Cestování s fotovýbavou

Cestování s fotovýbavou

Příspěvekod karminka » 29 lis 2011 21:04

Dobrý večer,
ráda bych se zeptala na zkušenosti s létáním s fotovýbavou. Poletíme do Emirátů a já bych ráda tam i zpět v pořádku přepravila svůj fotobatoh s náplní (2x tělo, 2x skla - tele a široké, ext. blesk, náhradní baterie, nabíječky, filtry, počítač). Nerisknu si umístit to do kufru, protože by to těžko přežilo. Musím to tedy vzít s sebou na palubu.
Musím řešit nějaké clo ? Nebo až při návratu ? Pomohly by třeba faktury za jednotlivé části ?
Jen se bojím, že se to nebude nějakému úřadovi líbit a celý batoh zabaví ...

Máte s tím, prosím, nějaké zkušenosti ? A třeba právě s Emiráty ?
Moc děkuji,
Míša L.
karminka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 lis 2011 20:53

Re: Cestování s fotovýbavou

Příspěvekod Umbrella » 02 pro 2011 10:53

Ja sice moc mimo EU neletam, tak moje rada nemusi byt pro Emiraty relevantni, ale zaprve jak rikas ulozit batoh do kufru nedoporucuji a to ne kvuli rozbiti, fotobatohy snesou i velmi hrube zachazeni diky silnemu polstrovani, ale hlavne kvuli nepojistitelnosti a ztrate kradezi. Vzdy si s sebou beru batoh velikosti 52*38*28 cm a prirucni fotobrasnu 35*15*15 cm na palubu a nikde s tim nemeli letecke spolecnosti problem, dokonce ani mimo EU v Tunisku, loni kdyz byla zeme jeste totalitni mi ani ten batoh pri odletu neprohledavali. Brat si takove velke batoziny na palubu mi v pripade fototechniky dokonce urednice na odbaveni zavazadel doporucovaly abych o ne neprisel. A asi nejvetsi starost co vezu v batohu meli snad pouze na nemeckem letisti az po pruchodu ramem a RTG kde jsem musel fotak s nasazenou Sigmou 70-200/2,8 zapnout a ukazat policistce svitici LCD zda to neni jen maskovana zbran :)
Jedine co davam do kufru do podpalubi s jistym rizikem je stativ, chtel jsem sice nedavno pro jistotu odmontovat aspon kulovou hlavu, ale nepodarilo se mi ji uvolnit ze zavitu, tak bohuzel :D
Umbrella
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19 říj 2011 19:50

Re: Cestování s fotovýbavou

Příspěvekod Bubak » 16 čer 2019 19:43

Ja to delam tak, ze drobne nedrahe veci (akumulatory, nabijecky atd.) davam do hlavniho odbaveneho zavazadla a s sebou do prirucniho beru telo, skla, blesk. S celniky jsem problem nemel nikdy (cesty do USA, Thajska, Ciny, Tunisu, samozrejme Evropa).
Bubak
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10 kvě 2019 09:24


Zpět na Šeptáme do duté vrby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků