Postup při zpracování BW fotografie z RAWu

Postup při zpracování BW fotografie z RAWu

Příspěvekod ivo » 02 dub 2014 21:36

Chtěl bych Vás poprosit o radu, jak ideálně postupovat při zpracování fotografie od RAWu až k tisku. Rád bych názor někoho zkušeného.

Postupuji takto:
RAW (nepřevádím do bw, upravím jen noise atd.), natáhnu do photoshopu, nastavím 16bit hloubku na kanál. Použiji zvětšení nebo jiné korekce velikosti. Natáhnu do Silver Efex Pro (na který potřebuji právě barevný základ). Vytvořím BW - a teď jsem v rozpacích, zdali má nějaký smysl převádět mód do grayscale? - většinou to nedělám, ukládám stejně bez přiloženého ICC profilu, protože mi na něj tiskárna kašle. Ukládám jako TIFF s LZW kompresí. Tiskárna jeden na 16bit rip, takže by mělo být vše v pohodě. (?)

Samozřejmě budu rád, pokud se tímto někdo doopravdy profesionálně zabývá, zdali by mne neopravil v mém snažení, pokud tam něco kopu :o)

Děkuji
Ivo
ivo
 
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2014 21:24

Re: Postup při zpracování BW fotografie z RAWu

Příspěvekod swisst » 01 kvě 2014 19:07

Zarazilo mne jen zvětšování. Obvykle není potřebné fotky digitálně zvětšovat. Máš k tomu opravdu důvod? Digitálním zvětšením fotku obvykle moc nevylepšíš, takže se používá spíš jakou nouzové řešení ve speciálních situacích.

Převod do grayscale bych nezavrhoval. Neznám detailně jak se chová TIFF, ale z logiky věci převodem do grayscale získáš buď menší soubor, nebo vyšší kvalitu. V případě TIFFu bych tipoval menší soubor (ale rozdíl asi bude díky kompresi malý).
Petr
swisst
 
Příspěvky: 49
Registrován: 10 zář 2011 21:59


Zpět na Fotíme černobíle

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron