EIZO EV2456

Moderátor: Antonin.Charvat

EIZO EV2456

Příspěvekod AlfaBeta » 08 dub 2017 01:41

Rád bych se zeptal na rozdíl mezi EV2456 a EV2455. Parametry na první pohled vypadají dost podobné, rozdíl v ceně cca 2000,- není zanedbatelný. V čem spočívají výhody nového modelu EV2456 ? Supertenký rámeček za výhodu nepovažuji, spíš naopak.
Mám na mysli zejména kvalitu samotného obrazu, tedy rovnoměrnost podsvícení a něco, co se obtížně definuje, ale nazval bych to "snesitelnost bílé (světle šedé)", zejména při nastavení 5000 K. Se slzou v oku vzpomínám na klasické CRT monitory, v tomto parametru jsem zatím LCD s porovnatelným obrazem neviděl. Pomohla by v tomto směru investice do podstatně dražšího CS2420 ?
Bylo by možné říci něco bližšího o technologii použitého LED podsvícení EV2456 - jakého typu jsou použité LED ?
AlfaBeta
 
Příspěvky: 8
Registrován: 08 dub 2017 01:07

Re: EIZO EV2456

Příspěvekod Antonin.Charvat » 09 dub 2017 16:55

To: "AlfaBeta"

AlfaBeta píše:Rád bych se zeptal na rozdíl mezi EV2456 a EV2455. V čem spočívají výhody nového modelu EV2456 ?
Mám na mysli zejména kvalitu samotného obrazu, tedy rovnoměrnost podsvícení a něco, co se obtížně definuje, ale nazval bych to "snesitelnost bílé (světle šedé)", zejména při nastavení 5000 K. Se slzou v oku vzpomínám na klasické CRT monitory, v tomto parametru jsem zatím LCD s porovnatelným obrazem neviděl. Pomohla by v tomto směru investice do podstatně dražšího CS2420 ?
Bylo by možné říci něco bližšího o technologii použitého LED podsvícení EV2456 - jakého typu jsou použité LED ?


Novější model EV2456 se od modelu EV2455 liší především novějším typem obrazovky a potom řadou mechanických rozdílů.

Novější typ obrazovky nabízí zhruba o 1,5 mm tenčí "černý" a pro zobrazení nevyužitelný okraj obrazovky, což samozřejmě ještě lépe zapadá do konceptu tenko-rámečkových displayů. Také "typická" spotřeba (se zapnutou automatickou regulací jasu) novějšího modelu je zhruba o 2W nižší.

Dále uvádím mechanické rozdíly obou modelů EV2455/EV2456:
Minimální vzdálenost spodní hrany (= spodní části LCD panelu) od desky stolu: 9 mm u modelu EV2456 a 21 mm u modelu EV2455
Výškové rozpětí: 9-168 mm (tedy rozpětí 159 mm) u modelu EV2456 a 21-161 mm (tedy rozpětí 140 mm) u modelu EV2455
Průměr kruhového podstavce flexibilního stojanu: 190 mm u modelu EV2456 a 223 mm u modelu EV2455
Hmotnost samotného LCD panelu bez stojanu: 3,7 kg u modelu EV2456 a 4,1 kg u modelu EV2455
Hmotnost LCD panelu včetně flexibilního stojanu: 5,7 kg u modelu EV2456 a 6,5 kg u modelu EV2455

OBA modely EV2456/EV2455 jsou na zadní části panelu vybaveny aretačním tlačítkem, po jehož stisknutí dojde k uvolnění (= oddělení) LCD panelu od flexibilního stojanu. Na zadní části LCD-panelu se pak objeví čtyři volně přístupné otvory pro šroubky s roztečí VESA (100x100mm) pro upevnění LCD-panelu k jinému stojanu. LCD-panel lze tak snadno převážet z místa na místo a navíc též snadno připevnit k jinému stojanu nebo např. na zeď.

Spodní lišta s dotykovými ovládacími prvky byla zcela odstraněna a nahrazena 1,5mm tenkými ovládacími prvky integrovanými do rámečku obrazovky. Světelná nápověda funkcí jednotlivých ovládacích tlačítek byla zachována. Model EV2456 tak působí celkově kompaktnějším dojmem s dominantní obrazovou plochou bez rušivých rámečků a jakýchkoliv ovládacích prvků.
(Pokud pro Vás vzhled ani mechanické rozdíly nejsou prioritou, pak můžete volit levnější model EV2455, protože oba modely se budou právě z tohoto důvodu vyrábět souběžně. Model EV2456 tedy nenahrazuje, ale pouze doplňuje model EV2455).

Nejsem si přesně jist, co máte na mysli "snesitelnost bílé (světle šedé)", ale pokud je to "třpyt" obrazovky - pozorovatelný na některých typech obrazovek zejména na bílé ploše, pak byl u obou modelů EV2455/EV2456 již výrazně omezen (ikdyž model CS2420 s barevným LED-podsvícením je na tom v tomto směru ještě opět o malý kousek lépe :-)).

Typ podsvícení u obou modelů EV2455/EV2456 je tvořen pásky s bílých LED s hybridní (stejnosměrnou/VF-18kHz střídavou regulací jasu).
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56

Re: EIZO EV2456

Příspěvekod AlfaBeta » 10 dub 2017 17:57

Dobrý den, pane Charváte, děkuji za podrobnou odpověď. Snad bude užitečná i pro další zájemce o tento monitor. Já jsem se nakonec po jistém váhání rozhodl pro CS2420 a jsem naprosto spokojen. Musím pochválit zejména dokonale rovnoměrné podsvícení, na tom mi dost záleželo a je naprosto perfektní.
AlfaBeta
 
Příspěvky: 8
Registrován: 08 dub 2017 01:07


Zpět na Vše kolem zobrazování fotografií na monitorech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron