Canon nebo Pentax?

Canon nebo Pentax?

Příspěvekod olda_h » 08 lis 2011 20:13

Dobrý den.
Prosím o pomoc.Neumím se sám rozhodnout.Chci si pořidit zrcadlovku a neumím se rozhodmout mezi Canon EOS 7D a Pentax K-5.Předem děkuji za všechny názory,postřehy atd.
olda_h
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 lis 2011 19:56

Re: Canon nebo Pentax?

Příspěvekod dluhos » 08 lis 2011 23:35

Největší výrobci s největším portfoliem všeho jsou Canon a Nikon. To je dobře mít na paměti.
dluhos
 
Příspěvky: 232
Registrován: 10 zář 2011 09:18

Re: Canon nebo Pentax?

Příspěvekod ďaur » 09 lis 2011 06:58

možná je to špatně, ale já zdůrazňuju kromě toho, co po foťáku požaduju hlavně jak se mi drží v ruce.
velký sortiment všeho příslušenství je pěkná věc, ale myslím, že jsou i takoví fotografové, kteří vydrží se dvěma objektivy, případně ještě s bleskem do smrti těla.... (asi se tu objeví názor, že pro takového uživatele je zrcadlovka zbytečný přepych :D )
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Canon nebo Pentax?

Příspěvekod Dafik » 09 lis 2011 07:53

V podstatě je jedno co koupíš. Ty těla jsou plně srovnatelné. Zaměř se na objektivy a příslušenství, které budeš potřebovat a podle toho se rozhodni. Srovnej si kvalitu těch objektivů třeba dle testů na http://photozone.de/ a budeš mít jasno.
Dafik
 
Příspěvky: 114
Registrován: 12 zář 2011 14:00

Re: Canon nebo Pentax?

Příspěvekod dluhos » 09 lis 2011 08:45

"do smrti těla" může být dost brzy, tělo zastarává jak fyzicky, tak morálně, a rychle, a když je rozhodnuto pro systém, pak musí být tělo zase od stejného výrobce, nebo skla a vše ostatní musí pryč, aby bylo možno přejít na jiný systém. Takže zásadní rozhodnutí je o systému "na věky".
dluhos
 
Příspěvky: 232
Registrován: 10 zář 2011 09:18

Re: Canon nebo Pentax?

Příspěvekod ďaur » 09 lis 2011 10:05

"...tělo zastarává jak fyzicky, tak morálně, a rychle..."

myslím, že morálně zastarává tělo nejvíc pro obchodníky
pochopitelně pokud někdo nutně musí vyměnit tělo ať už z jakéhokoli důvodu za nové řekněme každé tři roky, pak by asi měl vzít v potaz jeden systém...
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Canon nebo Pentax?

Příspěvekod ďaur » 09 lis 2011 16:59

ještě se vracím ke svému dnešnímu příspěvku z 07:58:
během dopoledne jsem obdržel v podstatě totální "nepoužitelnost" (doufám, že dočasnou) levé ruky. nevím, jak je na tom kanon se svými modely, ale třeba pentax k-x svou ergonometrií skutečně levou ruku nepotřebuje......
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Canon nebo Pentax?

Příspěvekod Umbrella » 02 pro 2011 15:56

ďaur píše:ještě se vracím ke svému dnešnímu příspěvku z 07:58:
během dopoledne jsem obdržel v podstatě totální "nepoužitelnost" (doufám, že dočasnou) levé ruky. nevím, jak je na tom kanon se svými modely, ale třeba pentax k-x svou ergonometrií skutečně levou ruku nepotřebuje......



Daure to je mi lito a preji Ti aby ses uzdravil, nicmene asi kazdy system obcas potrebuje obe ruce, at uz je to jen odjisteni a vymena objektivu, ci bezna prace leve ruky pri manualnim zaostreni a zoomu na objektivu. Ale znam cloveka co na ma na celou praci pouze moznost pracovat jednou rukou a ten zrovna s uspechem vyuziva Canona, tak si myslim ze zrovna jednorukost systemu, kdybych se rozhodoval a byl v podobne situaci s omezenim, by pro mne i tak nebyla rozhodujici velicina ke koupi Pentaxu. Spis bych se rozhodoval, podle obrazovych schopnosti tela i objektivu a podle dostatecne nabidky tela a objektivu k mym potrebam. Mozna i respekt na moznou budoucnost systemu (vim o cem mluvim mam taky Olympus :) )
Umbrella
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19 říj 2011 19:50

Re: Canon nebo Pentax?

Příspěvekod ďaur » 02 pro 2011 16:37

Umbrella:
dík - o ruku nepřijdu :) :D

jinak naprostý souhlas
k olymu (pokud jsem správně pochopil): myslím, že ti ještě hezkou chvíli vydrží...

i když to není přímo k tématu (kanon versus pentax) - dnes jsem byl s vnučkou na průzkumu foťáků a oběma nám do ruky líp vyhovoval kanon než nikon. ale určitě je to individuální (proti žádné značce nic nemám)...
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Canon nebo Pentax?

Příspěvekod T.BOD » 05 pro 2011 23:34

No, Pentax (K-5) má skutečně důležitá tlačítka jen po jedné straně displeje, jedna ruka v nouzi stačí. Přijít o pravou by bylo značné trouble. A jednou rukou měním objektiv běžně, stačí k tomu uchopit objektiv způsobem, který má každý pán nacvičen z malé potřeby, špička ukazovášku stiskne zajišťovací tlačítko..... :mrgreen:

Zdravím
T.BOD
 
Příspěvky: 78
Registrován: 05 pro 2011 22:48

Re: Canon nebo Pentax?

Příspěvekod Umbrella » 06 pro 2011 11:43

T.BOD: samozrejme za predpokladu ze telo fotaku je povesene na krcnim popruhu na krku, se objektiv da jednou rukou vymenit :), u mne je vsak neresitelna situace, protoze popruhy mi vadi pri praci, tedy je uz davno nemam, ze mi po odejmuti objektivu vzniknou dve separatni soucastky, z nichz jednu, kdyz to udelal jednou rukou, si vzdy pritahne gravitace k dlazbe. :D

IMHO predpokladam ze jsi stejny nick jako BOD na stare diskuzi grafiky, tak vitej v novem prostredi :)
Umbrella
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19 říj 2011 19:50


Zpět na Šeptáme do duté vrby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků