Kompakt kolem desítky, který má smysl?

Kompakt kolem desítky, který má smysl?

Příspěvekod šplouchi » 20 srp 2016 00:02

Zdravím,

chtěl bych si pořídit "obrazový zápisník", tedy nějaký příjemný kompakt. Ideálně do deseti tisíc nebo něco kolem.

První dotaz: má to vůbec smysl? Není lepší si tutéž sumu připlatit na mobilu a koupit si takto už opravdu kloudný telefon s dobrým zabudovaným fotoaparátem? Kamarádi mívají občas z mobilu lepší forky, než z kompaktů...
(pocitově se mi kompakt líbí víc, než varianta s mobilem - třeba už větším počtem mechanických ovládacích prvků)

Druhý dotaz: nějaký tip co vzít? Nebo čemu se vyhnout?
(mám rád světelné objektivy a málo šumu, nepotřbuji superzoom ani nějak vysoké rozlišení, potěší RAW a svižná odezva, ale ta je u této kategorie předpokládám samozřejmostí - oproti výrobkům za dva tisíce)

A teď babo, raď ;-)
šplouchi
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19 srp 2016 23:33

Re: Kompakt kolem desítky, který má smysl?

Příspěvekod ODSakEda » 20 srp 2016 16:37

tak to bych ja volil radeji za B - lepsi mobil. A hledal bych rady spise na serveru o mobilech jako mobilmanie zejmena pak diskusi nebo i v diskusi pod vyrobky (mobily), na czc ;-)
Naposledy upravil ODSakEda dne 21 srp 2016 13:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Kompakt kolem desítky, který má smysl?

Příspěvekod Karel48 » 21 zář 2016 17:17

Mám už rok Canon G9X, vejde se do kapsičky u košile a výstupy jsou na tak malého prcka srovnatelné se starší zrcadlovkou (mám EOS 50D). Jediné, v čem za zrcadlovkou zaostává je dosah interního blesku v porovnání s externím speedlitem 550, ale na přisvětlení i proti slunci kolem dvou metrů uspokojivě. Toho malucha (má 20 deka i s baterií) můžeš mít pořád při sobě stejně jako mobil a výstupy jsou excelentní.
Karel48
 
Příspěvky: 4
Registrován: 09 zář 2016 17:19


Zpět na S kompaktem na vážno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron