Kam s nimi, aneb nerudovské téma

Kam s nimi, aneb nerudovské téma

Příspěvekod AKlimes » 04 kvě 2012 15:37

Po dlouhé době se vracím k nějakému vážnějšímu focení. Taky jsem si dal závazek, že přeuspořádám fotky, na který od r. 2008 nikdo pořádně nesáhl. Do r. 2008 jsem výběrově vyvolával, a strkal chronologicky do alba, s občasným popiskem typu Trpaslíkova oslava leden 2005.

Teď je jaksi více možností, a já se prozatím zabývám oddělováním zrna od plev za 3,5 roku, ale co pak s tím?

1. vyvoláváte do alb, nebo
2. děláte kvartální fotoknihy, nebo
3. máte cd-dvd prezentace, nebo
4. používáte Flickr, Picasu, Zoneramu, nebo
5. something completely different??

Nemyslím teď tematické celky typu svatba, ale takové to domácí foceníčko, zabíjačka támhle -5 fotek, čarodějnice odne – 4 fotky a tak.
AKlimes
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 kvě 2012 15:26

Re: Kam s nimi, aneb nerudovské téma

Příspěvekod swisst » 13 kvě 2012 14:01

Mně se osvědčil následující systém:
- fotky dávám do adresářů po měsících, tj. pro každý měsíc mám jeden adresář a v něm všechny fotky z daného měsíce
- aby v tom byl pořádek, používám FotoAlbum http://www.fototime.com/fotoalbum - a v něm si dělám vlastní strukturu alb (jedna fotka může být v několika albech nebo taky v žádném). Podobných programů je spousta, na tenhle jsem si zvykl.

To je základ, který mi vždy umožňuje najít potřebnou fotku. Občas něco vytisknu nebo udělám nějakou prezentaci tu nebo onde, ale tohleto je základní sklad fotek, který si opečovávám a zálohuju. Takhle to dělám už 10 let a jsem s tím spokojen. Časem se to trochu zkomplikovalo zakoupením zrcadlovky a focením do RAWu, ale i to se dá vyřešit.
swisst
 
Příspěvky: 49
Registrován: 10 zář 2011 21:59

Re: Kam s nimi, aneb nerudovské téma

Příspěvekod Avionik » 15 kvě 2012 12:38

To " swisst" safra já to taky dávám do měsíčních adresářů ale již pomalu požadovaný snímek hledám dlouho. Jasně nepoužívám (moje chyba ), idexizaci a klíčová slova i když mě to ACDSee 9 umožňuje a vtom je právě ta správná cesta (už si slibuji dva roky že to konečně naindexuji a zaklíčuji . Prostě penzisti :) . penzista
Uživatelský avatar
Avionik
 
Příspěvky: 2907
Registrován: 10 zář 2011 19:08
Bydliště: Olomouc

Re: Kam s nimi, aneb nerudovské téma

Příspěvekod swisst » 17 kvě 2012 23:14

Avionik: "měsíční adresáře" mají dva důvody: Předně je to kvůli archivaci. Po ukončení měsíce zkopíruju celý měsíc na externí disk a mám vystaráno. Nemusím řešit co už v archivu je, nebo co tam není. Kdysi jsem to vypaloval na CD, ale to bylo v dobách kdy jsem fotil 4MPix kompaktem a na jedno CD se mi ten měsíc v pohodě vešel. Dnes už archivuju na externí disk, nicméně měsíční adresáře zachovávám - osvědčily se.

Druhý důvod je hrubá orientace. Nicméně opravdu jen hrubá a jen pro případ, že bych přišel o databázi (indexy). Indexuji jak jsem už psal ve FotoAlbu (ACDSee to nepochybně umí taky) a zálohuji i databázi indexů. Takže zatím jsem podle měsíců nevyhledával. Je to jen možnost "kdyby něco".
swisst
 
Příspěvky: 49
Registrován: 10 zář 2011 21:59

Re: Kam s nimi, aneb nerudovské téma

Příspěvekod Avionik » 18 kvě 2012 19:23

To "swisst ", jasně každý se to snaží nějak držet na uzdě ( o tom externím disku jsem taky přemýšlel ) já to zatím dávám různě na CD /DVD a nebo taky na DVD-RAM ale tam se to pomalu načítá. Dříve na kinofilmu to bylo snazší -nebylo toho tolik :) a diáky na ty jsem se sakra nedíval už řadu let , a digitalizace se mě asi nevyplatí . Asi najmu nějakého manažera :D , penzista
Uživatelský avatar
Avionik
 
Příspěvky: 2907
Registrován: 10 zář 2011 19:08
Bydliště: Olomouc

Re: Kam s nimi, aneb nerudovské téma

Příspěvekod AKlimes » 22 kvě 2012 16:18

No já měl na mysli spíš prezentaci. Co se týče uskladnění, tak do Zonerem natáhnu do ...\Fotky\2012\2012-05-12, tam přejmenuju na 2012-05-12 Výlet na Petřín, promažu, Rawy tam nechám, pro JPG udělám podadresář Final, a tam navalím JPG.

Mně šlo o to co dál.

Ukazujete fotky v počítači??

Tisknete?

Vyvoláváte?

Váš Panasonic Viera umí Picasu??
AKlimes
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 kvě 2012 15:26


Zpět na Šeptáme do duté vrby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků