Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 26 srp 2012 13:17

No hlavně že nikomu, ba ani Amíkům, nevadilo a nevadí, že Číňani kopírují kde co. Tedy hlavně výsledky dlouholetých výzkumů, patenty a pod., na jejichž vývoj bylo určitě potřeba mnohem větší úsilí a finací než třeba na písničky našeho národního pokladu HV. A takto to potom dopadá :
http://www.novinky.cz/ekonomika/277034- ... i-kin.html

http://premekcech.blog.idnes.cz/c/19550 ... -svet.html

Musím jít fachčit. Zjistil jsem, že když se nepracuje, tak práce neubývá. Tento objev si nechám patentovat :mrgreen:
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod kolega » 26 srp 2012 17:12

Jaryne, čínské kopírování čehokoliv vlastně amíkům ani nemůže. ba co dím - nesmí jim to vadit, protože Američani jsou Číňanům dlužni astronomickou částku, převyšující snad i Americký roční státní (federální) rozpočet. Dokonce se asi před rokem spekulovalo že padne i dolar (museli si nakonec odhlasovat vyšší deficit státní kasy). Už dokonce byla (je) vymyšlena nová měna, má se jmenovat Amero (taková napodobenina měny EU - Euro). To že číňani skupují kde co, tomu se nedivím, když mají peníze nazbyt a zákony oněch států to umožňují, tak proč neinvestovat ... tak aby jim to zase vydělávalo ! Přináší to pracovní příležitost, které se neustále mění a třeba v Africe, kde Číňani také hojně investují, to tam přináší dokonce dlouho očekávaný civilizační pokrok.

Ale k tomu kopírování asiatů jsme myslím už i se stromem diskutovali na starém fóru. Je to tipická asijská mentalita a mě to je docela sympatické, že pro asiata je čest, když jeho dílo někdo okopíruje, či napodobí. Pro ně je to důkaz, že to jejich dílo je dobré, kvalitní. Navíc to zcela jasně slouží ku prospěchu obyčejného člověka a přispívá to k daleko širšímu rozšíření takového výrobku mezi lid. A tak se podobně chovají i k výrobkům západního světa a kopírují je. .... Jenomže zde je nastaveno právo úplně jinak, možná pro ně i nepochopitelně. A kupodivu to pak neslouží masám, jako v asii, ale spíše to upevňuje a zvýšuje zisk toho, kdo výrobek vymyslel, resp. vyrobil a naopak v konečném důsledku to zabraňuje rozšíření takového výrobku mezi lid. Viz americký Apple vs. Samsung a pod. kdy se soudí o pro banality, které a USA jdou jaksi autorsky chránit a výsledkem jsou zákazy prodeje a pod..

Ale s tou prací bych to Jaryne nepřeháněl. Je neděle a to já nepracuju. ... , tedy jen snad trochu něco menšího kolem baráku :mrgreen: .
Naposledy upravil kolega dne 26 srp 2012 17:26, celkově upraveno 2
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod strom » 26 srp 2012 17:22

Čípa je asi tohle patent? :mrgreen:
Přílohy
P1080197.JPG
P1080197.JPG (302.84 KiB) Zobrazeno 13112 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 7.9 mm
Čas expozice: 1/200 sec.
Clona: F/4
ISO: 80
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-TZ7
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 26 srp 2012 19:18

Kolego, před chvílí jsem s prací skončil. Už toho mám plný chrup. Zítra snad už jen úklid a následný den pomažu do sousedního krajského města.
Nevím, jak by se ti líbilo, kdyby jsi nad něčím koumal, investoval do toho a neměl z toho ani kačku, páč by ti ten nápad někdně čaznul :?: Samozřejmě že ochrana autorských práv by měla být přiměřená. Také mám jeden patent, ale je mi to na velkou stolici. Několik let jsem váhal, zda patentovat či ne. Krom práce kolem toho, času a peněz jsem si to mohl tak akorát zarámovat. Vyřizování pak trvalo přes tři roky a za tu dobu se hodně změnilo, takže to bylo v podstatě k ničemu. Tak to chodí u nás snad se vším.

Strome, včíl nevím, co by mohlo být předmětem patentu. Ty výztuhy pod balkony nebo síť proti holubům ?

Musím přemístit své hmoty do obyvatelných prostor, abych se někde vyspal.
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod kolega » 26 srp 2012 20:28

Jaryn píše:Kolego, Nevím, jak by se ti líbilo, kdyby jsi nad něčím koumal, investoval do toho a neměl z toho ani kačku, páč by ti ten nápad někdně čaznul. ...

Jaryne, podle mého názoru je tento systém ochrany autorských práv a patentování zcestný a společnosti ani neprospívající, protože následně úplně zbytečně zaměstnává policii a soudy a pod. při uplatňování takto pojatých autorských práv, potažmo stojí nás, daňové poplatníky zbytečné peníze za mzdy pracovníků těchto institucí, kteří by se mohli věnovat něčemu užitečnějšímu, např. odhalování korupci :mrgreen: . Vlastně se tak ze společných peněz platí jakási ochrana "duševního vlastnictví" soukomníkům a firmám. Divné, ne? Podle mého názoru by každý autor, interpret, či vynálezce atd. a pod. měl dostat zaplaceno jen jednorázově a po té se mohl tento jejich produkt používat všeobecně. Nehledě na to, že jsou takto někteří lidé (jako zpěváci, herci a další komedianti) zbytečně společností přepláceny a na druhé straně si ta stejná společnost neváží a dostatečně ani neohodnotí lidi, kteří zabezpečují základní věci důležité pro život a rozvoj všech ostaních, jako např. zemědělci, lékaři, učitelé, .... prostě mi tohle připadá zvrácené. ...... Například mě (ani strojním konstruktérům za návrh stroje) také nikdo dál už neplatí žádné další poplatky za vymyšlení řídícího systému do stroje, potažmo za vytvoření a využívání jeho řídícího software, když ten stroj za svou životnost pak naseká miliony kusů daného výrobku. Dostanu zaplaceno také jen jednorázově, podobně jako třeba architekt od investora za plány na dům, také mu nikdo už dál neplatí ze to, že v tom domě bydlí, nebo v něm nakupuje a pod. a užívá tak jeho duševní výtvor.
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod strom » 27 srp 2012 08:25

Jaryne, patent bych dal na výztuhy lodžiových desek. Mým laickým okem to ani nevypadalo, že tam jsou potřeba. Možná někdo přišel a vyvolal u místních paniku, že jim spadne panelák. Dnes bych se tomu nedivil. Estetické provedení je však vynikající (na živo více vynikne), panelákům dodává osobitý šmrnc a kopírovačů realizovaného dizajnu bude jistě nespočet, tak bych si na to, být realizační firmou, dával bacha. :D
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod strom » 27 srp 2012 14:41

Když baby mudrují o technice.. :mrgreen: ... v článku, který někdo zapomněl označit jako inzerci firmy Changhong (y)

http://zena.centrum.cz/bydleni/interier ... position-4
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 27 srp 2012 17:44

Kolego, vždyť to je nesmysl, že by za patenty měl být každý odměněn jednorázově, byť bych to v mém případě přivítal.
http://www.patentymuller.cz/patenty-vynalezy.html

Strome, třeba ty význuhy mají i v pokojích :mrgreen: Už jsem viděl v pokoji jednoho horolezce i napříč natažené lano. Zřejmě doma trénoval :mrgreen:

Tito dva králíci jsou zřejmě právně vzdělaní, protože ví, že ve městě je nikdo zastřelit nemůže :D
Přílohy
P1130806.jpg
P1130806.jpg (244.67 KiB) Zobrazeno 13064 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 108 mm
Čas expozice: 1/100 sec.
Clona: F/5.2
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ150
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
P1130767.jpg
P1130767.jpg (246.07 KiB) Zobrazeno 13064 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 108 mm
Čas expozice: 1/100 sec.
Clona: F/5.2
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ150
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod kolega » 28 srp 2012 07:21

Jaryne, já to myslel obecně, ne jen patenty ... že každý autor by měl za své dílo dostat zaplaceno jen jednorázove a pak ... jak jsem psal. Ale tohle je bohužel v západním světe zavedený systém a nikdo to asi nezmění. Jen snad úplný ekonomický krach tohoto, jenom na penězích založenho systému, jak se postupně ukazuje a jak někteří analitici na to již poukazují.
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 28 srp 2012 08:14

Kolego, v případě vynálezů, objevů ba i chráněných vzorů často odměna ani není možná, protože nemusí vždy dojít k využití. Kdežto kokrhání a ječení zpěváků využití má, pokud to vůbec chce někdo poslouchat. Tady by asi měli mít možnost volby, co chránit. Zda stejnou píseň může kdekoli ječet kdokoli či si ji nesmí pobrukovat při prdění na WC. Skladatelé a zpěváci mohou být opravdu placeni za svá díla ihned a za počet vystoupení a prodaných nosičů. Ale trestat někoho za to, že si písničku stáhnu, abych si ji jedním uchem poslechl, až budu mít čas, se mi zdá být nepřiměřenl. Něco jiného je, když by z toho měl nějaký příjem a dále s tím kšeftoval. Nakonec až na vyjímky všichni musíme platit za rozhlas a televi v miste trvaleho bydliste, což asi nestačí, takže někteří musí totéž ještě nejednou zaplatit v rjmci firmy, jakoby místo práce všichni čuměli na televizi či poslouchali rozhlas. Take v hoelich a penzionech si nepřímo zaplatíme bez ohledu na to, zda cokoli posloucháme či sledujeme. Tady se dá opravdu mluvit o nenažranosti.
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 28 srp 2012 08:35

Kolego, nevím, jak by se ti líbilo, kdyby jsi v práci řešil týdny nějaký nějaký úkol a tvé řešení si přisvojil jiný tvůj kolega, dostal odměnu a ty by jsi utřel nos a neměl ani na chleba ? Byl by jsi hrdý na to, jak kdesi píšeš, že se tvá práce natolik zalíbila, že ti ukradli ? Obávám se, že by sis nenechal líbit ani to, že by si někdo přisvoj tvá fota a nějak je komerčmě využil,
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod strom » 28 srp 2012 10:03

Hudební průmysl dostal na prdel a dobře mu tak. Pamatuju si, jak jako mladej šušeň jsem si kolem roku 2000 kupoval CD za 600 Kč. Pak už to lidi nechtěli kupovat, tak je slevili na dnešní míň jak polovinu a taky to jde. A i to je dle mě moc. Chápu to u filmu, kde jeho náklady na výrobu jsou opravdu vysoké, ale u hudby?

Každá rozumná kapela už dnes pochopila, že pokud si chce vydělávat, musí koncertovat, jelikož za možnost vidět svou oblíbenou kapelu naživo lidi ještě ochotni platit jsou. Jen pitomec brečí, jak si lidi stahují zdarma jeho umění, na kterém se tak nadřel. Všichni se musí přizpůsobovat době a novým podmínkám, tak nevím, proč zrovna hudební kapely by měli mít nějakou retardační výjimku. Písničky ve formátu mp3 by naopak měli poskytovat zdarma jako reklamu na sebe a své koncerty. A někteří (pokud vím, třeba i Nohavica) to tak už i dělají.

Nejde o to, že s kolegou podporujeme rozkrádání něčích nápadů a přiživování se na nich. To určitě ne. Spíš nás fascinuje to, když nějaký asiat je spokojený s tím, že ho jiný asiat okopíroval, byť mu tím také ubírá příjmy. Je v tom cosi "nadlidského" :) A ve svém důsledku to společnosti prospívá tím, že dojde k rozšíření mezi lid i té technologie, kterou by si někdo patentem (a tedy z hlediska monopolisty) držel jako high end s příslušně nastavenou cenou. Co kdyby sis Jaryne připlatil za oblé rohy 3000 Kč, protože nikdo jiný by je nemohl použít? V případě Applu a jejich patentů na oblé rohy či rolování textu na dotykovém displeji jim přeju něco nepěkného. Minimálně to, aby lidi už konečně pochopili, že se chovají jako magoři a hlavně se neustále agresivně snaží stavit do pozice téměř monopolisty.
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod strom » 28 srp 2012 15:49

Je to k smíchu. U Applu by někdo potřeboval pár facek, aby se probral.

http://mobil.idnes.cz/google-komentuje- ... iphone_apo
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Beda » 28 srp 2012 17:04

Skylink...ze satelitu, servisni poplatek 38 Kčs/měsíc...mame dva...za chvili budeme platit i za vzduch, co dejchame.. :cry:
Beda
 
Příspěvky: 135
Registrován: 10 zář 2011 17:13

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 28 srp 2012 18:20

Strome, to nemyslíš vážně, že by někdo financoval nějaký výzkum a vývoj a pak jej bez nároku na jakoukoli odměnu nechal okopírovat a využívat někomu jinému. To by se pak každý na nějaký výzkum a vývoj mohl vystoličit, protože by to neměl z čeho financovat, nebo by sám musel krást. A to se nám jaksi nelíbí. Nevím, jak to mají ti Asiaté (možná si kradou nápady vzájemně a dělají ze sebe hrdiny, že jim to nevadí), nemohu se k tomu vyjádřit. Ale soudě podle Samsungu to asi tak jednoduché nebude. Že si Appl chrání blbiny a soudí se kolem toho, to je jiná věc. Oblé rohy určitě nejsou předmětem patentu, ty určitě patentovat nejdou, ale celkově nějakého chráněného vzoru. Nelze to však paušalizovat. Ani ve škole se nesmí opisovat či si přivlastňovat cizí diplomové práce. Divím se, že kradení práce druhých podporuješ. Já tedy ne :!:

Bedo,také máme dva satelitní přijímače a nevím, zda budu platit ony "regulační :?: " poplatky, zda se na Skylink nevykaslu. Pozemně toho jede dost, placené programy nemusím. Parabolu mám s motorem, takže momentálně přijímám jen tak pro zajímavost Rusáky z pozice 75°E. Na to žádnou kartu či poplatek nepotřebuji.
http://www.digizone.cz/clanky/zakazniku ... -cs-linku/

A možná prý i časem podraží :cry:
http://technet.idnes.cz/skylink-a-cs-li ... _video_vse
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod strom » 28 srp 2012 21:46

Jaryne, počkej počkej, z čeho soudíš, že podporuju kradení něčí práce? Vždyť to přece z mého příspěvku nijak neplyne. Navíc je v něm explicitně psáno Nejde o to, že s kolegou podporujeme rozkrádání něčích nápadů a přiživování se na nich. To určitě ne. Spíš nás fascinuje to, když nějaký asiat je spokojený s tím, že ho jiný asiat okopíroval, byť mu tím také ubírá příjmy. Nevím, jak to Asiati mají ve skutečnosti, každopádně by bylo divné, kdyby se přetvařovali, že jim to nevadí. Divné je ale obojí.
Mám pocit, že jsi v mém příspěvku kladl důraz na nějakou myšlenku, kterou sis možná vysvětlil trochu jinak, než byla míněna. To je riziko psané diskuze a v takové chvíli je lepší jí ukončit, aby nedocházelo k dalším nedorozuměním.
Averzi vůči Applu mám proto, že patenty, na kterých stojí ta sankce nařízená Samsungu, jsou opravdu kraviny.

Dnes jsem měl příjemné odpoledne s O2 Telefonica. Dopoledne po 10. hodině jsem u nich přes SMS rušil službu "Pokec na jedno" (služba spočívá v tom, že na vybrané číslo můžu volat neomezeně za 50 Kč/týden). Deaktivační SMS odešla, takže jsem více neřešil. Kolem půl druhé odpoledne mi ale přišla SMS, ve které mi O2 sdělilo, že mi odečítají 50 Kč za službu Pokec na jedno na následující týden a asi půl hodiny po ní mi přišla další SMS, ve které mi potvrdili deaktivaci služby. Když jsem se přes web složitě proklikal na telefonní číslo, kde bych to mohl pořešit, několik minut jsem čekal na operátorku, která mi nejprve řekla, že mou deaktivační SMS jsem poslal až po čtrnácté hodině, tedy až po odpočtu 50 Kč za další týden. Když jsem řekl, že jí můžu ukázat, že jsem SMS posílal po desáté hodině, na chvíli se odmlčela a pak pro změnu přišla s tím, že jsem tu SMS poslal ve špatném tvaru. Když jsem jí řekl, že jsem SMS poslal ve správném tvaru, opět se na chvíli odmlčela, aby mi tedy následně milostivě sdělila, že mi 50 Kč vrátí, ale že tuto službu už nebudu moci nikdy reklamovat. Dál už jsem se raději neptal. Apple a O2 u mne mají za dnešek (n) (n) (n)
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod strom » 30 srp 2012 16:09

tož přihodím jednu na uklidnění :)
opět ze Šumavy
Přílohy
P1060993_res.jpg
P1060993_res.jpg (470.55 KiB) Zobrazeno 12995 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 4.1 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/4
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-TZ7
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: -66/100 EV
Metering mode: Pattern
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod kolega » 30 srp 2012 18:42

Jasně ... zase přidám dněšní skoro reportážní..... Ještě že pavouci nemají tyhle patentní spory, jako lidi. To by toho asi moc neulovili, kdyby se soudili o tvar, či použitý materiál při stavbě své sítě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Přílohy
LN120395_W.jpg
LN120395_W.jpg (315.65 KiB) Zobrazeno 12987 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 75 mm
Čas expozice: 1/800 sec.
Clona: F/2.5
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, auto mode
Model: E-M5
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
Naposledy upravil kolega dne 31 srp 2012 21:58, celkově upraveno 1
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 31 srp 2012 10:49

No nic ... :cry: Přihodím raději jedno zvířátko, kde by být nemuselo. Ale nějak na svou návštěvu doplatilo. Co je to za zvířátko ? Ví někdo ?
Kolego, máš pravdu, za komoušů bylo místo patentů autorské osvědčení. Jedno mám za rámečkem. Jinak mám tu zkušenost, že když jsem kolegovi pracně vysvětlil jistou problematiku, tak následně, když konečně pochopil, mi totéž vysvěsvětloval před ostatními, aby ze mě přede všemi udělal vola. To potěší, ne ? V jiném zaměstnání jsem našel jednoduché řešení údajně neřešitelného problému nesmělo být mé jméno pod výkresem, takže překreslil kolega, a mně ještě vyhrožovali důtkou, protože jsem na poloprovozu nechal spustit linku, abych problém vyřešil. A další podobné problémy, které mě přiměly k odchodu. Nic z toho ale patentově chráněné nebylo. Jen zřejmě někdo měl stejné řešení a očekával tučnou odměnu, když by zachránil zdánlivě bezvýchodnou situaci. A já mu nic netuše vypálil rybník. Takže mám trochu jiné zkušenosti s kolegy než ty.
Přílohy
P1140020.jpg
P1140020.jpg (184.32 KiB) Zobrazeno 12960 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 12.1 mm
Čas expozice: 1/80 sec.
Clona: F/3.3
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash fired, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ150
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
P1140025.jpg
P1140025.jpg (181.73 KiB) Zobrazeno 12960 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 11.3 mm
Čas expozice: 1/60 sec.
Clona: F/3.3
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash fired, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ150
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 01 zář 2012 19:30

Hele, tak s tímto na mě nechoďte ! S tím můžete tak strašit mylý děti a ne nás ostřílené holuby ! :mrgreen: Na takové dravce se můžeme tak akorát ... :mrgreen:
Přílohy
P1140103.jpg
P1140103.jpg (286.57 KiB) Zobrazeno 12939 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 45.6 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/4
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ150
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
P1140092.jpg
P1140092.jpg (298.53 KiB) Zobrazeno 12939 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 31.9 mm
Čas expozice: 1/50 sec.
Clona: F/3.8
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ150
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
P1140098.jpg
P1140098.jpg (276.21 KiB) Zobrazeno 12939 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 45.6 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/4
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ150
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

PředchozíDalší

Zpět na Panasonicem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků