NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod Jaryn » 29 led 2014 22:23

Strome, vidím, že jsme se nejen v čase shodli :mrgreen: (n) Už komunisti říkali : "Důvěřuj, ale prověřuj". :mrgreen:
Jsem už asi nějaký vyhořený. Ještě hodím na papír jeden zajímavý nápad, který vyzkůšám a zkusím realizovat v praxi, a zkusím usnout, což se mi poslední dobou zase moc nedaří. 8-) Ještě musím sepsat nějaké smlouvy dle NOZ. Zatím nejspu k mání ani žádné judikatury, ale až tak moc na tom nezáleží. Snad to bude v pořádku. Zatím jsem k tomu nikoho nepotřeboval. Ano, jsem spíš solitér. V mé pozici mi ani nic jiného nezbývá. Nejsem třeba Babiš, který si může zaplatit opravdu schopné lidi, případně se s nimi rychle rozloučit. Pak už je to taková nějaká hra s figurkami. Já raději až napadne více sněhu půjdu na procházku do lesa. Jiní zase do hospody nadávat, jaký je to ...
Naposledy upravil Jaryn dne 29 led 2014 22:41, celkově upraveno 2
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod strom » 29 led 2014 22:33

Ale jo, také dělám chyby. Proto si důležité věci po sobě čtu třeba i 2x. Třeba to byla recese nebo Zemanovo kancléř toho úředníka zaplatil, aby si mohli při slavnostní příležitosti na Sobotkovi sgustnout. Tady člověk nikdy neví. Pořád tak nějak nevěřím, že v tom nasekali takových chyb. To fakt musel psát ještě větší blbec, než jsme doufali :mrgreen:
Nonic, půjdu pomalu dom. Dcera už mě od neděle neviděla a opět neuvidí :(
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod Jaryn » 29 led 2014 22:48

Strome, ale Sobotka velmi dobře ví, že je Zeman na něho vysazený a že se chytí kdejaké příležitosti. Takže nepřečíst si to, vlastnoručně podepsat a předat mu to, byla od něj vyloženě hovadina. Rudolfovi II. tuším chtěli podstrčit jeho abdikaci. Jenže to už místo něj fungoval jeho pekař. Ten nepodepsal, protože si to přečetl. (n)
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod strom » 29 led 2014 22:57

Jaryne, jak jsem už psal, v důsledku máš pravdu. Když se stane chyba, tak za ní de facto může ten, komu prošla rukama naposledy. Ale jak už jsem psal, pak bys nemohl dělat nic jiného, než třeba po desetitisícech svých podřízených kontrolovat, co udělali. Někde jsem četl, jak se Babiš rozčiloval, jak jedna z jeho ředitelek přes mlíkárny investovala 100 mil. Kč, aniž by o tom šéfovi řekla. Tomu se říká důvěra :mrgreen:
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod Jaryn » 29 led 2014 23:00

Strome, vše je relativní. Pro Babiše jsou to jen drobné :mrgreen:
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod strom » 29 led 2014 23:06

Jaryne, to asi ano. Zde je důkaz :mrgreen:
http://www.stream.cz/onemanshow/696501-andrej-babis

No to bude ráno kolega koukat, jak jsme mu to tu obohatili :mrgreen:
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod kolega » 30 led 2014 06:54

No to koukám, jak jste v noci potáhli vlákno (n) To já jsem spal a nechal si něco pěknýho zdát. Třeba o tom, že nám tu na samých hranicích nakonec nezrušej poštu :mrgreen: . Včera se tu v obchodě podepisovala příslušná petice. I tohle je totiž důsledek té nekonečné snahy všechno podřídit vládě peněz. Prostě nesplňujeme ekonomiclý ukazatel a hotovo. Klasickýho pošťáka tu nemáme už 2 roky, poštu po horách rozvážejí autem 2 lidi !!! Ale naštěstí tu donedávna byl a synové si ještě budou pamatovat, že kdysi chodil s poštou pošťák a že s ním byla švanda :mrgreen: No a teď poštu zlikvidují úplně. To bych rád věděl, která "moudrá hlava" tohle vymýšlí? Oni tím úplně likvidují ves, chtějí snad postupně tímto nátlakem soustředit obyvatelstvo do měst a kolem nich, aby byli lépe manipulovatelní? Ale to je zase o té zatracené a prohnilé politice (y)
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod Jaryn » 30 led 2014 12:08

Kolego, lidi je potreba soustredit hlavne kolem hypermarketu. (y) A bud rad, ze se zadni Masinove nepotrebovali dostat do Polska, protoze by ten postak mel uz davno po srande. :(
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod strom » 30 led 2014 12:31

Já ti nevím, jestli za tohle může politika. Lidi se do měst cpou sami dobrovolně. Kolem hypermaketů se taky soustředí dobrovolně. I když je občas nějaký hypermarket vsazen mezi lidi nedobrovolně, aby do něj jiní chodili dobrovolně :mrgreen:
Sám ve slabé chvíli občas zadumám, proč jsem nezůstal na vsi a zda jsem udělal správně. Já z nabídek města prakticky už nic nevyužívám kromě zaměstnání, i když je to způsobeno i malým děckem, že člověk musí po práci hned utíkat za rodinou domu. Vše má svá pro a proti a i ty se mění v průběhu času a situace.

Jinak úředník "profesionál" prý dostal pokutu. Tak snad si aspoň 5x přečte částku, kolik má správně zaplatit. Možná by si měl za tím účelem raději zřídit inkaso :mrgreen:
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod Jaryn » 30 led 2014 12:38

Strome, treba tam napise spatne cislo uctu a penize za pokutu posle nekomu jinemu :mrgreen: Mel by to jit zaplatit radeji osobne :mrgreen:
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod kolega » 30 led 2014 12:47

strome: tak tohle je úplně bez debat, že za to může politika. Co jiného určilo, že na venkově žijí, podle přijatých ekonomických regulí, druhořadí lidé, protože obecní úřady dostávají na hlavu (rozuměj obyvatele) sotva třetinu sumy, co dostávají města, natož pak v Praze. To se to pak v Praze investuje a tunelaří (n). Kdybychom byli občané stejné kategorie (a měli stejné finance na obyvatele), měli by naši konšelé na radnici více peněz a mohli by třeba více dotovat dopravní obslužnost, která také časem klesá a třeba i tu poštu v obci, když se to ekonomicky nevyplatí jejímu provozovateli a vůbec mnoho dalších věcí. Prostě rozvoj obcí je tímto neskutečně tlumen a ty jen upadají. A obce, které mají trochu odvážné zastupitele a jdou do na ruku dotační politice EU, tak ty většinou končí v dluhové pasti. I my máme díky investicím dotovaným z EU jednak pomalu rozprodaný obecní majetek a druhak už dluh větší, než je roční rozpočet obce !! Ale tohle je na jinou debatu.
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod strom » 30 led 2014 13:23

kolego, tož nevím. Však co ti schází? Základní dopravní obslužnost musí, pokud vím, být ze zákona všude aspoň ta minimální, takže obec bez obsluhy by být neměla. U nás na vsi jezdily tři autobusy za den. Stačily dva. Jeden ráno, aby odvezl děti do školy a druhý, aby je přivezl ze školy. Předpokládám, že tenhle minimální režim je leckde. Já navíc od sedmé třídy jezdil pak každý den 2x4 km na kole do Netolic. I přes zimu. Žádný extra servis jsem nepotřeboval a ještě mne to dost zocelilo. Vydrželo mi to i v Praze, když jsem jezdil ze Strahova do Dejvic. V zimě to byla docela švanda :)
Navíc dnes každý řeší přesuny nejraději autem, aby ukázal, že ho má, protože i pro vesničany je veřejná doprava pouhou "sockou", i když jim tam přijede třeba nový autobus. Měl jsem souseda, který bydlel cca 100 metrů od krámku na návsi, přesto nebyl líný vyjet autem z garáže na dvorek, otevřít branku a vyjet z dvorku těch 100m k tomu krámku pro pár rohlíků a zase zpátky domů. Říkalo se mu Pupík :mrgreen:
Nevím, kolik městské infrastruktury a veřejných služeb (nemyslím ty příjemné) v penězích připadá na hlavu na měšťáka a kolik infrastruktury v penězích na vesnici připadá na hlavu vesničana. Navíc vesničany města často používaj a "ošoupávaj", pokud to tak mám nazvat. Podle něčeho ten poměr vzniknout musel, snad si ho nikdo z prstu nevycucal. Myslím, že peněz je všude dost. Nepřijde mi tak propastný rozdíl mezi stavem vesnice a měst. Kdyby to bylo tak špatné, tak už se tu dávno někdo bouřil. Ale nic tu neobhajuju, jen se tak zamýšlím.
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod Jaryn » 30 led 2014 14:05

Hoši, nerad se míchám do politiky, ale. Pokud se dobře dívám kolem sebe, tak mnohé obce peníze vyhazují za úplné krávoviny, které často jsou spíš na škodu. Třeba zcela nesmyslné středové ostrůvky při vjezdech a výjezdech z obcí. A vždy uprostřed minimálně jeden sloup s osvětlením. Kolik stálo peněz jen výstavba a kolik stojí provoz onoho osvětlení ? Navíc do takové překážky uprostřed silnice může narazit auto či nedej bože motocyklista. Kolik se buduje zbytečných chodníků z tzv zámkové dlažby ? Kolik nesmyslných komunikací ? Kolik nesmyslných a zbytečně již vzrostlých stromů se vysází ? Mnohdy jen proto, aby se vyčerpal rozpočet obce, protože stejně jako za komoušů nelze převádět finance do dalšího roku, aby se peníze mohly šporovat na něco opravdu užitečného. Kolik se i ve městech frézuje a pokládá nový asfaltový koberec jen proto, aby se vyčerpaly peníze z EU či se přihrál kšeft spřízněné firmě ? Kolik je v obcích celé noce osvětlených kostelů ? Prostě hospodaří se velmi špatně. A k tomu ještě nekvalitní a předražené práce, které se pak často musí dělat třeba znova. Dokonce za komoušů jezdily autobusy aj v nedělu na hrubů do kostela. Takže nechápu, jak dnes někteří tvrdí, že byli za víru stíháni. Nikoho takového neznám. Ale vím, že byli špiclové, kteří kostely sledovali a sepisovali, kdo do kostela chodí. Nicméně za komoušů byly kostely otevřené třeba i v noci, protože si nikdo netroufl nic odcizit. Dnes ??? :roll: (y) :cry:
Mně mnohdy MHD nechybí ani ve Zlíně, ani v Olomouci a často ani v Praze né. Natož abych zbytečně popojížděl autem. Autem jezdím hlavně na větší vzdálenosti nebo když opravdu potřebuji něco odvézt. Zrovna předevčírem jsem se po Zlíně prošel cca 10 km, byť jsem ještě šel do Mallu vyzvednout nelehký balíček. Mohl jsem jet autem. Ale musel bych někde zaparkovat, za parkování zaplatit a stejně bych musel jít kus pěšky. Ale jsou i tací, jak píše Strom, že musí jet i jen pár metrů a pak pokud možno zastavit i mimo parkoviště, ale u dveří supermarketu. Kardiolog mi doporučil chodit pěšky, tak chodím. A cítím, že moje fyzička je daleko lepší než dokonce za mých mladých let, kdy jsem si nedovedl představit, že bych místo MHD měl jít pěšky. Dnes přejdu skoro celé město aniž by mě to nějak zatěžovalo. Navíc cestou lze přemýšlet o všem možném, což jaksi za jízdy autem moc nejde. Nebo jde, ale pak se to nemusí vyplatit. A autem jsem se také už najezdil dost. Už jsem to tu někde psal : 120 000km + 120 000km + 230 000km + 165 000km. Zatím bez jediné nehody. Zbytečně ale nejezdím. Jednak to stojí peníze, a také zbytčně znečišťuji ovzduší hlavně ve městech, kde se musí neustále brzdit a znova rozjíždět. Proto nechápu třeba odpůrce dálnic, když díky plynulé jízdě je škodlivin mnohem méně. Nehledě na rychlejší dopravní obslužnost. Jenže stát má peníze z pohonných hmot zrovna několikrát, takže teoreticky nemůže mít zájem na omezení dopravy a popojíždění naopak vítá.
No nic. Jdu udělat h***o, a musím něco dělat. Tedy se na práci soustředit, takže odskakování do diskuze by bylo možné snad jen při nějaké bezmyšlenkové činnosti.
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod bmx » 30 led 2014 16:51

Je to bordel, v nasi male vesnici, probiha uzemni rizeni pro vystavbu žárové zinkovny na pokovovaní...
Je zde petice nas, obcanu, ze si vystavbu neprejeme....uvidim, jak dopadne, ale moc nadeje tomu nedavam... (y) (y) (y)
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod kolega » 31 led 2014 07:57

bmx: to bys měl ale být rád ne, ... bude zaměstnání v místě? U nás na horách tyhle malé výrobní provozovny spíše mizí, než že se budují nové pracovní příležitosti (y) Zde na tom to ale vše stojí, není práce, nejsou lidi, protože mladí po ukončení vzdělání spíše zůstávají ve městech, následně tu ubývá obyvatel obce a tím upadá jak škola, tak i obchody ubývají (máme tu už jenom jeden), ale i služby jako právě ta pošta, lékaři, zubař, nebo i obyčejnej kadeřník a pod. Prostě za vším je nutné dojíždět, jenže ona klesá i ta dopravní obslužnost (y), tak že pro toho, kdo nemá auto, nebo je starší (důchodci) je to pak dost těžké. Prostě to jde všecko do kytek, nikomu se nevyplatí tady podnikat pro pár stovek lidí. Proto si myslím, že by měli dostat obecní úřady obcí více peněz na obyvatele (jako ve městech), aby tu občanskou vybavenost mohli udržet alespoň na úrovni okolních měst. A to nemluvím ani o rozvoji investičním, protože tu dodnes nemáme ani ty blbý chodníky kolem silnic (y), ale hlavně že máme čističku odpadních vod dotovanou z EU, která je stejně v podstatě k ničemu, protože ji někdo asi špatně vyprojektoval. Ano, vlastně je to bordel :mrgreen:
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod bmx » 31 led 2014 08:56

No, pruser je v tom, co takove zarove pokovovani zinku, dela se zivotnim prostredim. Svarel jsi nekdy pozinkovanou trubku???? Vypary z rozžhavene zinkove lazne pro maceni vyrobku, to bude posusnanicko pro organizmus...stejne jak zinkova metalizace roztavenym kovem... (y)
A Ukrajinci, kteri budou pracovat, si s technologickou kazni a predpisy, poradi po svem...
Nejak to pod viko uz doklepu...69 ..jsem si uzil uz dost... :oops:
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod kolega » 31 led 2014 09:22

bmx: No pozinkovanou trubku jsem samozřejmě svářel a ne jednu, když jsem před lety stavěl RD, ale v okolí sváru jsem si ten pozinek jaksi obrousil :-). Ale i tak to byl smrad docela hustej. Myslím si ale, možná naivně, ale přesto, že když se takovej podnik staví dnes, tak snad jsou už daleko přísnější normativní požadavky na výrobní provoz, který potenciálně může znečišťovat životní prostředí, než tomu bylo v minulosti, ne? Možná by nebylo marný se podívat na podobnou výrobní firmu tam, kde se už provozuje, poptat se obyvatel v okolí a pod, než dělat protestní akce.
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod bmx » 31 led 2014 11:29

Je to v bezprostredni blizkosti zastavby, asi bude citit, kdyz nic jineho...
Navic, manipulace s materialem, odvoz a dovoz prvotniho materialu, bude hustej... (y)
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod kolega » 18 úno 2014 18:19

Tenhle průběh zimy zdá se mi poněkud podivný - únorový "krtkův ráj" na sousedově louce :-)
Přílohy
LN140069.jpg
LN140069.jpg (510.85 KiB) Zobrazeno 15840 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 40 mm
Čas expozice: 1/320 sec.
Clona: F/8
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: On, Flash did not fire
Model: E-M1
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod Rudi_S » 16 bře 2014 14:16

kolega píše:Tenhle průběh zimy zdá se mi poněkud podivný - únorový "krtkův ráj" na sousedově louce :-)

Taky to může být rejsek.
Rudi_S
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 lis 2013 07:53

PředchozíDalší

Zpět na Panasonicem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků