Monitor na fotky i video

Moderátor: Antonin.Charvat

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 12:30

Nemam televizi..., ale monitor! Pripojeny po DP1.2a 8-) (Telky ani DP nemaj...)
A zobrazuji se mi na aktualnim Eizo Testu kruhy v rozich az uplne do kraju :-) (ne jak u Tveho screenshotu...)
Asi pisu tatarsky?
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 05 úno 2018 12:48

A to je dobře, nebo špatně, že se to zobrazuje jinak? Předpokládám, že správně je jenom to, co máš sám. :)
Ale jaký monitor? Mě se zobrazují na monitorech, i ke kameře, tak jak byl screen a to jak 16:10, tak i 16:9.
To není určitě tím, že je test z minulého tisíciletí a na crt.
Ten aktuální je pořád ten samý, jako předloni.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8032
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 14:11

Az budu vecer doma dam screen. Je to samoze spatne... Ty kruhy az do kraju prozradi neskryvali se treba jen jediny radek pixelu za plastem kolem obrazovky... (nebo nezobrazujeli blbe elektronika a nevypoustili pixely...)

U CRT ty krouzky rucne doseridis roztahnez obraz aby sly ke krajum a cernobile cverecky nemaj byt videt! Proto stary obrazce maj ty krouzky v rozich jen po ty B&W ctverecky co maj bejt videt...

Ale LCD v IT a dnes i v AV technice pracuje s obrazem absolutne v px a tedy bez nejakeho prekryvu! Tedy s celym a proto vidis na LCD í ve screenu i ty obdelniky tedy vlastne ctverce, po obvode... A krou6ky jen p9 ne a ne dokraje jak by tomu bylo na CRT ktere kresli cast obrazu za roh cimz jej defacto orezava to aby nevylejzalo jinak rusive z rneni!... Maximalne cast te h ct erecku.Mnhe CRT byly serízeny strasne a chybel i velky kus obrazu tr3ba jen z jedne str.......
Takovyto obrazec tedy proto patri do ducbodu :lol: ( spolu s CRT...)

V Didisvete se jiz pracuje s pixely a zobrazuje se pixel na pixel a jiz ne s radky... Ty maj jistej smysl jeste u prokladaneho zaznamu a prokladaneho zobrazeni pouze CRT TV (CRT monitory zobrazuji take progerivne jako LCD). To je jiz historie... (krom TV vysilani... ale zobrazuj se progresivne davno ;-) )

Uz to gomes?
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 05 úno 2018 14:31

No ty jsi "chytrej", až přijde pan CVharvát, tak to upřesní a určitě píšeš nesmysly,
protože u Eiza LCD o žádný překryv nejde, ten obrazec je tak prostě dělaný, už to chápeš???
Samozřejmě, že ten test generuje obrazec a monitor ho tak zobrazí, to, že tam jsou řádky nemá nic společného s prokládaným signálem,
to je Monitor test a ne TV test.
Napiš to na stránky Eizo, že mají obrazec do důchodu na svoje profi monitory, že ty to víš samozřejmě lépe, než výrobce...
Ten obrazec a celý test samozřejmě pixel na pixel je podle konkrétního monitoru automaticky.
U monitoru Eizo se žádný pixel nikde neskrývá z principu a u 5,5 kamerového monitoru záleží, jestli se nastaví plná velikost
a nebo "bezpečný" ořez, což je funkce monitorů ke kamerám.
Nevím, proč řešíš úvodní, první testovací obrazec a ne celý test, že tys viděl jenom ten screen, jako ukázku testu na ty tvoje výcvaky
obrazovky televize?
Ten test je tak dělaný mimo jiné i pro test připojení skrz VGA a těmi řádky si nastavíš v analogovém režimu monitoru posun, už to chápeš?
U digitálu je to "natištěno" 1:1 a není to potřeba řešit.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8032
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 17:25

Ajajajaj, ted jsi smotal moje slova různě dokopy...

-jasně že LCD nemá překryv, ale že ten "tvůj" monoscop je optimalizovaný pro překryv! ( je spíše pro CRT!) (y)

Koukni na přílohu oč mi jde a srovnej kde jsou ty čtyři kroužky u mojeho screenu a u Tvojeho - ten test nejnovší EIZO test co jsem našel je má v rozích ale ten Tvůj screen nee :( (můj je resizovanej ze 4k - tedy zase jen pro illustraci!!!)

- Nehledě na to že olemování černobílými čtverečky je z LCD zbytečné a je dobré leda pro seřizování CRT kde so obraz musí ručně nastavit - zazoomovat aby kreslil paprsek tyto čverečky mimo viditelné pole jak říkávám - za roh!

Prokládání jsem zmínil ve zcela jiné souvislosti jen jako poznámku...

- neviděl jsem jen 1. test..., viděl jsem samozřejmě všechny zde spustitelné: https://www.eizo.be/all-monitors/access ... itor-test/
(ale ty jsou vpoho, proto je ani nezmiňuji 8-) )

Např. již na té úvodní stránce - jak je jen náhled - jen kousek teho monoscopu: https://www.eizo.be/monitor-test-c0.jpg, je vidět, že je rohový kroužek až do krajů!!! Tak kde jsi vzal ten screen s kroužky jen k černobíélému olemování čtverečky??? :shock:

- Jasně že generovaný obrazce jsou dle rozlišení LCD, to bylo spíše na Lastu s jeho obrázkama... A na tebe v tom smyslu, že je mi screnn od Tebe kvlůli jinému rozlišení monitoru nanic, ale že bude i generovaný skoronanic.

Naštěstí jsem našel aktuálnější co není zcela dodůchodu :D , jen to černobílé olemování je již u LCD zbytečné :? :lol:

A také mi šlo o to, že mi vzdáleně nepředáš takto (screenem, ani doporučením generovaného testu) představu, jak ti zobazuje ten obrazec monitor, ale jen jak jej posílá grafika... :?

Tedy - že já jsem illustroval jak mi to zobrazuje a Ty jen jak ti to posílá grafika do zobrazovače :(

Já tady ukázal "kozu" a ty na mě s "vozem" :lol:

Achjo, už nevím jak jinak Ti to sdělit - co a jak myslím? :(
Přílohy
EizoEda.jpg
EizoEda.jpg (339.83 KiB) Zobrazeno 9801 krát
EizoStan.jpg
EizoStan.jpg (309.5 KiB) Zobrazeno 9801 krát
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 17:37

A ještě pro illustrativní srovnání vstupu a výstupu (!!!!!) z mého monitoru:
(jen cvak z ruky samože s vlivem snímače fotoaparátu a j. parametrů ;) Tentokráte s "tvojím" EIZO testem 8-) )
Už je to jasné!!!??? :lol:
Přílohy
EizoEda.jpg
EizoEda.jpg (339.83 KiB) Zobrazeno 9798 krát
EizoEdaOfoceno.jpg
EizoEdaOfoceno.jpg (310.52 KiB) Zobrazeno 9798 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 24 mm
Čas expozice: 1/15 sec.
Clona: F/4.5
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Naposledy upravil ODSakEda dne 05 úno 2018 17:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 05 úno 2018 17:43

Ale ten test je v podstatě stejný, nemá žádný vliv na LCD, jestli jsou kolečka v rohu, nebo ne, to si můžou vygenerovat test i bez koleček,
nebo že je z webového rozhraní a nebo spuštěný jako Exe, to je přece jedno, ta kontrolní nastavení jsou pořád stejná a jestli to má takovou
a nebo jinou grafiku nemá vliv na nic.
Prostě ten můj monitor je naprosto podle doporučených parametrů, ať je ten tes s kolečkem v rohu a nebo uprostřed.
Naposledy upravil Stanley 900 dne 05 úno 2018 17:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8032
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 17:44

Stanley 900 píše:Jaká to je verze toho Eizo testu, to mě zajímá, ne jak se komu zobrazuje jeho úvodní test.

Nevím, dával jsem přece link: https://www.eizo.be/all-monitors/access ... itor-test/
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 05 úno 2018 17:53

Já vím, že jsi dal odkaz, ale na test spouštěný z webu, já ho potřebuji uložit do počítače, jako ten ze stránek Eizo cz
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8032
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 18:02

Stanley 900 píše:Ale ten test je v podstatě stejný, nemá žádný vliv na LCD, jestli jsou kolečka v rohu, nebo ne, to si můžou vygenerovat test i bez koleček,
nebo že je z webového rozhraní a nebo spuštěný jako Exe, to je přece jedno, ta kontrolní nastavení jsou pořád stejná a jestli to má takovou
a nebo jinou grafiku nemá vliv na nic.
Prostě ten můj monitor je naprosto podle doporučených parametrů, ať je ten tes s kolečkem v rohu a nebo uprostřed.


Ale ty kolečka smysl maj! U CRT aby jsi je nezazoomoval akus jich nechyběl neb ti bude chybět kus obrazu a u plochy kus textu :lol: ... a u LCD zase nemaj smysl budouli daleko odokrajů, neb se zobrazuje vše i s černobílým tverečkovým olemováním (které má být u CRT za rohem!) a pak nezjistíš, že ti někde překrývá obraz platový rámeček!!!!! :?

Kruhy (ty mnou zvaný kolečka...) se maj právě jen tečně dotknout okraje obrazovky - tedy právě i plastového orámování a nemaj chybět! Na těch čtverečkách to (že kus obrazu chybí, je překryto doslova plat. krytem) poznáš leda až při velkém překrtrí, až jsou ze čtverečků obdélníčky :lol: ..., ale to je pozdě! U digitálu se počítáj i poslední - krajní pixely (řádky) ;)

Gomeš!? Proč by je jinak přesunuli u nejnovšího testu až do krajů ;) (n) "Můj" TestScreen je odprvopočátku pouze pro IT a LCD monitory a přitom není nejmaldší, jen předběhl dobu 8-)
Naposledy upravil ODSakEda dne 05 úno 2018 18:04, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 05 úno 2018 18:02

Takže asi takhle: z webového rozhraní a to i z cz stránek Eizo, má test jinou grafiku a ze stejných stránek stažený,
je pořád ta samá verze 9, kterou mám už několik roků a rozdíl je jenom v grafice a jestli je kolečko tady a nebo tuhle,
nemá žádný vliv na otestování LCD monitoru připojeného přes digital input a už vůbec to není pozůstatek po nějakém crt,
tak zase pozadu v Eizu nejsou s testem na své High end monitory ;)
Prostě udělali i tes spouštěný přímo z webu, ještě k tomu Exe souboru, už to chápeš??? :)
Můžeš si ho spustit i na tabletu a mobilu a na čemkoliv, s čím jde zobrazit internetový prohlížeč, kdežto ten spouštěcí exe
se musí stáhnout, ale potom zase není potřeba pro dané zařízení připojení na net.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8032
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 05 úno 2018 18:05

Ty jsi opravdu úplně mimo v roce 2018 s tím svým omýlaným crt testem, to s tím nesouvisí, je to prostě test pro LCD a je jedno,
jestli má kolečka tady a nebo jinde.
Pokud by to bylo, jak se mylně domníváš, tak ho nebudou mít v té "zastaralé" podobě ke stažení a udělali by ho jako ho mají
na webovém prohlížeči přimo spouštěný.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8032
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 18:07

Stanley 900 píše:Takže asi takhle: .......... jestli je kolečko tady a nebo tuhle,
nemá žádný vliv na otestování LCD monitoru připojeného přes digital input a už vůbec to není pozůstatek po nějakém crt,
tak zase pozadu v Eizu nejsou s testem na své High end monitory ;) .....


Ještě Ti dám šanci pochopit, neb jsem předběhl reakcí -vrať se přečti si můj předchozí příspěvek!

Kde jsou ty kruhy jedno NEní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Pro kontrolu nehybějícího digi(!)obrazu u LCD! a u CRT navíc pro snadnou ruční opravu obrazu regulací vychylování paprsku - ty potenciometry vzadu!, tak aby ctverečky zmizely a jen kruhy se akurát tečně dotli okrajů 8-) ) :evil:
Naposledy upravil ODSakEda dne 05 úno 2018 18:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 18:09

Stanley 900 píše:Ty jsi opravdu úplně mimo v roce 2018 s tím svým omýlaným crt testem, to s tím nesouvisí, je to prostě test pro LCD a je jedno,
jestli má kolečka tady a nebo jinde.
Pokud by to bylo, jak se mylně domníváš, tak ho nebudou mít v té "zastaralé" podobě ke stažení a udělali by ho jako ho mají
na webovém prohlížeči přimo spouštěný.


Tak proč!!!!!!!? je přesunuli (u aktuální(!) webové werze) ke kraji :shock: , proč!!!!!, je má do krajů i "můj" testScreen? ;) A proč by se na stažitelnou verzi nemohli vykváknout? Výrobci i velcí(!) často na podporu ser........u :evil:
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 18:11

Končím, jsi nepozorný čtenář :? ...
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 05 úno 2018 18:13

https://www.eizo.cz/vsechny-monitory/pr ... -monitoru/

https://www.eizo.cz/podpora-a-servis/ke ... egory%5D=0

Tady je ten rozdíl "snadného testu" z webu a testu jako .exe pro Windows a určitě v Eizu ten .exe soubor nemají dvacet roků
zastaralý jako relikvii pro crt...

Když tak jim napiš, že to mají špatně, určitě budou rádi, že jim poradíš :)
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8032
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 05 úno 2018 18:14

No asi proto, že pro webové rozhraní je to rychlotest, narozdíl od souboru exe.
Na webu má třináct testů, kdežto jako .exe jich má 24, na webu některá chybí a toto:

"1. ZKUŠEBNÍ OBRAZEC
Zkušebním obrazcem posoudíte obrazovou kvalitu.
Kruhy by měly být zobraceny celé a zachovat si svůj kruhovitý tvar. Černobílé čáry ve frekvenčních vzorech by měly být jasné a zřetelné. Barevné gradienty by měly být zobrazeny s plynulým nárůstem bez tzv. "proužkování"."

Je úplně stejně popisováno a nemá vliv, kde jsou kolečka, prostě to NEMÁ nic společného s crt, ale s ANALOGOVÝM vstupem
do testovaného monitoru, což v případě DVI, HDMI a Display port odpadá, to je jasné, že nebudeme nastavovat geometrii
u digitálu, kde je to 1:1.
Ale už je ten popis prvního obrazce z webu hovoří za vše...
A první obrazovka u exe verze hovoří o nastavení On screen menu na Auto adjust, to nemá s ořezem nic společného.
Je to aktuální test, dnes stažený, pro důkladnější test, než ten rychlotest pro veškerá zařízení, s kterými jde zobrazit web prohlížeč.
Naposledy upravil Stanley 900 dne 05 úno 2018 18:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8032
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod josef38 » 05 úno 2018 18:31

Stando, ten první test neznám, vidím ho poprvé a je zajímavý! (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 05 úno 2018 18:37

Josefe, už když jsi měl nové Eizo, jsem myslím poslal ten .exe test, co je na druhém odkazu pro Windows, ten je důkladnější :)
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8032
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod josef38 » 05 úno 2018 18:41

Ten druhý znám a mám! Proto jsem ho nezmiňoval.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

PředchozíDalší

Zpět na Vše kolem zobrazování fotografií na monitorech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník