem a představám s vnímáním barev.

Pro Vaši práci (zmínil jste především na programování) tak postačí model EV2456 bez kalibračních nástrojů pro nastavení monitoru dle fotografických standardů.

Někteří zákazníci požadují, aby mohli svůj monitor přímo (bez PC) používat pro reprodukci videosignálů generovaných např. satelitním přijímačem, kamerou, BD-přehrávačem atd. To umožňují jen některé monitory vybavené HDMI-vstupem plně kompatiblím s TV-HDMI vstupy.
Takovým vstupem jsou vybaveny např. modely řady ColorEdge. Pokud však budete Váš monitor používat výhradně ve spojení s Vaším počítačem, pak takový speciální HDMI-vstup samozřejmě můžete postrádat a vystačíte si s běžným počítačovým HDMI-vstupem.
(Jinak i modely "EV" podporují signály typu YUV (tedy nejen PC-signály typu RGB), avšak pouze v tzv. progresivní (neprokládané) formě.)
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56


Zpět na Vše kolem zobrazování fotografií na monitorech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník