Monitor na fotky i video

Moderátor: Antonin.Charvat

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Antonin.Charvat » 01 úno 2018 16:17

To: "lasta"
LG pro své zákazníky natiskne na kompotenty loga dle jejich zadání. Treba Gogen, Eizo a pod... ;)


Vy jste v té továrně LG v Jižní Korei byl a viděl jste, jak tam na jimi vyvinuté čipy tisknou logo EIZO?
Já jsem osobně měl tu možnost navštívit vyrobní závody EIZO ve městech Hakusan a Nanao a viděl jsem výrobu a osazování čipů EIZO na desky s plošnými spoji EIZO na vlastní oči ...
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 01 úno 2018 16:18

Tak to pardon, to jsem popletl s tim ze neni "fotograficky". Ja takovy privlastek radeji nepouzivam. Prosťe me zajima rozliseni a jemnost rozliseni odstinu sede a barev, popripade kontrast a matny povrch a pro video pripadne jeste odezva a Hz. Ostatni povazuji za merketingove vyrazy...

Ap4opo musel jsem snizit podsvetleni skoro na nulu n3b ma 350cdL a diky tomu nejen ze prilis neoslnuje z blizka tak velka plocha a tedy c3lkivy svetelny vykon uz by byl zahul pro oci, ale zlepsil se vyrazne kontrast! Toho nelze docilit snizeni jasu n3b by utrpel i jas fotek. Ne kazdy LCD ma ale zvlast rizeni jasu a podsvetleni. Tento obr asi vychazi z elektroniky spise TV :-) "Jen" ma navic DP a jeste matny povrch na r9zdil od novych lesklych obrauoveķ TV... Tem lesklym pak nepomuze vedne ani Local Diming.... Vecer ano, ale uvidite nem roznutou lampicku vedle vas (ne ni dobre pro oci koukat na obraz v uplne tme a schytavat prdy v podbne jasnychscen a cernych mezisnimku), nebo v lekle obrazovce uvidute vecer osvetleneni z kuchyne jeli zavami za prosklenymi dvermi...a pod.

Ona je asi vyroba matu drazsi? Je to nejspis jemny brus! Tedy dalsi vyr. naklady navic...
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod **lasta » 01 úno 2018 19:15

Antonin.Charvat píše:To: "lasta"
LG pro své zákazníky natiskne na kompotenty loga dle jejich zadání. Treba Gogen, Eizo a pod... ;)


Vy jste v té továrně LG v Jižní Korei byl a viděl jste, jak tam na jimi vyvinuté čipy tisknou logo EIZO?
Já jsem osobně měl tu možnost navštívit vyrobní závody EIZO ve městech Hakusan a Nanao a viděl jsem výrobu a osazování čipů EIZO na desky s plošnými spoji EIZO na vlastní oči ...


To je v souladu s tím, co jsem napsal.... ;)

PS
Dědictví aneb Kurvahošigutntág

https://m.youtube.com/watch?v=DUCK9NCzgjs
Naposledy upravil **lasta dne 01 úno 2018 20:15, celkově upraveno 1
**lasta
 
Příspěvky: 4604
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Antonin.Charvat » 01 úno 2018 19:19

To: "lasta"

... to není v souladu s tím, co jste napsal. Ty potisky loga EIZO se realizovaly v japonských továrnách EIZO a nikoliv v korejských továrnách LG, jak jste se - doufám jen "žertem" - zmínil.
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod **lasta » 01 úno 2018 19:22

To nebyl žert.

A měl byste si do podpisu přidat informaci o své reklamní činnosti pro Eizo aby tazatelé nebyli mateni ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4604
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Antonin.Charvat » 01 úno 2018 19:31

To: "lasta"

tak pokud jste nežertoval, tak bych Vás poprosil o nějaký odkaz, z čeho jste čerpal. Rád bych se o této nové metodě vývoje zákaznických čipů také dozvěděl něco více. Jinak to beru tak, že to bylo ze zdroje "Jedna paní povídala ... a pak tedy vždy trochu posmutním, když se ještě najdou lidé, kteří "bezmezně" takovým typům zdrojů věří.

Jinak bych se nechtěl zbytečně opakovat - již jsem to zmiňoval v jiném vlákně:
Já moderuji toto fórum primárně nikoliv pro propagaci monitorů EIZO (na to jsou jiní lidé), ale abych pokud možno pomohl neznalým nebo nezkušeným fotografům pochopit lépe, jak funguje zobrazování (fotografických) dat na monitorech a případně jim poskytl odbornou radu nebo pomoc při výběru vhodného monitoru, který zde hledají.

Jinak jsem opravdu spíše fanouškem než opravdovým propagátorem značky EIZO (k tomu jsou určeni jiní lidé). Jinak ale máte pravdu a Ano - fandím této značce a vůbec se za to nestydím. Jaké značce fandíte Vy?
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod **lasta » 01 úno 2018 19:39

Standardní ekonomická spolupráce.



A měl byste si opravdu do podpisu přidat informaci o své PR- tedy reklamní činnosti pro Eizo aby tazatelé nebyli mateni ;oprávněnost mého tvrzení jste prokázal.

Viz výše.

Mějte se.

Jinak stale plati odkaz na Dědictví aneb Kurvahošigutntág...

https://m.youtube.com/watch?v=DUCK9NCzgjs
Naposledy upravil **lasta dne 01 úno 2018 20:16, celkově upraveno 1
**lasta
 
Příspěvky: 4604
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Antonin.Charvat » 01 úno 2018 19:49

To: "lasta"

tak už je mi to jasné. Vaše vědomosti jste načerpal z toho filmu s Bolkem Polívkou (mimochodem můj oblíbenec) ... Tak to je super a přeji Vám dobrou noc.
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 01 úno 2018 20:03

Já prozměnu NEpracuji pro LG ;) a jen jim fandím 8-) (dělám ve strojírenství , jsem strojař) a to z osobních letitých zkušeností, neb vždy měly mnohé moje LCD dobrý poměr cena/výkon a hlavně byli pionýry zejména v LCD TV s 50Hz a 100Hz s nejlepší Deinterlací a TrueMoution 8-) (Tedýýý jen u dražších modelů, zkušenosti s levňasy ovšem mohly nekomu pohled na LG pokazit. I u této značky platílo vždy: není LG jako LG!) a v PC monitorech vytěsnili kvalitou i lepším poměrem ceny zprvu všudypřítomné čínské LCD monitory Neovo. Konkuruje jim asi jen Samsung a spíše jen cenou než kvalitou obrazu... Velký 4k monitor s DP1.2a a HDMI 2.0 má pouze PHILIPS, ale to není moje oblíbená značka. Ale dobře za každou konkurenci! To aby neusnuli na vavřínech.

Kdysi, když byla vejplata ještě 2-3.000,-kčs, jsem ve zobrazovadlech fandil Panasonicu. měl jsem 72cm Quintrix CRT TV a to bylo něco proti Teslám... jen stál přes 10 těch vyšších vejplat :?

Přeji dobrý obraz a štěstí na Zobrazovadlo - kdysi jsem toto obecné pojmenování začal prosazovat na místo technicky správnějšího, ale krkolomnějšího a delšího - Videoreproduktor ;)
Naposledy upravil ODSakEda dne 01 úno 2018 20:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod **lasta » 01 úno 2018 20:09

Takze děláte machra a hajzl máte na chodbě, to znáte, že?
A k tomu výše
https://m.youtube.com/watch?v=DUCK9NCzgjs


Pridejte si do podpisu , že děláte PR EIZO .

Tečka.
**lasta
 
Příspěvky: 4604
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 01 úno 2018 20:14

**lasta píše: Pridejte si do podpisu , že děláte PR EIZO . Už vám to řekl tazatel v sousedním vláknu kterého jste masiroval Eizo monitorem... :P
Tečka.

On to kdysi p. Charvát uváděl a netajil- že prodává EIZO, ale je fakt, že nový tazatel to již nedohledá :( a bylo by dobré si to dát do popisku třeba. Jinak je ke cti p. Charváta, že se mu chce vysvětlovat složitosti zobrazení z PC 8-) I já tiše hltám ty sáhodlouhé technikálie. Lecos jsem netušil a dělal to spíše intuitivně...
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod **lasta » 01 úno 2018 20:21

Edo
O odbornosti nebyla v diskusi z me strany zmínka . Ani nebyla zpochybňována kvalita monitorů.

Jen o klamání lidí v nuceni Eizo za kazdou cenu v rámci zneuziti odbornosti pri přidání výmyslů .. :P

Přitom to byla od něj zcela zbytecna nepřiměřená reakce na mou odpověď že to je Eizo kdy jsem reagovalna tvou poznámku o vysoké ceně projednávaného monitoru .


Jdu se podívat na pštrosa ;)


Tečka
**lasta
 
Příspěvky: 4604
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 02 úno 2018 13:49

To není "nucení za každou cenu", ale holý fakt vycházející ze zkušeností. Proč propagovat něco horšího?
Eizo je jednoznačně špička, což můžu potvrdit i z vlastní zkušenosti používání monitorů Eizo od roku 2002.
I z praxe kolegů.

Nevím, proč zrovna Lasta má potřebu se pouštět do kontroverzní "diskuze" s odborníkem, když se úpravou fotek,
ani videa nezabývá a nikdy nic takového nedělal.
Tečka

Co se týče původního dotazu, tak problém je v tom, že z Panasonic Lumix DC-G9 leze toto:

Video kontejner: (typ souboru) .mp4
Video kodek: H.264/MPEG-4 AVC, AVCHD

všechno 4:2:0 a 8 bit, takže nic moc na další smysluplnou úpravu, asi jako ošizený .jpg obrázek místo RAWu.
Naposledy upravil Stanley 900 dne 02 úno 2018 13:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 7996
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod **lasta » 02 úno 2018 13:58

Stanley 900

Píšeš pitomosti.

Přečti si nejdřív o čem byla diskuse .
**lasta
 
Příspěvky: 4604
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 02 úno 2018 14:01

Pitomosti píšeš ty, v životě jsi fotky ani video neupravoval, ale patent na rozum máš a kde se vyrábí Eizo víš lépe, než vlastní výrobce
a nebo než obchodní zástupce..
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 7996
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod **lasta » 02 úno 2018 14:16

Stanley 900 píše:Pitomosti píšeš ty, v životě jsi fotky ani video neupravoval, ale patent na rozum máš a kde se vyrábí Eizo víš lépe, než vlastní výrobce
a nebo než obchodní zástupce..


To jsou mi věci ... :P
**lasta
 
Příspěvky: 4604
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 02 úno 2018 16:23

Neosočovat se, testovat si! A srovnávat si je (nemyslím pindíky ale monitory ;) )
Ideálně generované(!) testovací obrazce (neinstaluje se, jen spouští): http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... t-screens/
A stejné obrazce ale ofocený můj "nefotografický" monitor LG (jen cvaky z ruky) Viz fotopříloha.

Kontrast má jak hrob (tedy nebudeli mít dobrý kontrast i váš mmonitor, uvidíte "mlíko" spíše jen kvůli Vašemu monitoru - jakožto limitujícímu v prohlížení na vaší straně), podsvětlení docela homogení (nápodobně - opět se projeví i nehomogenita Vašeho monitoru :( Tedy nejprve skouknout ty ideálně generované obrazce jak je umí Váš monitor zobrazit!) , barvy i šedý přechody plynulé bez "páskování" 8-)

A co Váš "pidník"? Pochlubte se! Dokázal by někdo stanovit metodiku pro lepší porovnávání - jakože z 1m:, ISO 100?, F4?, 1/10s?, rozlišení fotky sem např FullHD? A pod. sjednocení testovacích podmínek ofocování? Ty moje jsou spíše hrubé cvaky z ruky a schválně zešikma aby bylo zřejmé že jde o ofocenou obrazovku monitoru přímo do JPG... a tedy jen pro illustraci čím testuji (a dle čeho i seřizuji) já a jak to pak vidím u mě 8-)
Přílohy
Monoscop.JPG
Monoscop.JPG (313.67 KiB) Zobrazeno 10032 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/10 sec.
Clona: F/3.5
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Zákl.barvy.JPG
Zákl.barvy.JPG (228.65 KiB) Zobrazeno 10032 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/10 sec.
Clona: F/3.5
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Přechody.JPG
Přechody.JPG (240.12 KiB) Zobrazeno 10032 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/10 sec.
Clona: F/3.5
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Bílá homogenita.JPG
Bílá homogenita.JPG (166.1 KiB) Zobrazeno 10032 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/15 sec.
Clona: F/3.5
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
černá - kontrast a homogenita.JPG
černá - kontrast a homogenita.JPG (61.49 KiB) Zobrazeno 10032 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/15 sec.
Clona: F/3.5
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Moje_Plocha.JPG
Moje_Plocha.JPG (202.44 KiB) Zobrazeno 10032 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/10 sec.
Clona: F/3.5
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 02 úno 2018 17:44

Ono už to, že máš White balance automaticky, svědčí o náhodném podání obrázků.
Navíc na širší ohnisko ten objektiv musí vinětovat, takže "homogenitu" tím nezobrazíš.
Ale je to jako ukázka testů a ne výsledků, tak jo.
Na test používám Eizo test a pak video testovací obrazce EBU.
Přílohy
Eizo test.jpg
Eizo test.jpg (309.5 KiB) Zobrazeno 10022 krát
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 7996
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 02 úno 2018 18:25

A má i jednopixelové(!) mřížiky, pruhy a šachovnice generovane uměle idealne cili dle rozliseni monitoru? (ne obrázek...)
Apropo tento zastaralej obrazec ma kruhy v rozich ne až do kraje :-( , coz je dobre leda pro CRT... kvuli prekryti obrazu...
Naposledy upravil ODSakEda dne 02 úno 2018 18:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 02 úno 2018 18:27

samozřejmě, že má test všechno generované, ty ho neznáš? To se divím, Eizo test je základ pro všechny i "neeizo" monitory a je zdarma na stránkách Eizo

Ofocovat nemusíš, stačí print screen, jako jsem poslal já úvodní obrazovku Eizo testu.

Test monitoru pro Windows:

https://www.eizo.cz/podpora-a-servis/ke ... egory%5D=0
Naposledy upravil Stanley 900 dne 02 úno 2018 18:34, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 7996
Registrován: 22 čer 2012 12:49

PředchozíDalší

Zpět na Vše kolem zobrazování fotografií na monitorech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků