Na film

Re: Na film

Příspěvekod **lasta » 22 bře 2020 12:20

:geek: Stan, špatně čteš. Ty roušky nechrání před virem jak se proklamuje.

Jen brání před prachem a také třeba kapénkami při kašlání.. stejně jako šátek uvázaný přes pusu, viz beduíni.. :)

Cituji

.zpochybnil účinnost respirátorů třídy FFP2, které se také používají jako ochrana před šířením koronaviru. „FFP2 jsou na to, abychom uklidili azbest a opískovali fasády.
**lasta
 
Příspěvky: 4610
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Na film

Příspěvekod Stanley 900 » 22 bře 2020 13:04

Já čtu dobře a hlavně jsem včera poslouchal vysílání z letiště a tam to bylo řečeno, před čím chrání a že pro nemocnice jsou respirátory
v kamionech v Holandsku a ne ty z An-124.
Ty z letiště jsou 2kové. :-)
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8057
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Na film

Příspěvekod Luisifer » 22 bře 2020 13:31

Pro dobro duše jsem teď zahlídl doporučení, kteryho se držím. Sledovat zprávy jen dvakrát denně. Je to dobry doporučení, taky to tak dělám, jednou je sleduju od rána do oběda, a pak podruhy od oběda do noci. :)
Uživatelský avatar
Luisifer
 
Příspěvky: 3735
Registrován: 05 pro 2011 21:15

Re: Na film

Příspěvekod **lasta » 22 bře 2020 13:35

Stan
Napsal jsi pitomost to už nedpářeš..ale je to jedno, v návalu různých prohlášení se to ztratí.. :P
**lasta
 
Příspěvky: 4610
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Na film

Příspěvekod Stanley 900 » 22 bře 2020 13:47

Jakou pitomost??? Jsi normální???
Píšu co říkali včera na letišti.
Respirátory z letadla jsou 2. třídy, tedy NEJSOU pro lékaře pracující z nakaženými.
Respirátory pro lékaře jsou v Holandsku v kamionech a čeká se až přijedou.
Co je na tom k nepochopení?
Ten šulín zpochybňoval účinek respirátorů z letadla, ale nevěděl, že ty správné trojkové jsou v Holandsku.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8057
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Na film

Příspěvekod Stanley 900 » 22 bře 2020 13:56

„Vyšetřovat s FFP2 je jako nosit vodu v cedníku“
Pavel Vychodil, anesteziolog pracující v IKEMu, na Twitteru zpochybnil účinnost respirátorů třídy FFP2, které se také používají jako ochrana před šířením koronaviru. „FFP2 jsou na to, abychom uklidili azbest a opískovali fasády. Vyšetřovat s FFP2 je jako nosit vodu v cedníku a lékaři 60+ riskují život,“ napsal.

Už to konečně pochopíš i ty, že nemá informace???
"Vyšetřovat s FFP2 je jako nosit vodu v cedníku a lékaři 60+ riskují život,“ napsal.

Jenže jasně bylo řečeno, že FFP2 NEJSOU určeny pro MUDr v první linii, takže jeho zpochybňování prostředků z letadla je mimo.
MUDr dostanou respirátory určené právě pro práci s nakaženými a ty jsou v kamionech z Holandska, už to chápeš??????

To je jako bych napsal, že ty respirátory jsou na nic, protože se v nich nedá potápět.
Naposledy upravil Stanley 900 dne 22 bře 2020 13:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8057
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Na film

Příspěvekod josef38 » 22 bře 2020 13:57

Luďku, děláš to dobře! Já jsem na tom podobně. :-)
Stando, díval jsem se chvilku na Moravce a musel jsem to vypnout.
Opozice by měla být a je dobře, že je. Ale oponovat za každou cenu i když často jen proto, aby se někdo zviditelnit a situaci to vůbec neprospěje, tak to mě jde trochu na nervy. Nechtěl bych být v kůži těch čtyř, co to vše dirigují. ;)

Držte se pánové a nedávejte té bestii šanci! (n) (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Na film

Příspěvekod Stanley 900 » 22 bře 2020 14:01

Ono stačí poslouchat a vnímat dobře, co říkají. Spousta lidí na to sice čumí, ale neví o čem se mluví.
Viz "odborníci" a nebo různé redaktorky a jejich dotazy na něco, co bylo řečeno a jim to nějak uniklo. :D

Večer psal kolega z ateliéru maily, že je ohrožený druh a že prodává věci z ateliéru, tak potřebuji od něj jeden velký záblesk,
zbytek mám a platit nájem budu sám. :D
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8057
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Na film

Příspěvekod MiraM » 22 bře 2020 14:53

Ahojte na Coronafóru. ;)
Nemyslím si Josefe, že by se kritizovalo za každou cenu. Ale problém je ten, že pro tyto situace jsou předem dané postupy. Je dán a definován krizový štáb, a ten by měl okamžitě jednat. Hejtmani to věděli...Stačilo rozbalit obálku.Jenže Babiš ve snaze o své PR a hlasy voličů, to dlouho ignoroval a vznikl zbytečný chaos ( protože chaotik on je). Viz jeho: Krizový štáb je vláda ! A velet tomu měl ze zákona Hamáček. Nic proti němu, v rámci možností jednal dobře. Věci se jakž takž uklidnily, až byl krizový štáb ustaven...A emeritní člen STB s. Babiš znovu mění pravidla, jak uzná on za vhodné..ale to je už jiná kapitola. Ale jinak to asi všichni zvládáme dobře..M
MiraM
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Na film

Příspěvekod **lasta » 22 bře 2020 15:25

Každý sbírá body. :D

Šít roušky pomáhají i známé osobnosti. Zapojila se Marta Jandová i Lucie Bílá. Policisté, hasiči i další členové integrovaného záchranného systému se snaží s koronavirovou krizí bojovat humorem a internetem šíří novou výzvu

:P

Tohle je zajímavé

. Data o platbách bankovními kartami shromážděná v minulém týdnu iniciativou českých technologických firem COVID19CZ ukázala, že 46 procent lidí vracejících se z Itálie aspoň jednou nedodrželo podmínky dvoutýdenní karantény. Server Seznam Zprávy také uvedl, že data o platebním styku by mohla být využita k mapování pohybu, jako se to už děje na základě sledování telefonů.

:(
**lasta
 
Příspěvky: 4610
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Na film

Příspěvekod Stanley 900 » 22 bře 2020 15:34

A jak podle platební karty poznají, KDO s ní platil?
Já osobně bych někomu důvěryhodnému, koho pošlu pro nákup, když budu doma, kartu dal a na netu vidím,
kde s ní platil.
Jak pozná systém, kdo kartu v obchodě držel v ruce?
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8057
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Na film

Příspěvekod **lasta » 22 bře 2020 15:45

Stan
Dnes ti to opravdu nejde.. :)
**lasta
 
Příspěvky: 4610
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Na film

Příspěvekod josef38 » 22 bře 2020 16:00

MiraM píše:Ahojte na Coronafóru. ;)
Nemyslím si Josefe, že by se kritizovalo za každou cenu.......

Miro v pořádku, každý má právo na názor. A jestli máš dojem, že by to někdo kočíroval lépe, napiš mi ho. Poznám rád názor druhých. Ahoj a také se všem virům pokus uhýbat. Trénovanej jseš, zvládneme to. :-)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Na film

Příspěvekod Stanley 900 » 22 bře 2020 16:25

Lasto a co je na tom k nepochopení, co jsem napsal???
Nejde to tobě. Jenom dáváš odkazy a nepoužíváš mozek.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8057
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Na film

Příspěvekod **lasta » 22 bře 2020 16:42

Stan
Prohlásil to ministr vnitra a jeho prohlášení visí na všech webech. Nevěřím že ti to uniklo, tolik k odkazu.

Normální člověk se zděsí, kdo a jak ty bankovní data bezhotovostnich plateb získal , zpracoval , přiřadil k uctům konkrétních lidí s adresou, lidem v karanténě a publikoval. To je podstata , .....očipování lidí..a únik dat..

A k té technikálii kdo držel kartu, to je zbytečná bepodstatná úvaha,
Nepíší ani jakým způsobem byla transakce bezhotovostni platby u banky provedena, je jen paušálně uvefeno, že byla bezhotovostní, klidně mohlo dojít k transakcí přes přes mobilní telefon, tj běžné a klidně mohlo dojít ke spárování s místem dle pohybu telefonního přístroje to nikdo nevylučuje a technika získání a provedení bankovních plateb je skryta, jen je potvrzena platba bezhotovostní platba pomocí bankovních účtů..
Naposledy upravil **lasta dne 22 bře 2020 16:53, celkově upraveno 1
**lasta
 
Příspěvky: 4610
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Na film

Příspěvekod Stanley 900 » 22 bře 2020 16:52

Ale to nic nevypovídá o tom, jestli dotyčný porušil karanténu přece a údaje o platbách kde a kdy jsou normální, jinak by
nefungovalo ani internetové bankovnictví a jestli to někdo získal tak, nebo tak, v kontextu informace, že XX procent lidí
porušilo karanténu, nehraje roli, to je druhá věc.
Ale informace říká mylné procento, kolik lidí porušilo karanténu a to je to zavádějící.
Nemusel jí taky porušit nikdo, když si se svou kartou pošle nakoupit.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8057
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Na film

Příspěvekod **lasta » 22 bře 2020 16:55

Přečti si ještě jednou co jsem napsal, co je prioritní a co je technické....
Zbytečná debata.
Měj se.. .
**lasta
 
Příspěvky: 4610
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Na film

Příspěvekod MiraM » 22 bře 2020 17:04

josef38 píše:
MiraM píše:Ahojte na Coronafóru. ;)
Nemyslím si Josefe, že by se kritizovalo za každou cenu.......

Miro v pořádku, každý má právo na názor. A jestli máš dojem, že by to někdo kočíroval lépe, napiš mi ho. Poznám rád názor druhých. Ahoj a také se všem virům pokus uhýbat. Trénovanej jseš, zvládneme to. :-)

Ale Josefe, co je to za dotaz...Pokud nikoho nepustím k veslu, tak nemusím vědět (a hlavně voliči) , kdo vesluje lépe. Ale už i ten Hamáček byl daleko věcnější, kultivovanější a konstruktivnější. A lepší by byl ten, kdo by k řešení situace od začátku pustil osobu k tomu pověřenou a krizový štáb, který je definován předpisem pro tyto situace a skládá se z odborníků. Ale to by generátorovi náhodných česko - slovenských slov nepřineslo politické body, o které mu hlavně jde, a muselo by mu jít o lidi....Ale hlavně si udržme zdraví. A vo to jde...Měj se.M
Naposledy upravil MiraM dne 22 bře 2020 17:07, celkově upraveno 1
MiraM
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Na film

Příspěvekod Stanley 900 » 22 bře 2020 17:05

Zpráva dala zavádějící číslo, kolik procent lidí porušilo karanténu na základě platby kartou a to by museli napřed
mít seriózní čísla, kolik lidí tu kartu k platbě poskytlo, aby nemuseli nikam z domova jít.
Mě je třeba úplně jedno, kdo ví,, kde a kdy platím kartou. Ví to baba na přepážce spořitelny, ví to správce systému banky,
ví to policie když je potřeba a pokud to zveřejnila nějaká "iniciativa českých technologických firem COVID19CZ",
tak to asi ví legálně.
nebo na ni podej trestní oznámení a uvidíš, jak to je. :D
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8057
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Na film

Příspěvekod josef38 » 22 bře 2020 17:17

MiraM píše:Ale Josefe, co je to za dotaz...Pokud nikoho nepustím k veslu, tak nemusím vědět (a hlavně voliči) , kdo vesluje lépe. Ale už i ten Hamáček byl daleko věcnější, kultivovanější a konstruktivnější. A lepší by byl ten, kdo by k řešení situace od začátku pustil osobu k tomu pověřenou a krizový štáb, který je definován předpisem pro tyto situace a skládá se z odborníků. Ale to by generátorovi náhodných česko - slovenských slov nepřineslo politické body, o které mu hlavně jde, a muselo by mu jít o lidi....Ale hlavně si udržme zdraví. A vo to jde...Měj se.M

Tak to je jiná. Já myslel, že máš někoho jiného, než těchto pět, na mysli. Nechci raději nikoho z těch lačných borců jmenovat. :-)
Tak se měj a díky za názor! 8-)

P.S.
A něco malého z naši zahrádky, aby jsme jen nemudrovali.
FOMAPAN 100 ASA, 65 mm GRANDAGON
Přílohy
Strom_s_žebříkem.jpg
Strom_s_žebříkem.jpg (1.06 MiB) Zobrazeno 3072 krát
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

PředchozíDalší

Zpět na Fotíme černobíle

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků