Připomínky k zdejšímu fóru

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Milan » 04 črc 2013 19:08

Nevím, jestli mohu promluvit do tohohle fóra, jsem tu nový, ale oddělení makra se mi zdá dost nepřehledné a tím pádem zbytečně zhuštěné. Nešlo by víc rozdělit, fotíme makro? Aby si lidi prohlídli v klidu fotky, pochválili nebo poradili a ne by jim skákali brouci a pak pro změnu pavouci, jeto podle mě škoda a na dobrém fóru by měl být nějaký řád a i pravidla. Příklad: Makrofauna – Hmyz - Brouci, Vážky – Šídla, Motýli – Můry, Mravenci, Včely – Vosy, Pavouci a tak dále, a pak Makroflóra – Rostliny - Květy, Listy Stromů – Keřů, Houby, Lišejníky, Mechy, Orchideje (si zaslouží své vlákno), masožravé rostliny. Dále bych i udělal Makrotechnika – Fotoaparáty, Objektivy, Blesky, Pomůcky, Rady. Klidně i seznamka Makrofotografů tak i jejich stránky, pokec, není nad to s někým i pokecat. Jinak přeji tomuhle zajímavému fóru hodně příznivců a návštěvníků.
Milan
 
Příspěvky: 6
Registrován: 04 črc 2013 16:35
Bydliště: Chomutov

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod bmx » 04 črc 2013 21:26

Myslim, ze tady dle maleho poctu prispivatelu a prispevku, je zbytecne...ale lze zalozit nova vlakna... :roll:

TADY ....viewforum.php?f=29

kolik chces... :roll:
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Frankie » 04 črc 2013 21:50

Milan píše:Nevím, jestli mohu promluvit do tohohle fóra, jsem tu nový, ale oddělení makra se mi zdá dost nepřehledné a tím pádem zbytečně zhuštěné. Nešlo by víc rozdělit, fotíme makro? Aby si lidi prohlídli v klidu fotky, pochválili nebo poradili a ne by jim skákali brouci a pak pro změnu pavouci, jeto podle mě škoda a na dobrém fóru by měl být nějaký řád a i pravidla. Příklad: Makrofauna – Hmyz - Brouci, Vážky – Šídla, Motýli – Můry, Mravenci, Včely – Vosy, Pavouci a tak dále, a pak Makroflóra – Rostliny - Květy, Listy Stromů – Keřů, Houby, Lišejníky, Mechy, Orchideje (si zaslouží své vlákno), masožravé rostliny. Dále bych i udělal Makrotechnika – Fotoaparáty, Objektivy, Blesky, Pomůcky, Rady. Klidně i seznamka Makrofotografů tak i jejich stránky, pokec, není nad to s někým i pokecat. Jinak přeji tomuhle zajímavému fóru hodně příznivců a návštěvníků.
brouk jako brouk, s kridlama nebo nahama porad je to brouk brrr
Sorry, moje tabletka neumi hacky a carky a navic mi prehazuje pismenka
Uživatelský avatar
Frankie
 
Příspěvky: 810
Registrován: 08 dub 2013 08:20

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Milan » 05 črc 2013 08:21

:D aha tak nic zapomeňte na to ;)
Milan
 
Příspěvky: 6
Registrován: 04 črc 2013 16:35
Bydliště: Chomutov

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod zipeta » 18 srp 2013 11:22

Já bych uvítal v sekci Editujeme ještě editujeme v mobilu nebo tabletu. Třeba pro android existují i špičkové editační aplikace a mohli by se tu probrat nebo zrecenzovat.
zipeta
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 srp 2013 11:02

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Frankie » 18 srp 2013 17:21

zipeta píše:Já bych uvítal v sekci Editujeme ještě editujeme v mobilu nebo tabletu. Třeba pro android existují i špičkové editační aplikace a mohli by se tu probrat nebo zrecenzovat.
moc dobrých tedy není, nejraději používám Photo Editor od Dev. Macgyver
https://play.google.com/store/apps/deta ... itor&hl=cs
Sorry, moje tabletka neumi hacky a carky a navic mi prehazuje pismenka
Uživatelský avatar
Frankie
 
Příspěvky: 810
Registrován: 08 dub 2013 08:20

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod zipeta » 18 srp 2013 17:41

Včera jsem si na Google play koupil aplikaci - Photo Mate Pro, hlavně na úpravu fotek v rawu(https://play.google.com/store/apps/deta ... ictureinfo). Nečekal jsem moc a pak jsem byl v šoku jak kvalitní a profesionální aplikace to je! Funkčně a rychlostí se naprosto vyrovná Lightroomu pro Windows!! Pro export v plném rozlišení je ještě nutné dokoupit - Photo Mate Raw Extension(https://play.google.com/store/apps/deta ... tomate.raw). Taková perla a nikde se o tom nepíše? Teď už můžu klidně přejít z Win na Android. Uživatelé IOS mají kupodivu smůlu.
zipeta
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 srp 2013 11:02

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Frankie » 18 srp 2013 17:48

zipeta píše:Včera jsem si na Google play koupil aplikaci - Photo Mate Pro, hlavně na úpravu fotek v rawu(https://play.google.com/store/apps/deta ... ictureinfo). Nečekal jsem moc a pak jsem byl v šoku jak kvalitní a profesionální aplikace to je! Funkčně a rychlostí se naprosto vyrovná Lightroomu pro Windows!! Pro export v plném rozlišení je ještě nutné dokoupit - Photo Mate Raw Extension(https://play.google.com/store/apps/deta ... tomate.raw). Taková perla a nikde se o tom nepíše? Teď už můžu klidně přejít z Win na Android. Uživatelé IOS mají kupodivu smůlu.
jenza na to aby ta uprava stala za to, musel by jsi mit monitor a ne telefon, RAWdelat v tabletu nebo telefonu je to stejne jako fotit rovnou telefonem
Sorry, moje tabletka neumi hacky a carky a navic mi prehazuje pismenka
Uživatelský avatar
Frankie
 
Příspěvky: 810
Registrován: 08 dub 2013 08:20

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod zipeta » 18 srp 2013 18:21

Nemáš pravdu. Tady to valí na nexusu 7 - https://www.youtube.com/watch?v=hw2CBvQhAKk a taky třeba tady - https://www.youtube.com/watch?v=xrBroNyMOoM a tady nějaké černobílé úpravy https://www.youtube.com/watch?v=yTqqKoQxl98 . Včera jsem upravoval rawy z Sony nex-c3 na Galaxy S3 a šlo to. Na takovém Nexusu 10 to musí být paráda.
zipeta
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 srp 2013 11:02

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Frankie » 18 srp 2013 18:54

zipeta píše:Nemáš pravdu. Tady to valí na nexusu 7 - https://www.youtube.com/watch?v=hw2CBvQhAKk a taky třeba tady - https://www.youtube.com/watch?v=xrBroNyMOoM a tady nějaké černobílé úpravy https://www.youtube.com/watch?v=yTqqKoQxl98 . Včera jsem upravoval rawy z Sony nex-c3 na Galaxy S3 a šlo to. Na takovém Nexusu 10 to musí být paráda.
jasne :mrgreen:
Sorry, moje tabletka neumi hacky a carky a navic mi prehazuje pismenka
Uživatelský avatar
Frankie
 
Příspěvky: 810
Registrován: 08 dub 2013 08:20

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod lukasbiker » 11 říj 2013 10:28

Co takhle zde založit sekci bazar? Občas člověk něco shání nebo prodává a na fóru by to bylo podle mě vhod.
lukasbiker
 
Příspěvky: 2
Registrován: 11 říj 2013 09:21

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod bmx » 11 říj 2013 12:20

Mas paladix.cz, tam se toci kvanta zajemcu, prodat, koupit. Tady chcipnul pes, co se tyka navstevnosti. Sleduji Posledni vlakna... :( (y)

search.php?search_id=active_topics
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod digiabdul » 12 led 2014 09:50

Zaregistroval jsem se a napsal jeden příspěvek. Jeden z členů fóra mi pak napsal SZ, kterou si přečíst mohu, ale odpovědět na ni už ne. Pravděpodobně z důvodu že jsem nováček. Zvláštní pravidlo :(
digiabdul
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11 led 2014 19:39

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod camel » 12 led 2014 10:41

Dobrý den,

omlouvám se za nepohodlnost, ale dokud nenapíšete na fórum alespoň 3 příspěvky, tak jste považován za "Nováčka" a nemůžete posílat SZ.
Toto opatření ochraňuje uživatele fóra před spamem.

Myslím, že 3 příspěvky není až tak moc.

Krásný den,
--
K.Š.
--
C.
camel
Site Admin
 
Příspěvky: 49
Registrován: 06 zář 2011 18:44

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod digiabdul » 13 led 2014 22:06

Dobrý den, děkuji za upřesnění. Potřebu chránit zdejší fórum chápu. Škoda, že redakční systém neumí rozlišit, zda píši novou SZ nebo odpovídám na SZ od jiného člena. Nicméně 3 příspěvky není opravdu moc a teď když to vím, jsem spokojen :) Krásný den a hodně spokojených diskutujících.
digiabdul
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11 led 2014 19:39

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod rafles » 17 led 2014 14:24

Ostatně soudím, že blog "Blondýna" měl být už dávno zrušen. Nejsem proti blondýnám zaujatý, ale to, co produkuje a uveřejňuje dotyčná dáma, je pod veškerou úroveň. Její rady a postřehy jsou vskutku to nejprimitivnější, co lze fotografování neznalým předložit. Ale budiž, třeba by to ostatním blondýnám pomohlo, kdyby to ovšem nebylo doprovázeno fotografiemi trapně nedokonalými jak co do námětu, tak i co do provedení. Opravdu nechápu, jaká vyšší moc tu rubričku na jinak velmi užitečných stránkách pana Neffa pořád drží, zejména když byla odstraněna možnost se k jejím dílkům kriticky či podnětně vyjadřovat. Tedy aspoň někomu.
rafles
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 říj 2011 12:14

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod bmx » 17 led 2014 14:41

Blondynu jsem take parkrat procital a nabyl jsem dojmu, ze je to humorne zpestreni stranek... :lol:
Doporucuji procist a zjistit, jak to vlastne tenkrat zacalo a kdo vlozil do akce pouzity fotoaparat... :lol:
Netreba tomu pricitat nejakou dulezitost, majitel webu, ma volnost v rozhodovani a nenecha si do toho od nas kecat... :P
Az bude chtit, tak blondynu treba klidne ucvakne... :lol:
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod rafles » 18 led 2014 11:52

Mrkněte se na dnešní příspěvek Blondýny. Prý si vyjela ověřit či vyzkoušet znalosti. Zřejmě měla na mysli znalosti o fotografování i když z přiložené fotky, kde drtivě dominuje černá, na to usuzovat nelze. Probůh, vždyť to už není ani humorné, to je karikatura a doklad toho, co lze s kvalitním fotoaparátem zprznit. Mimochodem, že by to majitel webu "ucvaknul" asi nehrozí, když mu nevadí ani to, že slovo diskuse se nepíše se "z". Ale třeba je to s prezentací umu Blondýny úplně jinak.
rafles
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 říj 2011 12:14

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod **lasta » 18 led 2014 12:23

rafles píše:Mrkněte se na dnešní příspěvek Blondýny. Prý si vyjela ověřit či vyzkoušet znalosti. Zřejmě měla na mysli znalosti o fotografování i když z přiložené fotky, kde drtivě dominuje černá, na to usuzovat nelze. Probůh, vždyť to už není ani humorné, to je karikatura a doklad toho, co lze s kvalitním fotoaparátem zprznit. Mimochodem, že by to majitel webu "ucvaknul" asi nehrozí, když mu nevadí ani to, že slovo diskuse se nepíše se "z". Ale třeba je to s prezentací umu Blondýny úplně jinak.


Pár lidí evidentně nepochopilo smysl blogu "Blondýnky" ... ;)

A píše se diskuse i diskuze, obojí je správně.
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod rafles » 21 led 2014 14:10

Ale ano, nic proti Blondýnce, kdyby ty fotky co vystavuje měly aspoň minimální úroveň. Ovšem to, co předvádí a přitom komentuje jako "posvěcené" zkušenostmi, které během svého blogování nabyla a nabývá, tak to je spíše antihumor. A pokud se slova diskuse týká, je pravda, že češtináři připouštějí variantu se "z", ale neradi, spíše pod tlakem zpohodlnělých čecháčků, kterým je zatěžko na příklad vyslovit a napsat spisovnou verzi kondicionálu "já bych. my bychom" a tvrdošíjně po vzoru Petra Bajzy a Édy Kemlinka z knihy pana Poláčka Bylo nás pět mastí "já bysem, my bysme". Kulturně vyspělejší člověk a zejména ten, co působí v médiích a případně vede diskusní portál, by se měl držet varianty s "s" a nepřispívat ani touto marginálií k huntování naší mateřštiny. Omlouvám se za toto odbočení od fotografického zaměření blogu.
rafles
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 říj 2011 12:14

PředchozíDalší

Zpět na Šeptáme do duté vrby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků