Připomínky k zdejšímu fóru

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Jinryd » 07 črc 2012 13:17

bmx píše:Tak ono to jde, jen nase nezkusenost...Ctrl + koleckem zmensit nebo zvetsit zobrazeni a mame fotku, jak je nam libo...no,ale odnese to zas velikost pismen.. ;)

tak o tomto řešení jsme už debatovali v tomto vláknu viewtopic.php?f=33&t=499, ale to není to pravé ořechové :(
Canon 600D, Tamron 17-50/2,8 XR Di II VC, Tamron SP 70-300/4-5,6 Di VC USD, Sigma 50-150/2,8 APO EX DC HSM
Uživatelský avatar
Jinryd
 
Příspěvky: 107
Registrován: 12 zář 2011 18:40

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod exikar » 22 črc 2012 21:20

digineff.JPG
digineff.JPG (78.78 KiB) Zobrazeno 14804 krát
Jak?????????? >> proč nemám umožněný vstup na psaní soukromých zpráv, pokud si špatně nevykládám tento termínustechnicus, považuji za to normální příspěvek v diskuzi. A ku podivu ani možnost vložení přílohy ve vláknu, neboť se mi neobjeví nabídka Možnosti - Příloha jako zde. Tady to zřejmě půjde, protože oproti vláknu to dole vidím :o a tak zkusím na důkaz svého tvrzení vložit prts jak mi to nabízí jinde ?
A také kopii informace - Je nám líto, ale tuto funkci zatím nemůžete využít. Jste na fóru registrování teprve krátce a je potřeba, abyste se více zapojili na fóru pro povolení těchto funkcí. ....ale jak ????????????????
exikar
 
Příspěvky: 283
Registrován: 18 črc 2012 12:31
Bydliště: pod Řípem a nad Labem

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod exikar » 22 črc 2012 21:25

Tak se mi "snad podařilo profouknout trubky", zdá se, že už to jde - minimálně tady :roll:

už jsem spokojen , přišel jsem "JAK NA TO" ;)
exikar
 
Příspěvky: 283
Registrován: 18 črc 2012 12:31
Bydliště: pod Řípem a nad Labem

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod McMac » 08 srp 2012 20:16

Ahoj!

Myslím, že by bylo celkem fajn vlákno s obchody s fototechnikou, kde bychom se mohli podělit o naše názory a přístup jednotlivých obchodů.

Nejen to, mohli bychom si dávat tipy, kde je co levně apod :-)


Zdraví

Mac
McMac
 
Příspěvky: 9
Registrován: 01 říj 2011 15:57

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Beda » 08 srp 2012 20:29

Zname uz heureka.cz je zbytecne tuplovat... :D
Beda
 
Příspěvky: 135
Registrován: 10 zář 2011 17:13

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod doktorm » 17 úno 2013 20:56

Není to připomínka ale dotaz. Jsem tu nový a chtěl jsem něco poznamenat ke článku "Posun výběru a finta fň". Ve fóru jsem ho nenašel, jakým se to dá způsobem?

Děkuji

Doktor
doktorm
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 úno 2013 20:47

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod camel » 17 úno 2013 21:11

Diskuze k článkům z digineffa se nevytváří automaticky - vazba na hlavní web je naproto volná.

Tedy pokud chcete diskutovat o čemkoliv (třeba i obsahu zmiňovaného článku), založte nové téma v nejvhodnější kategorii.
--
C.
camel
Site Admin
 
Příspěvky: 49
Registrován: 06 zář 2011 18:44

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod doktorm » 20 úno 2013 09:32

Diskuse je na to příliš.
Jen jsem četl článek "Posun výběru a finta fň" a tak trochu nesouhlasím s následující větou - "V Photoshopu je to komplikovanější proto, že se výběr nedá přesunout, aniž bychom přesouvali to co je uvnitř výběru".
Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale moje zkušenost je tato: Když ve Photoshopu udělám výběr a mám zvolený nástroj "V" přesun, tak se přesune výběr i s obsahem. Pokud mám však zvolený nástroj "M" obdélníkový výběr, tak se přesune jen výběr. Bral jsem to jako běžné a základní a tak mě uvedená věta překvapila. Nebo jsem ji špatně pochopil.

Děkuji za případné vysvětlení.
doktorm
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 úno 2013 20:47

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod camel » 20 úno 2013 11:57

Nejsem žádný photoshop guru, ale je to jak píšete - přesouvat výběr bez obsahu samozřejmě lze.
--
C.
camel
Site Admin
 
Příspěvky: 49
Registrován: 06 zář 2011 18:44

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Frankie » 09 dub 2013 10:39

Zdravím
Asi jsem lama, ale když vložím odkaz na obrázek z Picasa, tak se obrazek neobjeví jen klikací text Obrázek, pohybuji se po vícero forech a jinde to funguje, tak se chci zeptet co dělám blbě.
Navíc když na to klinu tak se neotevře, pouze když dám otevřít v novém okně.
Nahrat fotku přímo sem taky nende
Díky Jirka
Sorry, moje tabletka neumi hacky a carky a navic mi prehazuje pismenka
Uživatelský avatar
Frankie
 
Příspěvky: 810
Registrován: 08 dub 2013 08:20

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod camel » 09 dub 2013 12:19

Pošlete mi prosím příklad odkazu, který vkládáte popř. příspěvek na tomto fóru, kde se problém projevuje. Buď přímo jako odpověď a nebo jako soukromou zprávu...

Co se týče klasického vkládání obrázků - nemám informaci, že by nefungovalo. Zkuste to prosím s jiným obrázkem, popř. se přesvěčte, že obrázek není příliš velký nebo poškozený...
--
C.
camel
Site Admin
 
Příspěvky: 49
Registrován: 06 zář 2011 18:44

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Frankie » 09 dub 2013 17:38

camel píše:Pošlete mi prosím příklad odkazu, který vkládáte popř. příspěvek na tomto fóru, kde se problém projevuje. Buď přímo jako odpověď a nebo jako soukromou zprávu...
zdravím pokoušel jsem se vložit tento link na fotku Obrázek
A tutéž fotku jsem se snažil nahrát ale hlásí mi to toto:
Informace
Pokusili jste se připojit neplatný obrázek
.
Fotografie má velikost 3456x2304 pixelů-2448kBi, JPG, hledal jsem ve FAQ zda není omezená velikost fotek a tuto informaci jsem nenašel
Vkládal jsem to v tématu ...Východofotky západofotky
Dík za snahu (n)
PS: ještě je možnost že se vašemu foru nelíbí nahrávání fotek z tabletky
Sorry, moje tabletka neumi hacky a carky a navic mi prehazuje pismenka
Uživatelský avatar
Frankie
 
Příspěvky: 810
Registrován: 08 dub 2013 08:20

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod camel » 20 dub 2013 10:50

Dobrý den,

testoval jsem všemožně ten problém s vkládáním obrázků a běhá mi to jak má.

Máte v podstatě dva způsoby, jak vložit obrázek:

  1. jako přílohu místní zprávy,
  2. inline do textu jako odkaz na cizí web (toto bych se snažil spíš nepoužívat, neb se může zdroj změnit a tak se obrázek nezobrazí - některé weby tyto odkazy blokují)

Varianta a) je vložení obrázku jako přílohy. Zde je třeba mít obrázek na disku ve formátu JPG či podobném (jen upozorňuji, že nejsou podporovány RAW z difitálů!)
  1. pod textem zprávy, kterou píšete se přepněte do záložky "Příloha"
  2. klikněte na tlačítko "Vybrat soubor" a najděte obrázek, který chcete přiložit - ten označte myší a klikněte na Otevřít,
  3. klikněte na tlačítko "Přiložit soubor"
  4. objevilo se textové pole pro Poznámku, kde můžete popsat co na obrázku je.
  5. dále stačí dopsat text a kliknout na Odeslat - hotovo. Pokud by jste chtěl umístit obrázek někam do textu zprávy, můžete kurzorem najet na požadované místo a kliknout na "Umístit do příspěvku" třeba mezi toto
    IMG_5382 (1).JPG
    IMG_5382 (1).JPG (57.18 KiB) Zobrazeno 14299 krát
    a toto slovo...
Pokud přílohu neumístíte, objeví se pod příspěvkem v sekci příloh...


Varianta b) funguje pouze, pokud máte obrázek již umístěný někde na webu - jako např. picasa. Pak postupujte následovně:
  1. zobrazte si obrázek např. na picasa (třeba ten zmiňovaný)
  2. najeďte na něj myšlí a stiskněte pravé tlačítko - objeví se kontextové menu a v něm by měla být volba něco jako "Kopírovat URL obrázku" nebo "Kopírovat umístění obrázku" - u mě je to "Copy Image URL" (bohužel nemám po ruce český systém, ale význam bude k pochopení), tuto možnost vyberte kliknutím levým tlačítkem myši,
  3. teď se přepněte do textu zprávy, kterou píšete zde na fóru a najeďte na místo, kam chcete obrázek vložit, klikněte na tlačítko "Img". Vypíše se Vám text:
    Kód: Vybrat vše
    [img][/img]

    a kurzor bude stát mezi hranatými závorkami. Stiskněte Ctrl a V - tím nakopírujete adresu obrázku na místo. U mě kód vypadá takto:
    Kód: Vybrat vše
    [img]https://lh5.googleusercontent.com/-e8YXu820CbU/UWPcJSE8qOI/AAAAAAAAYec/FRMlrlCVC8o/s1024/IMG_5382.JPG[/img]

    a takhle to vypadá přímo v textu:
    Obrázek

Dejte vědět, jestli Vám tyto postupy fungují...
--
C.
camel
Site Admin
 
Příspěvky: 49
Registrován: 06 zář 2011 18:44

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Frankie » 20 dub 2013 10:57

to je krásnej návod,
ale já to tak dělám od samého začátku a stejně je mi to k prdu
o vložení z jiného webu nejde, to je jasné
ale nahrát fotku nejde a nejde a nejde
tak se ještě jednou zeptám
je nějaké omezení na velikost fotky? většina fór to má a většinou omezení do 2 mega, kolik je tady v FAQ to není nikde uvedené
podporuje tahle stará verze phpBB velká písmena v koncovkách souborů, diakritiku v názvu obrázku, velká písmena v názvu obrázků atd.
jaké typy souborů leze nahrát? 7z, ace, bz2, gif, gtar, gz, jpeg, jpg, pdf, png, rar, tar, tga, tgz, tif, tiff, zip?
díky z upřesnění
Naposledy upravil Frankie dne 20 dub 2013 11:07, celkově upraveno 1
Sorry, moje tabletka neumi hacky a carky a navic mi prehazuje pismenka
Uživatelský avatar
Frankie
 
Příspěvky: 810
Registrován: 08 dub 2013 08:20

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod bmx » 20 dub 2013 11:00

Zdravim, tady to funguje bez problemu... (n)

Navod je jasny a komu se nedari, at si necha na miste poradit... :shock:
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Frankie » 20 dub 2013 11:13

bmx píše:Zdravim, tady to funguje bez problemu... (n)

Navod je jasny a komu se nedari, at si necha na miste poradit... :shock:
otázka nezní jak sem nahrát fotky z jiného webu to už je vyřešené, ale jak sem nahrát fotky přímo
Sorry, moje tabletka neumi hacky a carky a navic mi prehazuje pismenka
Uživatelský avatar
Frankie
 
Příspěvky: 810
Registrován: 08 dub 2013 08:20

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod bmx » 20 dub 2013 11:17

A jak myslis, ze jsem sem to slunicko dostal???
Odsud jsem si ho stahnul k sobe a zas ode mne z pocitace sem vlozil, jak proste a jednoduche... :P
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Frankie » 20 dub 2013 11:19

bmx píše:A jak myslis, ze jsem sem to slunicko dostal???
Odsud jsem si ho stahnul k sobe a zas ode mne z pocitace sem vlozil, jak proste a jednoduche... :P

Obrázek
tuhle fotku z počítače nenahraju, pokusil jsem se to nahrát ze dvou PC a z Tabletu a vždy mne to řekne že mám smůlu
proto se neustále dotazuji kde je problém
Sorry, moje tabletka neumi hacky a carky a navic mi prehazuje pismenka
Uživatelský avatar
Frankie
 
Příspěvky: 810
Registrován: 08 dub 2013 08:20

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod bmx » 20 dub 2013 11:20

Mas to tady.
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Připomínky k zdejšímu fóru

Příspěvekod Frankie » 20 dub 2013 11:24

ale je netvrdím že to jinýmu nejde, já tvrdím že to nejde mně a ptám se proč?
nejsem žádnej debil, na fóra chodím 10 let na jednom fóru jsem ode dne jeho založení, nikdy a nikde nemám problém vložit fotku jenom tady ten problém přetrvává
a já se snažím dopátrat v čem to je, a zatím jsem se nedozvěděl asi tu nejdůležitější věc? je tady nějaké omezení na velikost fotek? protože bych pochopil že 5mega fotku to prostě nezchroupne
Sorry, moje tabletka neumi hacky a carky a navic mi prehazuje pismenka
Uživatelský avatar
Frankie
 
Příspěvky: 810
Registrován: 08 dub 2013 08:20

PředchozíDalší

Zpět na Šeptáme do duté vrby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků