Monitor na fotky i video

Moderátor: Antonin.Charvat

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 18:43

Tak od začátku
1. hiostoricky se tento monoscop pro CRT: http://www.digitalnatelevizia.sk/obraze ... op_4_3.gif
má zobrazovat pouze a jen takto!: http://www.ondricek.cz/monoskop_Bratislava.PNG

Na LCD ale bylo vidět vše - i to černobílé olemování a samože se geometrie u LCD nedělá...

2. právě proto už je olemování zbytečné u testů geomnetrie a nenastavuje se již posun obrazu - olemování za roh, tak poroč tak stále zůstává??? :shock: :evil:

3. některé i černobílé monoscopy měly uprostřed velký kruh pro kontrolu šišatosti ale i v rozích pro to samé avšak navíc i pro kontrolu nechybějícího kruhu - určujícího okraj aktivního obrazu. (čverečky neměly být vidět ale kruh nesměl u kraje chybět)

4. u LCD sj tedy zbytečné to B&W alemování, ale i kruhy v rozích i velký uprostřed se zdaj zbytečné, ale jsou stále tam a přesunuli se odkrajů až extrémě do posledního pixelu (řádku pixelů)!

Proč!? :shock: No protože stále hrozí špatné natvení uživatelem, nebo zobrazení eletronikou (spíše jen LCD TV) anebo zastínení části obrazu rámečkem obrazovky!... :evil:

A zkontroluješ to právě těmi kruhy v rozích 8-) Nebo jak!? :shock:

A to že evoluce byla postupná a bolestivá, pramení z nepochopení digitálu starými profíky v analogu... Ti postupně vymíraj a tak je naděje.

Diletanství je i v profi! :(
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 05 úno 2018 18:53

Ty jsi chlapče úplně mimo s těmi monoskopy TV z osmdesátých let.
Nemá to cenu, pleteš to dohromady.
Napiš do Eiza a pošli jim ty monoskopy, určitě tě vezmou za spolupracovníka, že jsi je upozornil na jejich test z minulého tisíciletí :)
Ezo test není na starou crt televizi.
Naposledy upravil Stanley 900 dne 05 úno 2018 19:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 7996
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 18:56

Diletanství:
Např. TV vysílání v rámci 4:3 a v něm vnořený menší obraz taky 4:3 ... Chápu latterbox 16:9 nebo 24:9 obrazu ve 4:3 SD vysílání, ale toto :shock:
Přílohy
TV 16ku9 a 4ku3.jpg
TV 16ku9 a 4ku3.jpg (532.4 KiB) Zobrazeno 10652 krát
EXIF-Data
Čas expozice: 1/8 sec.
Clona: F/2.8
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: K800i
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Spot
Naposledy upravil ODSakEda dne 05 úno 2018 19:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 19:00

Stanley 900 píše:Ty jsi chlapče úplně mimo s těmi monoskopy TV z osmdesátých let.
Nemá to cenu, pleteš to dohromady.
Napiš do Eiza a pošli jim ty monoskopy, určitě tě vezmou za spolupracovníka, že jsi je upozornil na jejich test z minulého tisíciletí :)

Zajímavé, že jiní (a na webu EIZO taktéž :shock: ) mají ty kruhy v rozích až do kraje přesně : https://www.tvfreak.cz/forum/attachment ... 1326040538

To sou taky (i jako já) hlupáci co? :shock: Jen Ti z EIZO jsou machři ;) :lol: Ale asi jen ti Eizáci - ne z webu :lol:
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 05 úno 2018 19:21

No samozřejmě, protože to nemá žádný vliv na test LCD monitoru připojeného digitálem, kde jsou ta kolečka a na dalších
obrazovkách kolečka v rohu jsou.
To, že nejsou na úvodní obrazovce v rohu, znamená, že test nejde použít???


No ano, Nóva a i ČT to občas vysílají jakoby špatně, ale je to tím, že například vysílání HD nezná formát 4:3 nativně
a tak odvysílají paskvil.
Buď je to kompatibilní s poměrem 16:9 a nebo 4:3 a u jednoho vznikne pillarbox a letterbox.
Letterbox je pouze vodorovně, po stranách je pillarbox .
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 7996
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 19:33

Stanley 900 píše:No samozřejmě, protože to nemá žádný vliv na test LCD monitoru připojeného digitálem, kde jsou ta kolečka a na dalších
obrazovkách kolečka v rohu jsou.
To, že nejsou na úvodní obrazovce v rohu, znamená, že test nejde použít??? .....

To ne safra, pouze, oapkuji po 50. ..., nezkontroluješ překrytí obrazovky plastovým rámečkem a u LCD TV správné nastavení poměru stran a jestli vůbec elektronika umí pixel na pixel!

Apropo i první LCD monitory měly stup defaco analogový!... - VGA a nastavovaly se adjustem (Auto nebo manuál) A lidem chybělo kus obrazu špatným nastavením rozlišení nebo tímto :(

U HDMI je stále tento problém u DP samože ne 8-) Tam nic nenastavíš samože, Ale! Je tam ten plast :evil: Proto topotřebu a to jen při koupi!!!!!!!!! Po koupi je mi test monitoru už naprd :lol:
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 05 úno 2018 20:13

TVL, Ještě jsem neviděl Eizo monitor, který by měl plastový rámeček přes vlastní displej a jestli si někdo kupuje televizi někde v krámě,
to je jeho věc, k tomu eizotest určitě není určen, už to chápeš, že to nejsou kolečka kvůli nějaké přihlouplé televizi s plastovým rámečkem???

nejen první LCD, ale Eizo skoro jakýkoliv umí zobrazit analogový signál z VGA s redukcí a proto tam ta úvodní obrazovka je.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 7996
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 05 úno 2018 20:27

Stanley 900 píše:TVL, Ještě jsem neviděl Eizo monitor, který by měl plastový rámeček přes vlastní displej .....
Takže má obrazovku zcela bez rámečku??? :shock:
A toto je co kolem obrazovky: https://www.bhphotovideo.com/images/ima ... 246461.jpg

Rámeček vždy překrývá trochu i obrazovku. Jasně u LCD jsou to jen chlupy ale jsou!

A ještě něco - víš že u velkých úhlopříček navíc hrozí že v krajích pod již velkým úhlem pohledu od prostředka z blízka již nebude stačit podsvětlení a kus obrazu nebudeš vidět! :( A nepomůže tomu ani moderní obrazovka "bez rámečku"... Jen marketing... :lol:

A právě i pro kontrolu tohoto efektu je dobré mít testovací obrazce, které prozradí, kolik obrazu není vidět 8-)


A úhlopříčky LCD nejen Tv ale i monitorů se zvětšují a zvětšují! A já prezentuji obraz i na velké IPS LCD TV jen s HDMI a možností špatného nastení obrazu (špatné AR nebo nemožnost volby pixel na pixel může způsobit ořez!...
Ona má TV jaksi i svoji grafiku ještě, neřídí ji přímo PC grafika . Co by jinak geerovalo a řídilo obraz z HDMI ze satelitního příjímače a pod. externího zdroje?) a také nechci aby mi chybělo kus fotky, nebo kus plochy u Window - např postraní posuvník a pod... nebo byl obraz zdeformovaný ... ani u TV používané jako 2. monitor pro prezentaci s více lidmi z pohodlí gauče.

A chci zkontrolovat, že zobrazuje stejně korektně jako PC monitor 8-) (neb jde nastavením obraz zprznit. U esterního zdroje pbrazu jako ze satelitu jde zprznit obraz dokonce nadruhou - ještě i šaptným nastavení v satelitním přijímači... neb HDMI ač digitální má blíže ke analogovému VGA nebo Scartu... A mnohé FullHD LCD monitory dkeslidi také připojují hojně po HDMI... - kvůli zvuku do monitoru... :lol: )
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 05 úno 2018 20:50

Jo, ale aktivní část displeje jaksi překrytá rámečkem u Eiza není od principu. Ani u jiných profi monitorů na práci.

http://syntex.cz/p/bxm-243l3g/c/monitory-projektory-hd

http://videoking.cz/shop/lilliput-monit ... k-monitor/
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 7996
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 06 úno 2018 21:49

To poznáš jak fyzicky? To (jestli není kousek displeje pod plastem, a tedy kus obrazu skrytý za rohem...) je vidět vždy jasně, zřetelně i při vypnutém monitoru bez obrazu??? :shock: , nebo to rozebereš a vezmeš si lupu? :lol: Nebo jen slepě věříš nálepce profi? :lol: :lol: :lol: ...

Já vezmu ten správný ideální obrazec co mi to na první pohled prozradí 8-)

A když tedy není eizáckej monoscop přežitej s pozůstatky testu pro kontrolu ale i seřízení CRT..., tak mi vysvětli, k čemu jinému je dobré aby i pro digitál a pro kontrolu LCD byly po obvodě ty černobélé čtverečky?... K čemu jako tedy slouží? :shock: ... No, hukaž se chytrolíne :lol:
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 06 úno 2018 22:17

Já to poznám tak, že si koupím Eizo a u toho je záruka, že ukazuje to, co je deklarováno a tím to hasne.
Sračky, co potřebují někde u překupníků kontrolovat, jestli jsou vůbec funkční, jsou mi k prdu.

Co si kde kontroluješ je mi úplně jedno, stejně tak jsi mi jedno ty jako takový i se svou LG televizí i s celou svou ODS. ;)
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 7996
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 06 úno 2018 22:27

Stanley 900 píše:Já to poznám tak, že si koupím Eizo a u toho je záruka, že ukazuje to, co je deklarováno .....

:lol: Přesně takto uvažují snobi co kupují předražené Jablko :( ...
Stanley 900 píše:.... Co si kde kontroluješ je mi úplně jedno, stejně tak jsi mi jedno ty jako takový i se svou LG televizí i s celou svou ODS. ;)


1. nemám jako monitor televizi ale monitor připojen po DP, ale i televizi po HDMI na multimedia a sdílení s více diváky 8-) Co je na tom špatně??? :shock:
2. Tomu říkám "argument" - jen invektiva... A ty narážky navíc na politiku... a přitom pokrytecky kritizujíc ostatní, co ji do diskuse zatáhnou i když jen až jako reakci... :evil:

Zase jsi u mě o fous kles :( škoda :( IQ ne IQ, morálka se prostě s IQ nesnoubí nutně :?
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod Stanley 900 » 06 úno 2018 22:31

Ty jsi mi ukradenej sám o sobě, i se svým monitorem a LG televizí, takže mám zase na dva roky a nebo na pořád, splněno.
A je mi úplně jedno názor na mě, jaký máš... to si radši dám 150 kliků ještě jednou dnes, než ztrácet čas s něčím takovým ;)
Čest tvé závoznické práci.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 7996
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Monitor na fotky i video

Příspěvekod ODSakEda » 06 úno 2018 22:34

Stanley 900 píše:Ty jsi mi ukradenej sám o sobě, i se svým monitorem a LG televizí, takže mám zase na dva roky a nebo na pořád, splněno.
A je mi úplně jedno názor na mě, jaký máš... to si radši dám 150 kliků ještě jednou dnes, než ztrácet čas s něčím takovým ;)
Čest tvé závoznické práci.

...
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Předchozí

Zpět na Vše kolem zobrazování fotografií na monitorech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků